Aisha jde do boje

Krásná Kaddáfího dcera Aisha přijela statečně podpořit svého otce v nelehké situaci.

„Kaddáfí vyrukoval s novou „zbraní“, se svou dcerou, kráskou Ajšou“, interpretují to novináři. Jak je vidět, Aisha je zřejmě zbraní účinnou, jak se můžeme dočíst třeba tady: „Kaddáfího jednotky ženou povstalce na východ, dobyly přístav Rás Lanúf.“

Děti sice za své rodiče nemohou, jak se teď kde kdo moudře rozepisuje v souvislosti se synem Reinharda Heidricha, ale Aisha byla pro jistotu v únoru odvolána z funkce velvyslankyně výboru dobré vůle Rozvojového programu OSN.

Děti za své rodiče nemohou, ale aby byly „rehabilitovány“ a nevztahovalo se na ně odsouzení za činy rodičů, měly by se od těchto činů distancovat a svých rodičů se tak svým způsobem zříci.

Nejsem si jistá, jestli tohle není odsouzeníhodnější, než stát za svými blízkými nejen v dobrém, ale především ve zlém. (To vůbec neznamená mít shodná mínění a rovněž bych z toho vynechala některé krajní případy.)

Reklamy

32 comments

 1. jonáš

  Mnojojak že bylo to první postkomunistický heslo, "jsme jako oni"? :-)

 2. Janika

  Asi tak, jonáši :-). Potomky "diktátora" zbavit majetku a všech lidských práv, pokud možno celosvětově…

 3. el-pavstrom

  ťažko povedať, ja by som napríklad cudzie vojenské lietadlá nad našou krajinou, navyše bombardujúce, zrejme považoval za agresorov…

 4. Roj

  Zato naše "české" gripeny, bombardující Brno, bych jako Brňák vítal a provolával jim slávu.

 5. Hamilbar

  Z čistě právního hlediska NATO nemůže být agresorem.Dle své charty (tuším, že jde o článek 5) jde o OBRANOU organizaci. Takže poku vás budou vážený el-pavstrom letadla NATO bombardovat nejde o agresory ale o osvoboditele.

 6. Janika

  [3] Samozřejmě, že jsou to agresoři, Pavle, k tomu se nic jiného říct nedá… Plno z nich je přitom daleko horších, než Kaddáfí.

 7. Janika

  [4] Tak bys to vyřešil zvacím dopisem, ne? Vpád cizích vojsk to jistí…Zřejmě chceš ale naznačit, že Kaddáfí bombardoval nevinné civilisty. Jenže to není vůbec prokázané. Nebo jo?

 8. Mod.

  Všechno to jsou starostliví miláčkové,až drahoušci, Pinochet, Castro,Miloševič, Hnusný Mubarak, Kaddáfí, Čaučesku, Hitler, Stalin, Husajn, Kim Ir Sen, Putin, atakdále

 9. Hamilbar

  Vy mě Mod překvapujete. Od Vás bych v seznamu miláčků čekal úplně jiná jména. Ale přiznám se Vám že, namátkou z vašeho seznamu, například s Pinochetem já mám jistý problém.

 10. pavelhaston

  [5] lietadlá nato sú naše, to nie sú agresori, ani keby nás bombardovali… iná vec je, ako by som ich zdola rozoznal od cudzích. tak by sa zrejme stalo, že by som ich považoval za agresora.

 11. Janika

  [15] Neboj, Pavle, humanitární bomby vědí, že civilistům se mají vyhýbat :-). Možná to naučili i ten ochuzený uran v nich, tomu se říká pokrok.

 12. @Teo

  No… když tak Heydrich, nikoli Heidrich. Kaddáfího vypečená dcera s kobylím xichtem nejspíš nepadla daleko od suchýho stromu. Máš to všechno nějak podivně ideově ohnutý. Tak třeba tento komentář u Monobuna http://tribun.bloguje.cz…p#cmt_12 není charakteristikou socialismu, nýbrž komunismu! Tak se zkus probrat a příště mě vynech ze svých drůbežích úvah… :-i

 13. Janika

  [17] Uklidni se, @Teo, ujišťuju tě, že mě tvoje průhledné manipulace vůbec nezajímají.Ten komentář u Tribuna není vlastně ani o socialismu, ani o komunismu, je to o něčem jiném.

 14. @Teo

  18Ovšemže, ten komentář je o tobě… taková kýčovitě trapná vizitka. Stejně jako tvoje průhledně manipulativní bláboly tady.

 15. Janika

  Ale to by tě mělo těšit, že tam nejsi trapnej sám :-). Ale nic si z toho nedělej, to víš, u Tribuna jsou chytří lidé, tam už pohořel kdejakej vejtaha :-)).

 16. Roj

  Janiko, stejně tě mám rád a vůbec mi nevadí, že občas píšeš úplný šílenosti :-)

 17. Janika

  Taky bych ti darovala život, Roji, kdybys mi v občanské válce padl do zajetí :-).

 18. @Teo

  Uááá… !!![20] Však tady se slízaj taky samí chytří až přechytralí lidé. Kromě mne, ovšem. Já jsem jen nekonečně trapnej blb, co závistivě nakukuje do zdejší Mensy. :-D

 19. Hamilbar

  Tedy kdybych to neviděl na vlastní oči, nikdy bych nevěřil, že vážený @Teo je schopen takové sebereflexe. Čest a sláva.

 20. Roj

  Já jsem náhodou rád, že o mě @Teo napsal pravdu. Málokdo to umí tak hezky, a málokdo to dělá! Vlastně kromě něj už jenom já.

 21. Hamilbar

  No, ratko podle váženého @Tea jste chytrá až přechytralá. A aristokraté jako on neplácají jen tak do větru. Podívejte na Švarcenberka.

 22. ratka

  i blb muze byt prechytraly :o/ to je zahada trojjedine podstaty neboli podstata trojjedine zahady.kecam, je to podstata zahadne trojjedinosti :o)

 23. Janika

  Tak teď už jsem zmatená, jako NATO, kdo je kdo :-). Mimochodem, povstalci se prý budou označovat oranžovou barvou, aby je NATO každou chvíli omylem nemasakrovalo. A teď mi řekněte, když se kaddáfiovci taky označí oranžovou barvou, bude to odporovat nějakým etickým válečným kodexům?

 24. Janika

  Stručně z dnešních komentářů na netu:"Kaddáfí přijal mírový plán, vzbouřenci ho odmítli. Ještě na tom někomu není něco jasné?""Možná by bylo na čase začít bombardovat vzbouřence."