Jan Mládek měl naprostou pravdu

Napsal Taras, celý článek zde, diskuze bez registrace možná tady.

Randál, který vznikl na blozích iDnes po prohlášení  Jana Mládka o tom, že živnostnící parazitují na daních a odvodech, je  srovnatelný svou silou se štvanicí nacistického tisku proti Židům před  Křišťálovou nocí, nebo, paradoxně, se štvaním komunistického tisku proti živnostníkům v padesátých létech.
Přitom Mádek neřekl nic jiného, než co jasně ukazují statistiky a co každý člověk stejně dávno ví: Že živnostníci na své výkony nevystavují faktury, že zazdívají příjmy, že jim Kalousek a spol. nastavili tak výhodné podmínky, o kterých se zaměstnancům ani nesní. Že tohle by  snad bylo omluvitelné v dobách všeobecného rozjezdu podnikání, nikoliv však po čtvrt století.
Velkou chybu ovšem Sobotka i Mládek udělali poté,  svými omluvami. Za pravdu se nelze omlouvat a OSVČ ve své většině stejně ČSSD  nikdy nevolili, oni ví, na jakou stranu se mají přidat.
„Budete to chtít na fakturu, šéfe?“ – tak  zní ta kouzelná věta českého řemeslníka.
„Budeš někdy chtít nějakou penzi? Budeš chtít,  abychom ze všeobecného zdravotního pojištění léčili tebe a tvé děti? Chceš, aby  ve škole nic neplatily? Chceš, abychom tvým prarodičům posílali důchod?“ – tak by měly znít otázky, které by někdo měl konečně těm živnostenským vyčuránkům  položit.
***
Poznámka admina tohoto blogu: Tento Tarasův článek vyjadřuje jeho mínění, se kterým se neztotožňuji. Janika
Reklamy

123 comments

 1. sax

  Mas pravdu, Tarasi, ale je to podobna situace jako s privatizaci:
  Tak, kde nefunguje pravni stat lze tezko po zivnostnikovi chtit, aby nesidil.
  Vsichni v mem okoli, kdo to zacali delat poctive, skoncili…proste je prevalcovali ti, co kradli a meli vice penez na investice.
  Jsem presvedcen, ze podnikani v CR je nastavene tak, ze se uz predem pocita s tim, ze se bude okradat.
  Nepritomnost registracnich pokladen je jednim z vyznamnych zakladu socialniho smiru, ano, uz jsme dosli tak daleko, ze na „normalni“ ceny jen tak nekdo nema (by nemel).

  Mladka jsem jiz kritizoval u Tribuna:
  Podle meho je to bruselofilni silenec 8-)

  Aby neuteklo:
  http://www.denikreferendum.cz/clanek/15186-maloburzoazni-levice
  To je to same, jako kdyz mluvim o lumpenproletarich…

 2. Janika

  Prohlašuju, že s tímto článkem zásadně nesouhlasím a ještě se k tomu vyjádřím.

 3. sax

  Podle meho, janiko, jde o tunelovani dani.
  Zakaznik zaplati na paragon, zivnostnik odvede dane…a ty se rozkradou a skonci u par lidi.
  Taras ma v urcitem vyseku pravdu (meli by nesidit).

  Jak vyse odkazano na DR, zastava Taras ryze lumpenproletarskou pozici 8-) :
  vola po skrpinuti tech, kteri jsou na tom stejne spatne jako proletari…koneckoncu, zivnostnik neni nikym jinym, nezli najemnim sluhou zamestnance, Frantu se zivnostnakem na opravu topeni ve svem dome Bakala nikdy nepozve, pozve si vzdy jen zabehlou firmu s vice zamestnanci.

 4. zdenek najbert

  Vážený pane,máte hezký web,doufám že se tedy v otázce pana Mládka jedná o dočasné pomýlení a ne o levičáckou a socanskou zaslepenost.Pokud se shodneme alespoň na tom,že obě hlavní strany ČSSD i ODS kradou jako straky a jsou prosazováním starých osvědčených zavedených struktur téměř „zabetonované“ (viz odstavení Diensbiera),tak jediný rozdíl mezi nimi je ten,že ekonomičtí diletanti typu pana Sobotky,nemají ani ponětí o základních ekonomických zákonech fungování země.Bohatství vzniká z práce a ne z přerozdělování,zdaňování či dotací.U ODS,přestože se mi ta strana hnusí snad ještě více,než různí nevzdělaní Škromachové apod,se dá alespoň říci,že respektují základní ekonomické zákony.Kradou sice stejně,jsou to takoví sofistikovanější zloději,ale základem pro každého ekonomicky gramotného člověka by měla být premisa,že v době krize nezvedám daně,neškrtím živnostníky,neb ten cca milion lidí si může také říci ok,já chci mít také ty jistoty stálého prac.poměru a bude chtít po státu práci a nebo dávky.A pak taková myšlenka zlepšení výběru daní státu na úkor parazitujících OSVČ může společnost ještě přijít draho.Někdy my ty levicové myšlenky připadají tak zcestné jako Leninsko -Stalinistický plán zvýšit odvody v době NEPu a bídy od zemědělců tim,že se jim kompletně vyplundrovaly sýpky a napřezrok neměli ani zrno osiva aby zasadili a z krize byla rovnou fáze č.2 hladomor.Podobně kompetentní jsou některé nápady představitelů ČSSD.Progresivní daň není všespasitelný recept na větší výběr daní.Právě naopak,degresivní daň,jak je tomu v některých kantonech Švýcarska,by byla motivačním prvkem.Ona totiž spousta lidí ani nechápe,že ta tzv.rovná daň se nerovná termínu stejná daň.Danit 15% z 1 mil Kč a z 5 mil Kč jsou pro mnohé laiky překvapivě rozdílné sumy,z jedné tzv.rovné daně.A motivovat podnikatele tím,že jim o to více progresivně sebereme a zdaníme,to nemá logické zdůvodnění.Spíše bych se klonil k zavedení degresivní daně,s mírnou degresí,tak aby stát podpořil růst zvyšování produkce a zaměstnanosti menším zdaněním.A za toho Mládka bych se neschovával,býval to takový sympaťák,ale je to vlastně ekonomický diletant,který ohrožuje i vítězství ČSSD ve volbách.Proto ta zpátečka,není to z jeho hlavy

 5. Taras

  Janiko, je prokázáno, že častý zásadní nesouhlas zpevňuje a zvětšuje dámám důležité znaky. U pánů naopak.

 6. Taras

  Saxi, ten Schejbal to má částečně blbě, je fakt, že sjezd mohl a měl jít ještě dál v reformních požadavcích, ale i těch proklamovaných 38 a 21 procent plus zrušení 2. pilíře plus skřípnutí živnostníků je slušný krok vpřed.

 7. Milan

  Samotné slovo živnostník je tak široké, že se o něm nedá vůbec nic zobecňovat.
  Mluvit o „živnostnících“ je příliš trapná zkratka velmi košaté reality.
  Živnostník je každý, kdo má živnostenské oprávnění, seznam živnostníků podává veřejně přístupná část živnostenského rejstříku:
  http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJFND
  Živnostníkem jsou i právnické osoby a tedy například i banky (a to parazité zcela jistě jsou).

 8. brtnikvbrlohu

  Celá diskuse – nejen tady mne utvrzuje v jednom – čemusi se šláplo na kuří oko, něčemu co je úplně špatné a že někomu hodně záleží na tom aby znemožnilo vykydat ten Augiášův chlív, Taras má Janiko pravdu – a .. … .. ti brekouni co brečí nad tím kolik jako chudáci OSVČ platí mne nedojmou, sám jsem donedávna mezi ně patřil, ale stejně jsem byl i zaměstnanec – zdanění je stejné, s tím rozdílem že na zaměstnance je špagát – nic si neodečte a pojištění – to je nižší ? nebuďte směšní, u zaměstnanců je zapotřebí spočítat celou cenu práce. Vím kolik jsem platil jako zaměstnanec a OSVČ.
  Prostě – zaměstnanec na „živnosťák“ je levnější než řádnej zaměstnanec a navíc nenese jeho pasák žádné rizika – jenom vytlouká rentu – on je problém v tom že je špatnej celej systém.
  Ale .. měl bych se věnovat něčemu užitečnějšímu, když se podívám na celou kauzu (a že bych Mládka zrovna musel) tak je to jen další kapitola štvanice našich sdělovadel proti „levici“ – kdyby nebyla tato kauza tak by se našla další jiná. Není tu důležitý obsah celé kauzy ale to kdo a proč ji vyvolal (když navíc došlo k překroucení celého výroku).
  A vlastně – co bychom od zvadlé růže čekali – když jde do tuhého tak strčí zadek do kouta – v lepším případě.
  Tak ulevil jsem si a do zítřka do dávám bobříka mlčení, protože to mé psaní stejně jiný efekt něž že jsem si nad stupiditou ulevil nemá.

 9. sax

  Pak je tu jeste jeden Tarasovsky axiom:
  „Za pravdu se nelze omlouvat a OSVČ ve své většině stejně ČSSD nikdy nevolili, oni ví, na jakou stranu se mají přidat.“

  To neni uplne jasne: jiste je, ze CSSD voli lide s prijmem mezi 12 a 25 tisic mesicne. To je prave podle meho vetsina zivnostniku.
  kalousek jen nasava tuhle skupinu do sveho volicstva. Pokud ji CSSD skripne (ta boure kvuli Mladkove vyroku jde prave tim smerem, aby to OSVC doslo, nejde o to ukazat na hanebnou CSSD), pak ma utrum…a jak poznamenava Pehe, mladi to po sjezdu asi zariznou take.
  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=19451

  To uz maji v pytli dve vyrazne skupiny volicu, kavarenskych intelektualu zas tolik neni.

  O vlastnim vyroku Mladka se bavit nechci, to je snad zbytecne. Podle meho to CSSD dela zkratka blbe…a mozna je ji to uplne putna, stejna jako to bylo ODS…dodnes pamatuji slova hradniho pravnika Hausenkopfa kdesi v diskuzi:
  „Proc by se mela ODS obrozovat, kdyz ji stejne budete volit?“

  No a uplne stejne je na tom ted CSSD, proc by se mela nejak snazit, kdyz stejne vyhraje volby? Podle meho je to dost prusvih…

 10. Janika

  Zeptala bych se konkrétně, Tarasi, na příkladech ze života, a předem se omlouvám, že se pohybuji v nízných částkách – já totiž mezi takovými lidmi žiju:

  Zaměstnanec s hrubou mzdou 8000,- dostane po odvodech 7120,- . Živnostníkovi z výdělku 8000,- (i v případě, že si uplatní výdajový paušál a nebude platit daň z příjmů) po povinných minimálních odvodech zbude 4362,-.

  Zaměstnanec s hrubou mzdou 15000,- dostane po odvodech 12405,- . Živnostníkovi z výdělku 15000,- (i v případě, že si uplatní výdajový paušál a nebude platit daň z příjmů) po povinných minimálních odvodech zbude 11362,-.

  Kde máš ty několikanásobně vyšší odvody zaměstnanců?

  A co chceš těmhle drobným živnostníkům ještě vzít?

 11. jonáš

  No mezi 12 a 25 tisici je i spousta zamestnancu okolo medianu (cca 20 tis.) a trochu pod, to se takhle neda. Podotykam ze hrubych mezd, kdezto prijem by snad mela byt cista. Podle me je to zbytecnej virval .. teda zbytecnej z pohledu zavaznosti Mladkova vyroku, ne z hlediska ze cokoli proti CSSD se hodi.

 12. jonáš

  No nesmíte zapomínat, Janiko, že zaměstnanec s hrubou mzdou 8000 Kč má ve skutečnosti výdělek nejmíň ve výši superhrubé mzdy (plus samozřejmě „režijní“ i přímé náklady a zisk zaměstnavatele, jinak by ho žádnej dobrodinec neživil) čili srovnatelnej živnostník by musel dosahovat čistýho příjmu (minus ty náklady a zisk) před zdaněním a odvody někde kolem 11000 Kč. Ať teda srovnáváme srovnatelné.

 13. Janika

  Jonáši, s tím nesouhlasím. Musíte přece taky zohlednit to, že práci zaměstnanci někdo zajistil a logicky alespoň ta část výdělku zaměstnanci nenáleží. Ale o tom se nechci přít, budiž, ať je to i tak, jak říkáte, stejně tam nikde neuvidíte ty pověstné „několikanásobné odvody“ zaměstnance. Leda snad někde v daleko vyšších pásmech a to si živnostník vlastníma rukama při poctivé práci bez podbabin nevydělá, takže to ani nemá smysl srovnávat. A ještě to klesá směrem od Prahy.

 14. jonáš

  Ale z těch 10800 nenáleží zaměstnavateli ani fufnik – to je jen hrubá mzda z vašeho příkladu zvednutá o odvody na soc a zdr, čili „skutečný výdělek“ kterej je spodnim a nejnižšim vejdělkem toho zaměstnance za jeho pracovní činnost, těsně před vyhazovem. V tom přece neni z nějakýho „zajišťování práce“ ani fň. V reálu musí bejt jeho pracovní efektivita před tim vyhazovem několikanásobná, ale to nechme stranou .. vemte 8000 hrubá mzda, 10800 žívnostník (po odečtení skutečných nákladů) .. a jste na rovný výchozí pozici.
  Ono se stačí podívat do zákona, jak je to definovaný a počítaný.

 15. jonáš

  A jestli máte opravdu nějakýho živnostníka, kterej pracuje za pade na hodinu (170*50 = 8500), tak mi jich pár dohoďte .. budu potřebovat vykopat kolem chaloupky odvodnění ;-)

 16. Janika

  Jonáši, vím, co je to superhrubá mzda, je to jen pomůcka pro výpočet, výmysl, aby stát víc vyždímal. Pokoušela jsem se vysvětlit, že efektivitu práce zaměstnance nad hrubou mzdu, která je nutná aby to celé vůbec fungovalo, zajišťuje zaměstnavatel.

  Co se týče Vašeho výpočtu za hodinu, tak nevím, proč si myslíte, že mají pravidelnou práci 8 hodin denně celý měsíc.

 17. Janika

  Nerozumím, jonáši, já se srovnáváním živnostníků a zaměstnanců nezačala. Ale souhlasím s tím, že se srovnává nesrovnatelné a řeči o „několikanásobných odvodech zaměstnanců oproti živnostníkům“ jsou nesmyslným vyvoláváním záště mezi skupinami chudáků, kteří jsou na tom vlastně stejně. Nedá se škatulkovat podle toho, jestli je někdo zaměstnanec, nebo pracuje na ŽL, když už rozlišovat, tak podle výše příjmů. Nejlíp té „nesouměřitelné“…

 18. Janika

  Ale už mě to nebaví a jestli teď přijde ještě Taras, vyspalý po obědě a navečeřený, tak to vzdávám a mizím…

 19. ;-)))

  Bohuzel se te pravdy zalekl a CSSD se rovnou priposrala.
  Naproti tomu, presne podle brozury /ukazka slabosti=signal k utoku/ ODS a TOP09 vyrazili do utoku s drzosti vlastni

 20. ;-)))

  Neni zadny relevantni duvod, aby OSVC odvadeli mene za tutez sluzbu nez ostatni, tedy zamestnanci.

  Co bylo ukradeno prece musi byt vraceno, no ne?

  Notabene zdrcujici vetsina OSVC zadne pracovni mista nevytvari, jen diky svarcsystemu kolaboruje na likvidaci statu.

  Pokud OSVC odvadi mene nez zamestnanec do systemu, mel by byt v pripade cerpani opet proporcionalne kracen.
  Nic vic, nic mene.

 21. ;-)))

  Janiko, muzete rict, pokud chcete, proc nesouhlasite?
  Spekulanti na burze obvykle znaji , nebo k nemu casem bolestne dospeji, znaji pravidlo
  Psychlogicke, ktere kazi strizlivy usudek.

  Z KAZDEHO MLUVI JEHO POZICE

  Kdyz ma nakoupeno na long, veri v rust, kdyz ma nalozeno short, veri v pad.
  Neni nestrany, bokem stojici pozorovatel, drzitel JEDINE RACIONALNI A USPESNE POZICE

 22. Janika

  Smajlíku, OSVČ neodvádí méně, než zaměstnanec, jak jsem se snažila doložit na konkrétním případě v komentáři 18.3.2013 v 18.10. Naopak v některých, ne řídkých, případech odvádí OSVČ více, než zaměstnanec.

 23. Taras

  Nejlépe si parazitování OSVČ vyložíme na dani z příjmů. Živnostníci odvedli za rok 2012 něco málo přes tři miliardy. Protože je jich milion, odvedla jedna každá OSVČ na dani z příjmu 3000 Kč ROČNĚ!!! Tedy necelé tři stovky měsíčně. Protože základ daně z příjmu je číslo, které (přibližně) slouží i pro výpočet odvodů na zdravotní a sociální, je jasné, že na tyto účely OSVČ platí pouze minimální zákonné částky. To pak v konečném součtu dává tu jednu dvanáctinu ve srovnání se zaměstnancem na dani z příjmu a jednu čtvrtinu na zdravotním. To jsou čísla ze statistik a jsou jasná a nezpochybnitelná. Ještě v roce 2005 se od OSVČ vybralo na dani z příjmu více než 26 miliard Kč. Oni snad od té doby šestkrát snížili výkon?

  Ne, jenom víc kradou. A přitom není rozhodující ta výše odvodů, která je oproti zaměstnanci z polovičního základu, ale to, že živnostníci pracujou načerno, výkony neuvádějí v účetnictví. Tyhle úniky jsou drtivý a Kalousek s Nečasem je tolerují jenom proto, že si tím získávají voliče, stejně jako v devadesátých letech ODS restitucemi.

  Musí se to změnit, tohle se z DPH (které už máme jedno z nejvyšších) neutáhne, proto socani na sjezdu vykročili správným směrem, i když ne plnou silou, jednu nohu furt táhnou za sebou.

 24. Janika

  Tarasi, se statistikami si můžeš čarovat, jak chceš. Já vidím živé lidi, kteří přes veškerou snahu živoří. Dneska už nikoho nevytrhne nevystavovat doklady. Mají tak málo, že by to vyšlo nastejno.

  Drobní živnostníci, řemeslnící, zemědělci by měli být solí země, ale přitom jsou druhem na vyhynutí. Kdo se do nich ještě obouvá, je úplně mimo realitu. Zasloužili by si být hýčkáni a protežováni, jako nositelé poctivé práce, a ne do nich takhle kopat. Ty opravdové krádeže se dějí tam nahoře.

 25. Bavor V.

  Janiko
  Taras je přesně příkladem „úspěchu“, kdy se podařilo nastartovat dvě stejně postižené skupiny proti sobě.
  Takových, kteří před několika lety platili daně a dnes už ne, je spousta. Mne osobně postihl pokles zakázek od roku 2007 k 2012 o 50%. Z čeho bych ty daně platil, když mi z toho nakonec vyjde míň než minimální mzda? A ten pokles je viditelný všude. Někdo to ještě utáhne, někdo to položí. A ten pak neplatí ani to minimum SP a ZP.
  Ostatně Mládkovi jsem i napsal a on mi odpověděl http://wp.me/p2H4Dg-jd
  Zdravím

 26. Taras

  To není čarování se statistikami, to jsou fakta, navíc co nejvíc ministerstvem financí zazdívaná. Já jsem měl v tom minulým příspěvku větu o tom, že to vidíš skrze nějakou švadlenku, která drží nos sotva nad vodou, já ale vidím zse uřvanýho ponikatele, kterej vezme na hůl každýho, kdo se nechá, práci mrví jak nějakej Mrva a účtenku od něj naposled viděli na živnostenským, když dokládal zaplacení poplatku za živnostenskej list. Jerstliže je OSVČ druhem na vyhynutí, tak by jich neměl bejt milion. Zrovna tuhle se jeden ajťák chlubil, jak přestoupil u svýho zaměstnavatele z kategorie zaměstnanec do katedorie OSVČ a jak mu zázračně narostly prachy. (Dělá přitom to samý.)

  Važ slova, kopání není, když říkám pravdu, popisuju realitu.

 27. Janika

  Ten tvůj ajťák je neinformovaný naivka. Zrovna tak, jako ti mí zedníci a instalatéři. Dostanou na ruku víc, než byl jejich dřívější plat. Jenže si neuvědomí, že z toho musejí něco odvádět. Letos i napřesrok. Ten příjem není zas tak horentní, aby jim pomohlo snížit ho o výdaje. Pojištění většinou nesníží. Platí minimální a budou mít jednou minimální důchod, ze kterého nevyžijí a skončí pod mostem. Na platbách na jejich důchod ušetřil „zaměstnavatel“ (ten kdo jim zadává práci).

  Vážně, věř mi, počítala jsem to stokrát. „Zaměstnání“ (protože je to fakticky zaměstnání, ne podnikání) na živnostenský list je méně výhodné.

  Za kopáním si stojím. Zaměř svou energii jinam. Tihle lidi si zaslouží spíš tvou ochranu. To mi taky věř. I když asi nebudeš…

 28. sax

  Bereits Anfang 1934 unternahm die Stadt Stuttgart erste Schritte zur Errichtung eines Arbeitslagers für „geselschaftschädliche, arbeitsscheue und charakterlich defekte Elemente“.

  „Zacatkem roku 1934 podniklo mesto Stuttgart prve kroky ke zrizeni pracovnich taboru pro „spolecnost skodici, prace se stitici a charakterove defektni elementy.“

  Vypadek dani u OSVC cini nejakych 20 miliard, pritom asi 20x tolik utece statu na vyvezenem zisku a korupcnich zakazkach.

  Nebavime se tu nahodou o hovne a nezacina tohle hovno trosku smrdet?

 29. Janika

  Pane Bavore, moc děkuji, že jste mi sem napsal. Váš otevřený dopis panu Mládkovi je skvělým činem, místo všeho toho povídání kolem a kolem to řešit rovnou, přímo, z „očí do očí“.

  Děkuji i za odkaz, ráda jsem si to u Vás přečetla. Tohle je přesné a všichni by si to měli zapamatovat, jednou provždy: „malí živnostníci a zaměstnanci jsou na společné lodi.“

 30. Janika

  Saxi, je to děsivé, netroufala jsem si na to ani pomyslet, ale stejně mě ta podobnost s fašismem napadla…

 31. Taras

  No tak začíná smrdět to, že díky fandění živnostníkům a těm nejbohatším jsou v těžkým deficitu jak důchodovej účet, tak i zdravotnictví. Co se letos odehrává, to už přesahuje meze snesitelnosti. Topolánkova a Nečasova vláda rozdaly těmhle deklasovaným živlům (odpustily na daních) už asi sto miliard, tedy přesně prachy, co chybí v rozpočtu. Ale zdroje pořád jsou vždyť ten rohlík může stát taky desetikačku.

 32. sax

  „netroufala jsem si na to ani pomyslet, ale stejně mě ta podobnost s fašismem napadla…“

  ja s tim bojuji uz od rana, to mi to jeste prislo jako moc tvrda munice…ale vecer je vzdycky jiny,,,, 8-)
  Tridni boj se nam nejak priostruje, ted uz dochazi dokonce k napadu na eliminaci cele jedne skudcovske tridy (jejiho zavreni do „pracovniho tabora“- namisto ostnateho dratu „tvrda cisla“ 8-)

  Nenapada mi nic jieho, nez z tohodle vlaku velmi rychle vyskocit, pokud to jeste jde…nejak se separovat a odhodit i zbytky vazeb na „stredni tridu“ 8-)

 33. ;-)))

  To myslite vazne?
  Dnes a denne jste svedky fasizujici ODS , vy v tom vidite fasismus?a TOP09 podle emerickeho vzoru, praveho nefalsovaneho korporativniho fasismu zn. o nase penize jde v prvni rade a vsichni ostatni vcetne statu jako celku at se klidne poserou a zbankrotujou a vy vidite v prohlaseni majici za cil upozornit na nerovnost, resp. NESPRAVEDLNOST vuci zamestnancum?

  Kdyz vidim kazdy mesic prevodak na mzdy… odvody, skripu zuby, nicmene beru to jako realitu.
  Vedle toto se setkavam se zakazniky zivnostniky, kteri se snazi kde muzou ojebat co jde.
  To znamena dostat do nakladu cokoliv, nedovest pokud mozno zadnou dan za cokoliv.

  To je proste fakt. Osobne me to urazi a co mi vadi nejvic, nuti to i ty slusne podvadet=krast, aby v systemu a konkurenci prezili.

  Kdyby to bylo spravne, zazaluji zamestnanci hromadne stat, za znevyhodneni
  Nejde jen o odvody, dale tam mate zahrnovani do spotreby vseho, u platcu systemove snaha o odpocet vseho atd, atd.

  Je tu takovy bordel ze je to k zbliti, ale muze byt mnohem, mnohem hur…

  http://proinvestory.cz/menova-reforma-jak-vysita#comments

  tady smerujem.

 34. ;-)))

  A tridni boj? Kdo vytvari tridni boj? Neni to nahodou uplne opacne, pravice?

 35. ;-)))

  Kdo se nestiti niceho, zadna lez a podraz mu neni cizi? Kdo rozestvava lidi a hroti tridni boj?

  Kalousek: Živnostníci by měli odvádět stejné daně jako zaměstnanci

  Praha – Ministru financí Miroslavu Kalouskovi se nelíbí nízké daně z příjmu živnostníků a drobných podnikatelů. Podle čerstvých výsledků státního rozpočtu za rok 2012 totiž živnostníci vloni odvedli státu o 80 miliard méně než zaměstnanci. Ministr to považuje za nespravedlivé a rád by odvody srovnal.

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/209853-kalousek-zivnostnici-by-meli-odvadet-stejne-dane-jako-zamestnanci/

  Dnes kvici s Necasem a pro OSVC jsou spasitele.

 36. sax

  Fasismus a narodni socialismus se dost pletou, zaslouzene, protoze co je fasismus pro korporace, to je narodni socialismus pro stredni tridu. Oboji je participace na statu (se statem) za ucelem odstraneni konkurence, udrzeni si ji od tela.

  Stat obsluhuje jak korporace, tak ulici (vyhnanim rusivych elementu do pryc). Momentalne nas rusi OSVC…tak se pojmenuji, oznaci a zadratuji.

  On nereseny problem vzdycky nekde vybubla…ted to jsou nahodou zivnostnici, pozdeji to budou trebas historici, co my vime. Zdanenim zivnostniku se nevyresi vubec nic, o co vice se na nich usetri, o to vice se nahore rozkrade.

  Drive jsem si kladl najivni otazku „jak to Nemci mohli tehdy pripustit“, ted vidim, ze je to jedina mozna obrana proti kapitalu: nasmerovat ho nekam na nekoho druheho.

 37. sax

  Tahle levice, smajliku, je uz jenom k smichu. Jejim vzorem je privatizace, individualni socialni platby (ne prez zamestnavatele) a pracovni pravo, umoznujici vypoved bez obstrukci.

  V tridnim boji si to dnes rozdavaji tridy uz samy, zadnou ozbrojenou pest jiz nepotrebuji…sem tam postouchne stat, na nekoho ukaze prstem…

 38. Vikina

  uaáááá, nevím sice, o co jde, páč se dívám raději na pohádky o kocouru Mikešovi (ty o Helmutovi zatím neznám), než na zprávy o sjezdu a o politicích vůbec, ovšem vyjádření
  „(Ty tři mimoně, kteří si dovolili psát o něčem jiném, jsem ze seznamu vyhodil. Patří tohle vůbec na blogy iDnes?)“
  považuji za naprosto suprové. Za to Tě, Tarasi, Dvořák, moc nepochválí. On si tak zakládá na čistotě Iděsu, a Ty mu to tak shodíš!

 39. Taras

  Statistiky říkají jasně, že OSVČ platí do společné kasy zlomky toho, co zaměstnanci. Přitom ta pojištění jsou víceméně solidární záležitost, na nich visí soudržnost společnosti a výživa a výchova mldé generace stejně jako péče o staré lidi. Živnostníci nepřispívají ani na provoz státu, ani svým dětem a prarodičům na jejich potřeby, co ušetří, používají pro svou spotřebu teď. Tedy bourají společenský systém – a volí pravici, která jim tohle obohacování se na úkor zaměstnanců umožňuje. To jsou fakta statistická, fakta z reálu jsou ta, že se jim vede – oproti zaměstnancům – sakra dobře. To, co rozkradou nahoře je jedna věc. To, o co okrádají společnost živnostníci druhá. Zatočit je třeba s tím i oním.

 40. ;-)))

  Ono to cele zapada to vetsiho globalniho celku rozbijeni a likvidace narodnich statu, jejich zruinovani a rozkradeni, snahy vyvolavat chaos a nasili a smerovani k dalsi svetove valce

 41. sax

  Ovsem neni koure bez ohne, smajliku, zivot ve stredni tride se pod osnovou rozvinuteho kapitalismus stava pravym peklem…tedy ani ona stredni trida nijak zvlast nestoji o svoji existenci, neda se v ni dychat, cokoliv je lepsi, nezli permanentni dozor „velkeho souseda“, jak se nekdy vysvetluje.
  Ve svetle ztraty organicity (sociality, spolecneho a participovaneho cile) je souziti v intimni „kapitalisticky rizene“ komunite (predmestske ctvrti, satelitnim mestecku, malomeste) neunosna uloha. Chybi ritualy, vzdelavani k nim a jejich akceptace, stratifikace neprobiha rizene, ale pod vlajkou permanentniho sousedskeho boje. Je to vycerpavajici, unavne, stresujici…stredni trida nekonci proto, ze by na ni nekdo jen tak utocil (to se delo vzdycky), ale ze vzala za sve zasady kapitalisticke individuace a to ji polozilo, rozpousti se sama, dobrovolne.

  Prikladne receno: pan lekarnik, dentista a velkoobchodnik zemcaty jiz nemaji sve stamgastske misto ve svem hostinci „U koruny“ a nikdo je na promenade nezdravi, vyjma tech, co po nich chteji nejake ulevy. Nemaji uctu, zacinaji se odcizovat, jsou neprimerene tvrdi na sve klienty (=sousedy).
  To je dano jednak zvysenym mnozstvim „lekarniku“ a druhak rozbitim starych stavovskych (cechovnich) pravidel, ktera byla soucasti obecni kultury. Za oboje muze kapik, je to ta sama situace, co za Marxe, jen ve vetsim:
  „Vse trvale se meni v paru, vse posvatne se znesvecuje“ (c) Marx
  Nehlede na to, ze stredni trida je dnes nekonecne vetsi, nez byla kdysi. je skoro vsude, vsichni v ni maji stejna prava a moznosti a tak si jdou po krku navzajem.

  Narodni stat je pak jen tresnickou na dortu: to totiz neni zadny prirozeny utvar, ale vymyslena „obchodni“ enklava. Prirozenym utvarem je rodina, rod, klan, obec, co stoji nad tim, je umela spravni jednotka, slouzici smene zbozi.
  Narodni stat padne ze stejnych duvodu jako stredni trida: chybi mu tmel, produkovany jeho jednotkami- obcany, ti uz nemaji zadny duvod zit pospolu (vzajemne se podporovat), protoze to prinasi jen starosti a zadny profit- veskera „statotvorna produkce“ je totiz obratem absorbovana a zneuzita…a to druhymi obcany…nejake nadnarodni korporace duvodem ztraty duvery ve stat rozhodne nejsou.

  Jak rika Eliade: „Zadne nabozenstvi nebylo porazeno mecem, nybrz jen proto, ze prislo jine, s lepsi nabidkou.“

  Narodni stat ani stredni trida jiz neni schopna nabidnout svym jednotkam- ucastnikum zadny vetsi profit, proto oboji take konci…je to pouze vec zvyku…vitejte v novych casech 8-)

 42. ;-)))

  Pekne
  Jen jednu posledni poznamku…
  Bajna STREDNI TRIDA
  U nas a vicemene v cele vychodni evrope je to tak, ze lide touzi byt stredni tridou, touzi se tak oznacovat, byt na lavicce, ne pod lavickou a mnozi z nich okate opovrhuji temi, kteri jejich statutu nedosahnou. Rikaji jim socky, pripadne duchodci.

  Komicke na tom je, ze jsou sami ty ubohe socky
  Protoze clovek patrici do stredni tridy musi byt schopen si jednou za 3 roky na leasing nebo za hotove poridit auto stredni tridy /tedy za cca 1mil/ bez toho aby jen naznakem ohrozil svuj rodinny rozpocet.

  Rozhledne se kolem pratele, otevrete oci a prozrete tu fales, media, poskoci tech co vas okradaji vam vnucuji tu krasnou myslenku, PATRITE DO STREDNI TRIDY ;-)))

  Podobne jako pred 2.sv. vnucovali nemcum myslenku ze jsou vyvoleny narod, coz po finalnim neuspechu uspesne prevzalo USA, ktere se okate hlasi sama sobe jako nejlepsi narod a odjakziva touto myslenkou zije jejich vedouci vyvoleny narod, kteremu delaji nejvetsi a nejbohatsi onuci a kolonii, ktera za ne vrazdi i umira.

 43. Milan

  Janiko, nechci se věnovat celé diskusi, protože nemá smysl, když nejsou vyjasněny pojmy.
  Nicméně píšete-li, že malí živnostníci (???) a zaměstnanci jsou na stejné lodi, tak nemáte pravdu. Vůbec nemáte pravdu.
  Zaměstnanec dostane plat po zdanění a odvodu zdravotního a sociálního pojistného, přičemž s výší těchto srážek nemůže vůbec žádný způsobem manipulovat. Cokoli pak pro sebe a svou rodinu z těchto zdaněných peněz koupí, to mu bude opět zdaněno.
  Naproti tomu malý živnostník svůj zisk nejprve zmenší o náklady, do nichž si započte všechno, co potřebuje pro sebe a svou rodinu. Od benzínu do auta až počítač pro děti. A většinu toho, co nakupuje, nakupuje nezdaněně. A teprve ze zbytku zaplatí daň a ta je u pozoruhodně velké části z nich nulová či nedůvěryhodně mizivá, a na sociálním a zdravotním pojistném mohou zaplatit minimální částky podle své úvahy, ovšem když se blíží mateřská či plánovaná operace apod., zaplatí samozřejmě více…
  Nejsou na jedné lodi, ani zdánlivě nejsou na jedné lodi.

 44. Astr

  2 tydny jsem nebyl hlavou dolu ( uz zase ano) a tak si snad mohu dovolit opet I nazor hlavou dolu .
  Plati to obecne, ze jsou veci vice a jine mene zasadni.
  Viz komentar Milan o spricli vyse, , ano ma pravdu, tady se tomu rika contractor a pracovat na contract neboli na smluvu o dilo ci jak tomu rikate v EU ma sve vyhody a nevyhody. Vyhody popsal Milan vyse, pridam ze I mnoho a podle cisel stale vice podniku se zbavuje „normalnich“ pracovniku a uzavira smlouvy radeji s kontraktory. Usetri za placeni dovolenych, promarodenych dnu, jakoz I dnu kdyz pracovnika nepotrebuje a plati jen kdyz ho potrebuje.
  Trvale zamestnani ma sve jistoty! Nejistoty kontraktora je vyvazena jen temi penezi navic taktez I z moznosti placeni mensi dane, takze suma sumarum se tu pohadejte radeji o tom zda zamestnanec ci byt „zivnostnik“. Tady je to podobnr jako s kourenim. Jen strcite jednu nohu do spitalu ci do cekarny lekare uz k vam leti otazka jak to mate s kourenim. A prestoze cisla jasne rikaji ze kuraci jsou na tom se zdravim hur nez nekuraci, nekteri lide kourit neprestanou a neprestanou!
  Zminil jsem to proto ze pruzkum jednoznacne ukazal ze mnohonasobne vice stresu si prozivaji, kontraktori, tedy od remesniku az po IT a dalsi vysikoskolsky vzdelane lidi kteri jsou radeji na volne noze ale vystresovani, nez uvazani a omezovani svym zamestnavatelem ale ve vetsi dusevni pohode (poduk zamestnavatel neni superanticontramulte velky buzerant)

  Takze zamestnavat sam sebe contra nechat se zamestnavat nekym jinym jsou 2 stany jedne mince.
  Mince kterou tiskne v Emerice FED v ostatnim svete nekdo jiny ale vzdy to spravuji banksteri tu vice tu mene nenazrani podle toho jak a co jim ta ktera vlada dovoli.

  To hlavni uz tu mate vyse napsano, co je hlavni problem Tschechistanu:

  !!!Vypadek dani u OSVC cini nejakych pouhych 20 miliard, pritom asi 20x tolik utece statu na vyvezenem zisku a korupcnich zakazkach.!!!
  Dalsi jasny duvod a dukaz proc ti nejspravnejsi kapousi chteji mit stat ktery nic nereguluje!

  Zas a znova a stale az do omrzeni proto musim opakovat,
  ze to co prave probirate je hledani pijavic u pacienta ktery ma otevrene zily.
  howk

 45. brtnikvbrlohu

  Hehe – nedal jsem to nejpodstatnější jako poslední odstavec – ale Astr ano, pro osvěžení zopakuju:

  „když se podívám na celou kauzu (a že bych Mládka zrovna musel) tak je to jen další kapitola štvanice našich sdělovadel proti “levici” – kdyby nebyla tato kauza tak by se našla další jiná. Není tu důležitý obsah celé kauzy ale to kdo a proč ji vyvolal (když navíc došlo k překroucení celého výroku).“

  – dodávám – by se neviděly ty otevřené žíly :)

 46. Báša

  Tarasi, Vy jste legrační. Já se čas od času podívám na Vaše články, zasměju se a jdu dál, jenže zde mi to vskutku připadá moc kách. Aby jste věděl, já nic nenamítám proti Vaší třídní nenávisti, ta legrace s ní je to, že jí směrujete nikoli na skutečné pachatele problémů, ale na entity, které se tak, ať už ze setrvačnosti nebo protože je nutno v mainstreamu zrovna budit dojmy, jen nazývají. Příkladem budiž to, co nazýváte pravicovou vládou. Vy to tak nenazýváte proto, že by byla pravicová, ale proto, že se tak říká v novinách. Potíž je v tom, že ta vláda (po ovoci poznáte je) je socialistická. Ale Vy se tim nenecháte rušit, možná proto, že byste musel revidovat některé Vaše postoje. A to samé je to s tímto Vaším článkek. Podnikatel (živnostník) je zlo. Srandisto. Jaký podnikatel a jaký živnostník? Já Vám řeknu, jak se u nás zachází se živnostníky.
  Když si chce takový malý živnostník (cca 5 zaměstnanců a 5 příležitostně najímaných externistů ) vydělat, nemá jinou možnost, než dělat pro velké firmy, které dostávají státní zakázky. Metrostav, Unistav, Konstruktiva a podobně. A tyto firmy, což jsou také podnikatelské subjekty, to dělají následovně:
  Dostanou (vyhandlují, koupí) státní zakázku. Tato zakázka je – dejme tomu – za dvě miliardy. Z těchto dvou miliard padne obratem 100 mio na úplatky. A pak nastoupí oddělení, říkejme mu nabídkové, kde špičky v oborech rozdělí zakázku pro budoucí subdodavatele, a každou tuto část (stavba, sanita, TZB, elektro, Mar…) pečlivě ocení, jako by jí sami nabízeli. A pak se čeká. Čeká se do okamžiku, než je šest týdnů do zahájení stavby a pak je dokumentace rozhozena zájemcům a probíhá výběrové řízení (dokumentaci pro nabídku si zájemce musí KOUPIT a zaplatí za ní zhruba 1% předpokládaného zisku). Nabídky se sejdou v oddělení popsaném výše, kde se porovnáním s vlastními nabídkami nehledá nic jiného, než nejmenší cena a jestli někdo neudělal chybu. S takovým šťastlivcem je okamžitě uzavřena smlouva, jejíž součástí je klauzule, která říka, že si dodavatel prohlédl dokumentaci, neshledal v ní závady a tím přebírá kompletní odpovědnost za stav dodávaného celku. Viděl jste někdy dokumentaci k průměrnému objektu pro průmyslové nebo obchodní využití, Tarasi? Tím si dotyčný živnostník zatloukl skobu, uvázal na ní provaz, na konci udělal smyčku, postavil se na štokrle, vstrčil do smyčky hlavu a zakřenil se. Všechny problémy, které pak na stavbě vzniknou, jdo za ním. Že tady měla být stoupačka a ona začíná o dvě patra výš? Viděl jste dokumentaci? Je to Váš podpis? Udělejte si. Že měděné dvoupotrubí, metr za 1200 mělo jít tudy a nejde to? Domluvte se a těch 100 metrů navíc natáhněte jinudy, protože jste viděl dokumentaci. Že přívody k rozváděčům nejsou dost dimenzované? Viděl jste…. A tak dál.
  Ale předpokládejme, že zakázka skončí a vypadá to, že alespoň neproděláte. Zlatý voči. Přijde přejímací komise, která míní, že uvolněné kachlíky na chodbě před kotelnou zavinili Vaši lidé a budou Vám strženy z ceny. Že ta čmouha na malbě ve 2.n.p. je od Vašich štaflí a její oprava Vám bude stržena z ceny. A další a další. A když se Vám to nelíbí, podejte žalobu (a už si neškrtnete).
  Při tom všem, je Vám stržena jistina na dílo, doshující až 15% z ceny zakázky, která je Vám vrácena po uplynutí záruční doby (to může být až 6 let ale viděl jsem i 10). Jste šťasten jak blecha, když martýrium skončí a očekáváte platby. Joj cigán! Poslední platba není o 5 měsíců zpožděna jako ty předtím, ale nepřijde vůbec. Je Vám ovšem, za stejně „výhodných“ podmínek, nabídnuta zakázka další. Při tom všem jste samozřejmě už dávno odvedl státu daně, včetně daní za tu jistinu, DPH, zaplatit zaměstnancům a subdodavatelům a podobně. Je to zhruba polovina toho, co byste byl vydělal, pokud by to bylo alespoň o polovinu lepší.
  Výsledkem je to, že ona velká firma, aniž by kdokoliv od ní kopl do země, vydělala 900 mio, Vy jste rád, že jste přežil, a vezmete jakýkoliv rodinný domek, kde se dohodnete s majitelem na platbách bokem, aby jste nemusel propustit zaměstnance (dobrý technik TZB se vychovává cca 6 let).
  Tarasi, Vaší třídní nenávist by jste měl nasměrovat na státní úředníky, kteří svým bratříčkováním s velkými subjekty umožňují takové praktiky. Štěkáte na špatný strom.

 47. Karel Cach

  Nečetl jsem všechny komentáře, je toho opravdu hodně pro i proti. Já ale s Tarasem v podstatě souhlasím. Onehdy jsem v noci poslouchal konaktní program Rádia F 1. Probíralo se téma zaměstnávání důchodců. Bylo tam spoustu hlasů, že důchodci se drží zaměstnání jako klíšťata a berou tak pracovní příležitosti mladým. Pak se tam dovolala jakási lékařka z Karlových Varů a prohlásila, že musí i v důchodu pracovat, protože by ze svého důchodu 7000 Kč nevyžila. Nevěřil jsem vlastním uším. Co to plácá za blbost – důchod 7000 a lékařka? Já – střední technik v chemickém průmyslu, mám důchod skoro 15000 a moje žena, která jako laborantka měla příjem pod průměrem, má důchod skoro 12000. Pak mi to ale docvaklo. Ona paní doktorka šla zřejmě ihned po převratu do soukromí a platila jen tu nejnižší povinnou částku na sociálním a zdravotním a jestli vůbec platila nějakou daň z příjmu to je diskutabliní. Mně padlo měsíčně na sociální, zdravotní a daň 12000 Kč! Tak kdo je pak živitelem sociálního systému – zaměstnanec, nebo soukromník typu paní doktorky? Kdyby poctivě přiznávala své příjmy a platila tak, jako musí platit každý zaměstnanec, měla by důchod rozhodně vyšší než mám já. Jestliže je takových milion, tak není se čemu divit, že na důchody a na zdravotnictví nejsou peníze. A z těch, co se vyberou, ještě dokáží státní úředníci rozkrást.

 48. ;-)))

  Libi se mi, ze vzdy kdyz se upozorni na neco spatne, jde o TRIDNI NENAVIST !!!

  Taky se mi libi ze kdyz zivnostnici ojedou stat o 20mld, je to prkotina, neresme to, pac jini kradou vice!!!

  Takove postrehy…
  Taky se mi libi, ze zivnostnici jsou na tom spatne, protoze MUSI delat pro velke firrmy a ty s nimi vzdy vyjebou… finalne zadrznym.
  Taky se mi libi, ze maji 5 externich zamestnancu = taky zivnostniku na OSVC

  Kdyz to zhrnu, za to vse muze tridni nenavist
  Nemohou za to ti zovnostnici, kteri do takoveho systemu naklezli, kolaboruji s nim a svou kolaboraci ho udrzuji nazivu. Dokonce za to nemuzou ani ty velke firmy, ktere vysaji zisk, OSVC predhodi vsimne a prelijou ho na Kypr.

  Muze za to tridni nenavist, tech co o tom mluvi.
  A vy se dohodnete na platbach bokem, a je to vyresene, bajecne a bajecne!
  Toz nejsem si zcela jisty kdo steka na spatny strom.

  Pokud si zivnostnik neplati socialni, je to jeho vec, stat to prezije, ale pak samozrejme musi dostat odpovidajici duchod, nemilosrdne. Pokud krati dane platbami bokem, musi dostat po gulach, odebrani ziv., listu a zakaz podnikani a pokutu
  Neni jine reseni

  Ovsem zdravotni ciste logicky, pokud nebude zruseno povinne pojisteni nusi platit stejne jako kazdy zamestnanec. Ten ho ovsem plati ze mzdy, jak ho vycislit u osvc ktery za kazdych okolnosti vykaze nulovy zisk? Ja bych rekl pausal z prumerne mzdy, osvc pak svou tridni nenavist mohou smerovat vuci tem, kdo tu prumernou mzdu vypocitavaji a tvori. Pak pochopi rozdil mezi parazitovanim a solidaritou.

  A proc?
  To luxusne popsal SAX, o tom tmelu…

 49. ;-)))

  A to nemluvim o medialni valce kolem toho…
  ODS dekuje bohu za Mladka, muze s Kalouskem kvicet a zamluvit vlastni zlodeje.

  Nejen ze media zcela prekroutila a vytrhla z kontextu slova, oni se nestitili dokonce sestrihat video.
  Takze na pocatku bylo video z Mladkem a celou vetou s pravdivim … KDE PARAZITUJI na ZAMESTNANCICH a finale je uz jen PARAZITUJI NA ZAMESTNANCICH

  Nebo tradicne tyden.cz
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/prazska-cssd-chce-hlavu-mladka-a-dienstbiera-vyzyva-aby-mlcel_264546.html

  Presstitut David Jares pise o „pražské soukmenovce“
  Mno titulovat cleny ODS nebo TOP09 nalepkou soukmenovci na to gule nema, pac by dostal padaka, ;-))))))))))))))))))))))

  Mladek bud zamerne nebo neomalene vyjadril pravdu, ktera ODS a TOP09 nalila sily vyvolavat tridni nenavist a postouchnout zivnostniky kteri si nevidi do pusy tocic se pouze na tom jedinem slovu PARAZITOVAT, obezretne vypreparovanem s vety, ktera dava logicky smysl.

 50. Janika

  Nestíhám všechno přečíst, tak jen k tomu, co napsal Milan19.3.2013 v 11.34 – to jsou takové „pohádky ovčí babičky“, Milane :-). To, že někomu něco sráží zaměstnavatel a někdo si to sráží sám jsou podle Vás tak veledůležité rozdíly? Důležitá je výše částky a také to, že živnostník musí, prostě musí těch nějakých 4000 měsíčně minimálně odvést, i když jeho příjem je nulový. A jaké prosím Vás nezdaněné nákupy? To jako myslíte, že ti řemeslníci jsou všichni plátci DPH? A ti, co plátci jsou, si podle Vás nechávají vracet DPH z potravin, nebo z televize, či ledničky a kožichu pro manželku :-))?

  Prostě – ujasněte si, co chcete srovnávat – administrativní postupy? Nebo to, kolik těm lidem zbyde na živobytí? Nebo to, kolik odvedou státu ze svého příjmu (konkrétní čísla jsem už uvedla – při malých příjmech odvádějí víc živnostníci)?

  Nebo to, co je opravdu podstatné – že obě skupiny prodávají svou námezdní práci? A jsou na tom tudíž asi tak stejně blbě. Jsou z tohoto hlediska na jedné lodi.

  A nevěřte pověrám o živnostnících, kteří si od daní odečtou rodinné nákupy a proto nic neplatí na daních, proboha. U těch malých příjmů, srovnatelných s nižšími mzdami, si odečítat nemusí nic, daně neplatí ani zaměstnanec, ani živnostník. To je běžné všude ve světě, že určitá část příjmů je od daně osvobozená. Akorát že zaměstnanec pobírající ty malé příjmy zaplatí pojištění pár stokorun, kdežto živnostník pár tisícikorun.

 51. Jakub

  Nečetl jsem to celé, ale zeptám se: pokud je v plánu srovnání odvodů u osvč na úroveň zaměstnanců (kde se nějak záhadně do odvodů počítá i částka odvedená zaměstnavatelem), budou také sjednoceny podmínky pro výkon nezávislé činnosti? Budou u osvč propláceny svátky, dovolená, sníží se odpovědnost za škodu a bude někdo těm osvč vést účetnictví, zajišťovat práci, shánět zakázky a nakonec jim po ukončení živnosti dá odstupné? Já si myslím, že nikoliv. Proto je pro osvč nižší odvod a nepovinné nemocenské pojištění jistou výhodou.

 52. ;-)))

  NEPOVINNE NEMOCENSKE je ryzi parazitovani , sluzby na ne stoji stejne jako na zamestnance

  Ano, jiste jim bude proplacet svatky, dovolene zamestnavatel, stejne jako odstupne preci

 53. Janika

  Smajlíku mohl byste mi vysvětlit, prosím, jak a na čem, na jakých službách, parazituje živnostník, který si neplatí nemocenské pojištění?

 54. ;-)))

  OSVC maji minimalni zdravotni pojisteni cca 1700Kc, cca polovinu toho co normani zamestnanec, presne 13.5proc nejakeho virtualniho vymerovaciho zakladu

  Tedy proti zamestnancum parazituji na systemu, protoze jejich leky i leceni stoji stejne jako u zamestnancu, ackoliv kdybych chtel byt umanuty ala pojisteni aut podle veku, mista, jsou vyrazna rizikova skupina a meli by naopak platit vyrazne vice, ze…

  Neplatit pojisteni ze zakona nemohou pokud nepatri do specialni skupiny, student, duchodce, invalida nebo pecujici i dite.
  O tech zadna, to je podle me ok
  Takze neplatit normalne mohou jen tak ze proste neplati, vytvari dluh. Jak se s dluhem pote casem nalozi je jina kapitola.

  Vetsi parazit uz je jen stat, resp. jeho pojistenci, kteri plati uplne hovno.

 55. ;-)))

  u tech platcu janiko, pokud to dokazou zdokladovat, vsadte se ze si narokuji klidne i dovcu na jamajce, vybaveni bytu i kozich.

  A vim o cem mluvim!!!
  Pokud nevite vy, je to jen signal ze k nim nepatrite a nevite, z jejich pohledu jste neschopna.

  To se treba dela tak, ze dovca se fakturuje jako jazykovy kurz. By jste koukala co je mozne a z jakou drzosti borci pozaduji po svych dodavatelich kolaboraci a prenaseji pachani trestne cinnosti na ne. Typicky treba ty naklady, vse dostat pod hranici odpisu po domluve s dodatelem a rozdil vyfakturovat obraze za chlebicky prakticky za jine sluzby.

 56. ;-)))

  Vite co udela podnikatel kdyz nema kseft? Obvola kamarady, je to takova lokalni komunita ala mafie. Poradi si aby zametnal manzelku atd…

  Nebo vite jak se resi duchod?
  Nekdo ma moc velky plat a tudiz velke odvody, no hruza.
  Ale ma duveryhodneho kolegu kamose, fiktivne zamestna jeho manzelku, fiktivne ji plati mzdu, tiudiz mi sice blbe zdanene, ale ciste penize a nizsi zdaneni. ve finale vydela. Manzelka sedi doma a ceka na duchod kdy bude mit paradni zaklad.
  Skody bilych limecku jsou mimo realitu, vedle toho cigani na davkach nebo jejich trestna cinnost, je jen otrava, z hlediska objemu prkotina.

 57. ;-)))

  Co myslite ze se provede se zakladem manzelky pred materskou, hadejte…

 58. Báša

  Hele, smajle, syšel jste někdy pojem „Lafflerova křivka“?

 59. Astr

  :-))))))))))))
  Smajliku Vami popsane deje
  a ja verim ze I az tak nepoctive se to v Cechistanu deje
  na to je jedina odpoved
  musi byt spravne nastavena latka
  pres kterou nejede vlak ani zadny Mafioso tatka.

  Smajliku sice jste to popsal ze sveho pohledu jiste spravne
  stejne tak Milan, ale
  stale plati co napsal Sax vyse:

  Vypadek dani u OSVC cini nejakych 20 miliard, pritom asi 20x tolik utece statu na vyvezenem zisku a korupcnich zakazkach.

  Nebavime se tu nahodou o hovne a nezacina tohle hovno trosku smrdet?

  Hadate se tu o nepodstatnem a zatim to podstatne zustava nedotceno!

  AZ PRACE NA SMLOUVU BUDE ZDANENA JAK ZDE NEKTERI HLASATE, CO PAK ?
  BUDE NAJEDNOU LEPE A RADOSTNEJI?
  NEBO SE BUDE JESTE LEPE VYVAZET ZISK A LEPE TO POJEDE V KORUPCNICH ZAKAZKACH A ROZKRADACKACH ?

  Nektere komentare jsou opravdu zajimave:-)
  Jako informace o tom ze necasova vlada je vlastne socialisticka :-) cha cha cha
  Jak je mozne ze odpousti bohatym na danich a odira chude a nejchudsi ?
  To odpousti stale malo a proto

  . pro české firmy byl Kypr loni třetím nejoblíbenějším daňovým rájem. Podle společnosti Čekia si do něj převedlo své sídlo 1 912 firem.

  Proto Necas a ODS krici ze soc.dem vlada bude katastrofa, az zdani vic nec ODS ze byznys se z Cechistanu presune do zahranici !
  ?
  Straseni Reckem, nyni Kyprem!

  Pozadi tohoto banksterskeho aktu je mnohem zasadnejsi nez par milliard nevybranych dani na ktere odvadi pozornost dokonce uz I sam Kalousek!

  Socialisticka vlada Necase se boji do jakych koncu to budouci vlada soc.dem dovede :-)
  cha cha cha

  Pokud bude situace I nadale v CR takova ze:
  Vypadek dani u OSVC cini nejakych 20 miliard, pritom asi 20x tolik utece statu na vyvezenem zisku a korupcnich zakazkach,

  pak bude pro jedny v Cechistanu stale dobre a pro jine stale hure !

 60. bara

  Praktiky, o kterých píše Smajlík, jsou běžné a kurví charakter. Charakter miliónu lidí, jejich manželek a dětí. A to JE špatné.

 61. Astr

  Baro
  jeste ze spravne rozlisujes lidstvo:>-)
  Ze to mas rozdeleny na milliony lidi a nezapomelas pritom anI na jejich manzelky a deti.

  Vzdy si delala dojem ze si spravna zenska do zivota:-)
  At Ti to vydrzi :-)
  :-)

 62. Janika

  Smajlíku, já to tušila, že si pletete nemocenské a zdravotní… Další Vaše výklady v podobném duchu, různě posbírané a splácané útržky a nakonec mě chcete oslnit nějakým zájezdem , vydávaným za jazykový kurz. Víte, já si sice zakládám na tom, že dělám účetnictví „tvůrčím způsobem“, ale ne tak blbě, aby mi to vyhodil kontrolor s průměrnou inteligencí, a že tam nejsou žádní blbci.
  Smajlíku, se vší vážností Vás žádám, abyste mi tu nešířil ty hospodské rady o zaměstnávání manželek na důchod (víte, kolik let by za ní musel odvádět horentní částky, aby se to do výše důchodu vůbec nějak efektivně promítlo?) a další bludy. Nemám čas ani chuť to tady vyvracet a uvádět na pravou míru.
  Ale jinak Vás tady ráda vidím, neberte si to osobně.

 63. ;-)))

  Lafflerova … slysel, , povazuji ji za blbost, ktera nefunguje a slouzi jen k obhajeni
  Lafflerova jde ohnout kterymkoliv smerem podle vymahatelnosti prava

 64. ;-)))

  to Astr
  ne nebavime se o hovne, byt uznavam ze castka neni nejvetsi, ale
  … je dost velka aby stala za namahu, dobra hospodynka i pro pirko pres plot skoci
  … ignorovanim prave nastavujete latku
  … zavadite prave nespravedlnost a tridni nerovnost

  janiko.. rikam to co vim ze se deje. Jestli je to horentni nebo ne a jak se to promitne do duchodu neni primarni otazka, primarni je zdaneni mzdy darce.

  a mluvim o zdravotnim pojisteni

 65. Báša

  Smajle, Vy si, jako správný hospodský stěžovatel, pletete právo a spravedlnost. Právo a jeho vymahatelnost nemá s Lafflerovou křivkou co dělat. Potíž je v tom, že výběr daní na sestupné části křivky lidé chápou jako nespravedlivé, byť bylo podle práva. Nezapomeňte kdo tvoří právo a proč (viz Kypr). To, že Vy Lafflera považujete za blbost naštěstí nic neznamená.

  Astře, kdyby to o pravicové vládě tvrdil smajl, pochopím to. Jeho vidění světa je… hodně jednoduché. Ale Vy? Zkuste si spočítat, kolik peněz by bylo z milionářské daně a jaké možnosti mají Ti, kterých by se týkala. Víte přece, že posledních 20-30 let dochází k tomu, že snaha velkých hráčů na trhu se napírá k maximální spolupráci s vládami, ať už jsou jakékoliv, a to z toho důvodu, že tímto způsobem lze nejlépe kontrolovat peněžní toky. Tedy přerozdělování. Nikdo tak rád nepřerozdeluje jako socialisté. Vytvoří si tedy vzájemné vazby a není v zájmu ani vlády ani oněch hráčů je narušovat, protože se tím pro oba otevírají dříve netušené možnosti.
  To, že tuto daň chtějí zavést komunisté (Vy jim říkáte ČSSD) nepřekvapí. Je to jen popularizační krok pro masy. A i když ji zavedou (jako že si myslím, že ne), bude tak bezzubá jak jen může být ale o to hlasitěji o ní budou vykřikovat. Ta spolupráce s těmi velkými hráči je pro ně výhodnější, těm socialismus v ekonomice vyhovuje, jak jsem řekl výš, protože jde nejsnáze ovlivnit. Nehledě na to, že by takový krok mohl způsobit odliv kapitálu z ekonomiky směrem k daňovým rájům.

 66. Astr

  to: Báša
  Vase vysvetleni o nutnosti a predevsim vyhodnosti kooperace mezi vladou a bohatci je spravne, jen to tak idelane jak to vykreslujete nefunguje.
  Mereno pohledem zdola, tech 70 80 ci az 90 procent kterym to podle toho jak ta ktera vlada bohatym nasloucha a co si preji dela aby z toho prava ta nejbohatsi vrstva jeste vice mela a sere se na to co by masa lidu chtela.
  Prikladu nescetne, jen kdyz se radne rozhlednete
  zadnou vizi ci moudrost nejbohatsich neshlednete.
  Ze starych komunistickych papalasu si dodnes dela mnoho lidi kozy jak se dnes v Cechistanu rika, neb to byli v mnozstvi vetsim nez malem jak take dnes rikate mozky ne prilis mouidre, ale to co predvadi dnesni nomenklatura nejbohatsich to je podobne nedomyslene !!!
  Prikladu opet nemalo.
  Jak si muze nekdy vyrabet penize kdyz za temi cisly neni zadna hodnota?
  Tim ze tomu rikaji financni derivaty, ze to masivne nastartovalo po r.99 kdyz Clinton zrusil posledni financni regulaci, s dnesnim vysledkem ze je na svete mnohonasobne vice „penez“ nez odpovida skutecnemu stavu hodnot, ze k necemu takovemu vubec mohlo dojit to je ukazkovym prikladem nemoudrosti bohatcu kteri to nechali do techto kmoncu dojit jakoby se domnivaji ze lidi je mozno do nekonecna dojit!
  Neni !
  Reseni?
  To ktere predvadi, je jen vytloukani klinu klinem, nenasytnost az nenazranost zaplatuji tu irakem, tu Libyii, ted predvadi Kyprem !!
  Konkretne ke Kypru a k tomu jak vuci tomuto danovemu raji banksteri celeho sveta v jednom siku nabehli !
  Polopatisticky pro nahodneho ctenare ke Kypru.
  Jak se asi citi jeden z tech lidi z onech jen 2000 businessu v CR kteri se rozhodli transformovat sve penize na Kypr a jenoh krasneho dne mesice brezna 2013 se dozvedi ze banksteri pusti do sveta zpravu ze penize ulozene na Kypru nejsou spravne ale spatne penize, dokonce neplatne penize!!
  Jenom proto ze nebyly spravne zdanene, ze negenerolvaly dalsi multicisla, ktera by si pripsal na sva konta kdo?
  Lid ?
  cha cha cha
  Stale stejni banksteri vladnou svetu a jak Basa vyse spravne uvadi je to take o dohode ezi vladou a temi nejbohatsimi. Cim vice temto nenazrancum vlady naslouchaji a vychazi vstric,
  tim hure se ma lid !

  Neni treba dnes vyhlasit valku a hnat na smrt million lidi coby kanonnenfutr, staci rici ze ty ci ony penize toho ci onoho statu neplati :-)
  Jsou I vyjimky, kdyz to nejde rovnou pres konta v kankach, udela se Irk, Libye.
  Kdyz pomyneme 1,5 million mrtvych od r2003 v Iraku a podivate se na to pres bankovni konto, pak je to naprosto jasne.
  Coby obcan Iraku pokud jste chtel neco koupit ci smenit pak si pripomenme ze za Saddama jste za 1 Iracky peniz dostali v bance 3 USdollary!
  Dnes?
  za 1 US dollar musite dat 1162 Iraqi Dinar (IQD)
  Presne stejne si vylepsili sva kontak banksteri po revoluci v Lybii!
  Opet se obchoduje v obo zemich za petrodollary opet je to na spravne stare ceste !
  A opet se dira mirne zaplacne a zase se popojede krajinou temnou..
  V masmediich jakoz I na internetu se to lidu presentuje v podobe brainwashingu propracovanemu az do dnesni dokonalosti. zasadni se zamlcuje ci prechazi bez povsimnuti, zato v nepodstatnem se jde do detailu.
  Kam se srali komousi se svoji primitivni demagogii:-)
  Vysledek?
  Opet a stale dokola se hledaji pijavice, zatim co pacient ma otevrene zily !
  Svetle zitrky?
  Samozrejme ze ano:-)
  Jen jak pro koho :-(
  Hlavne ze vam zde Basove vysvetli jak spatne „komunisticky“ ruzni smajlici a jini podobni mysli!
  Svet spravny trzni
  co vase konta a charaktery przni
  to je to spravne orechove
  budiz to proto zachovano a nehledano nove!
  =========================

 67. ;-)))

  proboha baso, laffareova krivka je ciste psychologicka zalezitost stojici na vaze zisku versus represe a z ni vyplyvajici riziko

  A to podle vas neni o vymahatelnosti prava?
  Rozdil mezi pravem a spravedlnosti nejlepe dokumentuje axiom

  K soudu se chodi pro rozsudek, ne pro spravedlivost

 68. Janika

  Tak si to ujasněme, Smajliku. Napsal jste:

  „NEPOVINNE NEMOCENSKE je ryzi parazitovani , sluzby na ne stoji stejne jako na zamestnance“

  A po mém dotazu jste vysvětlil:

  „mluvim o zdravotnim pojisteni“

  Takže podle Vás je zdravotní pojištění nepovinné? A je to „ryzí parazitování“?

 69. vittta

  Nečetl jsem všechno takže třeba nesu dříví do lesa ale….

  Řekněme,že se zvýší odvody a daně OSVČ.

  Výsledkem bude celkem logicky zvýšení ceny služeb-a to už se asi tak úplně zaměstnacům líbit nebude.

  Taktéž může dojít k tomu,že nasraní OSVČ,zaměstnávající lidi budou tyto škubat ještě více,než dnes-situace je totiž taková,že zaměstnanec je dnes nucen nechat si líbit prakticky cokoliv.

  Někteří zkrachují-a ti v pohodě buď seberou pracovní místa těm,co by rádi pracovali nebo zaujmou pozici na úřadu práce a nebudou odevzdávat vůbec nic.

  Také se zvýší už tak mizerné přiznávání příjmů,to se ostatně už stalo přiblížením sazeb DPH,kdy se už nevyplatí přiznávat příjem ani kvůli „vratce“ DPH.
  Ono to nadávání zaměstnanců končí ve chvíli,kdy jim někdo řekne „s fakturou za 10 000,bez faktury za 8 000.

  V současné ekonomické situaci je naprosto nesmyslné nějak výrazně zvyšovat daňové zatížení OSVČ,s ohledem na proslulou blbost našich politiků se to ale dá očekávat a tudíž je třeba se na to připravovat-minimálně psychicky.

  Zvýšení daní a plateb by naopak bylo výhodné po ukončení krize (což ale tak nějak je dost v nedohlednu,pokud se to kdy vůbec stane) a nechat věci plynout jak to je dnes-tedy moc se nestarat,jak si OSVČ vedou s odečty apod.
  Však si OSVČ vždycky s daněmi nějak poradí….

  Ty kroky by měly mít určitou logiku-nějaký selský rozum,tohle je jen politický tah,jen nevím,komu to nakonec přinese ty body-mám ale dojem,že ČSSD to nebude,ti nejchudší na ne kašlou a přiklání se ke komunistům,střední třída se jich bojí,protože jen chtějí brát,aniž by se namáhali také něco nabídnout.

  Jo česká levicopravice,to je dílo samo o sobě….

 70. Astr

  Kdyz jeden o voze a druhy o koze?
  alias mluvit stejnym jazykem jeste neznamena mluvit stejnou reci :-)

  Janiko Vase nedorozumeni se Smajlikem kolem pojisteni je podobne :-)

  rikate na zaver:
  Takže podle Vás je zdravotní pojištění nepovinné? A je to “ryzí parazitování”?

  Je nekdy az neuveritelne jak se mohou pohledy na totez lisit.
  Nejlepe na prikladu ktery je blizky vasemu nedorozumeni.

  V USA Obama dosel k zaveru ze 40 millionu zdravotne nepojistenych obyvatel je ostuda a ze je s tim nutno neco delat.

  U zastancu svobodneho rozhodnuti bez hranic ale tvrde narazil.
  Je to preci to nejvetsi znasilneni svobody a demokracie nekoho k necemu nutit !
  Plati I pro zdravotni pojisteni!
  Svobodny obcan USA musi mit svobodne rozhodnuti zda se pojisti ci ne! Jen svobodny obcan a nikdo jiny! On a jedine ON sam si rozhodne ze prozije cely zivot ve zdravi a I tak zemre! Aniz by byl pojisten!
  Dokonce aby se musel pojistit!
  Hruza.
  Ze vetsina z tech vice nez 40 million neni pojistena protoze na to nema, nemuze si to zaplatit, tato kategorie superanticontrademokratu a anti Obamistu jakoby nevidi ci videt odmita :-(

  V kazdem pripade svym durazem na nadrazeni svobodneho rozhodnuti nad potrebou se pojistit, postavilli hranice „svobodnych rozhodnuti“v USA do posice nesrozumitelnosti pro zbytek sveta:-(
  Svobodne rozhodnuti musi byt I kdyby na chleba nebylo, a svodne rozhodnuti po Emericku
  musi byt I kdyz vice nez 40 million chudych obcany je nepojistenych!
  Svinstvo je prave v tom ze je to temito superdemokraty vydavano jako vysledek svobodneho rozhodnuti zda se pojistit ci ne, nikolik tvrde skutecnosti ze ti chudi na to nemaji !

  To jsem ale odbocil od Vaseho sporu . Kazdy to vidite z jineho uhlu. Zivot je mnohobarevny a je jen malo jevu ktere maji podobu jednoznacne a nezpochybnitelne jednobarevnou az cernou ci bilou:-)

  Mozna se nudne opakuji ale na nedorozumeni mam krasny a naprosto srozumitelny priklad rozdilneho pohledu na vec:-)

  Na jistem WC v Praze byl napis
  ANICKA JE KURVA!
  Pod to jiny ucastnik napsal svuj rozdilny pohled na Anicku slovy:
  PROC DYZ TAK KRASNE SUKA !

 71. Janika

  Astře, Vaše povídání je milé, zábavné a moudré jako vždycky, jen mě mrzí, že jsme se nepochopili ohledně Smajlíka. Jde o to, že ani netušil, že zdravotní a nemocenské jsou dvě naprosto různé věci. Z této své neznalosti pak dával dohromady naprosté nesmysly o nepovinném zdravotním pojištění a z nich vyvozoval tu nespravedlnost a nemorálnost, O KTERÉ SE V TOMTO POSTU JEDNÁ! Takto postupoval on i jiní v řadě dalších věcí, diletantsky, amatérsky, bez znalosti věci a na základě hospodských plků se tady dělaly rezolutní závěry. Přiznám se, že tu snůšku nesmyslů, co se tady objevila, nemám čas ani chut uvádět na pravou míru a uvedla jsem alespoń ten jeden příklad se zdravotním-nemocenským.

  Ještě pro jistotu: ZDRAVOTNÍ je povinné pro všechny a zakládá nárok na zdravotní péči. NEMOCENSKÉ je pro živnostníky nepovinné a když si ho neplatí, nemají nárok na vyplácení nemocenských dávek.

 72. Astr

  Janiko,
  tak to ja jsem druhy Smajlik, jestli ne prvni pokud jde o nektere vedomosti ci nevedomosti!
  :-(
  Vysvetleni proste, za doby realneho socialismu bylo pojisteni jen jedno a rozdeleni vyse uvedene
  ZDRAVOTNÍ a NEMOCENSKÉ v takove vasi nynejsi SAMETOVE podobe neexistovalo.
  Pokud Smajlik zije podobne jako ja mimo rodnou zem a navstevuje CR jen prilezitostne jako turista, pak jiste stejne jako ja nektere jevy a dokonce vase samozrejmosti dneska vubec nezaregistruje.
  Pak to vypada jako opakovani „hospodských plků „:-)
  Panove co sedi v hospodach byt I te posledni 4 kategorie? urcite o tom vedi vic nez exulant co je uz par desetileti od Sametu odtrzen a pak prilezitostne na cas vyvrzen :-)

  Dik za info :-)

 73. Janika

  Astře, každá země to má jinak nastavené, to je jasné, a člověk má co dělat, aby se orientoval v tom svém :-).

  Ono je to snad naším národním rysem mluvit do všeho bez znalosti věci. Bohužel i naši zákonodárci, včetně pana Mládka, tomu rozumí jako koza petrželi. A nebo, a to je horší, hledají společného nepřítele, někoho, co se mu dá ještě brát a co se nemůže moc bránit. Wittta to vystihnul dobře.

  A já s hořkostí a s vědomím si toho, že ještě víc naštvu autora tohoto článku, který odtud na protest odešel, dodám, že mi to něco silně připomíná. „Za všechno zlo můžou židé živnostníci a když s nimi zatočíme, budeme se mít všichni líp.“

 74. ;-)))

  Mozna jste si nevsimla Janiko, ze nikdo s nimi nechce zatocit. Na pocatku otevreni diskuze byl zcela opravneny pozadavek na elementarni spravedlnost. Tedy muzeme snizit dane zamestnancum nebo zvysit zivnostnikum , tak aby zadna nebylo na tom hur nez druha.

  Nadech nenavisti todu dodala az kvicici zahranicni media

 75. vittta

  Mě se ty řeči o nepovinném zdravotním pojištění jeví o to divnější,že to není žádná „tradice“(nebo jak to nazvat) ale věc relativně nová.

  To je tak….5 let(??) co to tak udělali,dlouhou dobu to normálně povinné bylo.
  Tedy jak zdravotní-tak nemocenské se posílalo na jeden účet.

  Pak najednou se zdravotka posílala na jeden-a nemocenská na druhý a to dobrovolně ale v jakékoliv výši.(myslím,že strop byl 1500,-)
  Tam byly pozoruhodné náhrady za den-sice až ten patnáctý ale zase se co den dostalo to,co se platilo za měsíc.

  Tedy když někdo platil litra,dostal za 15 den(a víc) bai-voko 950,- a od nějakého 30 dne dokonce bai-voko 1100,-.

  Nyní už to nejde-nemocenská je dobrovolná ale její výše je daná výší zdravotky-tedy jedinec sice může platit kotel,ale musel by platit i odpovídající zdravotku,což se samozřejmě nevyplatí,neb se to nedá odečítat z nákladů.

 76. vittta

  -)))-Já bych se rád zeptal,co z toho bude zaměstnanec reálně mít,když se zvýší daně OSVČ.
  Každému,musí být přeci jasné,že peníze,vybrané navíc se okamžitě rozkradou,navíc je to poměrně nevelká částka,mluví se o nějakých 15 mld.ale úvahy těchto vlád jsou ryze teoretické,resp.matematické.
  Tedy se naprosto neberou v úvahu důsledky takového kroku-o nich jsem právě výše psal.

  Dále bude mít zaměstnanec dražší služby a některé služby mohou zmizet úplně.Sežeňte dneska třeba ševce,že jo.
  Náklady veliké a zisky logicky malé-jenže také je taková služba někdy potřeba.

  Nebudu to spát znovu.

  Mě to připadá,jak když dementní pravicoví politici tvrdili,že po zaplacení poplatku u doktora 30 vočí se zlepší služby.

  A co nadšených pravicových volů tomu věřilo-to jsem doslova žasnul.

  Dokud nebude pořádek v zákonech,má jakákoliv platba státu cenu podobnou,jako kdybych si bankovkou vytřel prdel.

  To také nebude příjemné-a stát (tahle parodie na stát) za naše peníze pro změnu platí úplatné fízly,nespravedlivé soudce,exekutory,co připomínají spíše loupežníky atd…atd…atd…a ještě dávají peníze církvím!!!!

 77. Eddie

  Zdravim Tarasi, Vy se rozohnujete cim dal vic, clanek od clanku je to ohnivejsi, ale tady budu radeji mlcet nebot jsem take parazit a naramne si to uzivam.

 78. Taras

  Eddie, to nejstrašnější je teprve před námi, máte se na co těšit.

  Janiko, jak nahoře napsal Vitta, nejde o to smést živnostníky z povrchu zemského, ale donutit je, aby přispívali do společné kasy STEJNĚ, jako zaměstnanci. To doposud nedělají a tak okrádají erár (taky špatně nastavenými paušály na náklady) zhruba o padesát miliard korun ročně – a samozřejmě že parazitují. Jinak ten problém sice není hlavní, jsou horší, ale jedním z hlavních je.

  Vitta to ovšem vulgarizuje s tím, že co dostane erár navíc, prožere. Státní rozpočet má asi tři čtvrtiny nákladů mandatorních, neboli ty musí vydat ze zákona (hlavně sociální). A právě na ty se dneska přestává dostávat, když navíc modří zločinci podřízli úmyslně příjmy, odpustili bohatcům platby a přivírají oči nad živnostníky.

  Neodešel jsem proto, že máš jiný názor, odešel jsem proto, že jsi mi k tělu článku přidělala vlastní stanovisko, přesně podle vzoru Čulíka z BL. Ten taky do cizích článků vkládá své opravné a upřesňující poznámky, dokonce i dovnitř. Já jim dal asi pět článků a u šestýho právě kvůli téhle jeho manýře a cenzorským sklonům skončilo. V diskuzi jsi mohla nesouhlasit až do alelujá.

 79. Janika

  To máš těžké, Tarasi, když se někdo podívá na můj blog, přelétne nadpisy a ani nemusí číst diskuzi. A tenhle samotný nadpis je natolik proti mému přesvědčení, že se z pouhého pohledu na vlastní blog i já sama vždycky osypu :-). Uznávám jediné – měla jsem ti to předem sdělit a případně navrhnout dohodu, že tenhle článek tady vynecháme. V každém případě ti přeju mnoho dalších úspěšných počinů :-).

 80. vittta

  Ono jde také o to,Tarasi,kolik za rok dělá pravicový chemik díru v rozpočtu-a kolik reálně může ze živnostníků vyrazit.

  Píšeš o 50 mld-to mi přijde nadsazené,dle samotné ČSSD je to nějakých 15 mld.

  Otázka zní,jestli ty peníze-i kdyby to bylo těch 50 mld-mohou nějakým zásadním způsobem změnit vyhlídky ČR do budoucna co se státního dluhu týká.

  Odpověď je jasná-nemohou.
  To je všechno jenom taková hra,státy už dluží tolik,že to nemůžou nikdy zaplatit,ani kdyby se stavěly na hlavu.

  Tedy si myslím,že případné zdanění OSVČ a nakonec i zdaňování kde-čeho už nyní nemá prioritní cíl snížení zadlužování-neb to se může v nejlepším případě jen zpomalit-ale skutečný cíl bude někde jinde.

  Rozeštvat lid,vyrábět vnitřní nepřátele a ožebračovat.

  Kam to povede těžko odhadnout-ale já moc nevěřím na velká spiknutí a tedy si myslím,že za politikařením a ožebračováním je ve skutečnosti obyčejná touha po korytech bez jakékoliv vize do budoucna.
  To není český problém,ani problém české levice či (ha,ha) dokonce české pravice a už vůbec ne problém českých OSVČ,to je problém evropský a „euroatlantický“.
  Nikdo z velkých mocností už nemá chuť přijmout řešení a tak mlátí prázdnou slámu a čekají,až přijde ona pověstná „potopa“.

  A všichni vlastně věří,že nakonec nepřijde a že to „nějak“ dopadne nakonec dobře.

  Jenže…jak vlastně dobře by to ještě mohlo dopadnout….

 81. vittta

  A to ještě mohu napsat mou úvahu nevzdělance o penězích.

  Tak běžný živnostník vydělá za měsíc 30 000 čistého.(to už se musí smekat)
  Z těch peněz 90% z nich nezbude ani vorel,většina si neplatí ani tu nemocenskou,jak je znám.

  Utratí je.

  Z každých utracených 1000,-Kč jde okamžitě státu buď 21 nebo 15% na DPH.

  Zbývajících nějakých 850 vytváří zisk jiným obchodníkům-kde je lidé utratí.

  Ti z toho zisku zase odvádí DPH a platí z něj daně atd..atd…

  Tím chci říci,že je to velký koloběh a když komukoliv z těch 30 000 seberu třeba 5 000,tak prostě utratí o těch 5000 méně,čímž se zpomaluje ekonomika,obchodníci a jiní živnostníci nevydělávají,propouští se a jiné věci s tím související.

  U velkých pracháčů to je jiné-ti ty prachy do oběhu nepustí,když mají stropy soc.a zdr a tak jim zbytek zůstane-ale neutratí ho za zboží-nýbrž si za peníze kupují politickou moc a tím se zase narušuje jak politická-tak ekonomická soutěž.
  Někdo by mohl namítnout,jak hodní velkopodnikatelé investují svoje peníze do rozvoje výroby,aby mohli zaměstnat hladovějící lid-jenže v dnešní době už není do čeho investovat,alespoň ne u nás (vyjímečně v Evropě)-když v Číně dělník vyrobí to samé za směšné náklady.

  Zdanění velkých pracháčů ovšem taktéž problém se státním zadlužováním nemůže vyřešit.

  To může vyřešit jenom jasná koncepce evropské politiky a smysluplné zákony,zrušení daňových rájů atd…

  Místo toho ale štvou jeden národ proti druhému (viz.třeba že Řekové jsou líní-přitom přece někdo musel ty falšované údaje vidět a pokud ne,pak neselhalo Řecko ale kontrolní mechanismy) nebo alespoň stavět jednu část národa proti jiné s tím,že OSVČ nám ukusují koláčku a HLAVNĚ,že se tím dá něco vyřešit.

  Na to slyší jedna parta,jiná zas vidí všude kolem se plížit zakuklené komunisty,další zoufalci mají dojem,že jim všichni závidí a jiní,že je všichni okrádají,moderní party už zase vyhrabaly Židy a Hitlera….pořád dokola a poučení žádné a rozum je také někde v prdeli.

 82. ;-)))

  a kdo podle vas rozestvava cele narody, nebo je systemove likviduje bobmbama, ekonomicky, medialne, ratingy? Kdo dela spinavou praci a kdo tu praci ridi?

 83. Astr

  presny komentar vittta
  vcetne zaveru :
  …Na to slyší jedna parta,jiná zas vidí všude kolem se plížit zakuklené komunisty,další zoufalci mají dojem,že jim všichni závidí a jiní,že je všichni okrádají,moderní party už zase vyhrabaly Židy a Hitlera….pořád dokola a poučení žádné a rozum je také někde v prdeli.

  a nasledne I otazka na komoru od Smajlika :-)

  Kdo rozestvava cele narody, nebo je systemove likviduje bobmbama, ekonomicky, medialne, ratingy?
  Kdo dela spinavou praci a kdo tu praci ridi?
  =====================================
  PS
  jen poznamka k „danovym rajum“ jakoby v tom byl hlavni problem dnesnich dnu.
  Neni!
  Je to jen odvadeni pozrosti od toho nejhlavnejsiho duvodu proc se to posralo.
  Na danove raje utocil v Anglii jiz predchudce Camerona Mr.Brown, I ten mlzil a odvadel pozornost. od cisel ktera by rada byla penezi ale nejsou k danovym rajum.
  Utok na danovy raj zvany Kypr jiz zacal,
  Prvni pokus,a pokud se zdari budou nasledovat dalsi.
  Likvidaci Iraku a Lybie zalepili nejake diry kdyz ukradli milliardy ktere patrily temto statum.
  Nyni zkousi danove raje?
  V cem je problem ? Ze tam bylo presunuto mnoho penez ktere nebyly pod kontrolou a ktere neprodukovali dalsi dane a uroky z uroku!
  Udajne cca 2000 subjektu z CR tam presunulo sve penize, aby se pres noc dozvedeli ze jejich penize vlastne jsou spatne penize ci dokonce neplatne penize.:-(
  Ze si FED , Wall street, Londynska, Frankfurtska Tokijska buza produkuji milliardy a billiony, ze se zrodilo tolik derivatu a nezdanenych cisek ktera predstiraji byt penezi,
  ze je na svete mnohonasobne vice penez nez by melo byt a tech spinavych se nikdo nechce vzdat, proto se pokracuje s vybiranim penez od nejchudsich , a dokonce uz i od tech trochu bohatsich co si to chteli uschovat bez zdaneni .

  Spravne se ptate Smajliku :-), kdo je to kdo ovlada tento svet a neposlusne likviduje medialne, ratingem, economicky a I bombama kdyz to jinak nejde?

  Odpoved je zcela jasna.
  Ti kteri ovladaji ony toky penez ktere prestaly byt penezi.
  Srozumitelne a lidove, jsou to predevsim nenazrani banksteri a vsichni ti kteri produkuji ono nadmerne mnozstvi bezcenneho papiru a cisel a snazi se to svetu vnutit jako hodnotu!

  Az se ucho utrhne :-(

 84. vittta

  Daňové ráje jsou jen příklad.
  Já si totiž myslím,že stát by pod kontrolou peníze svých občanů mít měl.
  To je zásadní věc.
  On každý nadává na stát-stát je takový,makový-jenže dnes už to není stát jako takový ale jen nástroj oligarchů k loupežím.

  Takže se nenávist lidu směřuje na stát-jenže stát je v tom nevinně,žádný fakticky není.

  Pokud je peněz více než hodnot-pak si lze položit otázku,k čemu vlastně ty peníze jsou.

  Ne ale lidem-neb ti si za ně koupí spotřební zboží,energie a potravu-ale těm oligarchům.

  Produkují stále více ničeho?
  Je třeba říci,že lidé peníze potřebují pro své fungování-a je jedno,jakou mají formu,peníze ulehčují život-tím nemyslím jejich množství ale jejich existenci jako prostředku ke směně práce za zboží.

  Ovšem kdyby bylo peněz víc než má být,vznikla by inflace,velká inflace,a ta nevzniká.
  Inflace se netýká zdaleka jen papírových peněz,takto se znehodnocuje každá používaná měna,vč.zlata a stříbra,i zlato a stříbro je jen iluze a když přijde tvrdé na tvrdé,je to lesklý kov na hovno.
  Nekřiklavějším příkladem je znehodnocení zlata jako měny je Španělsko 16 století,kdy obrovské dodávky zlata a stříbra z Ameriky zcela zničily vnitřní španělský trh.

  Na dotaz KDO to všechno dělá se hnedle nabízí moderní pádná odpověď-věčný Žid a plno lidí si také takto odpovídá.
  No jistě-není nad jednoduché odpovědi na složité otázky.

  Já ale tvrdím,že ten „někdo“ jsou prostě jen blbci,kteří vidí jen své žlaby a i když ty žlaby jsou dávno tak plné,že je nemůžou nikdy sežrat,stejně nemají dost.

  Přece žádný rozumný boháč nemá žádný užitek z toho,když žije lid v bídě a zoufalství,otroctví moderního střihu nedává nikomu žádné výhody-ani těm otrokářům,kteří si říkají kapitalisté(případně jiná vznešená pojmenování)

  Bohatec může přijít o majetek či krk jen tehdy,když lidu rupnou nervy a je nějaká revoluce,nikdo normální tedy nemůže usilovat o prohlubující se chudobu-není z ní prostě žádná výhoda pro nikoho.

  Proto si myslím,že přes všechny spiklenecké teorie svět neřídí nikdo konkrétní a ani to není cílené.

  Je jen chamtivost a hloupost jak je obvyklé,i Řím padl na tomto problému a veškeré říše co kdy byly a budou na tomto pohoří a z jejich popela vzniknou říše nové.
  Vůbec bych si nemyslel,že žijeme v době,kdy se říše nemění,je to jak to bylo vždycky,jen kolem sebe máme obdivuhodnou techniku.

  Jinak vše-při starém.

 85. Eddie

  p.Vitta neobycejne moudre, ja jen dodam dve slova : Zlaty standard

 86. ;-)))

  Kontrola penez – ANO stat by je mel vlastnit a ridit, ovsem to je v prikrem rozporu se zajmy kupciku jejichz nazev nesmime ani vyslovovat … the others vyvoleni

  Nenavist vuci statu… ano , jak jinak, tam je jejich medii smerovana, aby nebyla smerovana na skutecny zdroj problemu…

  K cemu jsou penize … PENIZE JSOU PROSTREDEK SMENY, z toho duvodu je absurdni chtit za jejich pujcovani urok, nota bene urok, matematicky nesmysl v pripade frakcniho systemu, kde banka emituje penize z niceho a za pujceni cisel si narokuje zisk ve forme skutecnych realnych aktiv

  CHCI CELOU ZEM A 5% NAVIC
  http://instantheal.alteon.sk/viewtopic.php?t=367

  Metoda MANDRAKE
  http://www.zvedavec.org/komentare/2008/01/2404-co-je-to-metoda-mandrake.htm

  Rozumny bohac…
  Bohacovi je stav spolecnosti, mouze i bida u prdele. Pokud se necasne dotykat ho sameho, nezajima ho, kosile / zisk blizsi nez kabat, klidne vysaje spolecnost na kost, pokud muze pote bezpecne utect jinam jaiko Bakala

  Rim padl, protoze zacal nicit svou menu, inflaci, zmensovanim objemu zlata v mincich

 87. Astr

  Vittta jste mimo jen omylem nebo je to cilene?

  Rikate:
  Daňové ráje jsou jen příklad.
  Já si totiž myslím,že stát by pod kontrolou peníze svých občanů mít měl.
  To je zásadní věc.
  ============================
  ZASADNI VEC JE ZE POD KONTROLOU BY MELY BYT PENIZE NEJEN OBYCEJNYCH OBCANU ( DNES JIZ POVETSINE ZMANIPULOVANYCH A PODLE STARYCH MERITEK DNES MNOHONASOBNE VICE A LEPE KONTROLOVANYCH A MANIPULOVANYCH OVCANU) ALE PENIZE VESKERE!
  TEDY PENIZE VSECH A VSECHNY !
  Ne jen penize obycejnych obcanu dnes ovcanu ktere pod kontrolou jsou a vzdy byly, ale ty umele vygenerovne ktere pod kontrolou nejsou a ani v podstate penezi nejsou ac se o to snazi.
  Proto ani vase poznamka :
  „Ovšem kdyby bylo peněz víc než má být,vznikla by inflace,velká inflace,a ta nevzniká.“
  neni presna a spravna..
  Existuje mnoho studii o tom o kolik je penez vice nez by melo byt.

  Je cela rada nazoru a roZboru proc se to ubira do prdele, jeden z nich je I tento:

  „soucasna-krize-je-dusledkem-selhani-centralnich-bank“
  http://byznys.ihned.cz/analyzy-a-komentare/c1-52564030-soucasna-krize-je-dusledkem-selhani-centralnich-bank

  NIKDY TO NEBYL A NENI OBYCEJNY OBCAN , KTERY TO POSERTE!
  VZDY TO JSOU NENAZRANCI KTERI NEVEDI KDY PRESTAT !
  Kvantitativní teorie peněz
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Kvantitativn%C3%AD_teorie_pen%C4%9Bz

  nema v sobe jeste zabudovan onen system destrukce ktery do financniho sveta prineslo posledni desetileti s jeho veskerymi derivaty a umelymi penezi ktere rozvratili cely dosud fungujici system!
  Inflace stale pracuje a ze neodpovida skutecnemu mnozstvi papenez znamena jen to a vysvetleni je proste, ze ono nadmerne mnozstvi peneznich cisel nenachazi na trhu zbozi moznost uplatneni.
  Jisteze to neni skupina illuminatu v podobe skupiny lidi kteri to ridi konkretne tak ze se kdesi potajmu schazi , ale onen systemem MA nastaveny mechanismus nenazranosti funguje sam od sebe a natolik dobre ze primitivni predstava spiklencu radicich se jak na to je smesna.
  Presto se ale schazi a Bildeberguji I jinde , se, aby jak pravil vas knize v moudrych prednaskach se vzajemne informovali o deni ve sveti vyvoji trendech dalsich moznstech a krocich.
  Zesmesnovat to jako akci skupiny illuminatu je to co massmedia delaji a hlasaji.
  Je zcela samozrejme ze jde li nejaka skupina za stejnym cilem, neni treba se tajne schazet a tajne domlouvat. Cesta i cil jsou zcela jasne je jen otazka kooperace ci koordinace v pripade komplikaci.
  Zatim se vzdy resilo a resi dojde li k problemum. ruznymi formami natlaku az valkou!
  Priklady z posledni doby jako Balkan, Irak, Lybie,a dlouha rada dalsich jsou dukazem ze vladci sveta reaguji.
  Reaguji a zasahuji po svem a ve svem zajmu. Reci o zajmech lidu demokracii a podobnych brainwashingovych praktikach to jim jak vidno zajistuji masmedia.
  Internet a sireni informaci jinymi nez puvodne starymi cestami jim to ponekud komplikuje, ale jak se ukazuje lidska naivita, hloupost az blbost jakoby nezna mezi:-(

  Ze jejich akce narazi na stale vetsi odpor a nesouhlas je dukazem ze se jedna o akce ktere vubec nejsou a nejdou ve prospech pro nejsirsi vrstvy lidu, ale jen opet jen pro ty kteri se snazi vladnout svetu !
  Stale je to stejne, stale jen kolik drobecku spadne pro chudy lid z bohate prostreneho stolu !
  Upevnovani moci a stalen jeden cil, stale vetsi zisky a vladnout a vladnout ku prospechu ne lidu ale ku prospechu zase jen nejbohatsich, nebot vzdy tomu bylo tak a to plati dodnes ze bohatstvi vzdy znamenalo a znamena moc!
  Ale vse ma sve hranice !

 88. vittta

  -))):
  Já tam pořád cítím toho Žida,i když to není napsáno.
  Oni jsou v té lichvě tak trošku nevinně,ani už nevím jaký koncil je zbavil práva provozovat řemesla a zároveň jim umožnil půjčovat prachy na úroky.

  Není to tak hloupý nápad-Židé nám zabili Ježíše Krista a když si někdo hodně mocný od nich půjčí hodně peněz,dá se tato průpovídka úspěšně použít.

  No a jak to zařídit,aby měli hodně peněz-neb jen ten,kdo je má je může někomu mocnému půjčit?
  Právě těmi úroky.
  Hodně peněz prostě získají od těch málo mocných až bezmocných.

  Židé byli ideální k tomuto účelu.
  Navíc-ne každý Žid byl a je lichvář-být to vyvolená rasa,jak se dnes tvrdí-byli by kdesi „za vodou“ všichni (minimálně skoro všichni)-což nejsou,jsou na tom stejně jako my a ještě jim nad hlavami sviští rakety a co chvíli někde vybuchne bomba.
  Politické pozadí nechme stranou,těm událostem asi nerozumí ani oni sami (ani jejich oponenti)-natož pak někdo,kdo je v teple domova v Evropě.

  S tím pádem Říma-ono to bylo spíše tak,že římský občan začalo být nevýhoda,měl více povinností než práv,nakonec se získáním občanství získal status vskutku spíše nevolnický.
  Taktéž zanikl smysl volebního práva.
  Šizením své měny Řím vskutku způsoboval inflaci,daně se pak platili ve zlatě.
  Jen tím to ale být nemohlo-jak říkám,jsem vyslovený laik-jenže pokud máme zlaťák s váhou zlata 5 g a stát zlato ošidí,že je tam jen 2,5 g ve stejném zlaťáku-pak velice snadno dva „nové“ zlaťáky nahradí jeden starý,tady by se občané chovali rozhodně tržně.(tedy za hodinu práce by si účtoval ne jeden ale dva zlaté a za chleba by dal ne jeden ale dva zlaté)
  Tedy samo o sobě šizení zlaté a stříbrné měny ještě k inflaci nestačí,musí k tomu být státní nařízení,že se šizené mince MUSÍ přijímat jako pravé.

  No a další věc-ty říkáš,že úrokem vnikají „prázdné“ peníze.
  Jo,to se říká a do jisté míry to tak asi i bude,peníze jsou ale cenné proto,že jim lidé věří.
  Kdyby přestali věřit ve zlato-bylo by rovněž bezcenné.
  Tady je to tak nějak dost podobné.

  Ideální stav by určitě byl,kdyby ve státě obíhalo neustále stejné množství peněz,lidé by brali stejné mzdy a zboží a služby by byly stejně drahé celá staletí-Pak by se peníze na klasický úrok pujčovat nemusely,stačily by příslušné poplatky na režii,spojenou s pujčkou.

  Kuriozní na celé věci je ale fakt,že v takovém případě by kovové peníze nevyhovovaly,ono totiž z dolů,kde se kovy těží také co měsíc je nějaký ten kov vytěžen-a každý měsíc z kovu vyraženy mince a ty nemizí ani se netrhají.
  Je jich čím dál víc a taktéž vlastně z ničeho,jsou v zemi ukryté celé věky.jen je vytěžit.
  Takže teoreticky vlastník dolu taktéž vyrábí peníze „z ničeho“.

 89. vittta

  Astr:
  Tak že jsem mimo-já ani nevidím,že bych ,měl nějak jiný názor na věc než Vy.
  Jasně-stát by měl mít pod kontrolou všechny peníze,tak jsem to také myslel,spíš jsem se nepřesně vyjádřil ale měl jsem za to,že to z toho vyplyne,resp.jsem na to tak ani nemyslel.

  No a ta inflace-to je logické,koho by se inflace dotkla-Tondy Vokurky z Horní-Dolní co bere 15 čistého a na bance má hovno nebo bohatce,s „elektronickými“miliardami?

  Já píši schválně elektronickými,já se domnívám,že peněz snad ani o tolik víc není-ale za to čísel,peníze vyjadřujících je dost a přehršel.

  No a že se scházejí-chtějí být důležití,no.
  Přitom dle mého reagují toliko na vývoj,rozhodně ho nepřipravují a zřejmě ho ani neumí odhadnout.

  Jen v tom mám jiný názor,že internet jim ztěžuje „práci“,vidím to přesně opačně-internet jim slouží jako nic jiného v dějinách.
  A o to víc,že plno lidí má dojem,že díky internetu mohou na „ně“ vyzrát.

  Tam koluje tolik informací všeho druhu,že už dávno nikdo neví,co je a co není pravda ani vzdáleně a myslím,že se nikdo nemusí ani moc snažit,lidé se dezinformují v pohodě sami.

  Já třeba těm všelijakým „analýzám“ nevěřím „ani nos mezi očima“,leckdy to nemá tak úplně logiku a každý si taktéž přihřívá svou polívčičku.

  S těmi zeměmi,co se staví na zadní-je tady třeba říci,že jakkoliv nesouhlasím s násilím vůči jiným lidem ani zemím a vojenské akce jsou mi odporné a ze lhaní kolem toho se mi dělá špatně,tak musím chtě-nechtě uznat,že jen těžko by se mohla mít naše civilizace tak dobře,kdyby neměla suroviny a energie loupené z oněch zemí.
  Považte-oni nám prodávají suroviny a energii ukrytou v ropě za papírky,které každý má za bezcenné.
  Jen skutečný debil by něco takové dělal dobrovolně.
  Proto také ty papírky bezcenné nejsou.
  Jsou nabodnuté „na bajontetech“ vojáků,co okupují cizí země a jsou zalité krví nevinných lidí.
  Ale energie se za ně díky tomu koupit dá-a to je jediné,co má skutečnou cenu.

  Bez energie,ukryté v ropě by jsme chcípli hlady.

 90. ;-)))

  vittta
  stale nechapete funkci penez a zpusob vytvareni penez.

  Mince. Je to par mesicu, co kongress usa chtel vyresit statni dluh vyrazenim BILIONOVE MINCE

  Zpusob emitovani penez bankami a padelani penez je v zasade totez, jen to tzv. legalni zpusobuje skody o megarady vyssi

  Priklad
  prijdete do banky vzit si uver
  Banka vam na ucet nepripise cast skutecnych penez ktere vlastni nebo ma od jinych klientu. Banka v pc vytvori vas ucet a pak klikne 1 0 0 0 0 0 0 ENTER a mate milion
  Kdyz ho splatite, imaginarni milion z niceho stvorenych penez se zapocte z vasim donesenym a vznikne NULA, bance zustal zisk ve forme UROKU
  UROKU ktery nikdo nevytvoril a v systemu chybi, tudiz pokud vy splatite i urok, nekomu jinemu ty penize chybi , nekomu zustane matematicky cerny petr a nikdy nemuze splatit, nekdo matematicky zbankrotuje.

  Pokud nesplaslatite, banka vam za sve imaginarni penize zabavi realna aktiva, nemovitost, pozemek, auto cokoliv

  Kdyz vse selze a bance nic nevyjde, natahne smradlavou ruku a zada zachranu z penez pitomcu, ktere okrada.

  Je jen otazkou casu a vyse uroku, kdy nejvyssi lichvar bude vlastnit majetek vsech, reakny majetek za barevny papir.

  Ukolem centralnich bank je ridit urokove miry tak, aby ke globalnimu krachu frakcniho bankovnictvi sionistu doslo 1x za generaci, aby bylo co nejmene pametniku.

  Je to paradni globalni letadlo, nic jineho.
  A to neresim futures a derivaty , to je teprve mazec.
  Zapad vyhral studenou valku na dluh, potrebne penize si tisknul.

 91. vittta

  Co z toho ale ti sionisté prakticky mají???
  To je otázka,která je pro mě zásadního významu.

  Rovněž se mohu zeptat,proč si peníze netiskl i východ.

  A další věc-vyhrál západ opravdu studenou válku-a pokud ano,jak se to nyní projevuje?

  Také se mi zdá nepravděpodobné,že by pujčka byla jen ťuknutí do klávesnice.
  Klient přece vrací reálné oběživo.

  To by pak bylo zajímavé vědět,co se vlastně s reálným oběživem děje,když bankám stačí jen naťukat číslo.

 92. sax

  Americane podle meho prohrali studenou valku v tom okamziku, ve kterem jim zavreli Chodorkovskeho. Tehdy se to v nich zlomilo, protoze se provalilo, ze Rusove vedi o co jim jde…a to byli Americane uz primo pred branami Moskvy… 8-)

  Posledni ranou z milosti byl hurikan Katrina (udalosti v New Orleans, ktere ho provazely), ktery ozrejmil, ze valka je tak oslabila, ze se zacinaji rozkladat zevnitr.

  Od te doby jsou jak supernova, co se z nedostatku vnitrni soudrznosti a paliva jen rozpina a rozpina…

 93. vittta

  Saxi,otázka dnes asi není ta,jak dopadnou USA ale co bude po nich.

  To nejsou příjemné vyhlídky,když se velmoci rvou o kořist,leckdo může u toho přijít k úrazu…

 94. Astr

  Vitta Vasi odpoved pro me beru s malou vyhradou o internetu a take o penezi ktere jsou jen nekrytymi natistenymi cisly.
  Internet mnoha lidem otevrel oci a pro mnohe zasadne rozsiril obzor. Ale I jako perfektni hasbara funguje o tom zadna pochybnost :-)

  O penezich plati co I obecne ve svete
  Co je dovoleno jednomu, jinemu ne !
  To co pise Smailik bylo prokazano,
  Rada banka pracovala ale jeste dnes pracuje tak ze vam pujci penize ktere nutne nemusi mit, ale jen predstirat ze je ma!
  Kdo zkontroluje ze banka pujcila 10 tisici obcanum behem roku million na urok ktery je v kazdem state a bank ruzne vysoky.
  Pujcite si million na dum ale behem 20 let zaplatite zpet 3 ci 4 nasobne cislo.
  S tim rozdilem ze ty vase penize nemohou byt imaginarni jako ty co vam pujcila slovutna a slavna banka ale skutecne ktere si musite vetsinou tezce vydelat !
  Ze jsou bankovni domy ktere si privydelavaji I tak zvanymi derivaty a sazkami na propady to ukazuji zpravy z bankovnich machinaci.
  Slavna GoldmanSachs si vydelala mnoho milliard pred nekolika roky tim ze si vsadila na propad Eura.
  Zly jazykove tvrdi ze pak delala vse pro to aby k tomu doslo a ono skutecne doslo.
  Rika vam neco jmeno Paulson, drive seg I Goldmansachs pak ministr finance u JWBushe.
  Tento sikula si rozmnozil svoje penize o milliardu a neco dollar a z podobnych umelcu maji WallStreet vydlazden :-)
  Tihle experti pripravili Emericky lid o obrovske sumy penez !

  New York, NY- How did the United States Government and Wall Street defraud the taxpayer of trillions of dollars under the guise of a financial and banking crisis?

  http://beforeitsnews.com/banksters/2010/01/11901-11901.html

  ale hlavne tomu neverte , nebot on je Wall Street jakoz I FED slozen jen ze samych poctivych banksteru :-)
  Neni nad to videt svet radeji svetleji nez ve skutecnosti je :-)
  At Vam to Vittto vydrzi :-)

 95. Astr

  Naposledy ke komentarum, ktere , doputovaly az k recem jeste horsim nez byly ty od
  od pana Mladka.

  Jsou na svete I lepsi lide nez pan Mladek,:-)
  Ctete seznam „politickych andelu“ poslednich desetileti
  kteri se svymi skutky a recmi dopracovali az do seznamu valecnych zlocincu !

  http://www.veteranstoday.com/2013/03/20/top-10-psychotic-global-war-criminals/

  O Internetu se vyjadruje pisatel vittta takto:

  Jen v tom mám jiný názor,že internet jim ztěžuje “práci”,vidím to přesně opačně-internet jim slouží jako nic jiného v dějinách.
  cha cha cha
  To v nekterych pripadech muze byt spravny pohled na vec:-)
  Tezko ci mnohem hure by se podobne zpravy o valecnych zlocincich dostali k prostemu ctenari a obcanovi:-)
  Diky internetu to obehlo a obiha svet:-)
  Skvela Internetova reklama pro jmenove vytecniky :-)
  Nebo se pisatel vittta domniva ze bez Internetu pan Murdoch by to osobne precetl ve svych Fox news ?
  Podobne informace jsou hlavnim duvodem proc svetovladci pripravuji kontrolu Internetu!
  Stejne tak jako v Murdochovych Fox zpravach I na Internetu je snaha zavest kontrolu aby Informace na Internetu byly pod stejnou kontrolou jako brainwashing v massmediich !

  God bless you:-)

 96. bara

  Jsem si teda zkusila započítat. Sice to není úplně čisté (zaokrouhlování), ale myslím, že určitý obraz to dává. U nízkopříjmových OSVČ (srovnatelných se zaměstnancama pracujícíma kolem či lehce nad minimální mzdou) o parazitování nemůže být řeči, nicméně na tom nejsou o nic hůř jak příjmově srovnatelní zaměstnanci. Je otázkou, zda je pro ně samostatná činnost a menší právní ochrana vůbec vhodná. U středně a výše příjmových už o parazitování za daných podmínek hovořit lze, koneckonců každej uplácí své voliče jinak, někdo párkem a pivem, jinej menšími odvody daní a pojistného..
  http://btes.sweb.cz/porovnani.pdf

 97. Janika

  Na tu tabulku jsem se dívala a vůbec mi není jasná. Vy tomu rozumíte, baro? Proč se tam rozlišuje OSVČ a „švarcka“? Ta takzvaná „švarcka“ je přece vždycky OSVČ a OSVČ může být také „švarcka“. A proč mají odlišný příjem? A proč o tolik vyšší, když zaměstnanec má jen 22000 a ten rozdíl je daleko vyšší, než superhrubá mzda (mzdové náklady)? Buď jsem blbá já, nebo je to celé nesmysl.

  Jinak samozřejmě, nízkopříjmoví OSVČ jsou na tom, dejme tomu, stejně, jako nízkopříjmoví zaměstnanci. Osobně myslím, že hůř, ale o tom se nepřu.

  P.S.: Aha už o vidím, jsou tam nějaké náklady 20000,-. Ale to jsem ještě nezažila, že by si „zaměstnanec na živnostenský list“, jak se říká „švarckám“, troufnul fakturovat. Žádné výdaje nemá, všechno má u zadavatele, to je znak švarcsystému. A pokud by je skutečně měl, tak se to přece nedá považovat za jeho příjem, proboha…

 98. vittta

  Astr:
  Já o věcech asi uvažuji jinak.

  Tak dejme tomu,že v odkazu jmenovaní lotři jsou váleční zločinci a bez internetu by se to lidé „nedozvěděli“.

  Nyní se to dozvěděli,díky internetu, a už to vědí.
  Nečetl jsem text,jen viděl ty ksichty,neumím anglicky.

  Ale lidé tedy vědí,že tito jedinci jsou váleční zločinci,také vědí,že váleční zločinci jsou i jiní,Husajn,Kadáfí,Kim-Ir-Sen,atd..prostě …řekněme oficální zločinci zatímco ti z odkazu jsou zločinci neoficiální.

  Má to tedy znamenat,že jiní váleční zločinci na světě nejsou,nebo sice jsou,ale nestojí nikomu za to,aby je z toho alespoň nařkl?

  To by pak ale znamenalo,že lidé neposuzují smrt nevinného stejně ale spíše že smrt nevinného,zabitého třeba komunisty je pro ně daleko darebáčtější,jak smrt nevinného,zabitého (americkými) demokraty.
  Tak to samozřejmě je,idioti skutečně posuzují smrt dle ideologie a ne dle viny či pravdy.
  Ale idiot je idiot a plno lidí se za idioty nejen nepovažuje,ale dokonce jimi pohrdá.
  Jenže zajímá i jiné lidi pravda ve své nahotě-nebo i oni chtějí „parazitovat“ na mrtvých,které zavraždila strana,které zrovna nefandí zatímco přivírají oči před mrtvými,zavražděnými tou stranou,které fandí?

  Pokud je to tak,pak ale lidé sami chtějí být klamáni a v internetu si v obrovském množství informací najdou právě tu,která se jim hodí a přehlédnou či dokonce napadnou tu,která se jim nehodí.
  Jak se říká-každý věří tomu,čemu chce věřit a důkazy si pro to vždycky najde,když už jsem u těch pořekadel,pak na psa,jehož chci bít si vždycky najdu hůl.
  A internet je jen mnoho těch holí a těch psů,zbitý pes ale ještě nikoho ani nenasytil,ani mu nepřinesl štěstí.

  Další věcí,která se může jevit podivnou je to,že ač lidé vědí,kteří lidé jsou váleční zločinci „neoficiální“,nic se těmto lidem neděje a je jim úúúplně u prdele,že je tak někdo označí-zcela v opak toho,jak se naloží se zločinci „oficiálními“,kteří vesměs končí své životy předčasně rukou svých bližních.

  Tím chci říci,že informace sama ještě není trest a také jsem si nevšiml,že by lidé po trestu nějak houfně volali-rozhodně ne tak,aby to bylo slyšet alespoň na „vrátnici“ u těch darebáků.

  Z popsaných důvodů lze zprávami na internetu libovolně manipulovat,způsobů je obrovské množství.

  Jen skutečný supermagor duševně chorý by chtěl zakázat nebo regulovat internet,neb tím by tento samozřejmě a logicky ztratil kouzlo čehosi spikleneckého a lidé by mu přestali věřit.

  Mazaný lotr ale bude o zákazu či regulaci hodně mluvit,čímž se internet naopak stane ještě div ne zakázaným ovocem a ještě se vzedme vlna bojovníků,kteří budou za „svobodný“ internet bojovat až do konce svých sil a mnozí klíďo položí i svůj život.

  Všimněte si,jak dnes vypadají texty ne blozích a „nezávislých“ mediích a všude na síti.

  V textu je to samý odkaz na jiný text,tenhle psal to a ono a vidíte,že to tak je a když je ta klika,že se sejdou dva oponenti,kteří chtějí diskutovat (což je vzácné) tak ten druhý pohotově dá plno odkazů,které dokazují opak.
  Výsledkem je prostá nula.

  Ale oba se vykecali a mají dobrý pocit,že pomohli své věci.

  Mno…alespoň k něčemu je ten internet dobrý….

 99. bara

  Švarcka je OSVČ takového typu, která bere stejnou čistou jako zaměstnanec a v nákladech pro zaměstnavatele je levnější a vytváří tudíž „prácedárci“ vyšší zisk. Proto švarcsystém „prácedárcům“ tak vyhovuje.
  OSVČ (bez přívlastku) je člověk, který si účtuje za práci takovou částku, jakou by odběratel na tu práci vynaložil, kdyby si na to najal zaměstnance. Pokud by si účtoval víc, práci nedostane, bo ju bude vykonávat najatý zaměstnanec. Pokud si bude účtovat míň, tak je to švarcka, která se nechá sprostě odírat o důchodové pojištění.
  Pokud si švarcka chce zaplatit důchodové pojištění v odpovídající výši, tak, buď už nebude brát srovnatelnou čistou se zaměstnancem (za stejnou práci), nebo bude muset fakturovat prakticky stejně jako OSVČ bez přívlastku a nebude pro „prácedárce“ zajímavá.

  Jak prosté Watsone.

 100. vittta

  Janika:
  Ta tabulka přesně splňuje svůj účel.
  Má velice zamotaně ukázat,že OSVČ parazitují na zaměstnancích,v překladu,že zaměstnance vlastně okrádají.

  To jsou oni,OSVČ!!!!!!!!!!!!!

  Misto toho jsou zaměstnanci okrádáni velkokapitalisty a politiky,o těch se ale nikdo nezmiňuje,jako by ani neexistovali……

 101. bara

  Ono při tom průměrném čistém příjmu si OSVČ, která se stará o svůj důchod srovnatelný se zaměstnancem, moc nenasyslí (strana 1 a 4). To málo, co si nasyslí oproti zaměstnanci na dani a zdravotním pojištění jí snad kompenzuje rizika OSVČ, budiž. Pokud syslí i na sociálním, tak na to jednou doplatí nižším důchodem (i když ono se to na tom důchodu zas tak moc neprojeví, zhruba tisícovka).
  Ovšem u nadprůměrněpříjmových (strana 3) je to už těžká odíračka spoluobčanů v zaměstnaneckém poměru na zdravotním i sociáním…

 102. Janika

  Aha, tak OSVČ se liší od švarcky výší příjmů. A já to brala hlavně podle definice v zákonech – skrytý pracovní poměr, charakteristický stanovenou pracovní dobou, materiálem a pomůckami zajištěnými zaměstnavatelem a tak dále. Ta výše příjmů mi připadá jako hledisko velmi relativní, nemusí být žádný zaměstnanec ke srovnání. Ale i tak děkuju za vysvětlení, baro.

 103. bara

  Tož pro materiál a pomůcky jsem speciálně udělala stranu 4. On i ten zaměstnavatel má další náklady na zaměstnance a OSVČ si samozřejmě takové další náklady fakturuje…
  Typické švarcky ovšem žádné další náklady nefakturují, jen svou práci. Ostatní věci švarckám zajišťuje, platí a dává si do nákladů „prácedárce“ a o to si snižuje základ pro daň on.

 104. vittta

  Báro,jak se konkrétně projevuje ona „těžká odíračka spoluobčanů v zaměstnaneckém poměru“?

 105. Janika

  Aha, Vy jste autorka, baro, tak to klobouk dolů, pěkně jste si s tím vyhrála. Omlouvám se, poprvé jsem to shlédla jen tak letmo a proto jsem to zřejmě nedocenila. Prohlédnu si to moc ráda pořádně.

  Ano, to mě tam také zmátlo, těch 20000 nákladů u švarcky. „Moje“ známé švarcky mi přinesou jednou za rok 12 faktur, které ani nevystavují sami, dostanou to místo mzdového listu a říkají tomu mzda…

  Mimochodem, máte tam i nějaké další zajímavosti? http://btes.sweb.cz/ mi nejde zobrazit.

 106. bara

  To Witta. No, když kouknete, kolik ty OSVČ odvádí zdravotního při srovnatelném příjmu se zaměstnancem, tak je zřejmé, že odvádí jen zlomek, co zaměstnanci. A k doktorovi choděj stejně a zdravotní služby taky čerpají stejně.
  Co se týče sociálního, tak ti do průměrných příjmů si ho buď doplatěj do stejné výše, nebo se smíří s nižším důchodem. Ovšem u těch nadprůměrněpříjmových nemá smysl, aby si to dopláceli, bo jim to důchod už zdaleka tak neovlivní. A tito přispívají do důchodového pojištění pak jen zlomek toho co řádní zaměstnanci se srovnatelným příjmem.

 107. bara

  A jináč tohle všechno platí v případě, že ty OSVČ poctivě přiznaj své příjmy… U průměrně příjmových to v čisté hodí zhruba stovku na hodinu. Ještě jsem nesehnala řemeslníka, kterej by bez dokladu na ruku šel pod stopade. Ani Ukrajinci.

 108. Janika

  kolik ty OSVČ odvádí zdravotního při srovnatelném příjmu se zaměstnancem, tak je zřejmé, že odvádí jen zlomek, co zaměstnanci.“ – nebo obráceně, jak se to vezme. Jeden pohled je, že zaměstnanci odvádějí 6,5% sociální a 4,5% zdravotní.

 109. bara

  Tož se stupidem, které neví, kolik musí vynaložit (a část z toho odvést) zaměstnavatel na zaměstnace se bavit nebudu. Je to marný.

 110. bara

  Milá Janico, já se bavím o tom, kolik stojí lidská práce, kolik teče do státní kasy a kolik maj lidi na žrádlo. To je totiž asi jediný, co mě zajímá a o tom je celej ten canc. Jako občan potřebuji, aby firmy fungovaly a tudíž mě zajímají jejich náklady na lidskou práci. Jako občan potřebuji, aby ve státní kase nebyl průvan jak u Kalousků, alébrž aby v ní bylo na základní potřeby civilizované společnosti (zdravotnictví, důchody, školství, atd.) A jako občan potřebuji mít kolem sebe lidi, kteří maj co do huby a maj na to, co k životu potřebují. A jako občana mě zajímá, odkud co teče a v jakých korelacích, jinak budu akorát Líza, která se bude handrkovat o hovně.

 111. Janika

  Tak to se shodneme, baro. Já bych se navíc o těchto věcech ráda bavila bez vzájemného urážení. Pokud to nezvládáte, nic Vás nenutí se tady se mnou bavit.

  Mimochodem, jistě víte, že od roku 2015 bude zrušen ten nesmysl superhrubá mzda a tudíž odvody pojištění zaměstnavetele nebudou zdanitelným příjmem zaměstnance, tak, jako nebyly léta předtím (§6 odst.13):
  http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx

 112. Astr

  Ne ze s Vami vittta ve vsem nesouhlasim, naopak,
  treba zde jste napsat presnou a vystiznou vetu:

  To jsou oni,OSVČ!!!!!!!!!!!!!

  Misto toho jsou zaměstnanci okrádáni velkokapitalisty a politiky,o těch se ale nikdo nezmiňuje,jako by ani neexistovali……

  Jen Vas pohled na Internet a explozi informovanosti obecne mi pripada dosti povrchni.

  V necem dokonce jakoby ignorujete skutecnost. Vam pripada jako hra a prestirani snaha lele „ridit“ tedy cenzurovat internet, ale to je skutecnost , US kongres ma tyto navrhy na stole, projednavaji to I jine vlady, Cinska vlada kapitalisticko-komunisticka tomu jiz od prvopocatku pristrihla kridla.

  Svoji zpochybnujici reakci na muj pohled Internetovy jako nejen ve sluzbach svetovladcu a tez jako uzitecny zdroj informaci jste mohl zmacknout do jedne vety o tom ze svet jede stale po starem a stale fungujicim.
  divide et impera-“ rozděl a panuj“, a take ze Internet funguje timto smerem v mire vetsi nez male jak rika vas Sametovy slovnik :-)
  Na druhe strane jak by se prumerny obcan jedno zda v USA, ci Cechistanu tak snadno dostal k informaci ze mimo valecnych zlocincu tech massmedialnich existuji I jinni kteri toho maji na svedomi stejne a nekdy I vice a a massmedia o nich mlci! Ze to je dle Vas jakoby k nicemu je opravdu jen povrchni pohled.
  \Zpetne to dokonce vede I lepsimu pouzivani horni poloviny hlavy a snadneji tak pak mnohym dojde to co jste spravne napsal a je ocitovano v uvodu:-)

  K clanku Tarase ktery tuto dlouhou vymenu nastartoval ja svuj nazor vyjadril snad dost jasne. Pripada mi to jako hledani pijavic u pacienta ktery ma otevrene zily.

  Jak se rikavalo drive a jinde na internetu kdyz se souhlasilo s nazorem
  do kamene tesat
  „Misto toho jsou zaměstnanci okrádáni velkokapitalisty a politiky,o těch se ale nikdo nezmiňuje,jako by ani neexistovali……“

  Muj pohled na to co vas zde tak „rozpumpovalo“ a cemu rikate
  To jsou oni,OSVČ!!!!!!!!!!!!!
  by vam zaneslo do vasich okalouskovanych vztahu jen vetsi zmatek a proto jen strucne, ze vase
  OSVČ to je jinde ve svete jmenovano jako svet kontraktoru. Jsou to nejen remeslnici ale dlouha rada profesi vcetne treba lidi kteri delaji programy na PC ti ruzni IT aci co nejsou zamestnanci ale jsou na volne noze a rozhodne to neni kategorie ktera je pricinou klesajici zivotni urovne ostatnich!
  Ani zde v Klokanii to rozhodne nejsou lide kteri potapeji zdejsi hospodarstvi a hospodareni.
  Bylo by to ne na komentar ale na clanek jak to funguje jinde nez v CR a I autor tohoto clanku ktery se casto dovolava Nemecka (BRD) kdyby sel do dusledku a srovnal OSVČ v CR a svobodna povolani na kontrakt v Nemecku, jiste by musel dojit k zasadne rozdilnemu pohledu na vec. Plati li to v politice obecne, jiste to bude platit skrz celou spolecnost az po spricle na zebricku kontraktorskem,
  Dle meho nazoru veskere priklady jak to nefunguje a jake uhyby mohou nekteri OSVČ delat to svedci jen o tom ze nemate zcela jasne a spravne nastavena pravidla.
  CR se predvedla jako mistr sveta v kopirovani vsech moznych I nemoznych broskvovin z okolniho sveta. Proc si nevezmete I v tomto pripade nejaky jiny opravdu funkcni system ktery jinde jede jiz bez problemu?

 113. Astr

  Na thema „paraziti“ pojednava odkaz, ktery zde uvadim.
  Na rozdil od Tarase mluvi nejen o OSVČ
  ale jmenuje mnohem vice parazitu!
  Pridavam abyste si mohli seznam parazitu rozsirit:-)
  A take s nimi radne zatocit :-)
  Rozhodne pak bude lepe:-)
  Hlavne dal nove Sametove ,
  pestovat si nedotknutelnost az posvatnost tech nejlepsich kapousu,
  kteri vam tam vladnou na rozdil od starych komousu:-)
  Vychutnejte si prednasku :-)

 114. vittta

  Báro,co tak najednou ta zbytečná agrese?

  Já třeba souhlasím,že státní kasa by se měla naplnit-ale pochybuji o tom,že prosté zdanění OSVČ (když se před tím nazvou různými nepěknými jmény a označí za nepřátele státu a pijavicemi z něj tyjícími) je schopno to zajistit.

  Má vyjádření k tomuto tématu jsou pojatá notně ze široka,ale jejich poselství je asi takové:

  Nemá naprosto žádný smysl,zdaňovat nějak výrazněji OSVČ,přínos do státní kasy bude minimální.

  Pokud má takové opatření smysl mít,je třeba nejprve konsolidovat státní moc a vytrhnout jí fakticky z rukou oligarchů,bez toho se při jakémkoliv zdanění kohokoliv nezmění nic.

  Domnívám se,že toto není dnes prakticky možné.
  Nejen z důvodu situce v ČR ale v celé Evropě i USA.

  Jediný smysl honu na OSVČ je označení vinníka současných trablů a znepřátelení dělnictva a drobných živnostníků.

  Vy tady dáváte do placu tabulky,které ukazují…co vlastně ukazují?

 115. vittta

  Astr:
  Je asi celkem nedůležité,že máme určitý rozpor ve vnímání internetu,když se shodneme na ostatních věcech.

  Internet je-stejně jako cokoli jiného zbraň dvousečná a lépe jí využije ten,kde se s ní naučí lépe zacházet.

  Což si tedy myslím,že budou ti „zlí“,kteří si ještě navíc mohou ty hodné,kteří by to uměli dobře,klidně koupit,jak,se také v historii dělo a jak nás historie učí.

  Ovšem o těch,co se nechali panstvem koupit se moc nemluví,výrazné byly zejména osobnosti,které se koupit nedaly.

  Těch ovšem zase tolik není a jejich osud je…velice nepříjemný.

 116. Kamil Mudra

  Tak jsem pročetl celou diskusi a dospěl k mínění že vše již bylo řečeno a není co dodat. Avšak, aniž bych Vás chtěl, Báro, jakkoli „chytat za slovíčko“, mám připomínku k Vašemu pojmu „prácedárce“ byť jste ho již sama dala do uvozovek, což značí že k němu též cítíte jistou výhradu. Zmiňuji se o něm proto že každou chvíli čtu o tom jak podnikatelé „dávají lidem práci“ a ze zkušenosti vím jak mnoho lidé této větě věří doslovně.

  Nedávno jeden takový, v pořadu Jílkové „Máte slovo“, prohlásil že: „Lidé by měli být vděčni podnikatelům za to že jim DÁVAJÍ práci.“ Jsme k tomuto přístupu vedeni „horem dolem“ tak jako kdysi k úctě k vrchnosti, která nám měla údajně „vládnout z boží vůle“ a jak se zdá, tenhle „klín do hlavy“ slaví až nepříjemně velký úspěch.

  A tak cítím potřebu zdůraznit že že žádný podnikatel nikomu práci NEDÁVÁ, nýbrž PRODÁVÁ PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOST a to VŽDY SE ZISKEM protože jinak ani nemůže, jelikož by mu s opačným přístupem toto „zboží“ brzy došlo a toto způsobilo jeho „odchod ze scény“.

  „Prácedárce“ neexistuje. Vždy jde o směnu ať už přímou (mezi práci dodávajícím a práci nakupujícím) nebo nepřímou – přes zprostředkovatele (v podobě zaměstnavatele) který si vždy svou provizi vybere v takové výši, aby se mu to vyplatilo.