Co děláte, když nepracujete?

Představte si, že jste sami doma a nemáte žádné naléhavé povinnosti. Budete se nudit, nebo víte, co dělat?

Aby to nebylo tak jednoduché, vyloučíme uklízení, domácí práce, vaření i jídlo, telefonování, dívání se na televizi, alkohol, spánek a také počítač s internetem, protože to může být pro mnohé jakási droga. Jakou činností se dokážete zabývat alespoň pár hodin? Dokážete být spokojení a šťastní sami, bez druhých lidí?  

***

Domnívám se, že lidé, kteří nedokážou existovat sami se sebou, nejsou vhodnými partnery. Moje známá se rozešla s pánem krátce poté, co se nevraživě díval na to, jak si ona čte a on neměl co dělat. Podotýkám, že nějakého miliskování už bylo dost a dost předtím, o to mu nešlo. Byli spolu celý víkend, věnovali se stále jeden druhému a všechno dělali spolu. Krásně to klapalo až do doby, kdy si zatoužila číst, protože ráda čte.   

Druhá otázka je, proč je vůbec práce považovaná za cosi kladného. Moje sestra, když rodiče odjedou na chatu, se celé dny povaluje, ale když mají přijet, vyleze na zahrádku a začne plít nebo hrabat listí. Aby ji viděli pracovat, protože pracovat je SPRÁVNÉ, je to ŽÁDOUCÍ. Když má přijít manžel mé kamarádky domů, ona přestane vysedávat u kafe a začne dělat nějakou domácí práci.  

Pořád se lopotíme, abychom hezky žili a všechno potřebné k životu měli, a když to máme, tak zjistíme, že vlastně jen tak žít neumíme. Tou částí populace, která si užívat života dokáže, přitom pohrdáme.  Proč máme takhle převrácené hodnoty, to opravdu netuším.

 1. JANOVA

  Janiko,když pominu veškeré činnosti, co jsi vypsala a budu-li osvícená svým tvůrčím duchem, budu sedět u šicího stroje a vytvářet nějaké šatičky na panenky, nebo nějaké malé dárky (voňavé pytlíčky, povlaky na polštářky, zástěry). Pak bych si pletla, možná bych i něco háčkovala, něco luštila křížovku.MSF

 2. Janika

  To je ale hezké, Janovo, máš krásné záliby, ty tvoje panenky, to nikdo nepřekoná :-). Zrovna jsem přemýšlela, co bych odpověděla za sebe, napadá mě hlavně čtení a trochu malování, a říkám si, že doma se vlastně nic jiného dělat nedá, a ty mě takhle překvapíš :-).

 3. Roj

  Tak v tom případě užs vyloučila všechno, co se vůbec dá dělat. Ale některá z těch vecí se dá dělat vždycky, takže tvoje úvaha je čirá utopie.A jinak na to, že když mě bloggerka uvidí, hned vyloučí sex, jsem zvyklý :-)

 4. vera

  Komplikuju si život. Přehrabuju se v tom,co jsem do sebe za ta léta nasypala, a hledám dávno zapomenuté vlastnosti, chutě, odvahy, bláznivé nápady. Jako třeba sebrat na ulici zmoklé kotě a udělat mu domov. A pak ho jdu vykonat. A teď se učím o kočkách číst a mluvit s lidma a hrát si… :-)

 5. Janika

  [9] Roji, to je o tom, jak dokáže být člověk sám se sebou, bez různých berliček a drog, i bez té práce, která je pro mnohé nesmyslným smyslem života a jinak žít neumějí. Ani si prostě jen tak spokojeně vegetovat :-).

 6. Janika

  [10] To je mi blízké, vero, přehrabovat se v sobě, ponořit se do přemýšlení a hledání. Ano, to vlastně taky dělám. Kočky jsou u toho nejideálnějšími společníky, neruší a přitom jsou s tebou. Kočky jsou zázračná zvířata.Učíš se mluvit s lidma a hrát si…, jasně to se člověk musí naučit :-).

 7. nominek

  Jéje, čtení, psaní, třídění fotek, výroba šperků, drátování, hraní třeba scrabblí, puzzle, chytání lelků, naložení se do vany,… uááááá – tak strašně MOC CHCI MíT ĆAS PRO SEBE!!!! :-)))

 8. Janika

  Nominek, ty jsi ženská podle mého gusta :-). Vida, na fotky jsem zapomněla, taky bych si je třídila, taky recepty plánuju utřídit…Paráda, Roji :-). Doporučuju vyhledávač rýmů, někde na netu je takové udělátko.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s