Krátký systémový popis budoucích událostí

Mejnstrýmový novinář by Michaila Chazina pravděpodobně nazval „kontroverzním“ ekonomem. Přesto se domnívám, že stojí za to si ho občas přečíst.

Úvod napsal a článek Michaila Chazina přeložil Hamilbar.

Soudě podle PR šumu na pozadí, má „evropská krize“ za cíl tři věci:

1. Odvést a odvrátit pozornost od problémů dluhů a závazků „metropole“ finančního systému – Británie a USA – na „periferii“.

2. „Kanibalizovat“ kontinentální Evropu a podobnou „periferii“ (například Rusko) tím, že z ní vysajeme kapitál do „metropole“.

3. Zlikvidovat „výhonky“ německé finančně-ekonomické (a současně politické) suverenity – tím že ho zatáhneme do „společného hrnce“ plného gigantických dluhů Jihoevropanů. A ve finále – do jednotného panevropského (a totalitního – jak jinak udržet v jednotném rámci 27 národů) státu. Něco jako: „jejich dluhy jsou i vaše dluhy“. Nejlegračnější na tom je, že východisko pro Němce neexistuje. Přesněji, existuje, ale to se jim bude líbit ještě méně. Přemýšlet bylo třeba dříve, když přijímali euro.

Německo je jediným reálně silným a proto potenciálně nezávislým státem Evropy (jako centrum síly a vlivu). Morálně vykastrovaným (komplex viny za Druhou světovou válku a za Holocaust, 700 tisícové gayparády v Berlíně), politicky pod pantoflem (stále se tam nacházejí kontingenty okupačních vojsk USA, Británie a Francie), finančně oloupeným (jeho zlaté rezervy jsou deponovány u států-okupantů, tuny anglosaského a jihoevropského derivátového hnoje spolykaného německými bankami) – nicméně z hlediska reálné ekonomiky stále ještě silným – a pro Anglosasy potenciálně nebezpečným, zvláště jestli dovolit jeho sblížení s na zdroje bohatým Ruskem. Co bude mít hodnotu po kolapsu virtuálních finančních trhů, když ne reálná ekonomika a zdroje?… Stejně jako „kolapsem“ akciových trhů „lámali“ na podzim 2008 americký kongres na program TARP (700 miliard) a další mimořádnou pomoc od FRS pro své banky a akcionáře, tak se nyní „evropským kolapsem“ snaží Němce nalákat/“zlomit“ na velké finanční „pouštění žilou“, o velikosti, zdá se, minimálně jednoho ročního německého HDP. Pro začátek.

Krize přece jen přichází k těm, kdo mají peníze/suroviny. Kdo je v současnosti má? Německo, Čína, Rusko a ostatní státy exportující suroviny. Dále někteří bohatí lidé. Část „střední třídy“. Ty budou vyvlastňovat/dojit/likvidovat. Systém v současnosti pracuje na zničení/expropriaci bohatství/zdrojů všech hráčů, kteří jsou nezávislí na Kormidelnících Systému. Potom, až se vypořádají s „cizími“, se rozhodující kartelové rodiny/uskupení pustí do kuchání jeden druhého, v boji za koncentraci kontroly a ovládání (zároveň degradujíce, tak říkajíc, objekt toho ovládání). A to – až do úplného úpadku a rozpadu světové ekonomiky. V každém případě, míří globální vektor/trend právě tímto směrem.

 1. sax

  Dnesni casy bych nazval „dobou, v niz se konspiracni teorie stavaji skutky“ :o)
  A nestacim se pri tom obdivovat umirnenym diskuterum, ridicim se kategorii rozumnosti, jak v tom dokazi plavat.

  Judta jsem si koupil a precetl a nestoji to zato, pokud nekdo chce, tak mu knizku poslu na konspiracni adesu.

  • Janika

   Také se dlouhodobě obdivuji diskutérům, nejen těm umírněným, jak všichni všechno vědí. Já než ze sebe vydoluju dvě slova spíš zdvořilá, než k věci, tak už jsou všichni dávno někde jinde :-).

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s