SPO – zemanovci

Co si myslet o tom, že politická strana má v názvu jméno svého předsedy?

Myslím si, že není nic špatného na tom, že staví na jedné výrazné, charismatické osobnosti. Je to spolehlivější ukazatel, než nějaký program". Všichni víme, co to bývá za zbytečný a pitomý cár papíru, sloužící jen k nalákání voličů. Věřit se dá jen lidem, ničemu jinému.

Miloš Zeman je charismatickou osobností se silnými myšlenkami. Zemanismus" je zbytečné nálepkovat jako nějaké levicové smýšlení, jako protiváhu ke komunistickému radikalismu a bezkoncepčnosti ČSSD. Je vždy svůj, nepodřizuje se nějakému diktátu a vždycky ví, co dělá a co říká.

Svou inteligencí a svým rozhledem pan Zeman vysoce převyšuje všechny současné žijící politiky.  Převyšuje je i svou poctivostí, skromností a lidskou velikostí. Nikdo nemůže nevidět, že si jako snad jediný z politiků bývalých i současných takzvaně nenahrabal". Jen si porovnejte jeho život ve dvou místnostech poloviny jakéhosi domku s honosnými rezidencemi těch ostatních.

O tom, že je Miloš Zeman výjimečným člověkem a na naše poměry nezvykle výraznou osobností, snad nikdo nepochybuje. I když mu mnozí nemohou přijít na jméno, nad dodatkem zemanovci" se nikdo nepozastavuje. No jen si představte, že by si jiná strana dala dodatek (nedejbože :-) paroubkovci", či (proboha :-) topolánkovci", či dokonce :-) "filipovci". Rozvádět to jistě netřeba.  

No tak co, SPO je stranou "jednoho muže", proč ne. Mají aspoň toho jednoho, na rozdíl od těch ostatních kašpárků. Jeden opravdový muž toho dokáže :-).

 1. Wu

  Vidím to stejně. Jenom se taková strana musí být schopná s odchodem své charismatické osobnosti vyrovnat.

 2. Taras

  Na téma celý a poloviční muž má pěknou scénku Twain v Hucleberry Finnovi: jediný muž, zvaný plukovník, zažene dav, který ho přišel lynchovat, ale který vedl jenom "poloviční muž".Ale tohle nebude ten případ, Jessie, Zeman nenabízí program, nevyplňuje mezeru na politickém trhu nějakými idejemi a návody k řešení, on to dělá kvůli pomstě. Tak pomstychtivej chlap je málokdy k vidění.A lidi tohle asi cejtí, takže šanci na překročení pětiprocentní hranice podle mě nemá, ale on se spokojí s tím, že ČSSD sebere dvě, tři procenta hlasů, což může být pro ni osudné. Podobný kousek před léty Zemanovi provedl ten pitomý broukožrout se stranou Důchodci za životní jistoty. A teď je Zeman sám v roli požírače brouků, měli by ho pak donutit sežrat chrousta. (Ale nezpochybňuju to, že má k téhle destrukci oprávnění, Špidlova, Grossova a Buzkové ČSSD se k němu zachovala při prezidentské volbě hnusně.)

 3. graver

  Taras: souhlas. Z pomsty a zhrzené ješitnosti (dveřma ven, oknem zpět). A poznat to opravdu je – cítí to dokonce i ti, kteří by ho volili (tedy ne všichni, jak je vidět). Je to škoda – kdyby to nedával tak najevo, mohl trochu zamíchat karty. Program, kterej vyplní nějakou díru někde, asi může mít každej, jen by s ním moc neprorazil. Na reelní řešení se voliči nechytaj…

 4. Jessie

  [3] Houby, mstivej, že až po tolika letech, když už se lidi dávno vyměnili? A náhodou, při té volbě, jak ho všichni zradili, a on odcházel, mi připadal jako v tom filmu V pravé poledne, osamělý muž, kráčející městem zrádců a zbabělců za zvuků té krásné písně Do not forsake me, My Darling :-). Není hanba pro muže, když zůstane sám a všichni ho zradí, je to hanba pro ty zrádce. Jaká je jeho motivace, to můžeš tvrdit, já si myslím něco jiného, rozhodující bude, jestli by dokázal nějak prospět této zemi. Už jednou prokázal, že ano.Ale je možné, že se do parlamentu vůbec nedostane, neklamným ukazatelem by mohly být moje sympatie… Já se přidám vždycky k tomu, kdo není "většinový", bývám na kraji gaussovy křivky. Kdysi jsem třeba fandila té straně Zdeňka Mlynáře a taky bohužel neprošli.

 5. graver

  [6]Máš problém i s komentáři, které se týkají tématu, nikoliv tebe? Tohle byla replika tarasovi – je zádrhel v autorovi, nikoliv v obsahu? Argumentum ad hominem?

 6. graver

  Ano, mám problém respektovat, že rozlišuješ podle autora, nikoliv podle obsahu a sama přitom mažeš komentáře, které se dle tvého názoru týkají osoby, nikoliv autora. Argumentuješ ad hominem a (jak už jsem tě několikrát vyzval), musíš tomu pomoci. Mazat komentáře nebo ban. Jinou šanci nemáš.

 7. Jessie

  Oprav si to, máš to trochu popletené. To není z mé strany žádná argumentace, to je jednoduše výběr lidí, se kterými se chci bavit.Takže: "Odjeď, Calvero" (zrovna to běží v TV :-).

 8. graver

  I výběr lidí je argumentace. Ale Calvera odjede, žádnej strach – nebudu tě nutit, abys mě odjela sama. Alien to nedal, tak ty těžko.Doprdele, Maginificent Seven a já tady vysírám. No nic, mám to nahraný.btw: Ono to s tím Calverou taky nebylo tak černobílý. Desperados byli supi, ale proti nim nestáli žádní orli. Tenkrát to byla všechno jedna sebranka – jako dneska v politice.

 9. graver

  btw: já vím, že tady nejsem v kurzu (opačně to, jak víš, neplatí), ale to není o výběru, s kým se bavíš. Odpověděl jsem tarasovi, protože s ním souhlasím a považuju prostě za fér mu to napsat tam, kde to píše on. Není to o tom, že sem chodím proti tvé vůli vysírat, ale pokud se rozhodnu, že sem něco napíšu, tak se s tím musíš nějak vyrovnat.

 10. graver

  [14]Je to způsob argumentace. Já chápu, že a proč ti vadím, ale nechápu, proč bys mě měla vyhazovat jen proto, že jsem tu na něco odpověděl někomu jinýmu. Jistě – tvůj blog a tvoje pravidla, ale jestli to není kontraproduktivní. Alien to pochopil – nakecal toho hodně, jak si mě podá, ale nakonec jsme se shodli.Pro mě je naprosto přirozený, že když má někdo něco proti mně nebo mým názorům, řekne to u mě.

 11. Jessie

  Jo to bych taky brala, vyříkat si všechno mezi sebou. Pak ale nechápu, proč, když už mě neustojíš, do toho taháš mou rodinu.

 12. graver

  Ne že bych neustál tebe – spíš to, co/jak děláš. Jistě, správný je asi tarasův argument "vysrat se na to" jako v případě aliena, ale já nemám problém přiznat, že křivárny určitého kalibru prostě občas nezvládám aspoň v tom smyslu, že je musím komentovat. Někdy opravdu nevěřím, že to, co vidím, je realita.Pokud jde o tvou rodinu, snažil jsem se vysvětlit, že právě já nejsem ten, kdo někoho do něčeho tahá. Že se někde zmíním o tom, že by mohl tahat někdo jiný, neznamená, že to (u)dělám já – a ty to moc dobře víš. Přečti si ještě jednou, co ti napsal Teo o mém údajném navádění k něčemu takovému a uvědom si, že rodiny jiných do svých sporů potenciálně taháš ty, když zveřejňuješ cizí identity."to bych taky brala, vyříkat si všechno mezi sebou" – já ani ne – ono už asi není co a doby, kdy to byla zajímavá možnost, jsme asi prošvihli. Myslel jsem tím jen to, že na mém blogu nedělám to, co ty na svém.

 13. Jessie

  No, tak stačilo… Gravere, nech mě na pokoji, prosím. Pokus se přenést přes to, že tě tady nechci. Nemyslím to jako urážku, ale opravdu se nechci zase dostat do těch sr…k. Zase by to tak dopadlo, jako vždycky. Já si tady chci hezky povídat s lidmi, víš? Nikoho nenapadám ani neurážím. Občas jsem ujela, to je pravda, ale v zápalu boje a ne víc, než ostatní. Svých pochybení lituju, nejsem dokonalá a snažím se učit. Tak mi to neztěžuj a vykašli se na mě. Opakuju, neber si to osobně. Jsi jedním z nejzajímavějších lidí, co jsem na netu poznala. Tvoje komentáře jsou jedinečné. Nikdo nedokáže takhle vtipně psát. Ráda si je vždycky přečtu – ale jinde, ne tady, promiň.

 14. graver

  Aha, chápu – když si tu chceš povídat s lidmi, tak tu graver nemá co dělat :-)). Ale jinak máš pravdu – pokud se nezměníš, vždycky to skončí sračkami. Shit in – shit out. Hezky si povídej s lidmi a dovol jim totéž.Je dobré, že svých pochybení lituješ, ale to je málo. Pouč se z nich, neopakuj je a neschovávej se před těmi, kteří tě na ně upozorňují, i když vypadají jako nepřátelé.Když mi někdo řekne "táhni do prdele", musí si to vybojovat. Ti jsi to řekla trochu jinak, takže ti ten boj ušetřím a vypadnu. Ale pamatuj: lepší upřímný nepřítel, než falešný přítel. Je toho víc, než můžeš vidět…Myslím, že tento komentář si ještě zaslouží zveřejnění – je tu poslední. A věřím, že když na to zapomenu, ty mi to připomeneš.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s