Sirta

V těchto dnech jsme svědky hrdinného boje obránců Sirty, která bývá srovnávána se Stalingradem. Jenže na rozdíl od obránců Stalingradu nemají hrdinové v Sirtě žádnou naději na nějakou pomoc či podporu zvenčí. Jsou sami, sami proti obrovské přesile.

Přesilou myslím pochopitelně NATO, ne takzvané povstalce. Vždyť se na jejich útok podívejte:

Tito lidé nikdy nic nedobyli a nedobyjí. Sloužili, slouží a budou ještě sloužit jen jako kulisa jiným sekáčům, proti své vlastní zemi.

V jakési diskuzi jsem četla vyjádření o tom, že v současném světě existují dva způsoby, jak přežít: buď jste velmocí, ovládáte druhé, diktujete jim a rozpoutáváte války ve svém zájmu. Nebo jste zemí slabou a malou a snažíte se být co nejposlušnější, nenápadní, lokajští k těm mocným. Jako my. Muammar Kaddáfí přišel na třetí způsob, jak může malá a slabá země v tomto světě existovat. A ono to fungovalo. Fungovalo to tak dobře, že to museli zarazit.

Lev Veršinin napsal ve svém posledním článku o Libyi: Ještě nejsme schopni docenit, co pro lidstvo udělal a ještě udělá člověk jménem Muammar Kaddáfí. A odmlčel se, přesněji řečeno začal psát o sionismu&

Napsal také, že lidé, kteří dostanou zbraně a nebojují, si svůj osud zaslouží. Je to kruté, ale je to tak. Lidé odpovídají sami za sebe a za to, co se s nimi stane. Libyjci měli oproti nám v roce 1938 a 1968 tu obrovskou výhodu, že s nimi stál jejich vůdce. Jejich vedení nebylo zkorumpované a zbabělé, jako to naše. Pokud čekají, že přijde armáda, že jeden plukovník přijde a udělá zase pořádek, dostane se jim tvrdé lekce. Hrdinové v Sirte možná svůj boj prohrají. Ale z morálního hlediska a z pohledu dějin, oni budou vítězi.

A já se budu řídit příkladem Lva Veršinina, také se odmlčím.

Budu vše jen sledovat se zatajeným dechem a s vědomím toho, že dnes se píší dějiny jako nikdy předtím. Však to lépe vystihnou jiní, u nás například Pochybovač, Svobodná internetová televize, Radek Čelechovský, Tereza Spencerová.

 

Reklamy

4 comments

 1. lední brtník

  když chceš blbko srovnávat se stalingradem, tak si uvědom že okupanty tam jsou kaddáfího polofeudální gardy.a pokud se neustále potřebuješ řídit názory rusáků (možná neznáš ani dějepis, ani rusáky a jejich mentalitu), jde o imperialistické svině. je tvůj problém že je papouškuješ jak jehovistka.to je zas den.

 2. Tribun[[openidhttp://tribun.myopenid.com/]]

  [1] Tak teď jsem na vážkách, jestli promluvil inteligent, vzdělanec, slušný člověk, upřímně věřící, to všechno dohromady, nebo papoušek. Jestli hledáte imperialistické svině, kolego, začněte hledat na západ od nás a nezastavuje se na francouzském pobřeží. Rusové v tomhle "sporu" hrají až druhou ligu.A vzhledem ke kmenové struktuře libyjské společnosti bych byl s tím posuzováním, kdo je a kdo není okupant, také opatrnější. Podle vaší logiky by totiž Rusové přestali být okupanty ČSSR v okamžiku, kdy ji většinu obsadili.

 3. Janika

  Také mě ty imperialistické svině zarazily. Vůbec celý komentář [1] obsahuje podivné protimluvy. Lední brtník asi opravdu neměl dobrý den, a já ho, chudáčka, ještě dorazím tímhle článkem…

 4. Janika

  Zdá se to neuvěřitelné, ale obránci Sirty, sami proti obrovské přesile "civilizovaného" světa s celým jeho arzenálem nejmodernější výzbroje… vítězí. Lev Veršinin, který slíbil, že už se k událostem v Libyi nebude vyjadřovat, ledaže by se jednalo o zprávy ověřené a zásadně důležité, před chvílí napsal: "Vojska Přechodné národní rady Libye ustupují od Sirty. Podle arabských televizních kanálů byli nuceni opustit pod silnou palbou všechna dosud dobytá místa a ustoupit 2 km"Dále L.V. píše, že toto říkají televizní kanály ostře nepřátelské k "zeleným". To znamená, že se jedná o ověřenou informaci, kterou nelze zpochybnit. Kdyby to bylo jen trochu možné, byli by zticha. Z toho je zřejmé, že vládní síly nejen odrazily útok, ale přešly do protiútoku.http://putnik1.livejournal.com…ml