Máničky X dredy

Jistý druh lidí stále žije mezi námi. Hádejte, jaký Usmívající se?

Ze socialistického tisku: V poslední době některé skupiny mládeže i v našem městě s oblibou a provokativně nosí dlouhé neupravené vlasy, chodí v uměle opotřebovaném oděvu, bosí a špinaví. Jejich chování je bezohledné a hrubé a odporuje normám socialistického soužití. Občané s odporem poukazují na tento úchylný zjev, který nese s sebou nebezpečí šíření některých nemocí. Za máničky  – vlasatce – jsou považovány osoby s enormně dlouhými vlasy a neupraveným zevnějškem.

Ze současného blogu: Dredy jsou hnus. Žádný VŠ by je nikdy nenosil. Musí to ukrutně smrdět, vypadá to jak slepené bahnem, nebo žvejkou. Normální, čistý člověk prchá, když potká někoho s dredy v metru, aby od něj něco nechytil.  Žádná slušná firma nezaměstná nikoho, kdo má dredy. Takový člověk může pracovat akorát jako pomocná síla ve skladu za pár drobných.   

***

 1. Lucifer

  Netuším, jaký druh máte na mysli, ale dnešní tisk není socialistický a lidé mohou nahlas říkat svůj názor. Dredaři neodporují kapitalistickému soužití, ale kdyby je k nošení dredů nutili komunisti za totáče, asi by si připadali šikanováni. A nebo by se, podle mne drtivá většina z nich, nadšeně přizpůsobili a dredama poslušně mávali v prvomájových průvodech. Dnes můžete na hlavě nosit třeba plesnivý kastrol. Dnes se to nerozlišuje podle ideologie, ale podle osobního názoru. Já bych dredy na hlavě nenosil, ani kdyby mi je nutili komunisti. Rád se sprchuju a češu ];-)

 2. Janika

  Lucifere, zarazilo mě (a pobavilo :-) v podstatě totéž odsuzování někoho kvůli tomu, co nosí na hlavě. Potřeba ukazovat na ty, kteří se liší, je u jisté části populace stejná dnes, jako byla dříve.

 3. Lucifer

  To není totéž odsuzování, ale vlastní názor. A to nebylo dříve. Dříve se odsuzovalo na základě ideologie. Je smutné, že to mnoho lidí, a většinou ti, kteří by se tehdejší ideologii bez uzardění podvolili, dodnes nepochopilo. Já ty dredaře a podobné konzumenty bulvární ideologie neodsuzuji, pouze se jim směju. A to snad dneska můžeme ];-)

 4. vera

  Myslím že nemáte pravdu, Lucifere, odsuzování je vždycky na základě strachu z odlišnosti, z ideologie si k tomu dotyční vybírali jen slovník. Tady nejde jen o vyjádření vlastního názoru, ale tvrdé prosazování toho, že dredaři by neměli být zaměstnáváni. Bez ohledu na to, jakou mají kvalifikaci a a schopnosti. Pro společnost, která chce nosit označení svobodná, multikulti apodobně, to není dobré znamení.

 5. Lucifer

  Multikulti už není tolik populární. Je to koneckonců zase jen ideologie. Ve vašem textu je napsáno, že se někdo pouze domnívá, že žádná slušná firma nezaměstná dredaře. To je názor, ne zákaz. Kdyby se u nás objevil dredař a skutečně něco uměl, tak ho určitě zaměstnáme. Ale žádný takový se zatím neobjevil a zřejmě se ani neobjeví. Člověk, který se takhle absurdně zabývá svým vzhledem, natožpak takovým, který je nepraktický a neužitečný, nejspíš toho moc umět nebude. Podobně jsou na tom chlapci, kteří nosí gatě s rozkrokem u kolen a musí si je neustále popotahovat, aby jim nespadly. Oni si sice myslí, že jsou in a originální, ale ve skutečnosti jsou pouze obětí nějaké konzumní firmy, která tak může zaměstnat za pár babek námezdní síly, které by nedokázaly dát dokupy kvalitní kalhoty. Za vším hledejte prachy. Většinou to však nosí nedospělí jedinci, a možná z toho jednou vyrostou. Podobným konzumním trikům se však dnes podvolují i dospělí lidé, a to často mnohem více než dřívější totalitní ideologií. Nevím, jestli mám stoprocentně pravdu, ale podobné názory měl i jeden náš filozof, Milan Machovec, o němž budu možná už tenhle víkend na Neviditelném čertovi psát.

 6. Janika

  [4] Jsem ráda, že si rozumíme, vero, je to tak, je to o toleranci ve svobodné společnosti. Myslela jsem, že se s takovým stupidním nálepkováním už nesetkám, proto mě překvapil ten článek na jednom blogu a následná diskuze pod ním byla taky "výživná"…

 7. Janika

  [3][5] Obojí je "jen" názor, Lucifere. Ani za komunistů to, pokud vím, nebyl žádný zákon či oficiální předpis. Byli blbí, ale ne zas až tak, dělalo se to formou"veřejného mínění". Někdo se prostě pasoval na mluvčího jakési společnosti s právem hodnotit a posuzovat. Obojí je výrazem stejné šosácké, maloměšťácké malosti, která bohužel přetrvává…Mimochodem, jedna moje příbuzná nosí dredy, je velmi krásná, vypadá v nich jako víla, má je až do půli zad. Dala bych sem fotku, ale to by se jí asi nelíbilo :-). Pravidelně si je myje, denně si upravuje dorůstající vlasy, není to na údržbu zas až tak jednoduché. Jo a studuje vysokou školu. Na článek o Milanu Machovcovi se těším, tyhle věci mě zajímají.

 8. graver

  Ne, za komunistů na to opravdu nebyla vyhláška. Vzhledem k tomu, že nebyl nutný stranický konsensus, nebylo nutné nic takového dělat. Takže já jsem prostě nesměl do školy s hárem a v riflích a klidně bych se mohl zeptat, jaký zákon mi to zakazuje.Desítky let nesvobody nás přivedli do situace, kdy z falešné demokracie děláme božstvo a skáčeme z mostu jen proto, že nám to zákon nezakazuje. Zákonem dané právo na blbost je strašná věc.Máte právo mít smradlavé dredy. A až se budete ucházet o místo osobního finančního konzultanta v bance, má manažer právo vás kopnout do prdele. Můžete ho pak žalovat za diskriminaci.Mně je to fuk – mám holou leb :-))btw: jak se jmenuje ten borec s dredama z Korpiklaani? Tomu bych to odpustil.

 9. graver

  Tak pravopis už mi taky nejde. Já jsem chtěl napsat, že nás tam přivedli komanči, pak jsem to změnil, abych někoho neranil a to "i" už tam zůstalo :-(

 10. Janika

  [8] Tenhle: http://angelic-fall.blog.cz…jonne – ten je skvělej.Ty moje poznámky o svobodě a demokracii, to je nasázka a provokace, přiznávám… Žádné iluze nemám. Jen možná jedna iluze mi zůstala, a to že když je v něčem možná svoboda, tak si ji lidi nebudou dobrovolně zkracovat a buzerovat se navzájem co se týče "vhodného"(!) a "slušného"(!) zevnějšku. Ale jak je vidět, tak "modré punčochy" jsou tu pořád.

 11. L.

  "Normální, čistý člověk prchá, když potká někoho s dredy v metru, aby od něj něco nechytil". …to je ale hroznej nesmysl:)))

 12. Janika

  [11] No, ono je to doslova takhle:"Vždycky,než prchnu do jiného vagonu metra před "dredařem",protože mám strach,že na mě skočí nějaké zvíže z jeho ZOO(pardon účesu)…"Já jsem se ale snažila trochu zamlžovat, aby na mě někdo nevlítnul…

 13. vera

  [5] Někdy za oběti konzumu považuju právě ty voňavé a čisté. Ti podléhají příkazu doby. Dredy jsou něco co vychází odspodu, z jiného pohledu na svět. Je potom legrační, jak ti voňaví nkědy stojí ve frontě aby se na ty dredy mohli jít podívat :-) http://www.youtube.com…playnext=1

 14. Janika

  [13] Bach a dredy, kdo by to řekl, pěkná kombinace :-). To s tím pohledem odspodu je dobrý postřeh. Člověk dělá něco, co sám chce, ne co má chtít podle většiny.

 15. Janika

  [15] Ani nečtu, to byla náhoda :-). Snažila jsem se být opatrná, nechci, aby si to někdo bral osobně. [16] Aha, všimla jsem si :-). Chtěla jsem tam původně něco připsat, ale nechtělo se mi dohadovat se. A stejně ten blog byl jen takový příklad za všechny ostatní názory, se kterými se setkávám.

 16. graver

  [21]Jo, Bartoš je výživný nejen tím, co má na hlavě: http://www.youtube.com…Wv88E0JDGQ"máme názor, který má premisi""nemáme s problém nebo nestavíme se k žádné straně pokud zastává názory, které zastáváme my""většina stran už má v programu pirátské myšlenky zakomponované, které jsou cool a moderní"

 17. Roj

  Je hezké několik hodin poté, co byl náš přeceda půlhodiny aktuálně v TV, dát sem odkaz na roxtaré video. K tomu musí mít jeden fakt fištrón! :-)))

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s