Všichni všechno vědí

Jen já ne…Pročítám si letmo, co se na českých blozích řeší a žasnu, jak jsou lidé chytří a vzdělaní. Od boku vám každý vysvětlí, jak vznikl svět i jak by ho řídili, kdyby jim ti ostatní svěřili tu moc.  

Zasvěceně se diskutuje o důsledcích odmítnutí dualismu, introspektivním posouzení vnitřní kvality, Kuhnově výkladu paradigmat, Gadamerově hermeutice, o kultivaci synchronicit, chaotické koncepci Kia, extrémním redukcionalismu, o osobní gnózi či o pansexualistickém monismu. Vysvětlí vám, jak učení Buddhy funguje ve vadžrajáně a že Spareovo ani/ani nelze chápat jako čistý průmět.  

Častá jsou kategorická tvrzení, že něco prostě takhle je, třeba ta karma, reinkarnace, že je naprosto jisté, že…". Geniální české mozky lehce posoudí, že se v tomto Dawkins mýlí" a že Hawking tohle nedomyslel".

Cožpak o to, taky by mě lecos z toho zajímalo. Jenže než si k tomu stačím něco přečíst, už jsou ostatní dávno dál, během večera probrali souhrnné dílo myslitele XY a přešli k dílu myslitele ZŽ. Prostě se nechytám.  A jsem hrozně pomalá…

 1. Hamilbar

  Jessie, moc hezky napsáno. Gratuluji.Jenom mám takový smutný pocit, že v tom nejste sama, že jsme přinejmenším dva.No jo, ale kdo s těma chytrejma lidma má žít na jedný planetě? Občas mě to už zmáhá.

 2. Jessie

  Děkuji, Hamilbare :-). Taky mě zmáhá vidět to nekonečné žvanění, které nemá žádný výsledek a nehledá sebemenší shodu. Jen si každý mele to svoje a přitom nikdo ty druhé nečte a nevnímá, protože svědomitě to přečíst, promyslet a pak teprve reagovat, na to prostě není čas. Hrůzný svět.

 3. Taras

  Ale zase už musím říci "Di ty!", uvědom si, že my, co nechápeme "Gadamerovu hermeutiku" máme metabolismus růžolící děvečky a statného chasníka, což zase zapříčinuje to, že nám jde rozmnožování (přípravná fáze) na jedničku. V tomhle zase maj rezervy ty, co se zabývaj extrémním redukcionalismem.Prostě nemůžeš mít v životě všechno.

 4. Hamilbar

  No Tarasi, ale není nám to v tý ZOO tak trochu na houby? Když pořád zakopáváme o hermeutiky a redukcionalistky? Růžolící děvečku aby člověk pohledal.

 5. Taras

  Hamilbare, to máte pravdu, ale např. s anorektičkou zase jdou dělat úžasný věci…Jessie, ty asi nevěříš na neposkvrněné početí, pravda?

 6. ratka

  jessie, to zni velice zajmave, muzes mi prozradit kde jsi to cetla? Taky bych se rada pridala k zvanilum. FAkt. Tyhle diskuse mam moc rada. a rozmnozuju se dobre :o)) (to pro Tarasa)

 7. Taras

  Čtyři dobytkové na návštěvě? A nemohla bys obsah těch jejich výmětů alespoň převyprávět, Jessie? Jeden je zvědavej, na to nemáš patent.Ratko, když k rozmnožování zapomenete přidat, že se jedná pouze o přípravnou fázi, tak se mě zmocňuje panika! Helena je proti mně vánek od moře.

 8. Jessie

  [12] Ratko, nebylo to na nikoho konkrétně a hlavně nešlo o ta témata jako taková, ale o způsob, jakým se to probírá, povrchně a zjevně lidmi, kteří si to před chvílí někde vygůglili a žádné hlubší znalosti o tom nemají, jen se vytahují. Tebe mezi ně nepočítám, i když bys mohla někdy přibrzdit :-).

 9. ratka

  Jessie, ja to vubec nevzala na sebe. Priznam se ze me to nenapadlo. Pribrzdit? Fakt myslis?Ale moc by me zajimalo kde o tom diskutovali. Ja to nenasla.

 10. Taras

  Jo, to jen tak říkáš, jsou ženský, před kterejma stačí vyklepat kalhoty nebo kliknout na pornostránku, a už v tom lítaj!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s