Prague Pride

prague pride

„Polarita mezi mužským a ženským principem je také základem tvůrčí činnosti ve styku mezi lidmi. Biologicky je to jasné z toho, že spojení spermatu a ova je základem pro zrození dítěte. Ale v čistě psychologické oblasti to není jiné, v lásce mezi mužem a ženou každý z nich se rodí znovu. (U homosexuální úchylky se toto polarizované spojení neuskutečňuje, a proto homosexuál trpí bolestí nikdy nevyřešené odloučenosti. Není ovšem v tomto směru o nic méně úspěšný než průměrný heterosexuál, který neumí milovat.)“

Erich Fromm, Umění milovat

Reklamy

67 comments

 1. Anonymní

  Oslava GAY PRIDE medii a politiky, je totalni selhani naroda a jeho imunitniho systemu. A o to preci jde, rozlozit spolecnost na nejnizsi urovni a likvidovat ve vedomi lidi rodinu.

  Je neuveritelne, ze to ovce nechava v klidu mlcici, ze to vsem organizatorum nesectou…

  Podobne jako Marta Kubisova, kvicici kvuli Nadrzenych kundicek mela byt normalnimi lidmi vyznmenana jako cestna clenka Pussy a dostvat postou kurata, at se muze pridat k umelkynim.

  Mame co jsme chteli a co si zaslouzime.

  • Janika

   Nechtěla jsem to nějak vyhrocovat k averzi vůči homosexuálům. Ani si nemyslím, že tu akci politici nějak podporovali a že je to nějaký záměr proti tradiční rodině, to už vůbec ne. Jen jsem nadhodila tenhle citát k zamyšlení. Taky jsem si vzpomněla na to, co napsala Ela u Christabel, že homosexuálové znají život. Ela vypadá, že se vyzná, proto mě tohle její vyjádření zmátlo, je vlastně protikladem toho, co napsal Fromm.

   • Anonymní

    nejde o averzi, homosexualy nemusim, ale co si kdo dela doma je jeho vec.
    jde o media a politiky. o oslavu buzeranstvi.

 2. Janika

  Právě o tomhle názoru, že si sice mohou dělat, co chtějí, ale jen neveřejně, píše dnes v Právu v článku „Česká (ne)tolerance a Prague Pride“ Václav Bělohradský jako o pokrytectví. Ale souhlasím s tím, že dělat z toho takový tyjátr a málem hrdinství je odpuzující.

 3. GeoN

  Nojo :) … Janiko …

  … nás to zase u TV krapet nadzdvihlo. Také netrpíme žádnými „averzemi“, Pátková měla mezi svými (… tedy i našimi, pochopitelně) dlouholetými přáteli takového „rozhozeného“ (… pořád nevěděl co se sebou) homosexuála, to se všemi dle mého mínění perverzními starostmi a trably (… viz text výše), a s tím jsme se nakonec museli „rozejít v lehounce zlém“, ovšem nikoliv z důvodů jakýchkoliv „averzí“, ale z příčin jeho lenosti, blbosti a „vyčůranosti“ … bohužel – neobstál docela někde jinde, než v čemkoliv podobném-příbuzném – přivlastnil si a zkurvil nám projekt, a ještě měl blbý kecy … to je pro mě jak dělaný.

  Dle mého je platné (… opětovně včetně obsahu Vaší výkopky výše) … čemu říkáme „láska“ mezi mužem a ženou je opravdu elementární(!) lidská (… tedy jak ženská tak mužská) existenciální „vazba“ … základní „svorka“ jednoho „se světem“, „v“ a „z“ níž se tentýž „svět“ otevírá a je otevírán a ze které tedy přirozeně(!) vyrůstá-pramení cokoliv dalšího lidsky bytostného … to nijako „duchovně“ (… to ať si všelijací-takoví strčí kamsi), ale úměrně ontologicky „zcela“. Naši kolegové homosexuálové jsou právě o toto, tedy na samotném elementárním „dně“ lidství, „nespravedlivou přírodou“ jakosi „okradeni“ … je jim to v otevřené pestrosti světa a široké přirozenosti „upřeno“. Bez urážky: … v zásadě jsou to elementárně-existenciální mrzáci, téměř „monstra“, která si právě(!) proto od vskutku normálních potřebují toleranci, vnímavý ohled, ba soucit, protože jejich životy nejsou snadné jen nějako onticky-nahodile, nýbrž právě a neobchoditelně, „neřešitelně“(!), ontologicky-existenciálně … „na tvrdo“. Nojo, ale to nikterak neznamená, že se jakosi „ze své pozice“ mají zmocňovat jakékoliv kulturní (… tedy obecné, tedy v platnosti obce) normotvorby. Zrovna dneska, takovej rozhujchanej „buzík“ (… pardon, náš běžný rodinný výraz … oni si tak navzájem také říkají, ba „hůře“) vybalil, že „být gay je normální“, že nenormální je prý jím nebýt – a je to venku, hahahaha, všichni jsme se „hrdě“ pobavili … nic neuděláte. No, je to smutné, ale naši „gayové“ si jakosi neváží tolerance a ohledu, které se jim u nás, to jistě smysluplně, dostává (… kdepak je, do háje, jejich tolerance, že ano?) …

  … což ovšem souvisí s jinými, tentokrát kulturními, perverzitami … to míním všechny ty „konzervativně-křesťanské“ (… křesťané prominou, ale také by si asi měli udělat kousek pořádku) úchylárny, které se nám (… dříve po výtce kulturnímu, tehdy zaplaťbůh post-katolickému, společenství, i když všechno má své brouky) tu nějako rozlézají jak oživlé hromádky slizu. Čím více budou kulturně naši milí gayové rozkládat naši elementární(!) … tut vzato sociálně … přirozenost (… ze které již málo zbývá, destruktivních faktorů je mnoho), tím hůře pro ně – devastují to, co je chrání. Copak jim, našim milým gayům, černoprdelníci asi provedou? No, raději nefantazírovat. Hail! (… to není německy, to je anglicky :).

  Zdá se to absurdní? … protismyslné? Ale kdepak, je to identický mechanismus sebedestrukce, který je již téměř normou … tedy normou prostě statistickou, to bez ohledu na jakoukoliv „orientaci“. :(

  *

  No, pěkný teplý večer přeji.

  ps …

  … já to mám teďkons s tím „sexem“ vůbec všelijaké … na dnešek jsem strávil v bujarém a uporném (… takovém „údernickém“) polovičnočním sexu se sousedy přes zeď, usnul jsem až za stejně bujarého světa někdy v osm. Byl sice zjevně „hetero“ (… pro bližší určení nemám informace), ale v duchu jsem půl noci prosil: „Tak už to prorányboží dodělejte!“ … a voni furt ne, furt jim to nebylo v nějakém ohledu dost či dost správně. To je vám broukotu, ňuchotu, pleskotu … prostě slabá stěna, jež na takové věci asi nebyla stavěná, to jednoho přejde nálada na všechno, i na sex … bohužel. Sotva se mi podařilo (… v jakéms útlumu) usnout, tak se vzbudila Pátková … a že v tom prý ještě pokračovali, jak mi sdělila v pozdější zprávě … nojo, ale Pátková utekla z ložnice. No, asi se přeci jenom budeme stěhovat, i když zprvu přesuneme naši postel na druhou stranu místnosti, neb ¨cosi podobného se nestalo prvně … a já spím zrovna na té stěně, u které mají naši milí sousedi své požehnané lože.

  • Janika

   :-)) Co se týče sousedů, tak upřímnou soustrast, to už se lépe spí při zvuku motorové pily :-).

   Za to, co jste napsal o homosexuálech moc děkuji, GeoNe. Ano, přesně tyhle otázky jsem si chtěla ujasnit. Nebudu to opakovat, v mém podání by některé formulace mohly vyznít jako urážky a toho jsem se chtěla vyvarovat. Tohle téma je pořád moc tenkým ledem :-).

   • GeoN

    Zase ono „nojo“, Janiko …

    … tenhle „tenký led“ je dle mého citelnou „indícií“ :) jak se říká – o čem se nějako „nesmí“ mluvit, abyste sama nebyla zase nějako zasažena, je zpravidla velmi relevantní, a to tak, že to ještě neproběhlo (… zpravidla ani nemohlo) odpovídající společenskou reflexí. To ovšem, dle mého, předznačuje to, že „zprvu“ (… co bude následným, je jistě „ve hvězdách“) projde reflexí „praktickou“, zpravidla nechutně „šerednou“ … a teprve pak (… z efektu té „šerednosti“, bohužel) dojde k oné, jistě potřebné, reflexi. Na tenké ledy se našlapuje tiše, téměř neslyšně … tedy do určité chvíle, pak obvykle vypukne hukot.

    Víte dle mého může urazit jen to, co je jako urážka míněno … záleží na adresátovi, jestli je to schopen rozlišit – to není míněno jako nějaké „alibi“, ale pokud dotyčný (… třebas jen jako „potrefená husa“) tohoto rozlišení není chopen, pak to naznačuje, že nemíněná „urážka“ vlastně nesmyslně(!) padá na úrodnou půdu – stala adekvátně(!) tím, čím nebyla …

    … víte, kdyby to tu teďkons přečetl nějaký „přesvědčený“ (… jak groteskní, jakoby to v tom leželo) homosexuál, tak by se asi jistě urazil. Výsledkem by byla relevantní informace … o uraženém mluvčím, samozřejmě.

    *

    No :) snad se dnes v klidu i se svou milovanou ženou v klidu vyspím … snad některé z bytostných sil našich přes stěnu blízkých bližních došly dočasného vyčerpání – další takovou noc by snad neměli vydržen ani oni, natožpak já. :) I když, třebas se mýlím … třebas i toto podléhá nějakému mě neznámému „pokroku“, ale zatím je klid … asi je ještě brzo.

    *

    Dobrou noc, přeji.

  • Kamil Mudra

   No, já bych před tím stěhováním ještě vyzkoušel špunty do uší nebo zvukovou izolaci té stěny. Případně obojí. Jsou i horší věci. Jako třeba průchozí pokoj rodičů a v „děcáku“ šestnáctiletá dcera – noční sůva – která nejde spát dřív než někdy po půlnoci. To pak to s tím sexem také není nic extra :-(

   • Janika

    Průchozí pokoje jsou vůbec nepochopitelný vynález. Znáte zámek Kozel? Moc hezké komnaty procházíte jednu za druhou v okouzlení – ale má to jednu zásadní chybu – jsou všechny průchozí, není tam žádná chodba. Neumím si představit, jak tam ti lidé žili, úplná hrůza…

    • Kamil Mudra

     Máte pravdu, Janiko. A Kozel není nějakou řídkou výjimkou. Už jsem se nad tím pozastavoval při vícero prohlídkách.
     Možná to řešili nějak „organizačně“. :-)

     • Janika

      Tak to si neumím představit, proč by si tak komplikovali život. Spíš to nějak odpovídalo životnímu stylu. Moje babička měla takový domek, průchozí všechny místnosti, ale to se dalo říct, že je to otázka peněz. Jenže u šlechty sotva. Když si představím, že se sjeli hosté, každý dostal přidělený pokoj, hodovali a užívali si života, no, asi nepotřebovali soukromí :-).

 4. sax

  V souvislosti s party me napadly 2 veci:
  Co by mi jako homosexualovi stacilo ke stesti a proc se poradaji takove velke seance (v Berline bylo na Parade na milion ucastniku).

  Na prvou otazku jsem si odpovedel takto: stacilo by mi, aby si mne nikdo nevsimal a nerusil mi me kruhy proto, ze jsem jinak zamereny.
  Toho se podle meho v soucasnosti homosexualum dostava…a z toho take vyvera odpoved na druhou otazku: podle meho nejsou gay parady emancipacnim, ale velmi praktickym, politickym hnutim, ve kterem se vytvari a sjednocuje podnikatelska lobby.

  Jako se lekarnici sjizdeji na sve vyrocni setkani do hotelu Ceska koruna v Kromerizi, tak se homosexualni podnikatele schazeji na mestskych party.

  • Kamil Mudra

   Dle mého mínění je nejstabilnějším uznáním jakéhokoli postoje jeho přijetí v rovině samozřejmosti, která eliminuje jakoukoli potřebu celou záležitost diskutovat.
   Souhlasím s tím že tohoto se homosexuálům v současné době dostává jak oficiálně tak i co se týče veřejného mínění (až na bezvýznamné excesy).
   Akce typu gay parady (v zemích, kde již svého dosáhli) ve mě vyvolává pocit jako by se jejím účastníkům stýskalo po dobách kdy museli za svou věc bojovat a teď když nejsou diskriminováni tak se „nudí“.
   Což by se klidně mohlo týkat hlavně organizátorů (ostatní se „svezou“), pokud by se v jejich řadách vyskytoval dostatek jedinců, kteří si boj za svá práva zvolili jako životní náplň a po dosaženém vítězství mají pocit prázdnoty.

   Co se týče politického hnutí a sjednocování podnikatelské loby, tak tam vidím problém v začlenění heterosexuálů, jichž předpokládám většinu. Ledaže by si hráli na homosexuály (či byli sympatizanty) pokud by to shledali výhodným.

  • Hamilbar

   Nemyslím saxi, že musí jít nutně o podnikatele (tedy v tom klasickém významu tohoto slova), prostě je to příležitost jak rozšířit a prohloubit své sociální kontakty a zvětšit tak svůj sociální kapitál. Podobně se chovají i jiné skupiny, namátkou Čeští bratři, chovatelé koní, karatisté… a dále podle seznamu.

   Jestliže to ale vezmeme tak, že já, lidská bytost, jsem sám sobě kapitálem (s výhodou nezcizitelnosti) se kterým podnikám, pak ano, pak jsme ovšem všichni podnikatelé. Něco mi ale říká, že tento přístup není bez jistého rizika. Rakoviny nebo psychických problémů, například.

  • sax

   Tak to napisi jinak:
   Je to podobne tak, jako jsme natrefili u psychopatie: velka setkani homosexualu jsou taktickym jednanim jiz etablovanych jedincu a skupin. Ukolem neni prosadit sve specificke pozadvaky, ale diky sve specificnosti ziskat profit v beznem behu spolecnosti.

   Homosexualove jsou uzasne stabilni skupinou: nemuzete si vybrat, zda se stanete jejich clenem a nemuzete od nich vystoupit.

   Klikujici autobus z olympiady prodal homosexual Cerny za 9 milionu Bakalovi. Co si o nem pomyslite, kdyz vidite vsechny jeho fotky? :o)
   http://www.google.cz/search?num=10&hl=cs&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1073&bih=831&q=bakala&oq=bakala&gs_l=img.12..0l7j0i24l3.1501.2080.0.4083.6.6.0.0.0.0.150.661.4j2.6.0…0.0…1ac.qSKbLoN9eGw

   V takove uzke skupine se velmi dobre obchoduje, protoze se lze dobre orientovat, ziskat reference atd.

   • Janika

    Saxi, tohle je další možná rovina, ve kterém se o homosexuálech lze bavit. Není tak citlivá, jako to, co popisuje GeoN ve svém skvělém komentáři 18.8.2012 v 23.11, člověk nemusí opatrně našlapovat mezi definováním jinakosti, soucitem a vlastními pocity :-).
    Však ten článek pana Bělohradského o jejich právu na zviditelnění a o pokrytectví společnosti na mě při prvním čtení působil jaksi naivně či podbízivě, ale kdo jsem já, abych mohla takto přistupovat k velkému filosofovi, že :-). To, že jde vlastně o viditelné zařazení se do určité skupiny za účelem získání profitu má jistě logiku.

   • Anonymní

    Jinymi slovy, buzeranti ridi stat, doslova i prenesene ;-)))

    Co s tim hodlate delat?

    • sax

     Buzeranti zadny stat neridi, to snad nikde nepadlo.
     Spise jde o to, ze v dnesni spolecnosti pretrvavaji kulturni zvyky dob minulych, tedy urcita pravidla chovani, predevsim mravni a ritualni.
     Ovsem…pro uspech je neco takoveho handicapem, protoze nositel takoveho jednani je v mnohem omezen a pocita s tim, ze podobne omezen bude i druhy.

     Nazval bych to „snydromem Maradonovy ruky“, ne nahodou s tim prisel pan prezident ve sve osobe. Muzete hrat fotbal, ale nesmite rukou. Najednou se zmeni pravidla a ruka se nepiska, konzervativni hraci ovsem stale rukama nehraji…kdo vyhraje? No preci ten, co proti vsem zazitym zasadam hraje rukou.

     Stejne je to v byznysu, ci obecne v oblasti, kde se ziskava moc, pokud se drzite zabehlych omezeni, nemate sanci, konkurence vam vypali rybnik tim, ze postavi svuj obchod bez povoleni na pamatkove chranenem miste, aniz by byla postizena. Politicke osoby udrzuji verejny styky s podsvetim a samy pachaji trestne ciny, aniz by se v tom dalo zabranit.

     Psychopatie tak prinasi sve plody a homosexualita, coby jeji sirsi podkategorie (jak jsem psal, do psychopatie se az do 70. let pocitaly stavy „nezarazene“, byt definovana), je DNES jen pouho metodou, jak pod plastikem nejakeho, druhemu nedosazitelneho, planu, ziskat vyhodu a profit.

     Predstavte si, ze vstoupine na moralne inertni pole a budete se chtit prosadit: coby prumerny, sedy, ale kvalifikovany clovek budete mit mnohem mensi sanci, nezli afektovany psychopat/ homosexual, virici kolem sebe emoce a intrikujici na pozadi sveho klamaveho jednani/ zjevu.

     Tedy o homosexualech muzeme rici mnohe, ale podle meho je DNES urcuji prave ona rovina „obchodni“ (spise v nemeckem smylu „unternehmen“, pod-chytit, pode-brat, za-chytit. Sdruzovani a zviditelnovani homosexualu je jen PR- lobbistickou taktikou, jak si na zaklade sve „zjevove“ vyjimecnosti zajistit „zdarma“ vyhodu.

     Rikal mi kdysi jeden starsi, zkuseny chirurg:
     „Vis, ja nemam rad zvlastni lidi, oni si mysli, ze kdyz jsou zvlastni, takze dostanou lepsi osetreni.“
     Zlata to slova.

     • sax

      Takze se dockame/ dockavame nastupu zvlastnich lidi, „bajecnych lidicek“ a „prima chlapu“ a „sladkejch zenskejch“, kteri budou/jsou ovsem ve sve podstate krutymi obchodniky, obchodujicimi jak s penezi, tak moci.

      nejjednodussi forma takoveho jednani je dnes antikomunismus. Antikomunismem se uz vyhrazujete, jako se vyhrazuji homosexualove:
      „Ja vim, ze je to uz dlouho, ale kdyz komunisti nam strasne ublizili a ja jsem zkratka zvlastni v tom, ze tohle jim nedokazu zapomenout. Jsem tak trochu dinosaurus, vim, ale nemuzu s tim nic delat.“
      Jo, houby :o) takovy clovek je pekne v obraze a ostre sbira body na cizi umirnenosti.

      Dnes se uz ani dejiny, ani cizi charaktery nedaji „cist“ podle obvyklych zasad :o)

     • sax

      A vemte si ten mnohaset procentni prifit z jedne vety: Jsem antikomunista…“
      A razem je z vas mocny pan, stojici behem sekundy o mnoho kategorii vyse, zcela bez prace :o)

     • Anonymní

      „Buzeranti zadny stat neridi, to snad nikde nepadlo.“

      Nepadlo ale je to tak
      Zvrhly stat podporuje „zvrhle“ komedianty

     • sax

      V Nemecku ho taky ridi buzeranti? Konzervativni CDU jako tajne hnizdo homosexualu?
      Anebo Cameron s jeho Vysosti, tajni agenti homosexualismu?
      http://www.pridelondon.org/
      Stat ridi psychopati= vetsinove brano zcela zdravi a dobre orientovani lide :o)

     • Janika

      Saxi, to jsou skvělé komentáře, děkuji. Zase takové, že bych z nich udělala samostatný článek. Ale to by Taras řval :-).

 5. Anonymní

  nerusit kruhy …souhlas, podnikatele? Tezko… tolik jich ani neni…
  Je treba si vsimnout ze toto je nadnarodni hnuti iniciovane USA a IZRAELEM, oficialne podporovane i ambasadami techto zemi… je to jen dalsi psyops, nic vic, n ic mene, udrzovani pitomcu v behu, reagujici na pripravene podnety a rizeni, rozvraceni statu a permanentni barevna revoluce… kterou tu tam u pitomcu demonstruji, aby ji mohli posunout dal, do zemi, ktere jeste neosvobodili a pravda a laska tam zatim nezvitezila…

  Chudak Hitler a Goebless z hrobu smutne koukaji na drat, o tom se jim ani nesnilo.

 6. aztli

  Dobrý den , asi tomu moc nerozumím , prý se rozvádí asi třetina mnaželství , takže jak bylo výše zmíněno , rozvod manželů , většinou již rodičů je tedy určitě rozklad rodiny . Ale nejsem si jistý , že by to bylo zapříčiněno nějakými prezentacemi nějakých gayů a lesbiček . To by byla u rozvodového soudu docela úsměvná výmluva , kdyby jeden z manželů uváděl , že se rozvádí proto , že byl negativně médii zdeformován a ovlivněn jeho obraz rodiny vlivem prezentace gayů a lesbiček .
  Co já vím alespoň ze svého okolí , tak nejčastěji se rozvádí proto, že si jeden či druhý z manželů najde jiného , ale heterosexuálně orientovaného , třeba chlap mladší či pohlednější ženskou či ženská mladšího či pohlednějšího chlapa nebo prostě jde za lepším způsobem života .
  Takže vliv gayů a lesbiček bych považoval , co se trvanlivosti rodin týče , za zanedbatelný . Tak občas také je tomu tak , že gay uzavře mnaželství s ženou , ale po dlouhé době se trápí a uteče třeba s jiným chlapem , gayem a totéž i manželka , která je současně lesbička . Ale to je jen v malém počtu případů a takovýto rozpad rodiny není zapříčiněn nějakým Parade Pride ani propagací gayů a lesbiček .
  A navíc, nikdo určitě nebrání , aby tedy stoupenci hetero svazků uspořádali konkurenční rodinné Parade Pride . Jenže se , jak vidět, do toho příliš nehrnou . Takže to vidím jen jako okrajovou záležitost , nějakou přehlídku neheterosxuálů .
  Me osobně jsou celkem jedno , nenechám se jimi ani nikým jiným ovlivnit a navíc jsou stejně většinou v létě, kdy je člověk venku v terénu . Takže pokud s nimi někdo nesouhlasí, tak jej nikdo nenutí se na ně v tmto pěkném ročním období dívat a může být třeba u vody na naturistické pláži a dívat se na někoho jiného .

 7. GeoN

  A jé, pan Mudra, Pátková u Titaniku (… ona je teď na placce futr) říkala … už je u Janiky ten Mudra, to je po srandě … tak to beze mě, omlouvám se, Janiko, někdy jindy jinde.

  Mimochod: … tuhle nade mnou pan aztli je výstavní kousek „průměrnosti“ … ech, kecozvaň se svižně a rychle reprodukuje, rychle pryč.

  Hezkou noc a zítra se neusmažte.

   • Kamil Mudra

    V pohodě, Janiko. V dobrém jsem přišel a v dobrém odcházím. Nechci být příčinou GeoNovy nepřítomnosti na Vašem blogu a to ze dvou důvodů:
    1) Vím jak si ho vážíte
    2) Raději se dozvím něco z jeho mouder (to naprosto bez ironie) coby nereagující čtenář, než abych o tuto možnost přišel úplně (o jiném jeho výskytu nevím).

    • Janika

     Kamile, nejste příčinou ničího odchodu a opakuji, že Vás tady ráda vidím, Vás obzvlášť :-).

     • Kamil Mudra

      To jste mne potěšila, Janiko. Nu, jsem-li vítaným hostem pro paní domu, pak rád setrvám v dobré společnosti, s tím že se budu snažit abych hosta, který mne tu nerad vidí, zbytečně neprovokoval :-)

     • Janika

      Potěšení je na mé straně, Kamile. A snaha o cokoliv nám stejně bude houby platná ;-).

  • aztli

   Co tady nálepkujete , já se do Vás nestrefuji , tak se starejte laskavě o sebe , asi si neumíte užívat sám milování a tak hloupě závidíte , jako stará baba . Asi se nezmůžete na pořádnou ženskou , tak se starejte o svůj „průmený sex“ .

  • Kamil Mudra

   Zdravím GeoNe. Pozdravujte Pátkovou a můžete ji uklidnit že sranda nekončí.
   Přeji dobrou zábavu.

 8. che

  Tak se těším že přidám svojí troškou do mlejna – a oni mi (skoro všichni z výjimkou jednoho Trolla) vyčerpali téma :)
  Tak jen několik poznámek – je třeba rozlišit HS jaksi od přírody a HS coby pózu a těch je víc.
  Můj přítel Freud mi pak našeptává že tu jde o podvědomý konflikt kdy jaksi v tom podvědomí cítí že je to jaksi proti přírodě (to je i nějaký jiný problém třeba hluchota nebo chybějící noha či totální impotence) protože to narušuje zachování rodu potažmo života, proto se to snaží povýšit na normu, respektive jedinou správnou normu. Prostě nádherná hyperkompenzace.
  Je pro pozorovatele přímo nádherné jak sexualitu ovlivňuje módnost – třeba jak přišlo do módy souložení do zadnice. Tak se stává módou HS.

  • Janika

   Che, téma není zdaleka vyčerpané. Pokud se tedy neredukuje na vyjadřování averze a to u Vás nehrozí.

   To, že sexualitu ovlivňuje móda slyším poprvé a docela mě to pobavilo :-)).

   Jo a trolla jsem tady zřejmě přehlédla, to bude těmi tropickými vedry, nejsme nějak ve své kůži a ani ti trollové nejsou zřejmě ve formě :-).

   • che

    Trolla jsem čul z toho anonyma.
    Móda či lépe módnost tam je a projevuje se jednak růstem četnosti holdování různých poněkud bizárnějších praktik (je tu i vliv porna) které vybočují z běžného standartu a jsou často až na diagnozu a pak v různém zkrášlování se – tím nemyslím jenom tetování, které podle mne začíná ve zdejší kultuře tvořit sexuální symbol, ale i třeba vyholování se. Jako celek to neodmítám ale všimni si že tu jde o určitou uniformitu – jako snaha být „in“ a ne snaha být „svůj“ a hlavně nekritičnost. Podléhání reklamě. Patří sem třeba i prsní implantáty tam kde nemají jiné opodstatnění než snahu vyrovnat se módě.

    • jonáš

     To je myslim jen problém viditelnosti, ne incidence .. ta je furt dle pramenů někde kolem těch mýtických 4%, jak jsem tak koukal po netu. Už to prostě je díky narůstající otrlosti moderní civilizace eticky přijatelný, tak se to ukazuje a prakikuje víc na veřejnosti. Co kdo věděl o praktikách porna, dokud to nebylo všudemožně po netu, a o implantátech dokud ty fotky nezačli vystrkovat na každym stánku u základní školy? Ono i těch tetovaných a propíchaných je nějaký mizivý procento, akorát si jich ve stovce šedýho průměru v tramvaji všimnete hned.

     • Janika

      Ale PROČ se to ukazuje, jonáši, právě proto, že je z toho ten profit, jak píše sax.

     • jonáš

      Profit nevim jakej, na ten se „hoši co spolu choděj“ přece nemusej veřejně ukazovat, stačí když si budou přihrávat zakázky a dosazovat se do funkcí… Jakej je profit z veřejnýho vystavování piercingu nebo tetování, to už nevim vůbec. Vidim to spíš na tom levelu, že i pro dámu bylo jednoho dne přijatelný se ukázat na veřejnosti v kalhotech .. dříve nemyslitelné ;-)

     • Janika

      Jonáši, já to líp nevysvětlím, než sax v komentáři 19.8.2012 v 18.28 a 20.8.2012 v 9.12

      Jo, a Kamil to shrnul tady: 21.8.2012 v 15.22

     • sax

      Jonas to vysvetlit nechce, jemu stacej je ti, co to ukazujou na verejnosti :o)

    • Janika

     Aha, ale to si nemyslím. Známkou trolla je, že přichází provokovat ;-).

     Jinak s tím vzhledem to máte samozřejmě pravdu, che, to módě podléhá a se sexem souvisí. Čistě osobní názor, prsní implantáty jsou hnus…

     • Janika

      Jonáši, právě této hospodské „názorové koláži“ jsem se tady chtěla vyhnout :-).

     • jonáš

      To ovšem nelze, leda na pustym ostrově bez kabelový a wifi přípojky ;-)
      Ostatně taková Gay Pride a bezvýhradná podpora demogratickýho západu těm ublíženym Pusinkám z Mockby jde docela dobře dohromady, ne? ;-)

     • Janika

      Proč by to nešlo, stačilo by vyloučit z hovoru golgy a spol. Což je ale problém jiný, než technický, člověk by musel být zlý.

      Gay Pride a Pussiny jsou zcela rozdílné věci, aspoň myslím. Pussy, to je takový zárodek další možné Libye. Od počátku cílené zasahování do poměrů jiné země.

     • jonáš

      Jojo .. zatimco tu gay parádu si tady vaříme sami ze zaručeně domácích surovin a zdrojů, že ;-)
      Další styčnej bod je, že diskurs neurčuje „zdravej rozum“, ale mediální profláklost.

     • Janika

      Dalším styčným bodem mohou být také veřejné sexuální exhibice, když chcete, jonáši :-). Ale ten důvod obou spektáklů je u každého z nich jiný. Naši vládu nikdo ze zahraničí svrhávat nechce, o tu nestojíme akorát my.

     • sax

      Jinak tuhle zpravu Societe Generale a hodnoceni trhu bych povazoval za zcela zasadni. V dobe, ve ktere se rozkrade vyznamne procento HDP, nefunguje policie ani soudy, zastavuji se investice a stat propada do marasmu, je takove hodnoceni trhu velmi vypovidajici: trzni hodnoceni se opravdu jiz preneslo na samotny trh, moc se stala moci a vlada vladou; vsechny serepeticky „melo by“ ustoupily do pozadi.

     • che

      Včera jsem prožil šok, když na upozornění manželky (inu ženy jsou všímavější) jsem viděl asi pětiletou holčičku s OPRAVDOVÝM tetováním přes celé lýtko, banálním vzorem, nechtěl jsem věřit vlastním očím a zpochybňoval to (má to jen namalované), ale nakonec mne přesvědčilo překrytí části zřejmě nějakou mastí či lépe pastou.
      To jen na dokreslení celé atmosféry do které ona paráda také zapadá.

 9. Kamil Mudra

  A vemte si ten mnohaset procentni profit z jedne vety: „Jsem antikomunista…”
  A bude hůř, Saxi, až získáte mnohaset procentní profit z věty: „Jsem fašista…“
  Vaše komentáře pro mne byly dostatečně srozumitelné abych pochopil co myslíte tím velmi praktickym, politickym hnutim, ve kterem se vytvari a sjednocuje podnikatelska lobby. Jak píše Hamilbar jde o příležitost jak rozšířit a prohloubit své sociální kontakty a zvětšit tak svůj sociální kapitál a Váš „syndrom Maradonovy ruky“ v tom hraje nemalou roli. V tom případě tu ovšem vzniká větší riziko než jen rakoviny nebo psychických problémů, které Hamilbar uvádí jako příklad. Tohle salámové odbourávání „sudího píšťalky“ povede postupem času k takovému „zmatení dresů“, že diváci ztratí přehled o tom komu fandí, což silně posílí syndrom pomalu vařené žáby. Ostatně, můžeme to poměrně často pozorovat už dnes.

 10. Janika

  Díky, saxi, za odkaz na „švýcarizaci koruny“ a poznámku:
  „Jinak tuhle zpravu Societe Generale a hodnoceni trhu bych povazoval za zcela zasadni. V dobe, ve ktere se rozkrade vyznamne procento HDP, nefunguje policie ani soudy, zastavuji se investice a stat propada do marasmu, je takove hodnoceni trhu velmi vypovidajici: trzni hodnoceni se opravdu jiz preneslo na samotny trh, moc se stala moci a vlada vladou; vsechny serepeticky “melo by” ustoupily do pozadi.“

  Nejdřív mě to zarazilo, vždyť je to přece dobrá zpráva, že koruna posiluje. Nikdy by mě nenapadlo, že je to naopak známka toho, že „divoký trh“ hraje prim na úkor toho ostatního, co by mělo fungovat. Je to opravdu zásadní a mám chuť to přesunout do samostatného postu, jestli tomu tedy dobře rozumím a jestli se zmůžu aspoň na pár slov k tomu. Škoda, aby taková důležitá věc zanikla v této gayparádě…

  Technická: mám nastavená vlákna pro 5 komentářů. Což je na nic, buď není diskuze žádná, a pak je to zbytečné, nebo se rozjede a pak je to málo. Větší počet komentářů ve vlákně by zase skončil v úzkých, nečitelných nudlích…

  • sax

   Nikdy by mě nenapadlo, že je to naopak známka toho, že “divoký trh” hraje prim na úkor toho ostatního

   To zase nenapadlo me :o)

   Ja mel na mysli, ze pro ohodnoceni kvality zivota jsou dulezite jen ukazatele mimo sfery, kde se zivot odehrava.
   Cech se ma blbe- Francouzskemu investorovi se v Cechach dari- kvalita ceskeho zivota je ohodnocena jako vyborna :o)

   Dochazi k fuzovani ukazatelu z ruznych oblasti: predne je redaktorem investicni spokojenost vykladana jako spokojenost mistne-lidska (investori jsou spokojeni a kdo neinvestuje je blb, tedy primo ne-clovek, nula, zbtyecny pripad, na ktery netreba brat ohledy).
   A druze se zde fuzuje spokojenost investora s „objektivnim stavem“ v zemi: korupce atd. jako by neexistovala, investicni spokojenost dokaze prebit vse ostatni.

   Proto pisi, ze moc se stala moci: veskera strategicka sdeleni uz pochazi jen od investoru a jsou urcena jen investorum. Otazka „Jak se mate, Vondrovi?“ je razem nepristojna a nemistna :o)

   • Janika

    Aha, to se mi stává často, ty o voze, já o koze :-). I když ale, saxi, to Vaše „moc se stala mocí“ je možná o tom samém, co moje poznámka o tom, že „divoký trh“ hraje prim.

    • sax

     Vsak se dohodneme. Divoky trh hral vzdycky prim, ale nebyl sam sobe soudcem, coz uz dneska je.

 11. Rudolf G.

  Vidím diskuzi na téma Prague Pride, tak mi to nedalo abych nepřišel možná pro někoho se zmateným příspěvkem. Chtěl bych předeslat, že se nechci dotknout někoho s jiným zaměřením, protože to samotné nevypovídá nic o jeho lidských kvalitách. Ale když nad tím tak přemýšlím….Proč je ve značné části světa toto v lepším případě tabu…? Nebyla homosexualita vyřazena se seznamu nemocí spíš z politických důvodů, než na základě solidních vědeckých výzkumů? Proč z homosexuality dělají média na západě už více jak půlstoletí zdravou alternativu? Co nám vlastně sdělují mezi řádky ty duhové průvody? Je to světlo nebo tma? Není to předzvěst naprostého rozkladu?

  • sax

   Tohle asi nejde nahlednout bez souvislosti se spolecenskou situaci, Rudolfe.
   Otazka by mohla take znit, proc homosexualita byla jako nemoc zarazena a vydrzela tak necelych 100 let (zaradili Nemci 1880- vyradili Americane 1970 :o)
   Jeji vyskrtnuti je dusledek revolty 68 roku, jeji zarazeni zrejme souvisi s nastupem pruderni burzoasie, te nositelky pokroku :o)

   Pro mne to vypada tak, ze homosexualita je „problemem“ stredni tridy, s ni stoji a pada, krome stredni tridy neni nikdo, komu by vlastne vadila podobne.

   Trochu podobny, ale reverzne, je fasismus (klid na praci, ciste ulice a bezpecne vylohy). Tady stredni trida zase jedina, komu nevadi :o) a ba naopak…vsak take hnede kosile s teplousi vzdy zatocily.

   Ale ted pozor:
   oblekani, modni stylizace fasistu je homosexualni, anebo alepon vykazuje velmi shodnych prvku. Kdyz nakouknete do homosexualni putyky ve St. Pauli, pak najdete stejny styl jako pri nacistickych setkanich (kuze, dlouhe plaste, cerne cepice s ksiltikem, kozene kalhoty, rajtky, bicik, holinky obepinajici lytka atd.
   Obe skupiny se tedy pritahuji a to tim, ze jedne chybi neco, co ma druha a naopak.

   Zjednodusene to vidim tak, ze jde o „rad“.
   Homosexualove maji radu malo a tak se pripodobnuji skupine, ktera ho ma zase mnoho a naopak.
   Obe skupiny (ve sve organizaci) jsou ale vysledkem prace systemu, ktery lidem ubira prirozene moznosti seberealizace a tlaci je nekam, kam nechteji.

   A jelikoz tohle bude houstnout, bude v ulicich pribyvat jak teplousu, tak nacku :o)

   • che

    Saxi – zařazení HS do diagnoz bylo ve své době pokrokem, jako měkčí alternativa k drakonickým ba hrdelním trestům a bylo zásluhou lékařů – a pojetí HS jako nemoci – její (takřka) vyškrtnutí z trestního zákoníku v tehdejším Československu, kde jsme byli v tomto činu naprostou světovou špičkou. Ta revolta v 68 byla v zemích kde se za toto ještě zavíralo.

    • che

     Ještě k tomu takřka – šlo o úpravu z roku 1960, kdy je jednak posunula trestnost pohlavního styku s osobou mladší 14 na 15 let a pokud nešlo o osoby stejného pohlaví, kde platila trestnost staršího 18 let s mladším 18ti let.

    • sax

     Samozrejme by o tom slo debatovat, che, popis tech dob neznam presne, ale pocitam, ze v 18. stoleti jiz byla homosexualita tise tolerovana.
     S uznanim za nemoc se urcite nezmenilo to nejhorsi, co homosexuala provazelo: prestoupit platne spolecenske zakony a vyjevit sve sklony verejne.

     Asi jako vzdycky zalezelo na tom, kolik mate penez, kdyz hodne, tak jste si coby homosexual pro sebe udelal soukromy salon, kdyz malo, tak jste chodil na rande do vykricene homosexualni hospudky na periferii. Nejhorsi bylo mit akorat (proklety stredni stav :o) , byt existencne zavisly na zamestnavateli a nesmet to mezi svymi rici.

     Stredni trida v kapitalismu je jednou z nejvice vydiranych skupinou v dejinach, je to temny obchod: vy nam potahnete spotrebu, ani neceknete a my vam za to dame vic nez ostatnim.

     • che

      Samozřejmě by to bylo na dlouhou a určitě zajímavou debatu – i piva. To tolerování bylo podle postavení dotyčného, ev kdo ho chránil – samozřejmě, já mám na mysli obecný stav.
      Jinak doporučuju k pozornosti životní příběh Oskara Wildea.

     • sax

      A presne na Wildea jsem pomyslel…on by velmi zvlastni pripad: chranenec a zatracenec v jedne osobe.

    • sax

     A kdyz to vezmete dokola, tak stredostavovska spotreba je jistou formou pujcky- leasingu.
     Kapitalist vam da penize, vy si za nej koupite jeho vyrobek a jeho uzivani splacite svoji praci, servisnimi sluzbami, kterymi zajistujete, ze vyrobku se vyrobi vice nez jen ten vas jediny… .o)

     Vlastne je to spotrebni letadlo (Ponzi).