Kdo podá ruku Johnu Silverovi

Znáte to, ten padouch přišel drze diktovat ultimátum a vyhrožovat a sedl si k tomu jednání na zem, přestože ho k tomu nikdo nevyzval.

A teď nemůže vstát, protože má jen jednu nohu a nemá svou hůl. Sedí před svými nepřáteli a ptá se: "Kdo z vás mi podá ruku?" Všichni se odvracejí, i Jim Hawkins.

Podat ruku by byla zrada.

Ale já bych mu ji podala.

(Už jako malá holčička jsem kvůli tomu brečela na školním představení v divadle. Teď večer si to pouštím k práci z DVD a ty pocity mám úplně stejné.)

 1. Saul

  několikrát po sobě.A potom bych mu dal ultimátum,aby odvolal svá ultimáta.A kdyby jo,tak si k němu přisednu a zapijem to rumem.No a potom by zase musel někdo zvedat nás oba:-))

 2. Saul

  tak mne napadlo,že bych si to mohl nacvičit.Silver není,takže začnu rovnou s tím rumem.Spoléhám na tvou vstřínou ruku Jess:-000

 3. Taras

  Hergot, ty ses rozrodila…Joheň Stříbrný byl sympaťák, ale von to nakonec přece zvlád taky sám, takže jakýpak copak. Nasrat!Ale ta knížka byla pro kluky krásný dobrodružství, to se to prožívalo…

 4. Jessie

  [5] Prej "rozrodila" :-)). Asi sem málo chodíš. Já k tobě často, ale máš tam teď moc narváno a já jsem plachá. Jo, jednonohý to zvládl, ale plazil se po zemi jako zvíře, chudák.

 5. Jessie

  Saule, na mou ruku se spolehni, ale měl bys podávat pravidelná hlášení. (Píšu článek na téma, jestli je člověk sám sebou střízlivý, nebo pod vlivem alkoholu, tak potřebuju nějaké poznatky :-).

 6. Saul

  no já Jess teď pochybuju o tvé střízlivosti:-)"jestli je člověk sám sebou střízlivý"toto téma mne taky trápí,a co ty,co myslíš:-)?Jsi střízlivá?(tedy sama sebou:-)Ať už je to jakkoliv,v případě tvé indisposice(ožralosti),je má ručka k disposici(pokud tedy nebudu ve stejné indisposici):-00.

 7. Jessie

  Jsem odporně střízlivá, Saule, a doháním práci, ale asi to změním, protože mě manžel fakt naštval tím, že podle něj nejsem dost inteligentní na to, abych mačkala čudlíky na topení. Já se kvůli takovejm zásadním věcem hned rozvádím…Myslím si, že alkohol toho hodně o člověku prozradí, co jinak skrývá. Ale co když je to skrývání správné, to fakt nevím.

 8. Jessie

  To je právě otázka, jestli vždycky, ratko. Představ si třeba solidní dámu, jak se po pár skleničkách začne chovat jaksi úplně bez zábran a je schopná udělat věci, které by střízlivá neudělala. Nebo chlap, docela hodný, ale když se napije, probudí se v něm surovec a sadista a zmlátí ženu a děti. Myslím, že v takových případech je skrývání toho temného v nás na místě.Ale ráda to sleduju, jak se lidi v průběhu večera díky alkoholu mění, to se přiznám, je to zábava :-).

 9. ratka

  naopak. kdyby to vedela ta zena s deckem predem tak by se mohla dle toho zaridit. v opilosti je pozde.kdby mel nasilnik na cele napsane Jsem sprosty nasilnik a sadista tak by prece kazdy vedel predem ze si ma dat pozor. A ze je opatrnost na miste.Otevrenost je lepsi pro vsecky zucastnene.A solidni dama? kdyby delaal bez sklenicek totez co se sklenickama tak by treba predesla spouste nemoci. a zilaby stastny a spokojeny zivot. ani pit by nemusela :o)))

 10. Jessie

  Nevíš, co mluvíš, ratko… Já jsem pod vlivem alkoholu udělala takové věci, že se při pomyšlení na ně svíjím na zemi. A přesto jsem prožila klidný a spokojený rodinný život, to bych podle tebe musela být někde internovaná :-).

 11. ratka

  jsem vesela kdyz se napiju. smeju se, zpivam, tancuju a objimam lidi kolem sebe. ale to delam i za strizliva. jsem skvly partak na piti. Je se mnou sranda.

 12. Jessie

  Omlouvám se za zaheslování blogu na pár hodin dneska, zkoušela jsem, jak to funguje a pak jsem měla fofr a už jsem se k tomu nedostala. To jen že jsem dostala pár mailů, co je se mnou, tak všechno je O.K. :-).

 13. Czarna wefka 007

  Wefčina odpověd by byla: ruku ti nepodám takže lez klidně po kolenou jak tvůj rodný bratr červ. A pokud ti to nestačí, nu mohu tě postrkovat kpanci…

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s