I děti to vědí…

"Haló, tady Topolánek!"

"Haló, tady Paroubek!"

Tak si hrály u známých jejich děti. Zeptala jsem se:

"A děti, kdo je lepší, Topolánek, nebo Paroubek?"

"Topolánek, Topolánek je lepší", volaly děti. "Paroubek je blbec!", to už řvaly sborem z plných plic.

No tak to vidíte, i těm malým dětem je to jasné :-).  

Reklamy

73 comments

 1. Tribun

  To vypadá, jako když se někdo na lidech pokouší zopakovat ten experiment s opicemi, jak všechny věděli, že nesmí šahat na banán a bránili v tom i všem nově příchozím, přitom ani jedna nemohla vědět, proč. Tohle vypadá stejně: i děti to vědí, ty nejlepší z nich možná vědí i to, že Paroubek má bradavici, ale oč ve skutečnosti běží nemá ánunk ani jediné. A tak je to správné, tak to má být.

 2. Jessie

  Hastone, odpovědi by se daly čekat, zrovna tak jako u těch dětí, když člověk zná rodiče. Tedy malých dětí, ty velké člověka často překvapí.Tribune, děti nemají ánung zrovna tak, jako většina dospělých, jsou to všechno jen emoce a animozity, myslím.

 3. Taras

  Tahle debilní propaganda je – zcela v duchu směrnice Adolfa Hitlera – nasměrována na nejblbějšího posluchače, konzumenta, no a pak není divu, že jí rozumí i děti.Všimni se, že @Teo ve svých antiparoubkovských sentencích troglodytu podoben jest, i když jinak má velice kvalitní smysl pro humor. Ale jak šáhne na Paroubka, tak si musí vložit plínu, domnívám se.

 4. Jessie

  Jo, to je pravda, taky mě ten rozpor u některých lidí překvapuje. Jak najednou ztratí glanc a úroveň, když dojde na socdem a spol. Nechci v tom dnešním krásném horkém dni nějak hloubat :-), ale stejně, říkám si, která ta jejich tvář je ta pravá :-).

 5. Jessie

  Ne, ale nechápu to… To bude moje chyba, nečtu noviny, nekoukám na zprávy, holt nejsem v obraze…

 6. Taras

  Ano, tenhle Paroubek není agresivní, má reálný základ (viz www), jenom pro méně informovaného diváka je cesta k pochopení poněkud delší. Jenže připadá na dvacet jiných, který jsou založený pouze na bradavici nebo pupku.A z těchhle si udělal na Psu živnost jistý hleena, zcela odporné a úchylné hovado, který v podstatě vyštval všechny. Fajnovej příznivec.

 7. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  Ano, je to tak – analytici ČSSD to už jasně prokázali. Z obrazovek na nás řve subliminální poselství, rodiče (zřejmě všichni členové sekty Modrého ptáka) cíleně implantují svým dětem nenávist k Paroubkovi, v mateřských školkách smradi, hrající si s autíčky, srážejí na přechodu Paroubkovu figurku a kněžky voodoo zapichují špendlíčky. Když jsem ráno seděl na retichu, vykoukl z díry takový modrý skřet, chytil mě za pytlíka a říká "jestli neřekneš, ře Paroubek je vůl, udělám z tebe bezkuláče". No, tak jsem řekl – ani to nebolelo.Jenom by mě zajímalo, proč zrovna chudák Paroubek (nepředpokládám, že se najde takový kretén, který bude tvrdit, že je to proto, že ČSSD by nic takového nedělala :-)).Mně i většině voličů pravice je na blití z pohlavárů ODS i z toho, co z té strany udělali. Paroubka už mají plný kecky i jeho straničtí kolegové a voliči (tedy alespoň ti, kteří se nají příborem). Jen věrná garda stojí pevně na stráži.Ale jinak má pravdu Taras – pokud je to propaganda (trocha paranoie nezaškodí), tak může zapůsobit opravdu pouze na ty mentálně přímočařejší. Ostatní na to umí přijít sami…

 8. Jessie

  Koukám, graver po dovolené, v plné formě :-). No ale mně připadá hrozné takovéhle zpracovávání dětí všeobecně, až mě z toho v tu chvíli zamrazilo. Jistě, že občas něco takového děti doma uslyší, ale tak si říkám, že by to nemělo být dospělými tak prožívané a na takové úrovni. Asi jako že by si měl dospělý při svém žvástání uvědomit, co to za pokřivené svinstvo nadlouho zasévá do těch dětských hlaviček a tím vlastně může zpětně působit i sám na sebe. Uff… :-).

 9. Jessie

  Paroubek s vějířem je hezký, to se musí uznat, krásně mu září oči :-). Jiní by ho v té situaci zobrazili bůhvíjak, já si zase furt představuju ten vysunutý podvozek, taková blbina a člověku to utkvěje v paměti :-):http://tarasz.blog.cz…ny-kilometr

 10. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  [11]… spíš v prázdné formě. Aktivní dovolená je moc dopbrá věc, ale denní tréninkový režim 3+2 hodiny + něco navíc podle zájmu už je na starého gravera přece jenom dost. Takže relaxuju…Jinak tady asi nejde o nějaké plošné zpracování – sama píšeš , že si tak hrály děti u známých. A asi nevěříš ani ty, že by je rodiče nějak cíleně zpracovávali – spíš dětičky zaslechly, o čem se dospělí baví. A nakonec ti dospělí mohli být (jak píšu) i voliči ČSSD, kteří mají PaRoubka plný kecky, ale to asi víš líp ty. Neviděl bych to tak tragicky – dětičky z toho jistě celoživotní trauma mít nebudou – než dostanou rozum, Paroubka vezme čert.

 11. Jessie

  No, hlavně, že jsi zase neplaval se žralokama :-).Dětem se z toho může udělat "názor", a sám vidíš, jak to u některejch dopadá :-).

 12. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  Jo jo, udělat si vlastní názor a pak se ho držet je vždycky nebezpečné…

 13. Jessie

  Není to nebezpečné, je to stupidní, zvlášť když tohle je názorný příklad toho, jak ty slavné pochybné "názory" vznikají = nemají žádné racionální jádro, je to jen něco naočkovaného okolím, od dětství…

 14. @Teo

  Moje názory na softkomunisty, tj. socany, nejsou naočkované, nýbrž mají racionalní jádro. Iracionální jsou jejich představy o fungování společnosti, v níž by mezi sobě rovnými fungovali jako sobě rovnější. Jakási lumpenelita. Držitel titulu "Papaláš roku" je její typický představitel.

 15. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  Heh – mít vlastní názor je stupidní? "udělat si vlastní názor a pak se ho držet"………"je to stupidní"……"něco naočkovaného okolím"To je právě ten průser. Spousta lidí (včetně tebe – sorry) totiž takhle funguje (a je jedno, jestli své názory formovali v dětství nebo později). Lehce ovlivnitelní, lehce manipulovatelní, zcela neschopni revidovat to, co jim někdo nějak vtloukl do mozku. Lidi se neradi učí a setrvávat v bludu je tak pohodlné. Pro mě je zcela nepochopitelné, jak může někdo trvat na názoru, který (jak píšeš) nemá racionální jádro. Malé děti, papouškující to, co slyší – budiž. Ale každé dítě jednou dospěje – a pak si to musí přebrat.

 16. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  [17]Pojem "softkomunista" není úplně přesný. Výstižnější je "kryptokomunista". Socani jsou prostě jen komouši, kteří to zapírají i sami před sebou. Mnohem nebezpečnější, než odkopaná rudá fronta.

 17. Taras

  Milé děti @Teo a Gravere, sedněte si rovně, ruce dejte za záda a poslouchejte hodného stýčka Tarase.Doslova strašlivě vám schází orientace a znalosti o politickém vývoji v západní Evropě mezi válkami a hlavně po té poslední. Vůbec nevíte, jaké vztahy byly mezi Hitlerem, Stalinem a sociálními demokraty, jak se vyvíjela a jakou pozici zaujímala Socialistická internacionála v druhé polovině minulého století. Já jsem si ve vašem věku informace sehnal, a bylo to těžký, vy máte svět otevřenej, umíte jazyky, a prdíte do českejch zahnojenech plenek ty svoje primitivní nesmysly, jak nějaký troubové. Tak se to napřed naučte, a pak teprve vyslovujte soudy, tyhle vaše neználkovské plky mi trhaj játra, a já už je nemám valný.

 18. @Teo

  Jessie, vyřiď strýčkovi Tarasovi s nevalnými játry a jinými orgány, že socialismus je demoverzí komunismu. A ten se, jak známo z historie, neosvědčil nikde, slovy NIKDE. Přestože sebranými spisy jeho klasiků by se dala pokrýt Evropa. :-i

 19. Taras

  V tom případě jsou ale, nepozorný žáku @Teo s vynikajícími orgány (jestli si s nimi budete pod lavicí hrát, tak vás praštím přes ruce pravítkem), současné západní pravicové křesťanské, konzervativní a liberální strany demoverzí nacizmu a fašismu.Chápete, jaké nesmysly říkáte?

 20. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  Milý strýčku,Dovol, abych vyjádřil svůj vděk nad poučením, kterého se mi dostalo. Jsem potěšen, že na mou poznámku o socanské paranoi nedokáže ani taková demagogická kapacita odpovědět jinak, než mentorováním typu "vy držte hubu, ještě jste tahali kačera, když já jsem….". Takto to vypadá, když někomu jako jediný argument zbývá jeho věk.Znalosti o politickém vývoji kdekoliv a kdykoliv mi skutečně fatálně chybí – nepatří totiž do repertoáru informací, které bych chtěl využít a mimo to mi jejich absence nebrání hodnotit, co se děje tady a teď. Až mi marasmus znemožní živit se nějakým pro mne přijatelným způsobem, budu si moci dovolit ten luxus vytěsnit informace, pro tento účel nezbytné a máchat si podělaný plíny na webu.Pokud jde o národnost plínek, do kterých momentálně prdíme, tak v mém případě jsi taky vedle – není dobré posuzovat ostatní podle sebe.A nakonec – ani ta rétorika už nestojí za nic. Troubové – božíčku. Kdepak je modrá lůza, šmejd, póvl…? Žeby i tady docházela munice?

 21. Taras

  Modrá lůza, šmejd a póvl je všudypřítomná, co to bylo za hloupou otázku, "kde je"?Pokud vám chybí znalosti (a souhlasím, že fatálně) z historie a politiky, pak jsou skoro všechny vaše soudy z této oblasti směšné, a lze to konečně z vašeho projevu poznat na první pohled. Vždyť neumíte nic jiného, než politiku personifikovat a své politické postoje vyjadřovat tělesnými pochody (blití).Nikdy se neschovávám za věk a vždy jsem ochoten k diskuzi, ale těžko to jde s lidmi, kteří se schovávají za věk (jsou mladí, politika je nebaví a nic o ní neví, ale je to svaté právo mladého a perspektivního stárnoucího frikulína) a argumenty nahrazují přihlášením se k modré a stádní svazácké košili.

 22. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  Pořád ten stejný (a jediný) argument – každý, kdo má jiný názor, je modrá lůza.To, co prezentuji, jsou moje subjektivní názory, nikoliv obecně platné soudy. A tohle, jak jsem psal, umím i bez znalosti barvy knoflíků na c.k. uniformách (a je mi líto každého, kdo nedokáže totéž a aby se zorientoval v přítomnosti, potřebuje vyvolávat duchy minulosti).Pokud jde o politiku samotnou, nic jiného, než označení tělesnými pochody pro ni nemám a mít nebudu. Pravicovou filosofii (nikoliv konkrétní stranu) vyznávám už od dob, kdy jsem ani nevěděl, co to "pravice znamená" (což není dávno :-)). S politikou to nemíchám a prskání mentálních milicionářů na tom nic nezmění.Z frikulína mám jen to "free" – cool ani in jsem nikdy nebyl."Nikdy se neschovávám za věk" Naopak – neustále. Věčně prezentovaný "nadhled" a přezíravost, ostentativní šermování faktologickou výbavou a když dojde na "a vždy jsem ochoten k diskuzi", tak omezená terminologie, naprostá absence argumentů a konkluze typu "co chtít od modré lůzy". Proč se zahazovat diskusí s někým, jehož závěry jsou předem dány.Ale to jsme se od teorie o plošném brainformingu dětiček z modrých rodin dostali někam jinam. Co jsem k tomu chtěl říct, jsem řekl.

 23. Jessie

  #25 – graver "Proč se zahazovat diskusí s někým, jehož závěry jsou předem dány." A tvoje nejsou, gravere?A co píšeš tady: "Spousta lidí (včetně tebe – sorry) totiž takhle funguje (a je jedno, jestli své názory formovali v dětství nebo později). Lehce ovlivnitelní, lehce manipulovatelní, zcela neschopni revidovat to, co jim někdo nějak vtloukl do mozku. Lidi se neradi učí a setrvávat v bludu je tak pohodlné." – tak to je použitelné pro obě strany. Jenže ty to píšeš se skálopevným přesvědčením o "těch druhých", tebe že se to netýká.

 24. Taras

  Tahle "debata" měla začátek ve vašem (a podobných @Teových):"Pojem "softkomunista" není úplně přesný. Výstižnější je "kryptokomunista". Socani jsou prostě jen komouši, kteří to zapírají i sami před sebou. Mnohem nebezpečnější, než odkopaná rudá fronta."A tohle je ten nesmysl, od kterého jsem odvíjel své hodnocení vašich dvou nefrikulínských osobností. Prostě vám schází znalosti o historii a politice v 19. a 20. století, o vývoji, který ovlivňuje i současnost. Tvrdíte směšné a neudržitelné blbiny, vydáváte je za nedotknutelný vlastní názor, jenže s tímhle postojem se pak vyřazujete z možné a nepochybně jinak užitečné politické debaty.Blbé je, že vy dva nejspíš představujete ještě tu lepší část Husákových dětí.

 25. @Teo

  Zoufalství má mnoho podob. Tento "blog" je jednou z nich.

 26. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  [27]Ne, moje názory nejsou dány předem, ale až potom :-).Použitelné pro obě strany to samozřejmě je – xxxkrát jsem psal, že svůj názor nepovažuju za dogma (na rozdíl od jiných). Samozřejmě, můžu žít v bludu a pravdu můžou mít ti, kteří neschopnost mít vlastní názor vydávají za přednost. Ti, kteří tluka (tlouce? – přechodníky neumím) občankou o stůl používají místo argumentů demagogii, škatulkují lidi podle toho, koho volí a jinověrcům umí pouze spílat.Taras: můžu se mýlit. Ty blbiny vydávám za vlastní názor, ale nikoliv nedotknutelný – klidně se ho kdokoliv dotýkejte. Pokud jde o politickou historii, má schopnost hodnotit v kontextu je limitována mým věkem, ale to, co dělám, je snapshot, nikoliv historická analýza. Ty říkáš, že tvrdím směšné blbiny, ale když se tě zeptám proč, odpovíš mi, že od modré lůzy se nic jiného nedá čekat. Možná mám klapky jako pivovarský valach, ale na tom, co předvádíš s Jesií vidím jen nepodloženou aroganci (ok,podlouženou tím, co si možná pár minut před postem vygooglíš a pak vydáváš za historickou erudici).Ani tvrzení, že se svým postojem vyřazuji z diskuse, není (jak sám vidíš) správné – čím to asi je, že i lidi, kteří mě opravdu hodně nemusí, se mnou diskutují.Do vážné diskuse o politice s někým, jako jsi ty, se opravdu neodvážím. Mně chybí informace, vzdělání, rozhled… a především to, co ty očekáváš – automatická úcta k lidem, kteří mají v rodném listě to "správné" datum a v šuplíku pro sichr tu červenou knížečku. A tobě, Tarasi – a neber to ve zlém – chybí jen jedno: schopnost diskutovat s někým, jako jsem já.

 27. Taras

  Pokud vám, Gravere, "chybí informace, vzdělání, rozhled…", tak vás to ovšem limituje ve vydávání tak kategorických prohlášení, jaká jste s @Teem udělali (a já z jednoho citoval). Buďto se držte toho posmívání bradavicím a pupkům, což vás legitimizuje pro pobyt ve vašem modravém stádečku, pokud ale začnete spílat těm, kteří nemají stejný stádní názor na politiku do kryptokomunistů a rudochů, tedy vydávat nějaké politické soudy, pak se nesmíte divit, když se vás někdo zeptá, kde jste přišel na ten úžasný poznatek, že sociální demokraté jsou horší než komunisté.To jste totiž okopíroval názor velkého Stalina, který v souvislosti se západní sociální demokracií mluvil o "sociálfašismu" a nenáviděl ji až za hrob. V čemž se shodnul s Hitlerem. A s Graverem.Ale tohle byste měl všechno vědět, něco vás měla naučit škola, a pokud jste ji opustil za nebo těsně po bolševikovi, tak holt samostudium. Knížky. Já vím, nemají enter a schází u nich myš.A nelze opomenout ani váš styl diskuze, kdy mi předhazujete, že se schovávám za svůj věk, že jsem si něco před pěti minutami vygůgloval, že vám nadávám do modré lůzy, že mám v šuplíku prosichr červenou knížku. Jste jak domovnice, protože tohle jsou jenom nadávky a doložit nemůžete ani jednu, vycucal jste si je z prstu.Ale nejhorší je na věci to, že vaší generaci opravdu schází politická, historicky podložená i společenská orientace a nahrazujete ji pogromistickým vaječným štvaním. A to je velmi odporné a zhoubné.

 28. Anonymní

  Tarasi, mě už ten tvůj strýčkovský přístup znechucuje. Nemachruj vzděláním a rozhledem – neumíš nebo nechceš tyto nástroje používat k věcné argumentaci. Nebreč nad tím, co tobě a o tobě kdo říká – komunikační úroveň sis vybral sám už dávno. Znáš můj názor na lidi, kteří se hrubým způsobem naváží do ostatních jen kvůli jejich přesvědčení a pak fňukají jak staré děvky, když to dostanou z voleje zpět.A tu komunistickou rétoriku (pogromy, štvaní, srovnávání s Hitlerem) si taky strč někam. Když to nezvládáš, jdi od toho a rýpej se v zahrádce.howgh

 29. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  Sorry, [33] je ode mne.

 30. Taras

  Chovají se jak malý děti, neznají politickou abecedu, a pak se diví, že k nim přistupuju jako k harantům.Graver a @Teo pravili, že sociální demokrati jsou krypto a soft komunisté. Sociální demokracie je (celoevropsky) stranou s nejvyšší známkou kvality, s úctyhodnou a slavnou tradicí a v polovině evropských zemí už léta vládne. S komunisty neměla nikdy nic společného, s výjimkou ČSR, kde byla s KSČ polonásilně sloučena. Jména jako Willy Brandt, Olof Palme, Bruno Kreisky či Mitterand mluví snad sama za sebe.Sociální demokraty nenáviděli jak Hitler (zavíral je do koncentráků a likvidoval), tak i bolševici, zejména pak Stalin ty západní.No teď dva infantilní čeští blbečci začnou blinkat svoje neuvěřitelné pitominky a myslí si, že jsou jednak in, jednak ve svém smradlavém stádečku, které bečí souhlasně, a nakonec si myslí, že jim to dospělí budou tolerovat. Nikoliv: stejně jako potřebovala ta vcelku odporná svoloč od Anděla v souladu se zákonem nařezat pendrekem, tak i tihle dva potřebují virtuální facku, aby se vzpamatovali a přestali s tou svojí pogromistickou mentalitou a způsoby, kterou šíří hlavně Chucper. S fašistickými kolaboranty v rodokmenu.

 31. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  "dva infantilní čeští blbečci""potřebují virtuální facku""S fašistickými kolaboranty v rodokmenu"Tak tím bychom ten směšný souboj infantility a senility mohli uzavřít. Dostal jsi na prdel a nezvládl jsi to, tak proč to dál hrotit. Pokud jde o tvé facky, tak ti zdarma přihodím jednou svou infantilní zkušenost z BU: rána je ránou jen tehdy, když ji cítí ten, kdo ji přijímá, ne ten, kdo ji dává. Ty sis při tom virtuálním fackování otloukl ruce a já z tebe mám jen prdel. Až se trefíš, dám ti vědět.A abys neměl pocit, že jsi nic nezískal, tak ještě graverův teorém: infantil možná jednou dospěje, ale senil už se zpátky nevrátí…

 32. @Teo

  Ale copa,copa, můj včerejší komentář nevyhovoval a nezapadal do scénáře, že musel být smazán? Inu, tak si ty svý bláboly komentuj sama. Se strýčkem. :p

 33. Taras

  Pane Gravere,proč já mám s vámi porád ten divnej pocit, že se potýkám s babou?V životě jsem skutečně párkrát dostal na prdel, i na hubu, ale tohleto od vás je jak návštěva cukrárny, to bych držel furt.Chlape (pokud se nemejlím), to nemůžete alespoň na chvíli vypnout ty emoce a používat to nahoře, uvnitř vaší vodnatelné hlavy? Cožpak třicetiletej a čtyřicetiletej infantil může někdy dospět? S váma už to bude jenom horší!@Teo, klidně si komentujte na plný pecky a nešetřte mě, jako kdybyste mi dával klystýr, myslete si, že je to pro blaho vaší domoviny a svatoštěpánské koruny. Poprosil jsem paní domu, aby synovečka v jeho těžkých chvílích tolerovala.

 34. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  "že se potýkám s babou" – A doprdele, je to venku…"to bych držel furt" – no, zatím vypadáš hodně upset – to bys neměl být furt :-)). Jinak bych za normálních okolností konstatoval, že kdybys mi to řekl face to face, tak bys to pak už asi nechtěl držet furt, ale obávám se, že pro tvou tajli zápasníka sumó je mých 95 kilo pro tebe jen předkrm :-(("nemůžete alespoň na chvíli vypnout ty emoce" – můžu, ale proč bych to dělal? To se mám s tebou na tvé úrovni bavit věcně?"uvnitř vaší vodnatelné hlavy" – to není pravda, tu hydrocefalii už mi vyléčili!Mám nápad – pojďme se vzájemně urážet. Naschvál – kdo dá těžší kalibr…

 35. Taras

  No řeč je pořád o tom, že sociální demokraté jsou krypto a soft komunisté, k tomuhle tvrzení jste nedodali s žalovaným inženýrem žádné další doklady, já myslel, že budu muset přehodnocovat.Co se vaší hmotnosti týká, tak jste o dvě váhy níž, to by asi rozhodčí nepustili, a virtuálně je to s vámi ještě horší.Vy se přece na síti znáte s kdekým, to fakt nemáte mezi sebou někoho, kdo by uměl podpořit kryptosoftbolševický původ sociální demokracie (o kterým žvaníte, vy modráci, jak na běžícím pásu) nějakým důkazem?

 36. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  "řeč je pořád o tom, že sociální demokraté jsou krypto a soft komunisté" – jo, o tom je pořád řeč."jste nedodali s žalovaným inženýrem žádné další doklady" – upřesni, o kom je řeč – já jsem taky žalovaný inženýr. Pokud jde o důkazy, vyslov své přání. Výpisy z estébáckých registrů? Červené knížky? Životopisy (ty neoficiální)? Nebo prostě jen názory, vystupování, chování a jednání? (v tom případě uvidíš dobrý důkaz každé ráno při holení v zrcadle). Mohl bych se pak recipročně dožadovat důkazů tvých tvrzení, ale asi bys dopadl jak Jessie."já myslel, že budu muset přehodnocovat" – nepatříš imho mezi ty, kteří by přehodnotili, i kdyby jim někdo cpal důkazy železnou tyčí do rusuturu."virtuálně je to s vámi ještě horší" – to my připomíná jedno dávné přátelské kumite s kolegou – on odešel po jedné noze a druhý den přišel s tou druhou v dlaze, ale vyhrál :-))

 37. Jessie

  Klasika… @Teo na to nemá, tak se urazí… Gravere, už ti mohlo dojít, že nejsou všichni jako ti chudáci účetní, nad kterými jsi měl na BC s přehledem navrch. A už ti mohlo dojít, že tenhle způsob debaty, kdy se chytáš slovíček a obsah nikde, nikam nevede.

 38. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  A hele, Jessie – taky tě zase rád vidím. Máš recht – ti všichni, o kterých mluvíš, nesahají těm "chudáčkům" z BC ani po kolena. Pokud mezi ty všechny počítáš i Tarase (jakože asi ano), tak diskusi u aTea jistě sleduješ, stejně jako jeho excesy na vlastním blogu, kde už zakazuje komentáře pod články – asi ví dobře proč. Říkal jsem si, že se tě zeptám, jestli jsi v poslední době nezměnila své modly (Tarasovy výkřiky o existenční likvidaci a jeho článek o modrém práporu už jsou přece jen, jak říká aTeo, poněkud za čárou) – tak jsi mi ušetřila otázku.A už se jednou nauč mluvit za sebe – tou poznámkou o chybějícím obsahu jen opakuješ to, co je vyčítánou Tarasovi, tobě a podobným. A už mi s těmi pokroucenými kecy, vymalovanými podle vašich poblitických preferencí, polibte všichni rusutur. Nemám v úmyslu se přetahovat s bandou zapšklých, senilních agresivních gerontů z celého webového starobince. Uprskaných soudruhů, poznamenaných kultem osobnosti a posílajících do katorgy každého, kdo se jim zprotiví, jsem si užil dost.

 39. Jessie

  Nějak se nechytám o čem mluvíš… K @Teovi jsem nakoukla, to mám číst ty žvásty? No dobře, zkusím to, když myslíš, že tam je něco zajímavého…

 40. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  Tomu rozumím – už je tam toho dost a hledat v tom ty Tarasovy žvásty (a pak je ještě číst) by se mi taky nechtělo. Někde v článku o žalobě PP píše Taras, že kdyby se něco podobného stalo v Germánii, čekala by provinilce existenční likvidace. Následuje neméně podnětný článek o modrém práporu v Tarasově, pod kterým autor zakázal komentáře (znáš, ne?). Zajímavého asi nic – jen se Taras definitivně odhalil. Tak mě zajímalo, co na to ty jako obdivovatelka jeho vyznání a intelektu – říkal jsem si, že tohle by mohlo být silný kafe i na tebe :-)).

 41. Taras

  A hele, dobří holubi.S Graverem se bohužel diskutovat nedá, argumenty nemá, nadává jak domovnice, je užvanenej a navíc hloupej.Konkrétní příklad: ta existenční likvidace byla míněna tak, že mistr, který zpodobnil PP při veselém orálním sexu s JP, ten by se v Německu nedoplatil, proto se tam tyhle excesy nevyskytujou. Zatímco u nás modrá idiotka v taláru omezí práva občana na základě jakéhosi jeho podivného bývalého chování. I vrah má právo na zákonnou ochranu!A jak je nechápavej až tupej, o tom svědčí ty jeho kecy o tom, že jsem zakázal komentáře. Vždyť je v poznámce pod článkem jasně řečenej důvod: protože admini (opět soubor modráků) mazali mé reakce na hovadné útoky modré lůzy a k tomu zcela nevinné příspěvky jiných komentátorů, nemám jinou obranu, než jim vypustit gumu z pneu tím, že diskuzi nepovolím. A teď si mažte a gumujte.Graver je opravdu podměrečnej a nehodnej pozornosti.Jak ses měla?

 42. Taras

  Oprava: Vypustil jsem vzduch z pneu adminů Heute, guma je Graver.

 43. Jessie

  Díky, Tarasi, měla jsem se dobře, ale teď nestíhám koukat :-). Jako magor jsem letmo pročítala ty komentáře u @Tea, když z toho byl graver tak na větvi, ale došla jsem zatím někam k 250, když jsem si tam přečetla, že PP je Pýča Paroubková, tak jsem mazala pryč, to na mě nikdo nemůže chtít tohle číst, fakt ne :-).

 44. Jessie

  Nechápu, gravere, co by mělo být tím "odhalením" a "silným kafem". Asi si to jen špatně vykládáš, jako to nepovolení komentářů.

 45. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  Běžný standard, dle očekávání. V jednom postu nadávky a urážky ruku v ruce s obviňováním druhých z téhož, vytáčky, stupidní výmluvy a ohýbání vlastní páteře, kdo má jiný názor, je blbej a modrej… a nadšeně přizvukující Jessie: "to sis špatně vyložil, gravere, já vůbec nechápu, vo co de".Taras: tvá interpretace tvého výroku o existenční likvidaci je čirý zmrdismus (ostatně pěknou shodou okolností vyvrácený, jak se lze v diskusi dočíst). Není hanba mít názory, i když jsou kus za hranicí přijatelnosti (a asi i zákona) jako ty tvé. Je hanba neumět si za nimi stát a když ti někdo nastaví zrcadlo, tak se vytáčet. V tomhle jsi ze stejného těsta, jako Jessie – už chápu, proč si tak rozumíte. O své nadměrečnosti, yntelykenci a hodnosti diskuse si na rozdíl od tebe nedělám iluze. Když si potřebuju něco dokázat, dělám to jinde a jinak, než ve virtuálních přestřelkách s mentálně nekonzistentními slizy s charakterem zhrzeného milicionáře. To, že jsem blb, nehodný vaší úrovně diskuse, jsem si už xx-krát vyslechl od Jessie (nejen). Přesto, jak vidno, se mnou všichni ti, kterým nesahám ani po kolena, diskutují furt dokola (i když je to u některých jen mimovolní pud mít poslední slovo).Nemám problém diskutovat s kýmkoliv o čemkoliv (pokud skousne mou otevřenost), ale křiváky s ohnutými zády nesnesu ani na vidlích. Přeber si to, jak chceš.

 46. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  Hm, taky argument – poslední zbývající. Možná pindy, ale sedí, že? Kašli na to, Tarasi, už se jen zbytečně shazuješ a ponižuješ. Já si na lidi dělám názor podle toho, jak se chovají, ne podle toho, jak své chování sami interpretují. Můj názor může být blbý, ale je můj a stojím si za ním. Nemám problém ho změnit, když mě někdo přesvědčí, ale ve tvém případě… Věřím, že ani jednoho z nás názory toho druhého netrápí. Takový zdělanec a yntelykent jako ty se přece nebude zalamovat s někým, koho považuje za modrého blba, Tak to nechme tak…

 47. Jessie

  Musím se přiznat, že opravdu celou dobu nechápu, gravere, čím tě Taras tak do nepříčetnosti vytáčí. Vždyť je to "správný chlap", jedná vždycky na rovinu, nebojí se rány přijímat ani rozdávat. Měl by být podle tvého gusta, nebo se v tobě fakt pletu… Ze začátku jsem myslela, že ses chtěl prostě zalíbit @Teovi, a teď jedeš ze setrvačnosti. Fakt mě dost zaráží ty nebetyčné rozdíly ve tvých projevech. Vysvětluju si to tak, že tohle blábolení je prostě jen takový manévr, jak druhého nebetyčnou pitomostí vyřadit z provozu. Něco jako jisté chvaty v karate…

 48. Jessie

  Ještě k tomu mému včerejšímu maso-pročítání oněch komentů – blbě jsem z toho spala, a jeden obzvlášť stupidní mi pořád leží v hlavě:Jedna z "diskutujících" má zřejmě potřebu mravně si zdůvodnit, proč se tam vystaví vždycky nějaká osoba na pranýř a všichni v jednom šiku na ni plivají, házejí blátem, vajíčky, kamením… Tak je to takhle: "ONI" "NÁM" vládnou, ubližujou, vytvářejí všechno zlo tohoto světa a my přece nebudeme držet hubu. Máme svaté právo uražených a ponížených házet tím blátem, vajíčky, kamením…A je to.To už je mi milejší nějaký primitiv se sprostými nadávkami, ten se aspoň nijak nesnaží zastírat svoji motivaci pramenící v nízkých pudech, ale takováhle "dámička" si zdůvodní kdejaké svinstvo…

 49. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  No, to je tak – poblitici (= ti, kteří nám vládnou proti naší vůli) budou vžycky vhodným terčem – vůči nim je to aspoň pochopitelné, když už pro někoho neakceptovatelné. Nejde o ty rozdílné názory, ale o jejich aplikaci. Např. tvůj správný, na rovinu jednající chlap (tady jsem se málem znečistil, než jsem si uvědomil, kdo to napsal :-)) si rezervuje právo napadat a urážet kohokoliv, kdo se mu znelíbí, ale když mu někde smažou článek či komentáře, má plnou hubu demokracie, cenzury, modré lůzy apod. Pokud si otevře hubu někdo jiný, tak ten správný chlap kničí zase, jen v opačném gardu. S těmihle "rovnými" hochy já lajnu nedržím."že ses chtěl prostě zalíbit @Teovi" – to zas nesmíš každého posuzovat podle sebe."jak druhého nebetyčnou pitomostí vyřadit z provozu" – jo, učíš se od Tarase rychle, pokud jde o argumenty a rétoriku. Akorát už začínáte být nudní.A to by mohla být taková pěkná tečka za tím naším případem…

 50. Taras

  Tahanice s graverem (neboť diskuze s ním není možná pro absenci argumentů na jeho straně) je opakováním toho, co jsem zažil možná stokrát: někdo nadhodí tezi (zde oslnivá úvaha aTea a Gr., že sociální demokrati jsou soft a kryptokomunisti), přinesu důkazy toho, že to tak není, a oponenti, modří hoši co spolu chodí a mluví, začnou nadávat. Nahoře je to přímo zadokumentováno: 1.8. 21:33 jsem nadhodil (a schválně nerozvinul) důkazy o tom, že kluci plkají nesmysly. A od té doby Graver nadává, nechal se vytočit narážkou na své neznalosti historie a politiky (jsou vskutku hluboké), na příslušnost k modré smečce, a nepřinesl JEDEN JEDINÝ DŮKAZ pro své hloupé tvrzení o krypto a softkomunistech, neboli sociálních demokratech. Chová se jako prase, a z nedobrých mravů obviňuje mě.Jessie, ty je znáš, je mezi osazenstvem aTeova blogu (nebo Graverova a spřátelených) někdo, kdo má o politice alespoň nějaký šajn? Umí tihle třicátníci plus něco jiného, než se znečišťovat a zvracet nad JP, PP, nebo ČSSD?

 51. Jessie

  #56 – graverCopak politici, ale když to slízne slabá žena od někoho, kdo se potřebuje odreagovat a na chlapa si netroufne, to taky známe, Dežo ví :-).

 52. Jessie

  Těžká otázka, Tarasi. Myslím, že nejde o znalosti politiky, ale o schopnost a vůli držet se tématu. A vnímat to, co říká ten druhý. Fakt nechápu, proč se místo jasné odpovědi člověk dočká jen nadávek. Kdyby aspoň ty nadávky prokládali argumenty, nebo argumenty nadávkami, to by bylo o něčem jiném :-).

 53. jana

  Ahoj Jessie,děkuju ti za komentář na mém blogu.Už jsem u tebe byla víckrát,ale nikdy jsem se neodhodlala ti napsat.Já bohužel nemám buňky na politiku,tak se raději k ní moc nevyjadřuju:-) Přeju ti hezký zbytek večera:-)

 54. ratka

  zeny nejsou slabe a tak si myslim ze pustit se do zeny vyzaduje od muze znacnou davku odvahy :o)) a delaji to jen ti nejodvaznejsi.Otrle nadavat, shazovat utocnika, zesmesnovat a delat z neho omezeneho hlupaka neni dnes zadne umeni. A ovladaji ho muzi stejne jako zeny. modri i cerveni. mladi i stari. proste to umi kazdy blbec :o))

 55. Jessie

  Ahoj, jano, ráda tě vidím, taky už jsem u tebe párkrát byla :-). S politikou je to těžké, lidi si myslí, že politika je, když je jim někdo sympatickej a jiný protivnej…

 56. Jessie

  Ratko, souhlas s obojím. S výhradou k bodu jedna, to by se muselo probrat :-). Promyslím to v bazénu, je děsné vedro…

 57. ratka

  Jessie, kdyz je tvoji jedinou zbrani klavesnice od pocitace tak neni co premyslet. Tukat do pocitace a cist umi chlap stejne jako zenska. dokonce bych rekla ze zde jsou zenske na tom o neco lip.

 58. ratka

  chci tim rict (aby se treba nektery muz neurazil) ze spousta zenskych se ucila na ekonomce tukat vsemi deseti. Takze jim to jde rychle.

 59. Jessie

  Když ono je to asi spíš v psychice, ratko. Mně třeba říkali, že jsem pro judo nepoužitelná, protože před chvatem zlomek vteřiny zaváhám. To má člověk prostě v sobě :-). Taky bych to přirovnala k westernům, kdy nejde ani tak o to, kdo rychleji vytáhne zbraň, ale kdo rychleji vystřelí na "živý terč". Tam je v nevýhodě kdo – ten slušnější, slabší? Těžko říct…

 60. ratka

  hmm, celkove mi prijde ze zensky s tim problem nemaji. akorat ze nemiri zepredu. Spise se zakradaji odzadu a delaji jakoze nic :o)

 61. ratka

  ja delala judo hodne let a dokonce jsem se k nemu i vratila po letech. nevadil mi trening, ale problem jsem mela v zapase. A to jsem bojovala jen s zenskyma :o)) pred chlapy jsem se jako hloupe strevo jen predvadela (obcas s nejakym smykla z legrace o zem kdyz si o to rikali)TEd ukazuji nejake chvaty tomu nejmensimu. pockam az trochu doroste a pak necham sebou smyknout o zem. uz se tesim.

 62. Jessie

  To pro něho bude psychicky povznášející :-). Krásný pocit, taky bych s pár lidmi "smýkla" :-)).

 63. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  No, konečně vám došlo, jak se řeší spory :-)). Jestli budete mít cestu do Brna, tak sebou rád nechám smýknout, když vám to udělá dobře :-)).Já z juda používám jen osoto-gari, a to ještě předělaný, abych to dokázal i s někým, kdo nemá gi (bez toho jste vy judisti nahraný, že :-)). Ne, to si jen dělám srandu – ve skutečnosti se na zemi neperu, protože judisti jsou moc krvelační…

 64. ratka

  gi je jako kimono? nebo co? ja vetsinou chytam za tricko. pri dnesni kvalite nevydrzi :o))u osotogari muzes chytnout i za ruku. ale neni to tak efektni jako uplne obycejne ogosi, kdy si ho lehce prehodis pres zada. ja jsem postavou hrib dubak, takze z podrepu stoupnu i s 90 kilovym chlapem na zadech :o))) a to je rachot kdyz pada.

 65. graver[[openidhttp://graver.myopenid.com/]]

  … a ještě větší rachot, když vstává (alespoň v mém případě) :-(((