Radostné velikonoce

Budeme žít s Kristem

Bratři a sestry! Na Golgotě se tyčí kříž, ale pohled naší víry míří k rozbřesku nového dne. Zakoušíme již radost a zář Velikonoc. Jestliže jsme však s Kristem umřeli, jsme přesvědčeni, že spolu s ním také budeme žít (Řím 6,8). S touto jistotou pokračujme na naší cestě.

Vám všem radostné Velikonoce
ve světle vzkříšeného Pána!

Papež Benedikt XVI.

Bombardování Tripolisu dnes k ránu…

děti Libye

Kolik dětí v Libyi ještě musí zemřít, aby se uspokojila krvežíznivost Obamy, Sarkozyho a Camerona?

„Ty, Bože Libye, kdy už zastavíš to krveprolití, které vyvolali zrádci s podporou Rady nespravedlnosti a války, vedené arogancí Západu&?“

„Bože, přijmi naše mučedníky, nechť odpočívají v pokoji&“

„Alláhu, Alláhu, Alláhu, dej nám vítězství nad brutálními útoky Crusader&“

„Vy ze Západu, co zabíjíte syny Libye, jste beze cti a bez práva& jste hanbou pro děti vašich dětí&“

(Toto je jen několik útržků z dnešních komentářů odtud.)

Reklamy

9 comments

 1. Janika

  Kdepak, ratko, to je Google překladač :-). S arabštinou je to horší, než třeba s angličtinou, tam si to dokážu porovnat a opravit, ale když vylezou z překladače ty kostrbaté překlady z arabštiny, to se jen dohaduju citem, co by to mohlo být. Přesto některé větičky jsou jasné.

 2. Janika

  Tak abych papeži nekřivdila, dnes při kázání řekl:"Ať v současném konfliktu v Libyi diplomacie a dialog nahradí zbraně a nechť se těmi, kdo trpí v důsledku tohoto konfliktu, dostane přístupu k humanitární pomoci."Ale jestli to myslí vážně, tak by se měl vyjadřovat důrazněji…

 3. Janika

  Myslím, že jich má dost, jonáši. Kdyby býval předchozí papež řekl slovo, tak by určitě ovlivnil přinejmenším Poláky. A i ten dnešní má velkou moc ovlivnit mínění spousty lidí. Jenže dělá mrtvého brouka.

 4. jonáš

  Nedělal bych si iluzevon se ho takhle prej ptal už Stalin v padesátých letech, a od tý doby mu divizí určitě nepřibylo, spíš ubylo. A to i v Polsku, pokud tam někdo poslouchá němce .. jejich byl ten minulej :-)Třeba je ta [6] maximum co si může dovolit.