Proč pracujete?

Mám před sebou haldu dokladů k zaúčtování. Mechanická, jednotvárná práce, která mě nikdy nebavila.  Odkládám to, jak to jde. Brouzdám po diskuzích na internetu, pořád něco jím, odbíhám, prohlížím si katalogy. Než se dostanu k práci, uplyne několik hodin. A nakonec to dopadne tak, že to stihnu v maximálně krátké době na poslední chvíli, třeba kolem půlnoci, když už to druhý den musí být hotové

No ale proč? Proč to nedokážu udělat včas a mít potom klid? Tak se na to trochu podívám…

Pracuju (a jakoukoli činnost vykonávám) z těchto důvodů:

1. Baví mě to = pracuju PROTOŽE mě práce těší, naplňuje. 

2. Jsem k tomu bezprostředně donucená = pracuju také PROTOŽE, i když poněkud nedůstojně :-).

3. Pracuju pro nějaký konečný výsledek = pracuju ABY něco bylo uskutečněné, pro nějaký výsledek, například pro peníze nebo jiné konečné výsledky mé práce. Když se nad tím zamyslím, tak takhle pracují stroje. Pracovat ABY je utrpení. Pokud bych větší část svých činností v životě vykonávala ABY, byl by můj život patrně nějak v nepořádku.  

Dospěla jsem tedy k závěru, že moje nechuť vykonávat tu jednotvárnou práci, která mě netěší, je v naprostém pořádku. Když už mi hrozí značné nepříjemnosti, donutí mě to práci vykonat.

Teď bych se potřebovala dopracovat k nějakému řešení, jak práci ABY převést na nějaké PROTOŽE. Tím by se značně zlepšila kvalita mého života :-).

Reklamy

9 comments

 1. Jessie

  Hurá, Mod. u mě, a ještě že stejně, to mám radost :-). Já už dneska stihla namíchnout půlku českého internetu svými kecy, ale teď už vážně začnu pracovat…

 2. zíralek

  Co nemůžu udělat dnes,ponechávám na zítra. Pak se stane zítra dnes a mám malér. Ale celý můj život je malér tak se tím nějak nevzrušuji.

 3. Jessie

  Zíralku, ale co je to vlastně malér, že jo :-). Moje peníze, nebo peníze těch druhých?

 4. @Teo

  Tož to je typickej socialistickej přístup: Za málo práce hodně muziky, socialisticky pracovat, kapitalisticky žít. Ale buď v klidu, nejde o mimořádný jev. Pro takový parazity není už prakticky ani kam šlápnout… :-i

 5. Jessie

  Aha…, kdopak se to vytahoval, že blbou práci za něj dělají účetní za klobásky?

 6. zíralek

  Jj smůla Teo co?To víte někdo radši parazituje a jiný se tím užírá. Kdybyste si třeba vyrazil do přírody, minuli by Vás žaludeční vředy co máte z těch účetních. To já si kolikrát na ohýnku sním ty klobásky sám. A nežerte to tolik.-)

 7. @Teo

  O vozách a kozech[6] Tenhle spot je o tobě a píčeš v něm, žes líná jak vandrák. No a já připodotkl, že jde o typickou vlastnost stejně politicky orientovanejch.[7] No cement…

 8. Jessie

  Drahý @Teokdyž už, tak spot je o něčem zcela jiném, než se domníváš. Tak nějak o kauzalitě a také o nesnášení rituálů a i jiných věcech. Ale nelam si tím hlavu.