Vražda Muammara Kaddáfího je naplánována na 2.května

Přeloženo odtud.

Toto sdělil zdroj blízký Službě zahraniční rozvědky Ruska. Podle jeho slov v operaci na fyzické zničení neformálního vůdce Libye budou nasazeny speciální útvary a vojenské prostředky Francie, Velké Británie a USA.

Rozhodnutí o bezodkladném provedení operace bylo schváleno v souvislosti s krajním neúspěchem protilibyjské operace, zapříčiněným těmito skutečnostmi: úspěchy pravidelné armády Libye, vstupem beduínských kmenů do bojů na straně vlády, a také zformováním svérázné druhé fronty v Benghází. Tato fronta se skládá z ozbrojených oddílů obyvatel města, kteří ztratili naději, že se do Benghází vrátí zákonná vláda. Prohlašují, že více už nemohou trpět ve městě tak zvaných povstalců, nevražícím na sebe navzájem a podrobujícím obyvatele města násilí.

Nejdůležitějším důvodem, pro který má být operace připravena v rekordně krátkém termínu, se stalo plánované zasedání parlamentu Itálie 3.května, na kterém se bude posuzovat otázka ozbrojené účasti země v protilibyjském tažení. Dosud se touto otázkou zabývala pouze vláda Silvia Berlusconiho. Nesrovnalosti ve vládnoucí koalici v Itálii co se týče války s Libyí nejspíše způsobí konec této koalice. Její konec bude znamenat pro Silvia Berlusconiho ztrátu funkce premiéra a odchodu Itálie z protilibyjské koalice minimálně na dobu neurčitou a možná i navždy.

Takový politický úspěch protiválečných nálad v Itálii může vést k prudkému růstu podobných procesů také v jiných státech koalice, což učiní dosažení cílů protilibyjské ozbrojené agrese prakticky nemožným. Tuto hrozbu berou představitelé Velké Británie, Francie a USA velmi vážně a proto rozhodli o zničení neformálního vůdce Libye Muammara Kaddáfího nejpozději 2.května, tj. do zahájení zasedání parlamentu Itálie. Přední představitelé koalice jsou si jisti, že smrt Kaddáfího rozbourá v současné době vzniklou jednotu vnitrolibyjských sil v otázce aktivního odporu proti vnější agresi, nebo to alespoň jejich jednotu oslabí a povede k dezorganizaci.

Daná operace definitivně obrátí operaci pod vedením OSN v obyčejnou agresi řady států proti jedné zemi. Fakticky to bude poslední tečkou v historii OSN jako organizace, která alespoň navenek garantuje mezinárodní bezpečnost, se všemi tíživými důsledky. Nicméně, podle názoru zdroje blízkého Službě zahraniční rozvědky RF, nemá koalice v současné situaci jiného východiska, než riskovat. Také zastávají přesvědčení, že budoucí události se budou vyvíjet podle zásady vítěze nikdo nesoudí.

Kirill Svetickij 

Reklamy

10 comments

 1. lední brtník

  jedna vraždička stačí, drahouškua potomci estébáků už nebudou mít o čem psát. fak smutný, cítím s tebou.ale že si někdo musí pomáhat citáty od soudruha rusáka, to je pěkná ubohost. (protože já národ okupantů a vrahů fak nemusím)

 2. Hamilbar

  Gratuluji Janiko.Začínáte být populární.Já nemusím pličky na smetaně.

 3. karel

  Vidím,že někdy ke vnímání světa patří slova,která podle pozorování řekl někdo,kdo dotyčnému působí nevolnost.Dotyčný nevnímá,že i ten,který mu působí pocity blaha,má v očích velmi silné klády,ne jenom smítka.Řeč je o ledním brtníkovi.Zajímavý nick…Protimluvný významem… No,nic…Když jsme u té vraždy:před hodinou na RŽ ve zprávách mluvili o zabití,jinak řečeno,zavraždění syna a vnuček MK při náletu letadel NATO na ,jak oni říkají,vojenské cíle na straně jednotek Muammara Kaddáfího.Letecké síly této aliance mají souhlas OSN udržovat pouze bezletovou zónu a porušují ji útoky na pozemní cíle.Přitom ani k jednomu,natož druhému, nemají souhlas parlamentů jejich zemí.K čemu pak parlamentní demokracie,když ani formálně si nenechají schválit válečné útoky?Ne,myslím si,i když bych se chtěl mýlit,že když se nepodaří dotlačit západním mocnostem a jejich satelitům "povstalce" v Libyi k vítězství,budou se snažit rozdělit Libyi na západ a východ.Ta východní část,bývalá Kyrenaika,je to o co Západu jde.Oplývá surovinou,která působí zlo v celém světě:ropou…Jen tak na okraj: Když jsem byl dítě školou povinné,v padesátých letech,přál jsem si za dobré vysvědčení jako dárek knížku Tvrdá pěst Tuaregů od českého cestovatele a spisovatele,Jaroslava Vávry.V ní je popisován dobrodružným způsobem boj berberských kmenů o vymanění se z nadvlády francouzů za sjednocení.Dnes všechno míří pravděpodně zase opačně.A opět je v tom,ve špatném slova smyslu,"namočena" Francie a její představitel,od kterého tento novodobý konflikt vznikl ,president Sarkozy.Ani nepotřeboval k jeho unáhlenému/?/uznání povstalců schválení parlamentu.K čemu vlastně,omlouvám se,ve Francii?Tam pořád vládne duch Napoleona.Velikostí má k němu také pan Sarkozy blízko…

 4. Janika

  Až mě z toho přešla řeč… Tak ruské tajné služby mají opravdu dobré informace, až z toho mrazí. A na tomto pozadí se lední brtníci úspěšně předvádějí v celém rozsahu své stupidity… Děkuji za komentář, Karle. Tu knížku neznám, určitě si ji opatřím. Co se týče Napoleona, je zvláštní, že historii posuzujeme jaksi jinak, než to, co prožíváme. Možná je to i útěcha v dnešních dnech.

 5. Majka

  Když už je tu zmínka o Francii, tak bych se ráda zmínila o tom, že se měl údajně ve Francii narodit v Osmdesátých letech budoucí president, který se postará o to, aby se v Evropě nepřemnožili Muslimové. To by pro nás bylo katastrofální. Četla jsem Janiko, že pokládáš reinkarnaci za blbost. Tak schvalně, jestli se to s tím presidentem splní:-) pokud je to pravda, tak je mu teď asi 30 let. Presidentem může být až po dosažení věku 40 let. Tak si počkáme a uvidíme. :-) Mimochodem, zajímám se o astrologii a numerologii a nevyhýbám se ani některým duchovním naukám. Tak doufám, že mi tu zas někdo u tebe nenapíše, že bych se měla léčit :-)) Já se totiž zrovna léčím…jenže ne tak, jak by si dotyčný anonym přál :-))

 6. Janika

  Majko, takových předpovědí už bylo :-). Já tyhle věci beru jen jako zábavu. Mám třeba ráda tarotové karty.S tím léčením se mýlíš, to nebylo na tebe, to má někdo dojemnou starost o mě :-). Vidíš, ani jsem nepoděkovala :-).

 7. Janika

  Tak je 3.května a je čas na malou rekapitulaci, jak že to ty ruské tajné služby odhadly. 1. Kaddáfí zatím žije, zřejmě, ale dělali, co mohli. Takže v tomhle bodu se rozvědka nemýlila.2. Italský parlament, který se měl dnes rozhádat a položit vládu, svoje jednání o válce v Libyji odložil: http://www.monstersandcritics.com…Takže zatím nic, jen je lhůta pro vraždu prodloužená.

 8. Janika

  [8] To pěkně zpackali, moc si tím nepomohli. Měli by dát na ledního brtníka [1], že jedna vraždička stačí :-).

 9. Janika

  Hm, tohle mě taky napadlo: http://www.utro.ru…9/973105.shtmlPro něho by to bylo nejlepší, zemřel by jako hrdina, statečně, tak jako žil. Ale Bůh ochraňuj Libyi. I když zřejmě dokáží fungovat i bez něho, ono na té jejich demokracii opravdu něco bude. Zřejmě jediný opravdový funkční demokratický systém na světě…