Khamis al Kaddáfí

Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele. Khamis al-Kaddáfí položil svůj mladý život pro lid Libye a důstojnost lidství.

Před 29 lety, 27. května 1983, Safia al-Kaddáfí porodila svého pátého syna. „Byl velmi tichý, velmi jemný, byl z nás nejlaskavější, ještě víc laskavý, než otec,“ vzpomíná sestra Aiša. Nikdy se nepral, i když byl silný. K svátkům dostával jen stavebnice. 

Matka chtěla, aby se z něho stal dětský lékař, on sám snil o tom, že bude stavitelem. Ale potom, někdy ve věku devíti let se rozhodl, že se stane vojákem, protože kdyby byli všichni staviteli, nebyl by nikdo, kdo by je chránil. (Podle Lva Veršinina)

***

O smrti Khamise Kaddáfího bylo v minulosti mnoho falešných zpráv, takže se stále objevují zvěsti o tom, že žije. Tuto zprávu vydaly samotné oficiální orgány Libye.

A tohle je verze staré ruské písně, která je vyjádřením touhy, aby tomu tak bylo:

Reklamy

3 comments

 1. Hamilbar

  Takže „Chlapeček“ má dneska narozeniny. Všechno nejlepší veliteli.

 2. Janika

  Krásný článek napsala tanyanew:
  Chlapec, který bojoval 8 měsíců s NATO…
  khamis2

  P.S.: Konečně jsem si všimla, jak mohu vložit obrázek do komentáře. Bohužel jen já, nebo přihlášený spoluautor, o což zájem bych uvítala. Zatím, pokud bude chtít kdokoliv vložit obrázek, ať vloží jeho URL, já to upravím.