1. Majka

  Janiko, Janiko, když já jsem na tu politiku blbééé :-) Já nejsem pro komunisty, ALE!…něco mi tam chybí, to není vtip, to je na zamyšlení…prostě kdyby se dnešní komunisti distancovali od těch včerejších…no a pak by to chtělo ještě trochu změny, v něčem ubrat, v něčem přidat…a bylo by všechno vpořádku. Tedy snad. Ono v politice snad ani nic bejt v pořádku nemůže :-)

 2. Majka

  Janiko, mě napadá takovej výrok Zemana na poškození bilboardů ODS…,,co je to za politickou stranu, když si nedokáže ohlídat ani svoje bilboardy, když jim spadnou, sotva je postaví ?" ,,Taková by byla i jejich vláda". :-))

 3. Janika

  [3] Chacha, Zeman je dobrý, ani jsem neznala tenhle jeho výrok, trefné :-). A neříkej, že nerozumíš, Majko, podle mě chápeš moc dobře, o co jde. Mě zase až tak politika taky nezajímá. Když čtu ty debaty, tak kolikrát vůbec nevím, o čem se lidi dohadují, neznám jména, o kterých se tak zuřivě hádají. Všímám si jen citem toho, co vidím: v tomhle případě jde jen o to, že se měří různým stranám jiným metrem, že se účelově přihýbá spravedlnost. Papalášům na fotkách se vždycky přimalovávaly fousy a nepamatuju, že by za to někoho zavírali :-).

 4. Janika

  Zalistujte si v galerii tykadel: http://www.blesk.cz…2577/?foto=14Mimochodem, proč tam chybí komunisté?Stejně jsem čekala, že někdo tuto moji provokaci odmítne a prohlásí, že by soud postupoval stejně i v případě pomalování plakátů komunistických. A ono nic…

 5. Majka

  Ty jo..on má náš pan prezident dvě péra !!! ? :-))…viz 7/20….a to ho chtěji vyměnit za spícího pana Schwarzenberga…no, to teda nevim, jak to dopadne…

 6. Janika

  :-)) Je to srandovnější, než by člověk čekal, Schwarzenbergovi to taky sekne, taková maličkost a jak ty ksichtíky dokreslí :-). Pan Smetana svým nápadem rozesmál národ.

 7. KAREL

  Vítězná bitvaPan Smetana vybojoval vítěznou bitvu. Při nejmenším se provalilo, že Langer je hlupák a ne politik celostátního významu. Že by to se ženou nekonzultoval pod peřinou? Langerová přece mohla snadno vycouvat pro podjatost. Bylo by dobré se mrknout i na to co za genia je v Olomouci předsedou soudu. Cosi to vypovídá i Langerově charakteru. Že by byl až malicherně mstivý, nebo jen z blbosti pokazil ještě víc umolousaný štít ODS. Basy jsou přeplněné a tak asi Smetana nebude povolán k výkonu trestu a bude mu ztrpčován život tím, že bude ponechán v nejistotě. Ale přinejmenším do voleb by měl mít klid a dočkat se amnestie po volbě prezidenta. Pošpíšil to má nějak polepené a tak si pohlídá, aby problém neeskaloval tím, že se na Václaváku objeví cela, ve které se bude protestovat. Ostatně už i zákonodárce vidí, že strany svými kampaněmi působí občanům mnohanásobně vyšší škody, když kradou prostředky na kampaně a chtějí jejich rozsah omezit zákonem.

 8. KAREL

  Škoda na ukradenémJe veřejným tajemstvím, že strany nemalou část prostředků na kampaně a zejména na reklamu získávají nepoctivým způsobem. Je to morální problém pro nezávislého soudce nařídit rozsudkem, aby škoda na ukradeném byla nahrazena zloději. Obyčejný zloděj by se asi neodvážil požadovat v takovém případě náhradu škody, ale sorta lidí sdružených dokonce v politické straně honosící se momentálně bojem proti korupci ano. Drzé čelo je výrazná součást jejich charakteru.

 9. Janika

  Karle, jistě, že je pan Smetana vítěz :-). Vážím si u něj zejména osobní statečnosti. Jinak o tom bylo už napsáno tolik, že se k tomu nedá nic dodat. Trochu mi chybělo seriózní posouzení termínu "poškození cizí věci" z hlediska skutečného smyslu zákona a ne jen bezduché litery.

 10. KAREL

  Dnes se vyjádřila soudkyně Ústavního soudu, že soud by neměl ukládat tresty, které společnost vnímá jako nespravedlivé. Vina, škoda, ale z trestního hlediska je nutné posoudit společenskou nebezpečnost. Zde jde o čín záslužný, neboť podněcuje diskuzi o tom, že zákon by měl reklamu omezit, tak aby nebyla všeobecně obtěžující. Jde o omezování naší svobody nemuset si něco nechat vnucovat. Jak chodit po ulicích se zavřenýma očima.

 11. Janika

  Souhlasím, Karle, bylo by žádoucí omezit reklamní kampaň i její cenu: ČSSD navrhuje limit prezidentské kampaně 15 milionů, TOP 30 milionů. A péče o umrzající bezdomovce přišla prý letos na horentní sumu 1,5 milionu…

 12. KAREL

  Janiko, takže 10ti procentní daň z nákladů na volební kampaně by mohla bezdomovcům pomoci, když už strany nadokážou zplodit vládu, která by tento problém zprovodila ze světa. Letos umírali v mrazech bezdomovci nejen v křesťanskou láskopu prorostlém Polsku, ale i v násobně bohatší VB. V kolébce demokracie lze patrně dosud nalézt Dickensovské motivy.

 13. Janika

  To určitě, Karle, ale nějaké almužny to nevyřeší. Osobně považuju právo na vlastní bydlení za základní lidské právo. Obydlí by mělo být nedotknutelné i v případě dluhů. Bez obydlí není život, člověk umírá, jen bolestněji a pomaleji, než kdyby ho společnost rovnou popravila.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s