Člověče, nevol je

To je další pitomý předvolební nápad, i když ne tak agresivní, jako pískání.

A jak se tak na ty tváře (schválně vybrané co nejhloupěji se tvářící) na herní desce dívám, najednou se mi rozbřeskne: tohle vlastně docela výmluvně ukazuje, o co tu jde – no jasně, je to celé jen taková hra!

S výjímkou skutečně extrémistických stran je úplně jedno, koho zvolíme. Plus – mínus, výsledek vládnutí bude stejný. Proto je pro lidi tak důležitá páně Paroubkova bradavice a další osobní animozity, nebo naopak sympatie. On totiž žádný ideální a jedině možný správný způsob vládnutí a řízení státu neexistuje. Kdo se bude držet víceméně zlaté střední cesty, nezkazí víc, než jiný, ale ani nic nezlepší.

Tyto naše vášně pro toho či proti onomu jsou tak užitečné k tomu, abychom se cítili zapojeni do hry, pardon, do rozhodování :-), abychom tu „hru“ přijali a „posvětili“.

Tak pitomci, hrajte si :-). Na volby.

 1. Jessie

  Tak jsem se těšila, jak mi budou obě strany (nelogicky :-) nadávat, že nevolit není správné, že uvědomělý občan k volbám jde, a nic…

 2. Saul

  já volím sebe!Kupodivu i za tuto skromnou volbu by mne mnoho spořádaných občanů nejradši pověsilo na kandelábr:-))))

 3. Jessie

  Hurá, Saul :-)).Ale Saule, ty opravdu nejdeš k volbám, tebe to nezlomí? Takových lidí znám moc málo. To já asi toho Zemana nakonec volit půjdu, kajícně se přiznám.

 4. Saul

  Zemana bych možná volil taky,ale to hovado Šloufa a Melčáka nikoli.V tomto Zemana nechápu,proč se obklopuje takovým hnojem.

 5. Saul

  Šlouf rozhodně není žádnej pitomec,takže "neví" nikdo.Dá se jen tušit,ale jsou to tušení dost nepříjemná(kauza Slonková a další).Koneckonců,kdyby od r.89 neprovedl vůbec nic-už jen za jeho velice aktivní angažovanost v minulém režimu by si dnes neměl ani škrtnout.Ale to platí samozřejmě o mnohých dalších,napříč politickým spektrem.

 6. Jessie

  Když tohle je právě ta potíž, Saule. Když se někdo uplatnil v minulém režimu, tak to, pravděpodobně, je schopný člověk. A byla by škoda jeho schopností nevyužít. Vzpomínám, jak třeba ti zpěváci, co je předtím nikdo nechtěl, se po sametu těšili, jak se uplatní, ale houby. Knížák obviňoval minulý režim, že jeho "umění" ti komouši nedocenili a když mu Věra Chytilová řekla do očí, že byl prostě neschopnej, nepodal jí ani ruku :-), a dneska se jeho "tvorbě" chechtají zrovna tak, jako dřív.

 7. Saul

  tak třeba právě na ty zpěváky Šlouf svého svazáckého času volal VB.Ale je pravda,že už tenkrát byl vyjednávač a než to udělal,zkoušel smlouvat.Třeba Nohavicovi udělal docela slušnou nabídku,když nebude otravovat na Portě.

 8. Jessie

  No, asi ne univerzálně, ale v mnoha případech to pravda je, to nemůže nikdo popřít. Já jsem byla líná za minulého režimu a jsem i teď. A přitom za obou režimů jsem se dostala pohodlnému "svobodnému" povolání.

 9. Saul

  ježíš Jess mně z tebe jebne.Celej můj život je založenej na lenosti,ale mít tu odvahu z toho vyvozovat nějaké závěry…to fakt nemám.Gór když byly období,kdy jsem hákoval dost poctivě ,v těch nejhorších podmínkách,ani zvíře by tam nevydrželo a na doraz a ….ono hovno.Já už opravdu nepůjdu volit!Mám toho dost!!!!Můj život začíná a končí u mně!Pokud ne,tak nemá žádnej smysl!

 10. Taras

  Nechci rušit vaše pusinkování (a Saul už dokonce mluví o jebání, to snad ne!), ale rozhodnutí nevolit ukazuje na nízké občanské a politické sebevědomí dotyčného. A je výrazem pohrdání demokracií, nebo minimálně výrazem toho že si ji nevážíme. Za bolševika vyžadovalo hodně odvahy nejít, dnes to je naopak nedospělost a nevyzrálost, bez ohledu na to, jak pitomá se jeví politická scéna.

 11. Jessie

  [12] Tarasi, jestli si neděláš legraci, tak by se dalo říct, že tohle, co tvrdíš, prohlašují i "modří" (mizerové :-). Takže v tom se shodnete. Tak to vezmi logicky – ty přesvědčíš 10 lidí, aby volili, MM přesvědčí deset lidí. Výsledek? Jen účast ve "hře".

 12. Jessie

  [11] Saule, jen jsem chtěla říct, že když byl někdo šikovný a schopný dejme tomu organizátor, tak mu tahle schopnost zůstane za každého režimu a nějak se to projeví.

 13. Taras

  Ne, nedělám si srandu a divil bych se, kdyby tohle tvrdili modráci. Oni totiž ve volbách, kterých se účastnilo 40 a méně procent drtivě vítězili (kraje, senát), protože ti jejich zfanatizovaní a na korupčních a daňových prasárnách životně závislí příznivci přijdou vždycky: jde jim o kejhák.Takže kdyby tohle tvrdili, byli by sami proti sobě.A stejně tak seš vedle s tou přesvědčovací plichtou: skoro všichni občani jsou schopni provést tu jednoduchou úvahu, na jejímž základě svého času vyhrál americké volby Reagan. Řekl občanům: pokud se dnes máte pod Carterem (jeho demokratický předchůdce) lépe, než jste se měli před čtyřmi roky, tak volte jeho. Pokud se máte hůř, volte mne.Jiná věc je, že občas v demokratických volbách vyhraje ouplný prase (Bush). Ale to už je riziko demokracie a voliči taky občas potřebujou dostat po rypáku.

 14. Jessie

  Ale samozřejmě, že to tvrdí, oni to říkají tak, že sice jsou všichni politici jedna pakáž, ale ten hlas proti "zlu" dát půjdou, a měl by to udělat každý slušný občan. To si pamatuju ze svých návštěv chucpe a podobných ozdob internetu :-)."Mít se dobře" je strašně subjektivní a osobní. To, že pitomá vláda něco prošvihne, pocítí až ti další…

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s