Logika sexuologa

Žena potřebuje při sexu lásku.

Prostitutka nepotřebuje při sexu lásku.

Prostitutka není žena.

V pořadu "Kočičky a kocourkové" vysvětloval sexuolog Radim Uzel prospěšnost prostituce a obhajoval ji mimo jiné tím, že muži mají k sexu jiný vztah, než ženy. Muži jsou prý totiž schopni mít pohlavní styk jen tak, bez citové vazby, na rozdíl od žen, které takového pohlavního styku bez citové vazby a bez hlubšího vztahu k muži (dobrovolně) schopny nejsou.

Nevysvětlil už, co porušování tohoto jeho "vědeckého" pravidla dělá s těmi ženami, které jako prostitutky pracují a masivně provozují pohlavní styk právě bez oné citové vazby.

Tak se zamýšlím nad tím, jak to tedy je? Musíme mít my ženy při sexu tu "citovou vazbu", nebo ne?

Reklamy

64 comments

 1. ratka

  hodne zen mastrubuje, dokonce ma orgasmy jen sama se sebou a s muzem ji to moc nefunguje. TAkze pak ma k sobe vetsi citovou vazbu nez k muzi :o))Osobne si myslim, ze lze mit sex s muzem i bez citu. Pokud mu duverujeme. Nejdulezitejsi je schopnost se uvolnit. nechat se padnout a otevrit vesmiru. a muze pak pouzit jako nastroj :o))spousta zen se mi sverovala ze ackoliv sveho muze maji radi zadne extremni vasnive zazitky s nim neprozivaji. TAkze pak je ten sex pro ne zbytecny. neosvobozuje, neuvolnuje, neobstastnuje, neomlazuje, nenaplnuje radosti. TAkova zena by mela mit radeji sex sama se sebou nez s muzem ktery ji neuspokoji.

 2. ratka

  taky je mozne ze zenou nejsem.Zrovna vcera jsem cetla o nejakych joginkach v indických chrámech, ktere provozovaly tantricky sex za uplatu. dozivaly se vysokeho veku ve zdravi a stesti.

 3. Jessie

  Já si myslím, že ten názor v článku je prostě typickým názorem mužského šovinistického prasete… Chtějí nás vmanipulovat do nějaké role, buď ctnostná závislá slepice na straně jedné, nebo prostě zboží na straně druhé.

 4. ratka

  presne Jessie, vlastnicky pristup. Strach ze si bude zena ridit svoje rozkose podle sebe a na city se zvysoka … :o))pak nemuze byt pod kontrolou

 5. Jessie

  [5] No, nevím, Saule, opravdová láska se prý pozná podle toho, že dotyčného miluješ, i když by byl nějakým úrazem zbaven možnosti sexu :-).

 6. Blue

  "Já si myslím, že ten názor v článku je prostě typickým názorem mužského šovinistického prasete…" jak to? Pan Uzel přece říká, že ženy potřebují cit. Pan Uzel o sobě tedy říká, že je on sám je "prase", protože on prý cit nepotřebuje, neb je muž. Spíš mě tak napadá, co je to onen "cit".. protože i na jednu noc nechodíme do postele s někým, kdo se nám "nelíbí". :)

 7. Vivien

  Co to je za přístup?Jessie, doktor Uzel je šovinistické prase? On, sexuolog s názory, kterými se jednoznačně staví za rovnost žen při výběru a užívání si ve všech oblastech intimního života s vědomím, že ženy jsou v lecčems jiné než muži ?? Asi by ses urychleně měla začít řídit Hesly ze zápatí svého blogu. Nepřetvařuj se! A zruš rubriku Přemýšlím, nebo začni přemýšlet doopravdy. Teda, to je něco…

 8. Vivien

  HmPan Uzel nic nenaznačuje v tom smyslu, že ten, kdo nepotřebuje k sexu cit, je prase. A taky – proč by mel být?Říká se, že muž potřebuje k citu sex, a žena k sexu cit. A stejně jako všechno to neplatí absolutně. Bylo by korektní, abys sem vložila odkaz na zdroj, ze kterého jsi čerpala. Taky je docela dobře možné, že jsi něco ze slov páně doktorových vynechala, co já vím?

 9. Taras

  Už si tyhle věci pamatuju jenom matně, takže nemohu dávat nějaká směroplatná vyjádření, ale jestli tě dobře chápu, Jessie, tak zastáváš názor, že i ženy si mohou vrznout jenom tak, bez těch cituplných sračiček. Proti tomu nelze nic namítat.

 10. Jessie

  Zdravím, Blue, ráda Vás vidím :-). Ať už tím "citem" myslel pan Uzel cokoliv, tak určitě ne jen to, že se někdo někomu líbí. Těm pánům se přece to "zboží" taky a především líbí. On zpochybnil, že by se žena dokázala pomilovat s mužem jen kvůli sexu, bez lásky. Nevím, jestli zpochybňuje i prostou fyziologickou potřebu sexu u žen, to možná ne, ale v tom případě je odkazuje k tomu, co popisuje ratka v [1] :-).

 11. Jessie

  [12] Hehe, Tarasi, to jsem čekala, tenhle folklór o zapomínání :-). Ale jo, máš pravdu, celkem si to myslím. Sex je forma komunikace a když někomu podám ruku a neotřesu se přitom nechutí, tak by mělo být možné i to další. Společnost by možná pak byla zdravější. Ale!!! Tohle je z mé strany pohopouhá teorie, já jsem celý život věrná jednomu muži :-).

 12. Jessie

  [10] Vivien, já jsem nenapsala, že doktor Uzel je šovinistické prase. Ani jeho další mínění neznám. Vyjádřila jsem se k jednomu jeho konkrétnímu názoru. Ty ses nevyjádřila ani k tomuto názoru, ani k nějakému mému výroku, ale hodnotíš mě celkově jako osobu. Buď tak hodná, vynech tady "argumentum ad hominem" :-).

 13. ratka

  Saule, myslim ze cit a sex bezdy kazde po jine koleji. Cit je pritazliva sila. Sex je zpusob jak probudit sexualni silu. To s citem moc nesouvisi ale rekneme ze muzeme pouzit (propujcit) svoje telo jako nastroj pro tuto zivotni silu.

 14. ratka

  treba muzi jsou ochuzeni o jeden velkolepy gejzir protrahovaneho orgasmu. o porod :o))

 15. Taras

  Skutečně vážně a důkladně jsem se zamyslel nad tím, jestli toužím po tom alespoň jednou v životě zažít "velkolepý gejzír protrahovaného orgasmu" a upřímně říkám, že netoužím. Ani trochu. Jestli nakonec nejsem frigidní.

 16. Jessie

  [17] To by lidstvo vyhynulo, protože sex by byl prohlášen za přísně zakázanou, odpornou a nechutnou věc :-).

 17. Saul

  Největší tantrici jsou šimpazi Bonobové.Ti šoustají v podstatě neustále a samice mají zřejmě jako jediné ze zvířat i orgasmus.Aspoň vědci to připouští.Momentálně se vědecký výzkum ubírá tím směrem,že se snaží zjistit,zda se ten orgasmus naučili šmpanzice od žen,nebo ženy od šimpanzic:-oooo))))

 18. Saul

  21:já Ratko taky preferuju druhou variantu.Tedy soudě dle chování žen,které jsem měl tu čest k tomu orgasmu dovést:-000))))22:ne jess.Tantra je o tom,že se nešoustá vůbec.Jenže vykládej to dnešním mistrům "tantrikům".Nebo radši ne,aby tě ještě nepřesvědčili:-0))))

 19. Jessie

  Tantra je vůbec samá pověra, zejména ta "domácí" :-). To už je lepší domácí zabijačka :-).

 20. Anonymní

  Sousta se prece pateri (sam se sebou v sobe) a vyleze to hlavou :o)) (tak se to pry rika) chlap k tomu potreba neni.Stejne jako u porodu se nesousta.

 21. ratka

  nekdy ano a nekdy ne :o)) zalezi na situaci, nekdy se proste cvicenim bavim. ZAlezi jak moc se dokazu soustredit a aby me nikdo neotravoval. Coz je temer nemozne :o))).

 22. Saul

  27:mne by spíš zajímalo,jestli je něco,co ratka neumí:-00)))…teď bude velké ticho:-)))

 23. ratka

  Saule, ze ty mi vidis az do zaludku? Hluboce pred tebou smekam. Pokazde me prekvapis. Prijemne. Kdybych nevedela ze se nezname tak bych rekla ze jsi muj muz. Ten me ma taky prokouklou skrz naskrz.A ten potroubly orgasmus se prece muze naucit kazdy. kdo chce. ale nekdo nechce. Nesmi byt zaprkly a scvrkly jako citron.

 24. ratka

  co neumim? Byt zticha. Stat vzadu. Divat se na fotbal, hrat fotbal a mluvit o fotbalu.Neumim mluvit pred publikem. Stydim se a cervenam.neumim byt suverenni, pokazde se prozradim.neumim klamat telem. cervenam se. a tryskaji mi slzy kdyz se rozlitostnim.

 25. Saul

  30:já mám prokouklýho každýho ratko,jen ne všem to můžu přímo říkat nebo psát:-))Ještě k tomu orgasmu…vzpomínám si jak mi kdysi,snad před dvaceti lety jeden starší kolega "lázeňský švihák" říkal,že ženská je nejkrásnější a nejerotičtější ve spodním prádle.On bydlel kousek od menších lázní a obhospodařoval tam paničky.Měl jich stovky a byl to opravdovej znalec.Já tu větu tenkrát moc nechápal,protože jedinou mou starostí bylo,jak se dostat pod to spodní prádlo.Po letech mu dávám za pravdu a to mám ke frigiditě či impotenci ještě daleko.Když už jsem zmínil tu tantru-tantrici dobře ví,že orgasmus je falešným vyvrcholením,že ničí sexualitu a kvalitní požitek z ní a proto se mu snaží vyhnout.

 26. ratka

  Saule, ja bych se nenechala nikdy obstastnovat od nikouho. A uz vubec neod lazenskeho svihaka! To bych se spise osypala nestovicema.pointa je jinde. Nikoliv ze nekdo nekomu neco privadi, nebo nekoho obstastnuje.Ono neco existuje a jen je vyvolano k zivotu. neni vyvrcholenim (naco, k cemu)ucel, cil nema smysl.tocime se porad kolem stejneho. Ty mi ppodsouvas neco co neni.

 27. Saul

  a to co si zmínila ve 25,výstup tzv hadí síly,nebo-li kundalini:-) nemá se sexem už od druhé čakry nic společného.Tahat si nahoru nepřetransformovanou sexualitu je ta nejjistější cesta do blázince-tak na to pozor!

 28. Saul

  Nic ti nepodsouvám,jen čtu co píšeš,např.:"A ten potroubly orgasmus se prece muze naucit kazdy. kdo chce. ale nekdo nechce. Nesmi byt zaprkly a scvrkly jako citron."A nějak mi z toho vyplívá,že kdo nechce orgasmus(v nějaké šílené podobě),tak je citron-jakýsi.A taková přirovnání mě serou,protože vím o lidech,co žádný orgasmistický gejzír možná v životě neměli a září jako sluníčka ztělesněnou čistotou.Naopak kdejaká nymfomanka je ve 30 strhaná utahaná stařena,která pak na ty orgasnmy vzpomíná u kafíčka s kamarádkama,protože by na ni už nevlez ani pes.

 29. ratka

  34. ze ty mas patent na rozum sam? a nikomu jinemu ho nedoprejes.kde jsem mluvila ze sex ma s hadi silou neco spolecneho. MOzna provokacku. Ale cist se mi to nechce. Spis bych rekla ze si vymyslis a podsouvas mi neco co jsem nikdy netvrdila.

 30. ratka

  35. neser chlape. ty taky vis vse nejlip. A nechytej se slovicek. nedava to zadny smysl.furt meles to svoje. delej si to prece jak chces :o)a jako starena nevypadam. Asi proto ze zadna nymfomanka nejsem. Spise naopak. Jsem bohuzel v tomhle hodne konzervativni (spise frigidni)I kdyz to musi byt urcite zajimava vlastnost.

 31. ratka

  ale urcite by me stvalo kdyby me nekdo upiral moznost energetickeho srovnani (predstav si pod tim cokoliv co probiha v celem tele). Nedoprejes chudakovi zenske ani trochu radosti ze zivota.hned bys ju strkal do nejake cistoty. fujtajbl. jake cistoty? co to kurna je? podivej se na sebe jak jsi vycisteny.

 32. Saul

  37:do prdele ratko…já nepíšu o tobě!!!Já píšu o tom,co píšeš.OBECNĚ!!

 33. Jessie

  Vy jste dvojka, vy dva :-))). Ale místy fakt dobrý, třeba tohle:"Nedoprejes chudakovi zenske ani trochu radosti ze zivota. hned bys ju strkal do nejake cistoty. fujtajbl. jake cistoty? co to kurna je? podivej se na sebe jak jsi vycisteny."

 34. ratka

  prepracovana zatim nejsem :o)) jsem jen vesela kopa.ja pisu o tom co pises. Obecne! ale nepisu o tobe. tak teda o sobe :o)heheheh

 35. ratka

  Jessie, chlap ktery opevuje ztelesnenou cistotu je mi proste podezrely. Co takova zena pro nej predstavuje? Matku ktera porodila z ducha svateho? Panenku Mariu v ni vidi.Znam zeny ktere nikdy nepoznaly telesne uspokojeni. I kdyz teba spaly s muzi. Ve vsech pripadech byly pricinou zabrany a vnitrni odpor. Nikoliv jejich cistota.vnitrni zabrany a odpor znamenaji neschopnost se otevrit. Tyhle zeny zustaly zavrene samy v sobe.Osobne bych kazde zene prala aby nasla muze kteremu duveruje. A pred kterym se muze otevrit. Ktery ji nedesi. A ktery ji neni odporny.

 36. Saul

  44,45:tak to je nářez ratko.Nejdřív konstatuješ že píšu o sobě.Pak dáváš směrem ke mně otázky(45)a vzápětí na ně za mně odpovídáš…(Panenku Mariu v ni vidi.)Tak jen pokračuj ty veselá kopo.I když…dnes na mně působíš spíš tragikomicky.Tedy…nejen dnes,ale díky té přepracovanosti to dnes nějak hůř maskuješ.Tak si dej oraz,ať neztrácíš image a ať se ti nezamlží ty tvé orgasmické brýle,protože bez nich si slepá jako patrona.

 37. ratka

  Nevim, zda vubec svoji tragikomiku maskuju. Zda se mi ze ji nemaskuju. mela bych? a proc?Tos mi zase nasadil brouka do hlavy :o)dobry vecer vsem

 38. Jessie

  [49] Tak jsem se chtěla patřičně pohoršit, ale… je to jak můj osobní rozbor… ehm… :-). Příležitostně se zamyslím nad tím, čeho z toho nejvíc lituju.

 39. Jessie

  No, ono to moc hezké není, ratko :-). Něco je dost hrozné. Zaujalo mě to odsouzení důvodu k sexu proto, "aby byl doma klid". Proč to odsuzovat? Tak hergot, když chci vyjít vstříc, tak je to dobře, ne? Nemůžu za to, že sama nemám chuť…

 40. ratka

  taky to tak obcas udelam. Obe strany to vedi a nevadi jim to.Prijde mi casto, ze lide maji problemy byt k sobe otevreni. Jakmile se jim zda ze to neni v souladu s obecne pojimanou "spravnosti" tak to zaprou a jedou na pokrytecky spravnacke vlne.jakoze oni jsou ti spravni… alespon zvenci.

 41. Blue

  Já když nemám chuť, tak to prostě neděláme, protože to ani nejde. :D Obě strany to vědí a nevadí jim to. :D

 42. Vivien

  Co to jepotroublý orgasmus, Ratko? Já netvrdím, že sex/milování musí nutně končit orgasmem, aby se mohl hodnotit za jedna, ale proč tomu dáváš takové pejorativní adjektivum? Taky netvrdím, že všichni musí mít sexuální aktivity v oblibě, ať párové nebo solitérní, ale když se někdo vyjádří /jessie/, že odmítnutí je pro obě strany ulehčení, zní to fakt divně. Protože intimnita je přirozenou součástí dobře fungujícího vztahu, a vnímat její absenci s ulehčením – to je přinejmenším hodno zamyšlení. Možná je to taky důvod, proč tady Jessie píše, co a jak píše. Jeden z mých přátel praví (citace) "Dobře vyšukaná ženská nemá čas a náladu myslet na kraviny" A jak tak koukám, je to hluboká pravda.

 43. Vivien

  Komentář byl smazán,protože Jessie je hloupá a bojí se cizích názorů. V takovém případě je její hodnocení "komentář byl hloupý" zcela odpovídající hlouposti blogerky.Jsi srab, Jessie. Obyčejná ustrašená slepice.

 44. titanika

  "Odmítnutí pro obě strany ulehčením". Zajímavé, neshledávám na tom nic, co by mnou cloumalo. Je to o životě. Sice Plzák tvrdí, že se mají zavést v manželství (potažmo v dlouhodobém vztahu) pravidelné středy, ale jelikož mám silný odpor k pravidelnosti, možná právě o tom to bude, když manžel ve středu večer odtuší "Bolí mě v krku" necítím obzvláštní děsnou frustraci. Vím, že ho ta bolest třeba ve čtvrtek přejde. Ulehčení spatřuji v tom, že se vyhnu jakési degradaci milování pravidelností a upuštěním od spontaneity, dále pak v tom, že jsem třeba jak na potworu měla větší chuť se jen tak válet v posteli bez fyzického kontaktu s kýmkoli, prostě jen usnout, konečně pak vím, že zítra je také den. Nevím, zdali jsem to vyjádřila přesně. Ulehčení nemusí znamenat lhostejnost a vyšumění fyzického potěšení, když se jeden k druhému přimkneme. Je to právě fajn, když jsou dva na sebe naladěni tak, že pociťují ulehčení a úlevu v tym samym okamžiku a po čase se v tu samou chvíli na sebe kouknou přes snídani, děti zabrané do Krtečka, máme přesně 4,5 minuty..

 45. Jessie

  Přesně, titaniko, je to o životě a v tom nejsou žádné jednoduché pravdy univerzálně platné. Já to tady pod dohledem přátel :-)) moc řešit nemůžu a ani nechci. A nakonec taky, jak říká jeden můj guru :-), "kdo o sexu mluví, neprovozuje ho. To je zákon zachování energie" :-).4,5 minuty při Krtečkovi je krásné :-)).