Logika sexuologa

Žena potřebuje při sexu lásku.

Prostitutka nepotřebuje při sexu lásku.

Prostitutka není žena.

V pořadu "Kočičky a kocourkové" vysvětloval sexuolog Radim Uzel prospěšnost prostituce a obhajoval ji mimo jiné tím, že muži mají k sexu jiný vztah, než ženy. Muži jsou prý totiž schopni mít pohlavní styk jen tak, bez citové vazby, na rozdíl od žen, které takového pohlavního styku bez citové vazby a bez hlubšího vztahu k muži (dobrovolně) schopny nejsou.

Nevysvětlil už, co porušování tohoto jeho "vědeckého" pravidla dělá s těmi ženami, které jako prostitutky pracují a masivně provozují pohlavní styk právě bez oné citové vazby.

Tak se zamýšlím nad tím, jak to tedy je? Musíme mít my ženy při sexu tu "citovou vazbu", nebo ne?

 1. ratka

  hodne zen mastrubuje, dokonce ma orgasmy jen sama se sebou a s muzem ji to moc nefunguje. TAkze pak ma k sobe vetsi citovou vazbu nez k muzi :o))Osobne si myslim, ze lze mit sex s muzem i bez citu. Pokud mu duverujeme. Nejdulezitejsi je schopnost se uvolnit. nechat se padnout a otevrit vesmiru. a muze pak pouzit jako nastroj :o))spousta zen se mi sverovala ze ackoliv sveho muze maji radi zadne extremni vasnive zazitky s nim neprozivaji. TAkze pak je ten sex pro ne zbytecny. neosvobozuje, neuvolnuje, neobstastnuje, neomlazuje, nenaplnuje radosti. TAkova zena by mela mit radeji sex sama se sebou nez s muzem ktery ji neuspokoji.

 2. ratka

  taky je mozne ze zenou nejsem.Zrovna vcera jsem cetla o nejakych joginkach v indických chrámech, ktere provozovaly tantricky sex za uplatu. dozivaly se vysokeho veku ve zdravi a stesti.

 3. Jessie

  Já si myslím, že ten názor v článku je prostě typickým názorem mužského šovinistického prasete… Chtějí nás vmanipulovat do nějaké role, buď ctnostná závislá slepice na straně jedné, nebo prostě zboží na straně druhé.

 4. ratka

  presne Jessie, vlastnicky pristup. Strach ze si bude zena ridit svoje rozkose podle sebe a na city se zvysoka … :o))pak nemuze byt pod kontrolou

 5. Jessie

  [5] No, nevím, Saule, opravdová láska se prý pozná podle toho, že dotyčného miluješ, i když by byl nějakým úrazem zbaven možnosti sexu :-).

 6. Blue

  "Já si myslím, že ten názor v článku je prostě typickým názorem mužského šovinistického prasete…" jak to? Pan Uzel přece říká, že ženy potřebují cit. Pan Uzel o sobě tedy říká, že je on sám je "prase", protože on prý cit nepotřebuje, neb je muž. Spíš mě tak napadá, co je to onen "cit".. protože i na jednu noc nechodíme do postele s někým, kdo se nám "nelíbí". :)

 7. Vivien

  Co to je za přístup?Jessie, doktor Uzel je šovinistické prase? On, sexuolog s názory, kterými se jednoznačně staví za rovnost žen při výběru a užívání si ve všech oblastech intimního života s vědomím, že ženy jsou v lecčems jiné než muži ?? Asi by ses urychleně měla začít řídit Hesly ze zápatí svého blogu. Nepřetvařuj se! A zruš rubriku Přemýšlím, nebo začni přemýšlet doopravdy. Teda, to je něco…

 8. Vivien

  HmPan Uzel nic nenaznačuje v tom smyslu, že ten, kdo nepotřebuje k sexu cit, je prase. A taky – proč by mel být?Říká se, že muž potřebuje k citu sex, a žena k sexu cit. A stejně jako všechno to neplatí absolutně. Bylo by korektní, abys sem vložila odkaz na zdroj, ze kterého jsi čerpala. Taky je docela dobře možné, že jsi něco ze slov páně doktorových vynechala, co já vím?

 9. Taras

  Už si tyhle věci pamatuju jenom matně, takže nemohu dávat nějaká směroplatná vyjádření, ale jestli tě dobře chápu, Jessie, tak zastáváš názor, že i ženy si mohou vrznout jenom tak, bez těch cituplných sračiček. Proti tomu nelze nic namítat.

 10. Jessie

  Zdravím, Blue, ráda Vás vidím :-). Ať už tím "citem" myslel pan Uzel cokoliv, tak určitě ne jen to, že se někdo někomu líbí. Těm pánům se přece to "zboží" taky a především líbí. On zpochybnil, že by se žena dokázala pomilovat s mužem jen kvůli sexu, bez lásky. Nevím, jestli zpochybňuje i prostou fyziologickou potřebu sexu u žen, to možná ne, ale v tom případě je odkazuje k tomu, co popisuje ratka v [1] :-).

 11. Jessie

  [12] Hehe, Tarasi, to jsem čekala, tenhle folklór o zapomínání :-). Ale jo, máš pravdu, celkem si to myslím. Sex je forma komunikace a když někomu podám ruku a neotřesu se přitom nechutí, tak by mělo být možné i to další. Společnost by možná pak byla zdravější. Ale!!! Tohle je z mé strany pohopouhá teorie, já jsem celý život věrná jednomu muži :-).

 12. Jessie

  [10] Vivien, já jsem nenapsala, že doktor Uzel je šovinistické prase. Ani jeho další mínění neznám. Vyjádřila jsem se k jednomu jeho konkrétnímu názoru. Ty ses nevyjádřila ani k tomuto názoru, ani k nějakému mému výroku, ale hodnotíš mě celkově jako osobu. Buď tak hodná, vynech tady "argumentum ad hominem" :-).

 13. ratka

  Saule, myslim ze cit a sex bezdy kazde po jine koleji. Cit je pritazliva sila. Sex je zpusob jak probudit sexualni silu. To s citem moc nesouvisi ale rekneme ze muzeme pouzit (propujcit) svoje telo jako nastroj pro tuto zivotni silu.

 14. Taras

  Skutečně vážně a důkladně jsem se zamyslel nad tím, jestli toužím po tom alespoň jednou v životě zažít "velkolepý gejzír protrahovaného orgasmu" a upřímně říkám, že netoužím. Ani trochu. Jestli nakonec nejsem frigidní.

 15. Saul

  Největší tantrici jsou šimpazi Bonobové.Ti šoustají v podstatě neustále a samice mají zřejmě jako jediné ze zvířat i orgasmus.Aspoň vědci to připouští.Momentálně se vědecký výzkum ubírá tím směrem,že se snaží zjistit,zda se ten orgasmus naučili šmpanzice od žen,nebo ženy od šimpanzic:-oooo))))

 16. Saul

  21:já Ratko taky preferuju druhou variantu.Tedy soudě dle chování žen,které jsem měl tu čest k tomu orgasmu dovést:-000))))22:ne jess.Tantra je o tom,že se nešoustá vůbec.Jenže vykládej to dnešním mistrům "tantrikům".Nebo radši ne,aby tě ještě nepřesvědčili:-0))))

 17. Anonymní

  Sousta se prece pateri (sam se sebou v sobe) a vyleze to hlavou :o)) (tak se to pry rika) chlap k tomu potreba neni.Stejne jako u porodu se nesousta.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s