Naděje umírá naposledy

Ajša, plukovníkova dcera, se zhroutila poté, co viděla v televizi záběry krvavého lynčování svého otce a byla převezena do nemocnice. Jeho smrt ale dosud ani ona, ani nikdo z rodiny, ani Moussa Ibrahim nepotvrdil.

Libye je informačně odříznutá od světa a přes záplavu informací (či dezinformací) nevíme nic.  Hlášky o bouřlivých oslavách konce diktátora nebyly nijak doloženy. Ohlášené vítězné ovládnutí země krysami protiřečí jejich žádosti o pokračování bombardování NATem.  

Dennis South vyzval všechny zelené blogy, aby se zdržely spekulací o tom, zda plukovník žije, či ne. Zdůvodňuje to nežádoucím rozhádáním této scény, které nahrává nepříteli, a současně tím mezi řádky dává prostor pro dohady proč?.

Ano, scéna je rozdělená. Věrné skalní příznivce Kaddáfího už nebere nikdo moc vážně. Od některých z nich opisuje i řada lidí i u nás. Ale jsou mi pořád sympatičtější než zrůdy, úchylně se radující nad tím odporným videem. Pravda, pokrytecky to podávají tak, že pochopitelně nesouhlasí s umučením člověka v přímém přenosu, no ale když jde o takového padoucha, tak co mohl čekat, že&    

Lev Veršinin se na čas rozloučil, ale ještě před odjezdem zveřejnil článek Čekej na mne, ve kterém docela neuzavírá dveře jakési naději.

Skeptický El-Murid tuto kapitolu uzavřel a vzdal poctu článkem Bratr vůdce.

Mohamed Ali, muž s horoucím srdcem a čistou duší vysvětlil, proč nemůže tuto zprávu z principu přijmout: Z nepřátelských úst se nepřijímají takové zprávy a jestliže přijmeme tuto smrt, předejdeme Ajšu, oplakávajíc jejího otce dříve, než ona.

 ***

Ať tak, nebo tak, svíčku za tři muže včera pohřbené v poušti jsem zapálila. Dík Lordovi za připomenutí.

Reklamy

9 comments

 1. @Teo

  Amnesty International vydala po tříměsíčním vyšetřování v Libyi zprávu… http://www.ceskenoviny.cz…am=8823 Čili znovu: žádný boj dobra se zlem, nýbrž zla se zlem. Tak už to holt na tomhle světě chodí…

 2. @Teo

  Samozrejme, ze ne. V boji zla se zlem se zasadne ohled na civilisty nebere. Jsou jenom statistikou. Ani Kaddafi v tomto smeru nijak nevynikal, vid?

 3. Janika

  Vyjadřuju se jen k tomu, co je zřejmé. To, že by Kaddáfí vyvražďoval civilisty vlastní země není nijak prokázané a zdokumentované. Je to pouhá propaganda a záminka k válce, zrovna tak, jako byly atomové zbraně Saddáma Husajna. Rozbombardovaná země je zdokumentovaná dostatečně. Kde je v tom výčtu válečných zločinců NATO, Obama a spol? Nezlob se, @Teo, ale tyhle věci jsou tak zřejmé, nechci se o nich bavit, tak mi sem, prosím, nedávej odkazy na to, jak Kaddáfíovci týrali služku a podobně. Toho se teď vyrojí hodně, aby se "ospravedlnili". To tvoje "zlo na obou stranách" je jen alibismus, člověk nad tím pak velkoryse může mávnout rukou a neřešit to.

 4. tresen

  Když se teda nemůže říkat,že to byl boj zla se zlem, pak podle vaší logiky asi zbývá jen možnost, že Plukovník byl dobro.I když si tu připadám jak v domě, kde je dneska funus /a v tom případě se prý říká o mrtvých jen dobré/, na tohle vám nekývnu.

 5. Hamilbar

  Treseni, zvážila jste to dobře? Máte Vy vůbec představu co všechno na Vašem kývání závisí??!!

 6. Janika

  [5] Váš postoj znám, tresen. Myslím ale, že na jedné věci bychom se mohly shodnout: ani jedna druhou nepřesvědčíme a nepřimějeme ke změně postoje. Je tedy zbytečné o tom spolu vůbec diskutovat, že?