Kaddáfího syn: osud vojáka

Exkluzivní informace z Libye, píše M.Ševčenko:

Od svého známého lékaře, který pracuje v nemocnici v Zintane a jehož jméno z pochopitelných důvodů neuvádím, jsem dostal krátký, ale stoprocentně důvěryhodný popis zajetí Saifa al-Isláma.

Byl jsem v Zintane v září, když jsem tam přicestoval za těžce zraněným Orchanem Džemalem, kterého, bohužel, pan Margelov odmítl zachránit, odvolávajíc na to, že varoval, že cestování do Libye je nebezpečné.  

Znám dobře tuto nemocnici v povstaleckém centru a obdivuhodné, statečné a ušlechtilé ukrajinské a ruské lékaře, kteří zde pracují. Přes občanskou válku a její zvěrstva získali tito lidé lásku a úctu všech Libyjců, bez ohledu na jejich politickou orientaci.

Toto je doslovný citát z dopisu lékaře, kterého přivezli k raněnému Saifovi:
  

 Dnes odvezli Andreje (chirurga) k Saifovi. Saif je držen v soukromém domě na okraji Zintanu. Když Andrej vstoupil, seděl Saif obklopen šejky a vedl s nimi politickou rozpravu. Svázán nebyl. Na stole byly nápoje a ovoce. Nezdálo se, že by byl v depresi, ačkoliv dřívější elán se u něho, pochopitelně, neprojevoval. Andrej se po řadě se všemi pozdravil a podal jim ruku, jak vyžaduje etiketa. Potřesení ruky s vězněm u nikoho nevyvolalo odmítavou reakci. Rána na pravé ruce byla měsíc stará, palec a ukazováček byly zcela zničené, rány infikované a byla nutná operace a odstranění odumřelých částí. Byl zraněn granátem u Ben Valide. Dříve neměl možnost vyhledat lékařskou pomoc. Andrej zranění ošetřil a sdělil diagnózu. Šejkové řekli, že to nějak udělají, aby dostali vězně do nemocnice& 

Vidíme, že obyvatele Zintanu zacházejí se váženým synem váženého nepřítele podle vojenských standardů přijatých civilizovanými národy. Přijímají ho političtí a duchovní vůdci a projevují mu za jeho statečnost veškerou úctu.  Kromě toho, obyvatelé Zintanu byli do hloubi duše pobouřeni strašným masakrem Saifova otce a vyjadřují tímto způsobem těžce zraněnému Saifovi svou podporu a sympatie.

Jsem přesvědčen, že strašný masakr v Sirte organizovali Evropané a Američané, západní vůdcové s homosexuálními sklony – natolik odporuje válečným normám chování k váženému nepříteli, přijatým ušlechtilými  a mravnými bojovníky pouště.  

Zachytili kolonu plukovníka díky telefonnímu rozhovoru  (plus „krysa“ v bezprostřední blízkosti), nasadili na něho francouzské vrtulníky (pro které je třeba navigování laserem – je nepravděpodobné, že by ho měli k dispozici zástupci místních bojůvek), zničili kolonu, pobili doprovod (jsou zprávy, že se zúčastnilo komando cizinecké legie, které pak bylo na dovolené na Kypru) a poštvali na zraněného lva houf páchnoucích bastardů s mobilními telefony a kamerami –  atributy západní civilizace. Jsem si jistý, že v pozadí, mimo objektiv, stáli pokuřující a smějící se zástupci bezpečnostních sil NATO.  

Celý článek zde. Autor je považován mezi ruskojazyčnými blogery za důvěryhodný zdroj.

 1. Janika

  Proč jsem přeložila zrovna tuhle pasáž článku? Je to velmi důležité. Podsouvají nám, že Libyjci jsou odporná, sadistická sebranka, která lynčuje své vůdce, za jejichž vlády se měla dobře, lépe, než většina lidí této planety. Tudíž si tato sebranka nezaslouží soucit, ať se tam třeba povraždí, čím hůř dopadnou, tím lépe. Jsem přesvědčena, že tomu tak není a většina Libyjců, to není ta úchylná masakrující lůza, kterou nám ukazují. Podobná spodina společnosti se ovšem najde v každém národě.

 2. jana

  SaifSaif bol zradený a dostali ho anglické tajné služby. Tieto informácie samozrejme nenájdeme oficiálne nikde.Napriek zrade a vyhliadkam nie ružovým, verím, že Saif sa dostane na slobodu. Myslím si, že by malo byť v záujme všetkých dobrých ľudí, aby sa o to pričinili. Tento človek nič neurobil, len bránil svoju vlasť, svoj ľud po tom, čo bol zmasakrovaný jeho otec…Ale kde sú všetci tí, ktorí by v tomto mohli niečo urobiť? Prečo svet mlčí a nerobí nič pre zradenú Líbyu, ktorá si len žila svoj život?…Prečo tí, ktorí majú moc v rukách a vedia, že sa v tejto krajine spáchal zločin volajúci do celého vesmíru, mlčia? ,,,Preberajú tým zodpovednosť, stávajú sa spolupáchateľmi ….

 3. Janika

  Děkuji za komentář, Jano, vždycky mě moc potěší ve vší té bídě, když potkám člověka s podobným viděním světa :-). Jak to bylo se Saifem se těžko dozvíme, to máš pravdu. Je i možné, že to byla dohoda i s ním, já bych ho za to neodsuzovala, jen ať přežije. Už toho vyvražďování rodiny Kaddáfí bylo dost…Že lidi nic nedělají, oni ani nemohou, svět je tak nastavený. V Rusku organizují protesty, teď autor výše přeloženého článku iniciuje akci pro poskytnutí politického azylu zbylým členům Kaddáfího rodiny. Ale ani oni proti své vládě nezmůžou nic. Ale aspoň to řeknou a nemlčí.

 4. jana

  RuskoJanika. Nesmieme v konečnom dôsledku podľahnúť akejsi dezilúzii, pretože v našich životoch musí byť vždy nádej. Myslím si, že je. Nie je možné, aby Temnota a zlo donekonečna ničili našu zem a ľudí na nej. Dejiny píše Boh a nie Satan, čítala som v jednom článku.A tiež som čítala, že aj Rusko už má toho vodenia za nos dosť, že sa prebúdza. Veď koľko vojen viedlo USA a jeho predĺžená ruka NATO vo svete, koľko majú na svedomí ľudských obetí a zničených štátov od dôb vyvraždenia indiánov? Veď to čo robia je omnoho horšie ako obe svetové vojny dohromady, je to tichá genocída neposlušných či nepotrebných za účelom vydrancovania prírodných zdrojov, ktoré im nepatria. Už bolo dosť, karta sa obracia! Zlo bude porazené dobrom v mnohých ľudských srdciach, a to dobro bude triumfovať. Ďakujem za tvoje stránky, sú pre mňa obohatením. Prajem všetko dobré z Bratislavy.

 5. Janika

  Je to tak, Jano, největší zlo na světě, ty strašné agresivní války, to povstává z nejmocnější země, bohužel. A ještě to vydávají za dobro :-).Přesto ale je mi sympatický ten tvůj postoj, víra v dobro, které zvítězí. Jinak by se snad ani nedalo žít.Zdravím do Bratislavy, která je mi sympatická už tím, že jak tam člověk dojede, hned je lepší počasí :-).

 6. Janika

  Zajímavý vývoj v Libyi: po zatčení Saifa Zintánci byl (náhodou?) zastupce Zintanu jmenován v nové vládě ministrem obrany. A hned nato byl na letišti v Tripolisu zadržen při pokusu o útěk s falešným pasem Abdelhakim Bejhadž, takto vojenský velitel Tripolisu a vůdce radikálních islamistů.http://en.wikipedia.org…m_BelhadjDva zdroje, proti-povstalecký: http://www.algeria-isp.com…1.htmla pro-povstalecký:http://www.alwatan-libya.com…at=1

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s