Reklama nade vše

O sestřelení tureckého bojového letadla nad Sýrií už bylo napsáno mnohé, přesto el-murid  přišel s tímto pobaveným pousmáním nad jedním charakterovým rysem, typickým pro Izraelce: 
pantsyr1

Toto jsou Izraelci ve své pravé podobě. Zpravodajský web DEBKA našla důvod k oslavě domácího výrobce a k vytvoření výhodné nabídky dokonce i v sestřelení tureckého letadla.

DEBKA publikovala článek o ruském Pantsyru-1, kterým sestřelili turecké letadlo. Automatický překladač je k dispozici každému, proto jen krátce. DEBKA připomíná slavné časy spolupráce a polibků Turků a Izraelců. V té době Izraelci značně modernizovali turecká letadla a ta svobodně létala přes moře a oceány. Ale hloupý Turecký premiér Erdogan přerušil vztahy s Izraelci, čímž zatížil svou karmu a prudce snížil úroveň tureckého letectva. Na což doplatila i nešťastná posádka F-4.

Ale izraelská bojová letadla, připomíná DEBKA, prolomila syrskou protivzdušnou obranu (v září 2007), rozbila syrský jaderný reaktor (střežený ruskými Pantsyr-S1) a Syřané se o bombardování i o tom, že mají jaderný reaktor, dozvěděli z novin, až když už izraelská letadla byla doma.  

Závidím Izraelcům. Dokonce i během nukleární zimy myslí na obchod.

Reklamy

5 comments

 1. hans

  …a Syřané se o bombardování i o tom, že mají jaderný reaktor, dozvěděli z novin, až když už izraelská letadla byla doma.

   • hans

    Akorát nevím, kteří Syřané se o tom, že mají reaktor, dozvěděli až z novin referujících o náletu. Měl autor na mysli vládu, nebo občany :-)

    • Janika

     V tom původním článku je to trochu jinak, než píše el-murid:

     „Israeli bombers got through by disabling the Russian missiles’ radar so that Damascus never realized its reactor was being bombed until it had been smashed and Israeli bombers were home.“
     Chápala jsem to jako jeho ironii, možná i naznačující cosi, o čem nemáme běžně informace. Proto jsem si nebyla jistá, jestli nemyslel spíš že se dozvěděli o „rozbití reaktoru“ než o jeho existenci. Fakt je, že je v tom pořádný rozdíl, jestli se to týká občanů, nebo vlády :-).

     • hans

      Jasně, že žádný Izraelec by v oné větě neměl na mysli vládu. Ale my můžem.