20. října – Den Kaddáfího

http://allainjules.files.wordpress.com/2012/10/kadhafi-day.jpg?w=300&h=300

Několik zastavení nad včerejšími články:

Allain Jules napsal:

* 20. říjen se stal pamětním dnem na počest plukovníka Muammara Kaddáfího, brutálně zavražděného Západem a jeho komplici Qatarci a Saúdy jménem „arabského jara“.

* Muammare Kaddáfí, Afrika tě oplakává.

* Zpráva, která proletěla internetem jako blesk se objevila u Allaina Julese jako u jednoho z prvních: Moussa Ibrahim byl zatčen a Khamis Kaddáfí zabit.

Moussa Ibrahim ale vbrzku vyvrátil zprávu o svém zatčení a výslovně prohlásil, že ani on, ani Khamis v Libyi v tuto dobu nejsou, v anglickém překladu:“ We are outside Libya, we have nothing to do with bani walid, we are not even to a place near bani walid.“ Někteří si to vykládali jako zprávu o tom, že Khamis žije, ale objektivně je nutno uznat, že nic takového Moussa Ibrahim neřekl.

***

Provládní web alwatan-libya.com také zveřejnil zprávu o zatčení Moussy Ibrahima a zabití Khamise v bojích o Bani Walid. Ale tamní čtenáři nenaletěli, na rozdíl od světového tisku.

Přestože se jedná o web silně zaměřený protikaddáfíovsky, objevily se komentáře, ve kterých autoři zpochybňují tyto zprávy a vyjadřují názor, že se jedná o záměrné zastírání masakrů nevinných lidí v Bani Walid.

Řada dalších komentářů vyjadřuje hravé pobavení, oznamujíc, že byl v Bani Walid zatčen Bašár Asad, mumifikovaný Hitler, maršál Rommel a další. Cituji: „Sarkozyho a Camerona zastřelili, když se pokusili uniknout z Misuraty. Zatčení Obamy nemůžeme potvrdit.“ A dále: „Potvrzujeme, že Kaddáfí unikl z hrobu v poušti a teď je v Bani Walid“.

Tihle Libyjci mají opravdu něco do sebe a není divu, že Bratr vůdce, jako první mezi sobě rovnými, neopustil svou rodnou zem, aby si zachránil život. Zdá se, že se Libyjci skutečně nestali poslušnými loutkami v rukou Západu.

***

Wikipedia – doklad o „věrohodnosti“ tohoto zdroje, kopíruji v originále, než to zase změní:

On 20 October 2012, a year to the day Gaddafi’s father Muammar was captured and killed by rebel forces in Sirte, Khamis Gaddafi was reportedly killed during fighting in the town of Bani Walid. A statement from the Libyan national congress spokesman, Omar Hamdan, said Gaddafi was killed „in battle“ but gave no further details. His body was apparently found after a day of heavy fighting between the town’s pro-Gaddafi garrison and militias allied to the Libyan government.

***

A závěrem tohoto sice letmého, ale pečlivého výběru můj oblíbený Lev Veršinin.

Nejprve jedna perlička: Putnik vyprovokoval flame s podivnou identitou, která si říká lajmajutare. Stojí za přečtení, pro pobavení i poučení.

Ale to, co jsem od něho očekávala, naplnil Lev Veršinin v článku, který sice navozuje otázky, ale ke kterému přesto není třeba nic dodávat:

Taková silná láska

V některých situacích logika nefunguje. On se vrátí. On se jistě vrátí.

Reklamy

5 comments

 1. Hamilbar

  Nějak takhle se mnou manželka mluví když jsem něco zvoral.

  • Janika

   To by mě vůbec nenapadlo, Hamilbare :-). Beru to spíš jako svoje pochybení, protože i když na jednu stranu říkám, že není třeba nic dodávat, tak na druhou stranu toužím po tom, aby něco dodáno bylo. Náznaky Lva Veršinina jsou asi pro chápavější a vyrovnanější, než jsem já. No a Vy jste ten náznak jen zdůraznil, ale můj dojem z článku jste nepopřel a to je dobře.

 2. Janika

  Putnik dnes:

  http://putnik1.livejournal.com/1962267.html

  V Libyi, zdá se, se něco divného děje, ne zcela jasného, ale určitě upřímného.

  Skutečnost, že ne-lidé, dočasně považovaní za libyjské vládce, aby potvrdili alespoň jakýs takýs úspěch považují za nutné znovu a znovu „zajímat“ Moussu Ibrahima a „zabíjet“ Khamise vypovídají o tom, že už nevědí, čím svoje „úspěchy“ demonstrovat.

  Mimochodem. Jsem si téměř na 100% jist, že Малыш zahynul. Nemůžu nevěřit člověku, který mi o tom řekl. Ale přesto mám nepatrný zlomek naděje, že to bylo řečeno z důvodů konspiračních, chci doufat v toto velmi malé „téměř.“

  A ještě doufám, že ne „jestli“, ale „až“ legitimní orgány obnoví pořádek v zemi, Misurata bude srovnána se zemí. Samozřejmě, bez obyvatel. Obyvatelům bude dovoleno odejít a vzít si své věci, ženy a děti propustí (ať si jdou, kam chtějí), a v případě mužů – kromě, samozřejmě, mladistvých – speciální komise (samozřejmě, bez mimosoudních poprav) bude provádět pečlivé vyšetřování, aby se zjistilo, kdo je vinen a kdo vinen, ale zaslouží shovívavost. Podle mého názoru by bylo politicky korektní ustanovit tuto komisi z lidí města Taverga. Koneckonců, jsou to sousedé. Ti se nespletou…