Snaživý novinářský blb „vylepšuje“ skutečnost

Kaddáfí rozdal lidem zbraně, aby SE mohli bránit proti útokům NATO.

Kaddáfí rozdal lidem zbraně, aby HO mohli bránit proti útokům NATO.

Reklamy

43 comments

 1. Tribun[[openidhttp://tribun.myopenid.com/]]

  Já to vždycky říkal, že na slově záleží. Ale v tomto případě je rozdíl jen v pocitu (dělají to pro sebe vs. dělají to pro něj), protože do důsledku vzato, pokud jim dodá zbraně a oni ho nesvrhnou, ale budou ho bránit, tak to znamená, že brání sebe, protože jej považují za svého, za součást své existence.

 2. tresen

  Četla jsem to v podobě "Kaddáfí hodlá rozdat /rozdal/ lidem zbraně pro boj s NATO", a to na různých webech 20. a 21. března.Docela by mě zajímala praktická stránka věci. Existuje nějaká zpráva, jak byl ten záměr realizován?

 3. Tribun[[openidhttp://tribun.myopenid.com/]]

  [3] Myslím, že v Libyi je to celkem jednoduché: rozdá je lidem svého kmene a různě přišvagřeným.

 4. @Teo

  Snaživí bloggerští blbové nezůstávají v ohýbání tzv. "skutečnosti" nikterak pozadu. :-i

 5. Janika

  [1] "pokud jim dodá zbraně a oni ho nesvrhnou, ale budou ho bránit, tak to znamená, že brání sebe, protože jej považují za svého, za součást své existence" – to jste vyjádřil hezky, Tribune. Naopak to, myslím, platí taky. Věřím, že Kaddáfí nebojuje takhle statečně proti celému světu za sebe, ale je si vědom toho, co by se stalo s jeho příznivci, kdyby odešel. To jeho poselství je velmi působivé.

 6. Janika

  [2] Taky by mě to zajímalo, tresen. Tomu by se měli novináři poctivě věnovat, aby takové informace získávali a ne jen vydávali za pravdu své předem vytvořené představy.

 7. Majka

  Protože jde o politiku mám tendenci nedůvěřovat Kaddáfímu. Proč mám kdykoliv jde o politiku pocit, že všechny činy těch mocných jsou jen vypočítavá taktika?

 8. Janika

  [8] Zdravím, Majko :-). Taky jsem si to na začátku myslela, ale čím víc se toho dozvídám o Libyi a Kaddáfím, tím víc žasnu a měním názor. Ale nepřesvědčuju nikoho, každý si musí najít svůj náhled sám. Jen že ti, co na Libyi útočí, jsou těmi ještě mocnějšími :-).

 9. Majka

  Janiko, ti, co útočí na Libyi jsou mocnější….ale to nevylučuje vyčůranost Kaddafiho…

 10. Majka

  Taky bych raději vše viděla světlejší jako to vidíš ty. Bohužel mi to pokud jde o politiku nějak nejde…:-)

 11. Janika

  [3] [4] Komu rozdá zbraně…, no oni tam prý mají fungující samosprávu zdola, tak na to asi má lidi. V každém případě, jestli je rozdá a nezabijou ho, tak to je jasný důkaz. Jenže to asi NATO a spol. stejně nezajímá, naopak možná dojdou k závěru, že ozbrojený lid už nejsou civilisté…

 12. Janika

  Majko, Libyjci se měli líp, než my tady. Kdeco zdarma (zdravotnictví a školy samozřejmě, ale i některé základní potraviny), práce jen zlehka (oni by ve fabrikách neotročili), každý má právo na dům a auto, není možné nikoho z domu vystěhovat například pro neplacení dluhů a tak dále. Je to jiný systém uspořádání společnosti, než kapitalismus, fungoval a to jim bylo trnem v oku.

 13. Majka

  Tak to tam mají něco jako socialismus? Těžko mohu něco říkat, když tam nežiju. Ty výhody, co tu popisuješ, bych samozřejmě brala. Ještě by mě zajímalo, jaké postavení mají v Libyi ženy. Jinak to, že je politik vyčůranej, to bych mu za takových podmínek odpustila. On pokud by nebyl vyčůranej, už by byl buď sesazenej, nebo by už nežil. Politik prostě musí přemýšlet, než cokoliv udělá. I komu rozdá zbraně. Je to složité…

 14. Janika

  Ženy tam mají daleko nejlepší postavení z celé Afriky. Ženě například přednostně patří dům, protože je to nezbytná podmínka pro těhotenstvé a mateřství. Kaddáfí má ženy rád :-).Ale jestli je to socialismus, to bych takhle nenálepkovala. Komunistickou ideologii vždy odmítal. Svět je zkrátka složitější, než se nám snaží namluvit.

 15. Majka

  Pokud je to Janiko tak jak píšeš, pak jsem ochotná vyměnit Klause i s poslancema a parlamentem za Kaddáfiho. A nebudou mi vadit ani jeho šatičky!!! :-)

 16. Janika

  No jen si představ, že naše vládnoucí jelita rozdají lidem zbraně, to by bylo asi to poslední, co by v životě udělali :-).

 17. @Teo

  [17] Že tomu nerozumíš, mě nikterak nepřekvapuje. Nepatříš k mé "cílové skupině". :p

 18. Janika

  [22] No, já tomu vlastně rozumím, jen jsem si říkala, že takhle jednoduše blbé to být nemůže. Tak asi jo :-).

 19. Majka

  Ono co se škádlívá, rádo se mívá. Tak mám pocit, že je do tebe Teo zamilovanej. Jenže nechal toho svýho "Amorka" ležet moc dlouho a on už asi teď nemůže zvednout hlavičku…smutné…

 20. Janika

  Když ty máš ten svět tak černobíle jednoduchej :-). Ale aby ses netrápil, Asada samozřejmě nepodporuju. Sýrie není Libye.

 21. Janika

  [31] To uvidíme, zatím se zdá, že Kaddáfí je geniální stratég. Poté, co USA nasadily bezpilotní letouny (svině, s prominutím…), stáhl z Misuráty vojsko a vyzbrojil okolní kmeny:http://aktualne.centrum.cz…698132Já toho chlapa obdivuju čím dál tím víc :-).

 22. Majka

  Jo, ono existuje ještě pár opravdovejch chlapů, který můžeme my ženy obdivovat. Takoví ti, co dokážou něco kloudnýho v životě udělat, mají smysl pro humor ( aniž by potřebovali někoho urážet) Tak to jsou moc príma chlapi :-)Mimochodem Teo, kdo myslíš že je víc? Namyšlenej kohoutek, kterýho jako jednoho z mála nechali na živu, nebo slepice, co sice kvokaji, ale snáší vajíčka ? Ony brzy prý budou i kuřata ze zkumavky…:-))Ale nic ve zlym, to se Tebe, jako opravdickýho CHlapa naštěstí netýká. Ty přece nejsi žádnej domýšlivej kohoutek! :-)

 23. Majka

  Teo, všichni se někdy zachováme ne zrovna tak, že by jsme pak byli za to na sebe hrdí. Pak si říkáme…že já blb, nebo že já blbka,…co to do mne vjelo. Všichni víme, že rozumný člověk, co věří sám v sebe a i si sebe váží, nepotřebuje druhé urážet. Všichni to víme, ale všichni občas uděláme nějakou tu blbinu. Tak co to vymazat, hodit to za hlavu a jede se dál a teď už líp…co ty na to? :-)A všem je pak líp. Vždy´t jsme všichni chybující lidi…

 24. Janika

  Ty jsi se do @Tea nějak obula, Majko :-). Jen do toho, potřebuje pořádně rozebrat :-)).

 25. Majka

  Ale kdepak Janiko, já proti Teovi vůbec nic nemám. Nechal sice u mne na blogu Kohoutí exkrement, musela jsem to po něm uklízet, ale to se občas stává :-)

 26. Liška

  [35] Majko,jaké podněty vedou k tomu, že Kaddáfí má smysl pro humor??? Já těžce snáším svinstva velmocí, tu propojenost ekonomiky a politiky a vychcanosti a mystifikace. Nerada se koukám, jak kdekdo s někým obchoduje a tiskne pravice a pak ho bombarduje. Ale to ještě neznamená, že Kaddáfí je chlapák, ne? :(

 27. Janika

  [39] No, připadalo mi, že to byla od Majky narážka na @Tea :-). Kaddáfího tak dalece neznám, i když tenhle komentář Hamilbara je dost výmluvný: http://janika.bloguje.cz…p#cmt_32Kdo je chlapák, ať si posoudí každý sám, já jen tvrdím, že ti, co Libyi napadli, jsou daleko horší, než Kaddáfí.

 28. Janika

  Hm, taky smysl pro humor, i když trochu drsný :-):http://www.literarky.cz…nco-navic"…a mezitím v Libyi vládní vojska od městečka Zintán na západě země vytlačila povstalce až na tuniské území a pak se Tripolis Tunisku za překročení hranic oficiálně omluvil."

 29. Majka

  [39] Liško, jsem překvapená ??? Já přece nepsala ani slovo, že by Kaddáfi měl smysl pro humor. Vždyť ho vůbec neznám. Marně tu hledám, z čeho jsi to usoudila. Moje reakce se týkaly někoho jinýho. A pak, já to všechno beru tak trochu s humorem. Nemám totiž pro politiku ty správný potřebný buňky. Nebo možná mám, ale vidím to jinak. Tedy Ne zrovna v růžovém, ale objektivněji, aniž bych se někoho zastávala. To ale neznamená, že nevidím chyby.

 30. Janika

  [2] Něco o tom, jak to s vyzbrojením kmenů dopadlo, podle „Pravdy“:“Před posledním dubnovým víkendem vydal plukovník Kaddáfí rozkaz, aby se jeho síly stáhly z Misuráty. Chtěl uvolnit prostor pro místní kmenové náčelníky, kteří měli vyjednat příměří. Kmenoví vůdci vyzvali obě strany, aby se stáhly. Kaddáfí vyhověl. Povstalci, zdroj důsledně používá výraz radikální islamisté, sice podle zvyku přijali kmenové parlamentáře, dle tradice vlastně rukojmí, kteří zaručovali čistotu úmyslů strany, jež je vyslala, ale neustoupili. Měli „lstivý“ plán. Jak se Kaddáfího síly seřadí do kolon, budou je před sebou mít jako na dlani a bezbranné. V momentě, kdy se Kaddáfího kolony pohnuly, začali do nich pálit. Přepočítali se, buď neměli dost zkušeností, nebo si prostě nevšimli, že organizovaný ústup byl podle všech vojenských pravidel chráněn. Odvetná palba Kaddáfího sil rozmetala islamistické pozice, zničila techniku, zabila její obsluhu. Islamisté se rozlítili, zavraždili parlamentáře, usekali jim hlavy a na dlouhých tyčích je rozvěsili po městě. Kmenoví náčelníci reagovali na smrtelnou urážku, rychle hnali islamisty z města.“