Nesvaté lásky (J. C. Oatesová)

I když člověk někoho sebevíc miluje, vždycky se koutkem svého podvědomí dívá, jestli tu není někdo, koho by miloval víc.

Takovým láskám J.C.Oatesová říká nesvaté. Je jich v našem životě většina a je možné, že mnozí z nás lásku takzvaně svatou nikdy v životě nepoznají. Možná, že žádná taková ani není.

Zažila jsem ji? Kolikrát jsem si to myslela, ale platí to, když už to dneska neplatí?

(To je asi tak vše, co si zřejmě zapamatuji z tohoto celkem příjemného, čtivého románu. Kromě neustálého flámování v new-yorských bytech a následných probouzeních se v nepořádku s kocovinou a úklidech těchto bytů& No, to by se mi tak chtělo :-). Ještě jsem si zapsala jeden citát: Tušila, že tento starý muž by jí mohl prozradit mnohé o tom, jak žít.)

  1. vera

    Existuje, je nádherná, a pozná se podle toho, že pomáhá být lepším člověkem-dokonce i potom, kdy skončí. My starší to už víme :-)) nejde totiž o to milovat někoho, ale milovat všechno, teda život sám o sobě. Řek Zorba, Anthony Quinn, to je asi nejlepší příklad. Myslím že i ve skutečnosti to byl muž, který uměl prozradit mnohé o tom jak žít :-)) Ale ruku na srdce, Janiko, uměly bychom to přijmout? Vona by to byla docela síla :-)

  2. Janika

    "milovat všechno, teda život sám o sobě" – to chápu, vero, jde o vnitřní "nastavení", s jakým člověk přistupuje ke světu kolem sebe, jakési soustředění a vnímavost řekla bych. Jenže, v tom kolem by měla být odezva v podobě druhého člověka :-).Ano, Řek Zorba a Anthony Quinn, to je síla. Líbilo se mi to i s Josefem Bekem, tedy viděla jsem jen části záznamu v TV.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s