Humanitární pomoc

Aneb milostivě vám dovolíme zaplatit si z vlastních peněz to, co jsme vám roztřískali.

Oficiálně se tomu ale říká takto: OSN zvažuje uvolnění zmrazených libyjských financí na humanitární pomoc pro libyjský lid.

Co si o tom myslí samotní Libyjci dokládají komentáře pod tímto článkem.

Belal, častý komentátor na tomhle webu, nazval OSN gangem hrůzy s mezinárodní legitimitou, postihující ty nejchudší lidi na světě.

Komentátor Syn Benghází píše o tom, že ukradené libyjské peníze: budou použity pro obchod pod jménem humanitární pomoci.

Několik slov, která vyjadřují vše&

Reklamy

16 comments

 1. Romana

  Humanitární pomoc byla vždy rouškou pro nekalou politickou činnost (špionáž, korupce, likvidace nežádoucích elementů atd.). To je podobná falzifikace jako "nevládní organizace", které jsou většinou financovány z vládních fondů "rozvojové pomoci".

 2. Janika

  Tenhle tvůj komentář mě velmi překvapuje, Romano. Potvrzuje to, co jsem si už dávno myslela, ale přesto se neodvažovala tomu uvěřit. I když jsem se jako účetní setkala s takovými případy, kdy si takovou pomocí někteří vylepšovali svou životní úroveň, ale to bylo jen v malém měřítku.

 3. jonáš

  Tohle je ovšem "legální"přece nikdo nebude dodávat někam pomoc aby při tom zchudl .. i ti lidi z člověka v plísni musej z něčeho žít a splácet hypotéky, ne?Ovšem průlom by byl v tom, pomáhat nějaký zemi z peněz jí samotný zabavené, ovšem nebylo by to poprvý co by OSN překročilo svůj statut. Bohužel tu neni žádný Super-OSN který by ho za to mohlo sankcionovat nebo humanitárně bombardovat ženevu. Starej povzdech, kdo ohlídá hlídače.Jinak něco k budoucnosti na PS http://www.project-syndicate.org… .. pokud to už nešlo.

 4. Janika

  [3] Však je to průlomové, až dosud to ždímali z pověstných "středních vrstev". Při čtení toho článku v odkazu jsem jen nevěřícně zírala na ty konstrukce – kde ten člověk žije :-)? Jedinou hlavu a patu tam má ten samojediný komentář.Ale na tom webu se mi líbí ta možnost kliknout si na jazykovou verzi. To by bylo něco, takovýhle web.

 5. Hamilbar

  Janiko, ten člověk žije v Exeteru v Anglii a je placen za to, že píše takovéto články. Z toho ovšem automaticky nevyplývá, že je blbej, nebo že tomu sám věří. Je třeba splácet hypotéku, co naděláte. A grantů je čím dál tím míň.Vždyť už i takového Jocha granty neuživěji a musí se nechat živit daňovými poplatníky. Dovedete si představit jak u toho musí trpět? Jako zvíře Janiko, jako zvíře.

 6. Janika

  Mimochodem, ještě k té dobročinnosti, stále mi leží v hlavě taková větička jedné moc hodné paní: "Ať se ty peníze k dětem v Somálsku třeba nedostanou, já je budu stejně posílat dál." Lidi jsou prostě dobří, né že ne :-).

 7. jonáš

  Možná tvrdě vydělanéale je to rozhodně hlas unie, takže bych to nebral na lehkou váhu. Schválně, kterej scénář si asi premiér s ministrem zahraničí vyberou .. ?

 8. Hamilbar

  Toto je pro změnu Tahrir Square včera:http://www.youtube.com…r_embeddedV Bengází to zase vypadá na francouzské comandos a katarské tanky. A to nepočítám chlapce z Blackwater a následnických organizací.Ovšem civilisty ochráníme i kdybychom měli z Bengází udělat hromadu kamení. Což se bohužel asi stane. Šéfy států by neměli být chlapi pod 170 cm. Jonáši, Francie uvolnila ve prospěch povstalců 239 mil USD. To je 0,49 % zadržovaných prostředků. Já vím, i tak to bolí.

 9. Janika

  [8] Myslíte, jonáši, vyberou jako fikci, kterou předloží světu? Ty možnosti jsem si pročetla, ale každá z nich se dá přetlumočit do jiného úhlu pohledu. Třeba jak tam líčí, jak plukovník rafinovaně a záměrně vyvolal ozbrojený konflikt, aby vyhrál – to je zajímavý popis skutečnosti, že za ním stojí lid :-).

 10. Janika

  [9] Egypt, tam přece demokracie zvítězila, kdepak jsou ti, co to hlásali?V Benghází zřejmě probíhá vyvražďování obyvatelstva, které se vzbouřilo proti teroru "povstalců". Čtu to i jinde…

 11. jonáš

  Nejen fikci[10] pokud takhle zareaguje víc států, bude přece situace jasná .. a OSN místo nějakýho kličkování bude moci konečně schválit full scale křižáckou výpravu proti okupaci části území novýho suverénního a demogratickýho státu nějakýma Kaddáfího bojůvkama.Bohužel, možná jsem paranoidní, ale voni po něm doopravdy jdou. Třeba by na ně moh něco vykecat ;-)

 12. Janika

  [13]Leonor to i píše, nestíhám to bohužel sledovat…Také Allain Jules píše zde o situaci v Benghází: http://allainjules.com…-benghazi/Přechodná rada ztratila kontrolu nad Benghází. Po lítých bojích město kontrolují skupiny kmene Obeidi, to je kmen, ke kterému patřil zavražděný generál Jounis. Město je velmi nebezpečné, večer zákaz vycházení. Kde se skrývá šéf přechodné národní rady Mustafa Abdel Jalil se neví.V současné době není možné říct, zda jsou Jounisovi lidé pro Kaddáfího: "Jsou Jounisovi vojáci pro Kaddáfího? To je problém a není možné to říci. Přitom ale prohlásili, že vyženou okupanty z východu Libye. O kom mluví? O Al Kajdě, nebo o OSN?"

 13. Janika

  [14] Vykecat asi ne, jonáši, to už by dávno udělal :-). Ale máte pravdu, že ten člověk nenechává nikoho lhostejným, vzbuzuje silné emoce, ať už kladné, či záporné.