Blondýnka a demokracie

melinda Taylor

Situace v Libyi je nejasná a nepřehledná. Informace pronikají ven jen stěží a vlastně dnes ani nikoho nezajímají. O tom, že se v zemi stále vedou boje, svědčí i bez znalosti arabštiny letmý pohled na tento provládní web, kde se objevují každodenně vedle tváří Jalila a spol., předstírajících, že v zemi pracují a vládnou, takovéto obrázky:
boje v libyi

Výbušným tématem, o kterém se šíří mnohé rozporuplné zprávy, je osud zajatého Saifa al-Isláma a v této souvislosti způsobilo pozdvižení podivné zatčení a uvěznění zástupkyně Mezinárodního soudního tribunálu Melindy Taylorové zřejmě bezprostředně po návštěvě Saifa. Oficiálně za špionáž, ve skutečnosti snad proto, že vzala vážně svou úlohu zjistit podmínky věznění Saifa a zasadit se o jeho právo na spravedlivý soud? Komu vlastně vadila a která skupina ji vězní?

Je obtížné se vyznat ve spleti nejrůznějších zpráv, a proto jsem uvítala těchto pár slov Lva Veršinina, jehož úsudku důvěřuji. Převzala jsem i jeho název článku.

Lev Veršinin píše:

Ukazuje se, že „stvůra v sukni“ (Clintonová) doporučila Mezinárodnímu trestnímu soudu nespěchat na „libyjské demokratické představitele“ při předání Seifa al-Islama do Haagu, a samotným „vůdcům“ dala rozkaz udělat vše, aby se předání stalo nemožným „z objektivních důvodů.“

Bylo učiněno několik pokusů, jak řešit tento problém, ale z různých důvodů se to „civilizovaně“ nepodařilo a podříznout hrdlo šéfka nevelela.  I když je pravděpodobné, že nakonec by i podřízli, když tu, jak zdůrazňuje Zelená aliance, se „na scéně velmi nevhod objevila blondýnka“, která se dozvěděla něco, co nesmělo spatřit světlo světa. 

Snad se dívka prostě kamsi připletla, uviděla cosi a ohrozila neopatrně bajku o „útěku Saifa“, o čemž se rozšířila v předvečer jejího zmizení ve všech „civilizovaných“ médiích velmi vážná zpráva. Takže tuto dezinformaci museli vyvrátit oficiálně.

A by to bylo bývalo výhodné pro tu sebranku  a „stvůru v sukni“, kdyby se do toho nepřipletla ta hlupačka: „Co dělat, Saif není a není. Uprchl.“ Budeme ho hledat. A následuje horečné hledání po celém světě, navíc ještě se skálopevným podezřením na všechny země, u kterých se to hodí, když ne jedna, tak jistě jiná „ukrývá zločince“…

Podle mého názoru je-li vše tak, Australanka je vinna před demokracií a zaslouží si trest.

Reklamy

4 comments

  1. Janika

    K překladu – slovo „уёбище“ (уёбище в юбке = Clintonová) označuje cosi jako obzvlášť odporného a zlého člověka. Opravdu jsem nevěděla, jak to přeložit v případě této dámy. Bestie mi připadá skoro lichotivé, zrůda či stvůra zase moc expresivní…

    • Janika

      Serjožo, to netuším. Oficiálně tam nebyli nikdy, samozřejmě. A co se děje za oponou, to čert ví. Spíš se asi teď zaměřili na Sýrii.