Co nesmějí vidět lidé v USA?

Jak píší diskutující zde, toto video není dostupné v USA – údajně, nemohu si to ověřit.

  

Paní Safia naplňuje beze zbytku onu formulku, že bude stát za svým mužem v dobrém i ve zlém. Nikdy se nezapojovala do politiky, stála stranou veřejného dění. Lidský osud, ze kterého až mrazí. Lidé, kteří si sáhli až na dno, a obstáli.

Zoufalým tónem říká:

Zabili mého syna a zabíjejí Libyjský lid. Čtyři bomby na náš dům! Nebyla jsem tam, ale přeji si, abych tam byla a zemřela místo svého syna.

Moje děti jsou civilisté a jsou zabíjeny. Co jsme jim udělali? Stojíme sami proti čtyřiceti zemím. Život ztratil svou cenu.

Co chci od života teď? Vše, co si přeji, je slyšet pravdu. Ať nám Bůh dá vítězství. Budeme žít, nebo zemřeme s Libyjským lidem. Jednou nás budou soudit dějiny.

Reklamy

17 comments

 1. @Teo

  Zatímco komentář nějakýho Rusa něco dokazuje, že? To prostě není možné. Už proto, že americkými internetovými společnostmi jsou Google i Facebook.

 2. Janika

  To tam psal někdo z USA. Hláška "video není pro vaši zemi dostupné" se občas objevuje. Obvykle ale za čas dostupné bývá jinou cestou. Jistě, že informace zatajit nejde, jen jde jejich získávání ztížit. Většina lidí se spokojí s tím prvním proudem, jinak by nebylo v USA tolik vymytých mozků.

 3. @Teo

  Chachááá! Žádnej z nich asi nebude tolik vymytej, jako ten tvůj… :p

 4. @Teo

  OpravaVymytej mozek nebyl výstižnej, máš v něm navátej písek z libyjský pouště. Jsi s tou cenzurou děssivě legrační… :-D

 5. @Teo

  Měla bys to popřít: http://www.novinky.cz…otenci.html Tohle by přece hodný strýček muammar neudělal! Doporučuju opsat nějaké prolibyjskorežimní komentáře…

 6. Hamilbar

  Také přispěju několika odkazy. Ale musíte si pospíšit. Mají tendenci se z Youtube strácet.http://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embeddedhttp://www.youtube.com…r_embedded

 7. Kulíšek

  Teo: Připomíná mi to ty povídačky o tom jak němci za první světové války řezali dětem ruce, uši apod. Nebo tu o sadámovi jak zabíjel děti v inkubátorech a jak stavěl plynový komory pro židy… Každá propaganda, která má obhájit intervenci a zabíjení se snaží vylíčit nepřítele jako zrůdu. Nejlépe se toho docílí když se "najde důkaz" který ukazuje, že tyto činy byly nařízeny vysokými vládními představiteli té bestiální ,nepřátelské země. Naproti tomu, tyto zločiny páchané "osvoboditeli" jsou připsány obvykle jako selhání lidského faktoru, nebo pochybení. Každý si zajisté vzpomene na My Lai, kdy se taky jednalo o "pochybení několika jedinců" ale už se neuvádělo, kolik vesnic s civilisty bylo zlikvidováno napalmem a jinými bojovými prostředky – ne, za toto bombardování nebyl nikdo zodpovědný, ačkoli vojáci jednali z nařízení USA. Ale vláda USA je přeci demokratická. Dá se tedy říct, že vyhlazování ve válce ve Vietnamu (a zcela jistě ve válkách následujících) byla oficiální doktrína šiřitelů demokracie. Kdybychom měli soudit "demokraty a šiřitele svobody" dle stejných kritérií jako představitele poražených mocností Osy, padly by zcela jistě stejné rozsudky. Víte, propaganda, ta krev a utrpení nikdy navždy neskryje. Usa válčí od roku 1945 nepřetržitě, takže dá se říci, že ve své válcechtivosti předběhla i A.Hitlera, který byl oproti všem těm demokratům a ochráncům lidských práv alá mír válkou, naprostý břídil. Např. vzpomeňme si i na J.Streichera, autora časopisu Der Stürmer, který byl za své články popraven – a to jenom psal. Co tedy s novináři, kteří obhajují válku a okupaci cizích zemí (jedno jakými argumenty)? Jaká je jejich vina? Nebo žádná není, protože jsou demokraté?

 8. Janika

  [8] Máte pravdu, Hamilbare, už jich pár nefunguje. Ale to, co jsem viděla, mi úplně stačilo, ani jsem to nedokoukala… Chtělo by se mi napsat, že ti rebelové jsou pěkná sebranka, ale zrovna jsem si přečetla u LV, že se tam jedná o něco jako krevní mstu v rámci kmenové rivality.

 9. Janika

  [9] Novináři vědí, za kterou stranu mají hrát, a vítěze nikdo nesoudí :-). Spíš se budou zodpovídat takoví, co nevyjí s vlky, nazvali to "popírání zločinů". Díky za návštěvu a zajímavý komentář, Kulíšku. Omlouvám se za ten filtr v komentářích, delší dobu jsem tu nebyla (a zase asi nebudu).

 10. Amenre

  Koukam, ze si i tady @Teo nabehl s prokazane lzivou informaci o udajne Viagre pro Muammarovy vojaky :))

 11. Hamilbar

  Janiko [8], píšete:"zrovna jsem si přečetla u LV, že se tam jedná o něco jako krevní mstu v rámci kmenové rivality".Tak to se obávám, že jste si s LV nerozuměli. Opak je pravdou. Kmenové války to je většinou hodně střílení ale pokud možno žádní nebo málo mrtvých. Obě strany totiž vědí, že pak bude třeba jednat o míru. S těmi chudáky co páchají ta zvěrstva nikdo o ničem jednat nebude. Jestli padnou vládním do rukou jsou mrtví. Jestli mají na svědomí příbuzné někoho vlivného, půjde po ních celý kmen a klidně po celém světě. Nespal bych klidně na jejich místě.Jiná věc je, že organízátoři této krvavé show přesně vědí co dělají. Prostě to chtějí dostat do situace aby se už nedalo jednat o míru.

 12. Janika

  [14] To bude ta ruština plus moje rychločtení… Spíš jsem prostě hledala nějaké vysvětlení pro ty krutosti, které se rozum vzpírá pochopit. Mimochodem, krevní mstu mám v paměti z Huckleberryho Finna, tam to bylo až do poslední kapky krve."Nespal bych klidně na jejich místě. " – to ať nespějí, ze srdce jim to přeju. I když i oni jsou možná obětí, nechali se zblbnout tou "celosvětovou" podporou jejich "dobré věci", pitomci…

 13. Hamilbar

  Janiko [14], život v poušti je dost těžký i bez kmenových válek a krevní msty. Poušť učí lidi být neskutečně tvrdými, ovšem po staletí je také učí jak dělat kompromisy.Ti vraždící mladíci jsou samozřejmě něčí oběti, leč zároveň jsou to také hovada.