Šachová partie Kaddáfí – Iljumžinov

Z desítek nejrůznějších konspiračních teorií mě zaujalo toto zamyšlení, vlastně prostý výčet fakt, jistého anonymního komentujícího u El-Murida, přeloženo volně a kráceno:

iljumžinov

1. CIA a NASO mají již od 80tých let možnost sledovat pobíhání polních myší na kterémkoliv místě planety v přímém přenosu. Kaddáfí to zcela jistě věděl, věděl jistě i o vakuových bombách, a byl si jistě vědom toho, že bez pozemní operace je nemožné dobýt jeho unikátní podzemní kryt.

2. Byl u moci přes čtyřicet let a za tu dobu bylo odstraněno mnoho vůdců velmi tiše, někteří i s rámusem, jako například Salvador Allende, byla i spousta neúspěšných pokusů svrhnout Fidela Castra.

3. Celé dvacáté století bylo jedním velkým klamem.

4. Z četných zdrojů je zřejmé, že NATO hodnotilo operaci v Libyi jako neúspěšnou. Kdyby byli měli Kaddáfího, hodnocení by bylo jiné.

 5. K čemu potřebovalo NATO jako záminku k ukončení operace ničit Sirtu, když ji mohli dokončit po dobytí Tripolisu? Potom mohli poslat 10x větší kontingent na obnovu země. Nejsme malé děti, co si budeme povídat.

6. Proč poslali na dobytí Sirty „lůzu v pantoflích“, když to bylo tak strategicky důležité? Mohli ji jednoduše zničit samonaváděcími raketami.

7. K čemu bylo to tupé bombardování celé měsíce, když Sirtu i Bani Valid mohli zničit za týden. (Zde srovnává s dobytím Kyjeva Němci.)

8. Bombardování Sirty a Bani Valid bylo VYDÍRÁNÍM, přičemž Kaddáfí tam přítomen nebyl. KOHO vydírali?

9. Iljumžinov přijel do Tripolisu 12.6.2011. Yankeeové chytají Kaddáfího čtyři měsíce, Iljumžinov přijede a setká se s ním, co je to za nesmysl?

10. Poslední, dech beroucí a strhující řeč Kaddáfího je ze 7.6.2011.  

11. Proč přijel do Tripolisu Iljumžinov, proč ne třeba Lavrov, nebo nějaký velvyslanec?  

12. Ještě jednou stejná otázka: proč přijel Iljumžinov do Tripolisu a o čem mluvili během hry s Kaddáfím? Čtyři měsíce zuří válka a oni hrají šachy.

13. Po odjezdu Iljumžinova už Kaddáfího nikdo neviděl.

14. Kdo je to Iljumžilov? Prezident Kalmycké republiky, kde není nic, než poušť. (moje poznámka: Je to jediná buddhistická země v Evropě, je velká asi jako Česká republika.)

15. Před pučem byl ve všech delegacích s Jelcinem v USA. Jednal tam s Rockefellerem. Letadla s takovými lidmi nelze sestřelovat, a země, nad kterými prolétají, jim dávají vojenská letadla jako doprovod, ať už jsou to USA, nebo Burkina-Faso. A za tím tečka.  

Reklamy

2 comments

  1. tresen

    Jestli je to ten Iljumžinov,co teď prezidentuje šachové federaci, pak by to dávalo smysl. Před časem seznámil svět s tím, že se setkal s mimozemšťany ve žlutých skafandrech, kteří ho vzali na palubu svého vesmírného korábu.Muž s takovými kontakty a Kaddáfí – to by mohlo být rozkošné objasnění, kde se teď plukovník nachází. Zvlášť když ho podle vašeho zdroje od té šachové partie partie nikdo neviděl.