ODKAZY

Aktualizováno.

Leonor z Libye, moje spřízněná duše. Jakmile jsem její blog uviděla, měla jsem pocit, jako bych tohle  přesně psala já, kdybych to tedy dokázala. Škoda, že je mezi námi jazyková bariéra, tuhle ženu bych jistě oslovila. Takhle si jen její články překládám pomocí kombinace překladače a svého citu. 11.11.11- Leonor dlouho statečně bojovala a přinášela aktuální zpravodajství z Libye. Byla velkou oporou všem stejně smýšlejícím. Před několika dny svůj krásný blog uzavřela a nadále je nedostupný. Kdesi v diskuzi jinde byla zmínka o tom, že se Leonor obává o své blízké, žijící v Libyi. To bylo důvodem uzavření blogu. Její další blog, takový „vedlejší“, zatím funguje http://www.leonorenlibia.com/.

Cesta bez konce Lva Veršinina Člověk je slabý, lež je všemocná a život je krátký. 11.11.11 – Lev Veršinin pro mě stále zůstává prvním a nejdůvěryhodnějším arbitrem.

Blog Belgičana, žijícího v Libyi. 11.11.11 – Belgičan se odmlčel.

.(‚1 DJ(J‘  5-JA) ‚DH7F ‚DDJ(J) Dojemné volání po spravedlnosti. Touha, aby si svět všimnul neuvěřitelného, krutého bezpráví, které se děje této krásné zemi. Muži s šátky na hlavách vyslovují zjevné pravdy o brutálním útoku a doufají, že je svět uslyší. Ale svět neslyší, protože slyšet nechce… 11.11.11 – po pádu Tripolisu byl několik dní vyvěšen nápis, že se web upravuje. Po znovuotevření bylo jasné, co se stalo – web nadále píší „krysy“. I tak je to zajímavé čtení. Vzpomínám na některé diskutující z dřívějších časů, co se asi s nimi stalo. Kampak asi zmizel můj oblíbený Belal?

Jan Kristek, dlouhodobě můj nejoblíbenější autor. 11.11.11 – platí stále :-).

Tereza Spencerová 11.11.11 – trochu jsem na rozpacích.

Co kdo dnes píše, no celkem nic moc, ale občas se mrknu i sem.

N,NNNN, zajímavý, moudrý člověk.

Britské listy klasika, kterou nevynechám.

Deník referendum – zejména diskuze tam člověka posune o úroveň výš nad běžný standard. Za špičky tam považuji Jana Kopeckého, Martina Škabradu, Sašu Uhlovou.

Tribun a jeho parta, světélko v bídě českých blogů.

Pochybovač má kouzelné nápady a švih. Například mě dostal už jen název článku Usámo, řekni sýr :-). 

Outsidermedia není out.

Několik blogerů z iDnes: Břetislav OlšerFrantišek Matějka, Miroslav Kodet, František StočesJan Wolprecht, Jan Zeman

***

11.11.11 aktualizace modře, plus nové odkazy:

Především Mohamad Ali Sulejmanov – tento web ve mě dlouho budil rozpaky díky svému názvu „stalin-ist“. Máme v sobě hluboko zakořeněné předsudky a představy, některá jména jsou prostě tabu, aniž bychom se snažili poznat, co je za tím skutečně. Tabu „Stalin“ se mi zdálo nezpochybnitelné. Až do té doby, než jsem začala poznávat tohoto člověka s horoucím srdcem.

Vzpomínám na boj, připomínající peklo,

na přátele, kteří spí v zákopech Stalingradu,

a říkám na památku těch vojáků:

Pro mě není na mapě Volgograd. 

***

Třetí z velké trojky ruských blogerů El-Murid je pro mě velkým zklamáním. Ne proto, že nikdy neměl v oblibě Kaddáfího, to jsem naopak považovala za přednost a záruku nestranných informací. Bohužel pochybuji nejen o nestrannosti informací, ale i o jeho prosté pravdomluvnosti. Prvním takovým podivným případem byla jakási Kaegcha (musím se podívat, jestli to jméno píšu správně). Žena, která údajně osudově milovala (platonicky, pochopitelně) Kaddáfího, a to tak velice, že se rozhodla odjet do Libye. Dostala se údajně do Tripolisu a odtud posílala zprávy. Jejich tón a obsah se ovšem radikálně změnil a navíc posílala zprávy o tom, jak to vypadá v Sebze a jinde a co kde dělá ten, či onen. To vše sedíc údajně někde v úkrytu v Tripolisu, aby na ni nepřišli a neznajíc ani slovo arabsky. Prostě totální nesmysl a El-Murid jí vyjadřoval plnou důvěru. K tomu Muridovy různé divoké spekulace a výsledkem je, že už tomuto člověku prostě nevěřím.

 ***

Algeria http://www.algeria-isp.com/

Dva blogy Ammara Otmana http://otman.blog.idnes.cz/

http://nwoo.org/view?cisloclanku=2011070058

Svobodná televize http://www.czechnewstv.cz/index

FnOrd http://fn0rd23.blogspot.com/

Libya SOS http://libyasos.blogspot.com/p/news.html

Wertyz http://wertyzreport.com/

***

**

*

 

 1. Hamilbar

  Ten odkaz v [1] je akýsi nefunkčný. Když si zadám vyhledávat v autorech "Hamral", tak mi to napíše "Nebyl nalezen žádný autor.". Stojí ten článek za námahu? Nebo ho teoš práskl adminovi?

 2. Hamilbar

  Budu se bít jako lev za to aby gergenovotny mohl svobodně hlásat své názory, ale nikdo po mně nemůže chtít abych je četl.

 3. @Teo

  7Co považuješ za "dobro" a co za "zlo" už tady bylo mnohokrát opakovaně prezentováno. Mladý komunista Muammar Hamral je příklad, kam tyhle vaše rudorudé sny a touhy vedou. Jenomže tohle si ve svý tupý umanutosti nikdy nesrovnáš…

 4. Hamilbar

  Janiko, jak už vám to má chudák teoš říct?Jestli si to ve své tupé umanutosti nesrovnáte, zavedou vás vaše rudorudé sny a touhy tam, kam zavedly mladého komunistu Muammara Hamrala. Budete napráskána a smazána.No tak Janiko, buďte přeci rozumná!

 5. Janika

  [10] Já se snažím, Hamilbare, ale co s tou svou tupou rudou umanutostí nadělám… :-). Ale té @Teovy starosti o mě si opravdu velmi vážím a mám z ní dobrý pocit :-).

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s