Dva svobodní novináři

„Raději žádný sněm, než žádnou svobodu tisku, raději oželím odpovědnost ministrů, Habeas-Corpus-actu, povolování daní, nežli svobodu tisku, neboť touto všechna dotčená práva opět se získají!“(Sheridan)

Příklad první, na obrázku vlevo žurnalista v TV Jamahiria za Kaddáfího, na obrázku tentýž člověk vpravo převlékl kabát a je u „krys“ (snažím se vyhýbat expresivním výrazům, ale tohle označení mi připadá vhodné k označení lidí, kteří se propůjčili ke zničení vlastní země). Myslíte, že ten mladý muž se neztratí?

novinář1

Příklad druhý, ruská komentátorka „zdraví“ Obamu. Nemusela, možná ani nesměla, ale prostě to udělala. Je potvrzením toho, že člověk má vždycky na výběr, že není jen bezmocnou hříčkou nepřekonatelného tlaku okolností podle Stanfordského experimentu.

novinář2

 

Reklamy

2 comments

  1. jana

    komentátorkaZdravím.Komentátorka ruskej televízie so zdvihnutým prostredníkom obletela celú Bratislavu, a nielen. Schuti sme sa zasmiali…Hoci prišla o miesto a musela sa ospravedlniť, vyjadrila svoj názor, a to je silné v dnešnej dobe. Pretože dnes sa bojíme vo všeobecnosti pomaly aj vlastného tieňa /slovenskí lekári sú tiež odvážni, po všetkých tých výhražkach vlády, ktorá hovorí v mene svojom a v mene skupiny, ktorá chce zhltnúť zdravotníctvo – už pohltila 2/3 – kde zďaleka nejde len o platy, viď stránka http://www.LOZ.sk/ Dnes odvaha neexistuje /a ak len, tak možno v štátoch, kde sú ľudia chudobní alebo majú iné hodnoty/, pretože sa každý chce zapáčiť, aby bol na výslní, aby sa mal dobre. Z televízie či dennej tlače sa na nás "škeria" ľudia, ktorí sú skrytí pod maskami pretvárky… …Zdravím z Bratislavy. Čakáme na zimu a sneh, je sucho a teplo. Keď nasneží, bude čisto, ticho a všetko bude radostnejšie. Jana

  2. Janika

    Zdravím do Bratislavy, Jano :-). Jen ať ten sníh zůstane, kde je, já se pak bojím jezdit, když jsou ty kalamity.Tak vida, video s odvážnou komentátorkou už zmizelo. Škoda takových lidí, zůstanou jen zbabělí a vypočítaví přitakávači. S lékaři jsme u nás zažívali něco podobného. Se zdravotnictvím to jde z kopce, tak se člověk musí snažit, aby ho nepotřeboval.