Jak se zbavit závislosti na mizerovi

V pohádkách je láska silnější, než zlo. V životě je to naopak, láska zlu slouží…

Když žena doopravdy miluje, když někdo záhadným způsobem osloví její nejniternější stránky, je to silnější, než veškerý rozum a často se stává, že sebou nechává pěkně orat“. Když se na to dívá člověk zvenčí, z odstupu, říká si, jak může být, proboha, tak blbá. Ten mizera jí ubližuje nejrůznějšími způsoby, využívá ji, ničí ji. Přitom je to takový moula, co za to ani nestojí. Ale ona nic nevidí, třeba se i trápí, ale nedokáže se od něho odpoutat.

Jednou se snad stane něco, co jí otevře oči, ale definitivně. Co musí takový chlap udělat, aby na něm přestala být závislá?

V jednom westernu je scéna, kdy mladí manželé cestují na západ. Ona sedí na voze, on jede vedle na koni. Milují se, přestože z různých náznaků je zřejmé, že on je gauner, ale to ona nevidí, vždy mu všechno odpustí. Najednou se v dáli objeví Indiáni. Byla to doba, kdy Indiáni naprosto nemilosrdně a krutě umučili každého bělocha, ženu předtím ještě znásilnili. Muž na koni zavolá na ženu, že odjede přivolat pomoc a rychle ujíždí pryč. Utíká a nechává ji napospas indiánské tlupě. Ona ho sleduje s nepopsatelným výrazem, ve kterém se mísí hrůza z toho, co ji čeká, se zoufalým zklamáním z jeho zbabělosti. Právě ho definitivně přestala milovat.

Opravdu…?

 1. Mod.

  Závislosti na mizerech se zbavuje mnohem hůř, než závislosti na dobrácích, nevím čím to je, ale určitě na to existuje nějaký fyzikální nebo chemický vzorec:-)

 2. Janika

  Vidíš, to je zajímavá úvaha, to mě nenapadlo takhle srovnávat. Ale když o tom přemýšlím, tak vlastně ani ne, myslím, že je závislost jako závislost, jen u toho mizery si toho víc všimneme, protože to škodí.

 3. Cheorchia

  Brecela jsem do polstare asi jednou a to mi bylo kolem 15let.Bud se bude chlap chovat,jak se chovat ma,nebo se rychle rozloucime.Myslim,ze v hloubi duse,vetsina zen zijici s mizerou, sni o tom,ze ho jeji laska zmeni.Nezmeni.Zenska jen prijde o roky zivota .Zbytecne.Demonstraci mi byl priklad mych rodicu.Nestastna matka vecne odpoustejici otci.Neni nad to,poucit se z chyb jinych.

 4. Janika

  Tak to jsi obdivuhodná žena, Cheorchio. Jenže každý to takhle bohužel nedokáže.To nemáš v životě ani žádné jiné závislosti, kterých by ses chtěla zbavit? Sorry, co je mi do toho, že jo :-). Ony jsou ty závislosti na někom, nebo na něčem trochu podobné.

 5. Cheorchia

  Janiko zavislost??Ja nevim,co presne to znamena :).Je spousta veci,kterymi si zprijemnuji zivot.Ale dokazu se bez nich obejit.Zavisla jsem na manzelovi a netajim se s tim.Zivi me.Ale v pripade,ze se jako manzel chovat prestane,nebudu zena trpitelka.Muj zivot je take dulezity.Rikam tomu "zdrave sobectvi". :)

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s