Pravda o Lockerbie

Je k neuvěření, jak mnoho falešných mýtů pokládáme vytrvale za pravdu, dokonce za jakousi svatou pravdu, o které se nepochybuje a nediskutuje, protože by se to rovnalo rouhání, či přímo zločinu. Jedním z takových mýtů je předkládaná verze o výbuchu letadla nad Lockerbie.

Že to celé mohlo být úplně jinak, dokládá článek Lockerbie Part of a Bigger Story v českém překladu zde.

 

Někdy bývá užitečné podívat se na celou věc v širším kontextu. Proč by, proboha, Kaddáfí, nařizoval něco takového? Libye byla vždy západu trnem v oku a když nebyl skutečný důvod ji napadnout, nějaký se zfalšoval.

Stručná fakta:

Amerika podporovala Irák v jeho osmileté válce s Íránem. Americká loď třídy Aegis Vincennes narušila íránské vody a omylem sestřelila íránský civilní letoun v íránském prostoru. Všech 288 cestujících na palubě letadla zemřelo. Následně viceprezident George W. Bush prohlásil nikdy se neomluvím… Je mi jedno, jaká jsou fakta.

Po tragédii nad Lockerbie Amerika a Británie tlačily na Skotsko, aby odsoudilo al-Midžrahího, ten ale tvrdil a tvrdí dodnes, že je nevinen. Kolem soudu vznikaly vážné pochybnosti, objevují se tvrzení, že CIA zfalšovala důkazy, aby mohla obvinit Libyi.

Někteří odborníci ze zpravodajské služby věří, že útok byl odplatou za sestřelené íránské letadlo, že ho provedli najati vrazi ze Středního východu zaplaceni Íránem. Vyšetřovatelé ve Skotsku měli vážné pochybnosti o al-Midžrahího vině. Probíhal odvolací proces. Libyjci se domnívají, že al-Midžrahí byl obětním beránkem nabídnutým Libyi, aby se vyhnula bojkotu exportu ropy vedeného Amerikou a Británii.

Hodili to na Libyi jako na obětního beránka, protože se to prostě z mnoha důvodů hodilo. Je ale pravděpodobné, že Lockerbie byl odvetou za sestřelené íránské letadlo.

V ještě dalším článku se píše o podezřelých skutečnostech, které napovídají další možná vysvětlení, jak to skutečně bylo. Ale to už se ani neodvažuji domýšlet& Píše se tam o tom, že od prvních dnů prosince 1988 panovalo ve Skotsku podivné ovzduší, jakoby se něco skrývalo a něco chystalo. Přítomnost CIA a další skutečnosti přispěly k podivnému pocitu stísněnosti.

Mýty, které nám byly podsunuty, se stávají naším náboženstvím. S takovými poslušnými, nepřemýšlejícími lidmi je snadné manipulovat.

***

S díky @Teovi za odkaz:

http://www.ct24.cz/svet/boje-v-libyi/118107-ceskoslovensky-semtex-se-pres-kaddafiho-dostal-az-do-bomby-nad-lockerbie/

Doplňuji o zajímavý komentář pod článkem:

Jana Karásková · VŠE Praha

…Důkazy shromážděné pro Midžrahího odvolání jsou výbušné a pro systém justice zničující.“ Noví svědci by dosvědčili, že si Midžrahí nemohl koupit oděvy nalezené v troskách letadla – byl odsouzen na základě tvrzení maltského majitele obchodu s oděvy, u něhož si prý koupil šaty, přitom ale Midžrahího devatenáctkrát nedokázal popsat a neuměl ho identifikovat ani v soudní síni.

Nové důkazy by prokázaly, že úlomek kontrolního panelu a časovač nálože, které byly nalezeny“ na skotském venkově a údajně vypadly z Midžrahího kufříku, byly podvržené. Nové důkazy by prokázaly, že bomba nemohla putovat z Malty aniž byla odhalena“ přes dvě letiště, než se dostala do letu PanAm číslo 103.

Klíčový tajný svědek“, který u původního procesu tvrdil, že viděl Midžrahího a dalšího obviněného Alíma Chalífu Fahímu (byl zproštěn viny), jak nakládají bombu do letadla ve Frankfurtu nad Mohanem, byl uplacen americkými úřady, které ho dodnes mají jako chráněného svědka. Obhajoba ale zjistila, že se jednalo o informátora CIA, který za potvrzení libyjské stopy dostal odměnce výši čtyř miliónů dolarů.

Midžrahí byl uznán vinným třemi skotskými soudci zasedajícími v neutrálním Nizozemsku. U soudu nebyla žádná porota.

Koho to dnes překvapuje? Koho překvapuje, že za útoky 11.září byla také CIA a podle mnohých i MOSAD, a že v podstatš je mezinárodní politika řízena dle scénářů tajných služeb? Jen ti, kteří si myslí, že kdyby to byla pravda, tak novináři by na to přišli a viděli bychom to v TV, četli v novinách& chyba& není tomu tak& Kdo podle vás řídí práci tajných služeb? Ministři? Presidenti? Kdo tedy?

  

Reklamy

72 comments

 1. @Teo

  Nejde o "pravdu", jak hlásáš v nadpisu, nýbrž o Margolisovy domněnky. Články a fejetony tohoto novináře jsou často označovány jako "politically incorrect". Ministrovi zahraničí Lybie, co napráskal svýho šéfa v Londýně, věřím ještě míň, než "vůdci revoluce", tekže to klidně vynecháme. Tady: http://www.ct24.cz…nad-lockerbie/ máš poměrně věrohodné informace o původu použité výbušniny. Ale ty samozřejmě budeš selektivně vybírat jenom ta pseudofakta, která lahodí tvýmu křivýmu zrcadlu a nenávisti k Amíkům. Mimochodem, dnes jsme je ostudně porazili v hokeji. To maj ZATO NATO! :)

 2. lední brtník

  S takovými poslušnými, nepřemýšlejícími lidmi je snadné manipulovat.jsi vděčným (a hloupým) příkladem, ale už jsem si zvyk.fakta: tito lidé zemřeli českou výbušninou, prodanou libyi nenávistnými českými estébáky – tvými rodiči, s vědomím k čemu bude použita. tví rodiče jsou spoluvrazi. tebe z ničeho neviním, ty jsi v té době byla příliš malá a blbá (a zůstala dodnes). krev na rukou tvých rodičů si obhajuj jak chceš.

 3. Janika

  No tedy, @Teo, tos mě moc potěšil tím odkazem, díky :-). Hned jsem si to v článku doplnila.Za druhé jsi mě potěšil tím, že nebereš vážně tvrzení toho bývalého ministra. A věř, že se opravdu snažím nevybírat selektivně fakta, která mi zapadají do nějakého předem vytvořeného scénáře. Co se týče semtexu, pochybuju, že nikdo jiný, než Libye, se k němu nemohl dostat.

 4. Janika

  [2] Ty jsi fakt tak tolerantní, lední brtníku, děkuji ti, to víš, my jsme hrozná rodina :-).

 5. Hamilbar

  Teoš s brtníkem to vědí nejlíp. No řekněte Janiko, nejsou to milí kluci?

 6. @Teo

  Tos nějak zase nepochopila… Použít nadpis "Pravda o Lockerbie" a pak se opírat o falešné mýty, konspirativní teorie a komentáře? Prostě se na tebe v plném rozsahu vztahuje 1. odstavec. Podle mého názoru je Kaddáfí za atentát "s vysokou pravděpodobnosí" odpovědný. Připouštím sice, že to mohlo být i kapku jinak, ale bláboly o tom, že Amíci na Měsíci nepřistáli, že si sami zbořili dvojčata, aby mohli terorizovat svět a podobné nesmysly považuju za výplody chorých mozků.

 7. Hamilbar

  Ten člověk mě vždycky nadchne. Kdyby nešlo o Kaddáfího, tak použijí ono klasické "without any reasonable doubt". Leč když jde o toho lumpa tak se hodí "vysoká pravděpodobnost". To si musím zapamatovat. Jak moc vysoká je dostatečně vysoká?A navíc teď musíte vysvětlovat jak to bylo s tím přistáním na měsíci. To jsem teda zvědav jak to jak to Janiko zvládnete. Ten člověk je vážně špicovej.

 8. @Teo

  Tak aby bylo jasno, rozhodně nejsem nekritický obdivovatel humanitárních bombardérů a docela jsem si kvůli tomu užil svoje v mailech i v komentářích. Tady jsou nezpochybnitelné důkazy: hle http://ateo.cz/i/5603/ hle http://ateo.cz/i/5609/ hle http://ateo.cz/i/5615/ hle http://ateo.cz/i/5624/ Třeba toho Havla vidělo víc než 15.000 lidí. Ale takhle jednostranné hodnocení Kaddáfího a poměrů v Lybii, které tady únavně neúnavně předvádíš, považuju za fanatismus. Jo a vyřiď tomu komentářovému přicmrdávači, že na cizích blozích reaguju pouze na autora článku. Ať si přijde zaonanovat na můj blog. Pokud nebude nějaký problém s totožnou I.P. adresou u rozdílných nicků… :-?

 9. Hamilbar

  Komentářovým přicmrdávačem myslí ten člověk asi mě.Janiko prosím vyřiďte teoškovi, že bych si o něj ani kolo neopřel. Natož abych se s ním o čemkoliv bavil. Zatím nemám zapotřebí zaobírat se samohanou.

 10. @Teo

  A ještě mu vysvětli, jaká je "pravda o opírání kola". Ve všech komentářích pod tímto spotem si ho o mě opřel. Inu, máte oba ty "pravdy" nějaký popletený, jenom ta I.P. adresa bude nejspíš společná… toť nejlogičtější závěr. :-i

 11. Janika

  Jestli dupe nožičkou, tak to musí být roztomilé :-). K té konspirativní teorii o společné IP, Hamilbare, uvažte to, když k němu nic nenapíšete, tak budete v podezření, že jste mnou. Jestli Vám to nevadí, tak mně ne :-).

 12. Janika

  @Teo, tvoje pravidla jsou tvoje pravidla, na mém demokratickém blogu platí, že každý může oslovovat každého. Hamilbar se vyjadřuje aktuálně k tomu, co píšeš, žádný problém. [7] Připouštíš, že by to mohlo být jinak – a o nic jiného mi nešlo. Název Pravda o Lockerbie je v tomto smyslu, nevíme s jistotou, jaká je. Potencionální vrah, to je co? Pořád ještě nevinný, řekla bych.

 13. Hamilbar

  No co by jeden pro dámu neudělal, že. Ale nerad.Takže odesláno.Ovšem nechápu proč chcete hrát podle jím danných pravidel, když on na vaše z výšky …Hm, teď jsem si váš příspěvek přečetl ještě jednou a zdá se, že jsem se ukvapil. Již nyní toho hořce lituji.

 14. Janika

  [9] Ty obrázky moc pěkné, opravdu, to oceňuju. Nějak nemůžu poznat, co je to za ksicht v tom třetím s tou helmou? To s těmi teoristy a rebely fakt dobré, mohla bych to použít? Jestli ne, tak nevadí.No a k mému fanatismu, tak ta válka mi opravdu vadí. Že prý s tím mám jít k doktorovi…

 15. Janika

  [15] Ale to jste vážně nemusel, Hamilbare, taková oběť, děkuji :-). Jenže teď ještě zpochybní to, jestli se mi nezměnila IP a budu tam muset taky něco napsat. A to bude zase mela :-).

 16. @Teo

  14[14] Na tvém "demokratickém" blogu platí zejména to, že smažeš kdykoli kohokoli, kdo se údajně nevyjadřuje "k věci". Avšak "pravda" je o5 jiná. Přicmrdávač se zpravidla nevyjadřuje k textu, nýbrž ke komentátorům, o něž si opírá své rezavé kolo. Viz výše.

 17. Janika

  Nikoliv, @Teo, Hamilbar se v [8] vyjádřil velmi přesně k nekorektním způsobům tvého předchozího komentáře. Nadávat jsi začal jako první ty, to začneš vždycky když neustojíš argumenty toho druhého.

 18. paja-ostrovanka

  to je narez:) mne vzdycky fascinuje, kdyz si nekdo na blog napise nejakej svuj nazor a ostatni mu tam chodej rikat, jak je blbej:) nic proti nikomu, fakt, at si kazdej pise co chce. koneckoncu kazdej z nas blogeru ma nejaky svoje duvody, proc travit x hodin u nesmyslnejch diskuzi na blozich, ale zas na druhou stranu, proc fakt nekomu nadavat na jeho blogu a vyvracet mu tak vehementne jeho nazory?a za kazdou cenu trvat na svy pravde? k cemu vam, co jste tak strasne proti, bude, kdyz autorka blogu zmeni svuj nazor na kaddafiho? bude to pocit, jako kdyz krestanskej misionar obrati muslima na viru v jezise krista? fakt moc nechapu, ale docela se bavim:)

 19. jonáš

  Mno mě hrozně bavíuž jen to, jak různí příznivci svatýho a neomezenýho trhu trvaj na tom, že libye nemohla ten náš semtex v žádnym případě mezitim prodat někomu úplně jinýmu .. ;-)

 20. Hamilbar

  Názor s nejvíce souhlasnými hlasy versus názor s nejvíce nesouhlasnými hlasy zde:http://www.novinky.cz…ctionId=745Docela mě to překvapilo. Příjemně.

 21. Janika

  [20] Pájo, to mi až spadla čelist na klávesnici, když čtu takový rozumný názor :-). Přesně tak, mě by v životě nenapadlo jít někomu nadávat na blog kvůli tomu, že má jiné názory, než já. Díky :-).

 22. Janika

  [21] Jistě, jonáši, to snad musí být jasné i malým medvídkům, dokonce i ledním :-).

 23. Janika

  [22] Už jsem si párkrát všimla, Hamilbare, že to s námi není tak zlé. Taky stojí za povšimnutí, že ti z tábora "nesouhlasných hlasů" se uchylují k osobnímu napadání a nadávkám, s přibývajícím večerem v těchto diskuzích čím dál tím víc vulgárnějším. Pak se nechá vyprovokovat někdo z těch slušných k reakci a je po diskuzi. A o to nadávajícím jde, tedy pokud jim vůbec o něco jde :-).

 24. Janika

  @Teo, teď mi došlo, jak je to s tím tvým pravidlem, že na cizím blogu diskutuješ jen s autorem. No jasně, víš, na koho si můžeš dovolit a kam jít. Jenže když se objeví nebezpečný protivník, tak ty se v souladu se svým pravidlem nebavíšS NÍM TADY, kde byste si to vyříkali z očí do očí, kdepak, ty se jdeš bavitO NĚM JINAM, hezky mezi své, kde na to nejsi sám. Pěkně vymyšlené.

 25. Janika

  Drahý @Teo, prosím tě o laskavost, netahej mi sem tuhle osobu. Dík. A nezapomeň to žalovat jinde :-D.

 26. N.

  Delate dobre, ze nechcete mit nic s osobou, ktera nabizi na pracaku nezamestnanym praci za 50 kc na hodinu, a to denne hodinu na odlehlem miste a jeste pak ty nestastniky propira na netu.

 27. Hamilbar

  Janiko, vykašlete se na teoška. Jsou důležitější věci na světě. Také zábavnější, hezčí nebo třeba veselejší.

 28. Janika

  [33] N., pamatuju si to, mluvili o tom před časem u Tribuna. Sice to sem nepatří, ale hodilo by se to do toho seriálku na BL o zážitcích nezaměstnaných na pracáku. Pěkná perlička :-).

 29. Janika

  [34]Dám na Vás, Hamilbare, ještě si něco pár dní dodělám a pak na čas zmizím. Teošek teď bude slavit, že prý zabili Kaddáfího, jásá někde v diskuzi. Tady má spřízněnou duši: http://zpravy.ihned.cz…210#commi]"A bude se zajíkat ještě víc, jen co mu nadělají sekanou z dalších spratků"

 30. Janika

  Omlouvám se, odkaz sem nedám, dodržuji (byť jednostranně :-)) jistá pravidla, ale snad to najdete i tak :-).

 31. Hamilbar

  Tohle mi Janiko nedělejte. Já prohledávám všechny možný agentury, buzeruju známý a pořád nic. Takže teď to jdu vysvětlovat zase já.Jo a ti hoši jsou fakt roztomilí.

 32. Janika

  Snad jste nemyslel, Hamilbare, že má Teouš nějaké spolehlivé informační zdroje :-)). Komická představa, ale omlouvám se, jestli jsem k ní přispěla :-).

 33. @Teo

  42Vy jste teda slabounkej páreček, když zmateně popíráte sami sebe. Hoch se může přetrhnout vejpůl jak prvok, aby mi dokázal, že ho vůbec nezajímám. No a ty si laskavě přečti vlastní kom. [3] Intenzivně a libovolně dlouho přemýšlej. Možná ti něco docvakne. Pokud ne, nezoufej a napiš další oslavnej článek, plnej vygůglenejch dezinformací, na svatýho Muamara. Bonus: http://ateo.cz/i/5690/ :-p

 34. Hamilbar

  Janiko už je mi to jasný. Tutově dupe nožičkou. Kdyby sebou necukal pochopil by zajisté, že mě zajímalo jestli zabili plukovníka. Ale že má výdrž! Je to ďábel!

 35. Janika

  [43] @Teo, vymysli něco jiného, jsi dost průhlednej. A hlavně únavnej…Ten obrázek jsi stvořil kvůli mně? To ti děkuju, ale je to bída. Polepši se, člověče, Muammar, taková magická, nonšalantní postava, a ty vyprodukuješ takovou slabotu :-).

 36. @Teo

  [46] Možná jo. Dostal jsem objednávku od Fanklubu Muammara Kaddáfího při ÚV KSČM. Prej vůdce brzy zahyne mučednickou smrtí a je třeba připravit důstojnej portrét, na němž by nevypadal jako na těch ostatních – jako cirkusovej klaun. To víš, když jde o prachy, musí jít ideje stranou! Ale nedělej se, že o ničem nevíš, vždyť jsi v uvedeném fanklubu místopředsedkyní. Ledaže bys v tom měla bordel a chaos jako ve všem ostatním… :-?

 37. Hamilbar

  Sem říkal, že je to ďábel! Ovšem podle toho smajlíku má nějak napuchlou levou tvář. Nevíte co se děje? Dostal facku, nebo šestka vlevo nahoře? To by leccos vysvětlovalo.

 38. @Teo

  51Pche, to už se nezmůžeš ani na Teoška a nějakou demagogickou hovadinu?! Vem si příklad z nenahraditelného, zvěčnělého, hrdinného plukovníka Muammara Vissarionoviče Kaddáfího. Ten se nikdy nevzdá! Ani s bodákem, zabodnutým mezi půlkami, kua! A NATO se napijem!

 39. Hamilbar

  Adolf Aloisovič @Teo je, zdá se, pod obraz. Kua! Takže vás tu s ním nechám o samotě Janiko. Nedráždit a nekrmit! Nebo vám to tu všechno poblije. Klidně ho v těch zvratkách nechte ležet. On potom odleze sám. Takové pohnutí mysli v šestinedělí je dost ošajslich.

 40. @Teo

  Tak jsme si zablábolili a terazky fakta k tématu "Pravda o Lockerbie":2003: V srpnu Libye podepsala dohodu o poskytnutí celkem 2,7 miliardy USD jako odškodnění pozůstalým po obětech bombového útoku na americké letadlo nad skotským Lockerbie. V dopise Radě bezpečnosti OSN převzala Libye odpovědnost za tento útok.Zdroj: http://rozvojovky.vse.cz…liby

 41. @Teo

  [16] Ten komentář jsem přehlédl. Nepřekvapuje mě, že nepoznáváš xicht van Rompuye. Evropského, tedy i tvého, prezidenta. Brusel je od Tripolisu hodně daleko, že? :-i No a pokud jde o použití obrázku, tak v žádném případě. Nemám rád, když je někdo zneužívá ve zparchantělých souvislostech.

 42. Janika

  [55] Ty sis opravdu myslel, @Teo,že bych tvoje dílo tady vystavila :-))? To byl jen takový testík, jak dalece jsi dotčenej, vidím, že dost :-). Ale opravdu se neobávej, ani ve snu by mě nenapadlo něco od tebe si tady vystavit. Důvody jistě nemusím vysvětlovat. Některé značky jsou prostě prorežimně zprofanované, jako tomu bylo za socialismu.[54] Byli k tomu dotlačeni pod hrozbou sankcí, nebo ještě něčeho horšího. Byl to prostě obchod, něco za něco. Libye byla vždycky obětním beránkem, ale Kaddáfí v tom uměl chodit a využít umění možného.Jinak když čtu tu nalejvárnu, co hustí do mládeže, tak se mi dělá zle. Náš profesor dějepisu nám říkával, že posledních minimálně padesát let není historie, ale vždycky propaganda.

 43. Janika

  [53] Nedráždit a nekrmit, to si zapamatuju, Hamilbare :-)). No, občas nějaká ta kost :-).

 44. @Teo

  No jistě… pachatel se přizná a zaplatí téměř 3 mld USD odškodnění, to je fakt obchod jaxviňa. Dívej se, Hurvínku. A co když prohlásím, že Mašínovci nikdy nikoho nezabili, udělala to STB, aby měla důvod rozpoutat teror proti odpůrcům režimu? Mašínovci se k tomu v Americe hrdě přihlásili, proč ne? Byl to taky obchod, něco za něco. Zkus dokázat, že to bylo jinak.

 45. Janika

  Je tam "nepatrný" rozdíl – důkazy o vině. Lepší zaplatit, než se nechat bombardovat.

 46. @Teo

  Tak to máš hódně popletený. V případě Mašínovců žádné důkazy, kromě jejich přiznání už z čárou, neexistují. Zatímco k Lockerbie je důkazů habaděj, navíc Kaddáfího přiznání a svědectví zběhnutýho ministra, kterej byl v tý době šéfem tajnejch služeb. Takže o tom, narozdíl od tebe, něco ví. A nedupej vztekle nožičkou, zhoršíš si celulitidu! :p

 47. Janika

  Je to přesně naopak. O Mašínech existují autentická přímá svědectví, o Lockerbie jen nepřímé důkazy, o kterých se už tehdy pochybovalo, jako o podvržených. Jinak klasika, když ti dojdou argumenty, nastupují invektivy. S pobavením vždycky čekám na tenhle tvůj důkaz, že jsi v koncích :-).

 48. Janika

  Poslední @Teův příspěvek, obsahující už jen nadávky (no jo, chudák… :-), jsem smazala a @Tea zablokovala. Ale nezoufejte, jistě to napíše i jinam a to zas bude radosti :-)). Tady se ale s @Teem už nepotkáte, ani s jeho perlami:"Kua, jak se řekne zmrd v ženským rodě… zmrdice? Zmrdka? To je fuck, v každým případě jsi ty ty."Taky tě zdravím, @Teo, měj se moc hezky :-).

 49. @Teo von Chucpe

  Pokud existovaly nějaké pochybnosti, zda Janika = Jessie, tak už mám nevyvratitelný důkaz, že je tomu skutečně tak…Smazaný komentář http://janika.bloguje.cz…p#cmt_62 zněl takto:16.05.2011, 00:03:19 | | Dupání nožičkou, Teošek a podobný lahůdky patří do tvýho repertoáru, tak nedělej hranatý vlny. O Mašínovcích vím všechno, zatímco ty akorát to, co sis přečetla u monobuna a v diskusích frustrátů. A pojem "argument" raději vůbec nepoužívej. Nikdy jsem u tebe žádnej nezahlédl. Jenom demagogický bláboly jak od šílený Johanky. To doporučení, aby ses šla léčit, sedí. Máš vážnej problém. Ale je to tvůj příběh. Tak si ho prožij až do trpkýho konce… :o)No a z ranního úleku z ní vyhřezlo tohle: http://janika.bloguje.cz…p#cmt_63PRAVDA: To o tý zmrdici (podle vzoru hadice:) jsem napsal 11. května Jessii sem: http://jessie999.bloguje.cz…eprotože jsem věděl, že sice komentář nebude uveřejněn, ale že by ji mohl vyprovokovat k nějaký akci. Terazky ho použila tzv. "Janika". :-/Takže přesně tak, jak to napsala Modona: http://avocode.bloguje.cz…rovTěm nejzlobivějším to budu dělat tak, že jim některé komentáře smažu a některé ne, budou fakt vypadat jako totální blbci.

 50. Janika

  Tak ještě tohle: [64] Nesmysl, ta větička byla někde tady:[29][30][31]. Na další lhaní už reagovat nebudu.

 51. J.B.

  Pred PanAm vybuchem Americani sestrelili "omylem" iranske civilni letadlo, obeti zhruba stejne. Americani dostali za tento cin vyznamenani. PanAm zosnoval Moussa Koussa, nyni host a valecny poradce GB. Zrovna tak vybuchu na nemecke diskotece se 2 mrtvymi Americany predchazelo potopeni libyjske lodi armadou USA a o zivot pri tomto teroristickem utoku prislo 35 Libyjcu. Vybuch na diskotece opet zosnoval Moussa Koussa.

 52. Janika

  [67] Taky možnost, proč ne. Ten dvojí metr při posuzování úplně stejného teroristického činu je strašlivý…

 53. Zdenek

  Omlouvám se autorce tohoto blogu, ale souvisí to s tím, co tady předcházelo. Započal jsem na http://www.avocode.bloguje.cz rozhovor, ve kterém mi není umožněno pokračovat, protože paní Mod. moje příspěvky maže.Napsal jsem a dostalo se mi odpovědí: ***A pak kdo zveřejňuje osobní údaje a ještě do toho tahá rodinné příslušníky. No fujtalbl, milostivá, tady je tedy žumpa. 126 Zdenek 20.05.2011, 15:20:29 ***Heh Zdenku – kde je nějaký osobní údaj? Podle mne je osobní údaj příjmení, datum narození/rodné číslo, adresa. Politická příslušnost anonymního nicku rozhodně žádným identifikátorem není a jestli se vám tu nelíbí, tak sem prostě nelezte a to ani číst, natož psát, mohl byste se umazat! 127 Mod. www 20.05.2011, 15:25:38 ***Kandidátní listiny jsou veřejné a jsou na nich fotky. Je to prostě sviňárna a ještě pokrytecká. Vyvěšujete tady o lidech údaje na veřejném webu, tak nikomu neříkejte, aby Vám sem nelezl. 129 Zdenek 20.05.2011, 15:35:01 ***Zdenku, promiňte, a na těch kandidátních lístinách jsou uvedeny i nicky, aby si to člověk mohl propojit? A jinak ano, prostě sem už nelezte, pro komunisty ani jejich příznivce tady není prostor:-) 130 Mod. www 20.05.2011, 15:42:08 Další můj komentář už neprošel:***Na kandidátkách bývají fotky a pokud má někdo fotografii i na blogu, je propojení snadné. Tak pro komunisty ani jejich příznivce tady není prostor, paní Mod.? Ale vystavit si tady někoho ve zvláštním spotu a házet na něj špínu, pro to zde prostor je? Není Vám špatně ze sebe samé?Tak tohle zveřejněno být nesmělo. Místo toho je tu jako na zavolanou další, zpřesňující údaj: ***sákryš, já dala někde odkaz na neúspěšné kandidáty? a zdenku, nebojte, fotky jsou jen na těch do parlamentu, do zastupitelstva nee:-) 131 Radka 20.05.2011, 15:59:57 No vida, a jsme doma, co ještě chcete vědět?

 54. Janika

  Maže Vás, Zdenku :-))? Narušujete tam jednohlasnost :-))? No, nechám to tady, i když to sem vlastně nepatří :-).