Politika utahování opasků funguje. A ne, že ne.

Určitě funguje ve Španělsku. Maloobchodní prodej tam klesá již 30tý měsíc za sebou! Přitom se pokles neustále zrychluje. V prosinci (jen tak mimochodem, to máme nákupy na Vánoce a Nový rok) byl pokles proti prosinci minulého roku o 10,2%. Nejpomaleji klesá prodej potravin.  U nich to činilo za prosinec zdravých 5,1%. Alespoň nebudou muset děvčata utrácet za prášky na hubnutí.

Další zajímavá čísla o tom, co nás čeká, a nemylte se, Španělsko není zase až tak daleko, ani v prostoru, ani v čase, se laskavý čtenář může dočíst v materiálu španělského Statistického úřadu zde.

Jsou tam hezké barevné grafy, angličtina výhodou.

Poslal Hamilbar.

Reklamy

6 comments

 1. Janika

  Pořád přemýšlím, jak je myšlené to „funguje“ :-).
  Jinak, co se mě týká, sebekriticky přiznávám, že mám v tomto směru rezervy. Pořád utrácím za jídlo a pak se to vyhazuje…
  A pak je tu ještě jedno hledisko – vím, že bych dokázala žít daleko skromněji a snad k tomu i dokopat rodinu. Jenže člověk vidí ty takzvané Kellerovy „nesouměřitelné rozdíly“ – chudí se budou ještě víc uskromňovat a závratné bohatství jiných přitom roste. Nespravedlnost je hořká a těžko se s ní dá smiřovat.

 2. ;-)))

  Funguje to tak, ze kdyz potrebujete prenes krizi mimo sve teritorium, domunite skrze media a podrizene politiky nekde jinde zariznout tok penez. Penize jsou krev systemu, kdyz je jich moc nebo malo, kdyz poustite zilou, nebo brzdite jejich tok, vse jde do kytek…

  Ne nahodou na pocatku krize usa zarizla Lehmany jako prvni…meli nejvetsi zavazky v evrope. Vsimnete si jak usa porad mluvi o setreni, nuti kazdeho setrit skrze sve ratingove agentury, media a politiky kolonii, ale sami delaji pravy opak. Nesetri ani nahodou.

  Ci hur bude jinde, tim lepe pro usa. navic synergicke efekty, umoznujici pote vnutit svou politiku a ekonomiku a skoupit za babku cokoliv ve zruinovanych zemich.

  Recko? Recky pruser ma na svedomi v podstate USA … Goldman Sachs , ktery vedl recke jidaske politiky za rucicku na hranu propasti a ve finale zasadili zdrcujici ranu ratingove agentury.

  Pokud pouzivate CIZI menu muzou si s vami pomoci urokovych sazeb na statni dluhopisy delat co chcou.

 3. ;-)))

  Podobne jako kdyz chcete zlikvidovat konkurencni firmu a mate k tomu paky, trosku jim orezete zakazky a zarazite ziskavani uveru… Trh uz vse ostatni udela za vas.

 4. J. Hruška

  Otázka mimo: Paní Janiko, projevila jste zájem o komentář na téma mindráky ve veřejném životě. Kam to mám poslat?