Boston 16. dubna 2013

Napsal Observer.
Přeložil Hamilbar, převzato odtud.

boston1
Povšimněte si prosím – to není armáda, to je městská policie, takhle vypadá v USA. Ještě pár fotografií, aby bylo jasnější, k čemu se tihle kluci připravují.

boston2

boston3
Řekněte – vy vážně věříte tomu, že tihle lidé v armádních maskáčích s armádními útočnými puškami jsou ten vhodný personál k udržování pořádku ve městě? Že takováto výbava je k něčemu dobrá mimo válečnou zónu?

A tady máme federála:

boston4

Řekl bych, že od armádní Delty se zase až tak neliší.

Připravují se bojovat na ostro?

Reklamy

12 comments

  • Janika

   To je pravda, vittto, je to strašlivé a taky nepochopitelné, proč v „zemi svobody“ je tohle připraveno na vlastní občany. Jim to asi přijde normální.

   El-murid píše v tom smyslu http://el-murid.livejournal.com/1104486.html, že pachatele není potřeba hledat mezi islamisty, v USA je k dispozici dostatek psychopatů. Jinde (na víc místech) se zase předpokládá, že si to USA zaranžovaly samy, aby mohly někoho napadnout, nebo doma utužit „pořádek“. No a náš pan prezident úslužně vyjadřuje „naši“ připravenost podpořit boj proti terorismu…

 1. annapos

  Dlouho se zamýšlím nad tím, k čemu třeba má být, FEMA? Co je v takové sportovní akci očekáváno, s čím, již dopředu je počítáno a proč? A jestli, na každém šprochu, je pravdy trochu? Pominu-li balast, kolem těchto věcí, je to k zamyšlení.

  • Janika

   Tak to je síla, Aničko, nevěděla jsem co to znamená a tak jsem si o tom něco našla, v USA opravdu existují koncentrační tábory FEMA: „Ve Spojených státech existuje celkem 800 vězeňských táborů, které jsou plně funkční a jsou připraveny k přijetí vězňů. Jsou personálně vybaveny a obklopeny stálými strážemi. Zatím jsou však většinou prázdné. Tyto tábory by měly být využívány FEMA (Federal Emergency Management Agency) při stanném právu, které již bylo zavedeno ve Spojených státech.“

   Je zajímavé, že tohle video je z roku 2011 a během posledních pár dní se tam objevila řada nových komentářů.

 2. Troi

  Mě teda přijde v pořádku, že se stát připravuje na živelné pohromy a má nějaké zákonné možnosti jak vyvolat stanné právo a bránit se v případě velkých průserů. Potíž je v tom, že to co předvádí v “zemi největší svobody a vzoru nás všech” není příprava pro eventualitu, ale příprava podmínek pro pozvolný přechod na diktaturu a fašismus.
  Bohužel nevím jak zajistit rovnováhu mezi přípravou na průser a zneužíváním zákonných prostředků.

  • Janika

   Anička to napsala přesně – je to jejich vnitřní věc, ale svět by to měl vědět.

   No a co tihle, byli nějak mírumilovnější :-)?
   https://i2.wp.com/i.idnes.cz/09/112/gal/JB2f2b13_Jirka_Venclik_2_.jpg

   • annapos

    Ano, vždycky to tak je a všude, za tak dlouhý mír v Evropě, Díky bohu, i když se nemohu nezmínit o bývalé Jugoslávii a použití, „špinavých zbraní tam„ . Lidé tak rádi a rychle zapomínají? Jsou si tak sebejistí, přemýšlet o nějakém eventuálním nebezpečí, je pod jejich úroveň?

 3. moskyt

  7.2.2013 stát Missisippi jako poslední ratifikoval 13 dodatek ústavy o zrušení otroctví, po 148 letech. A tady se pozastavujeme nad FEMA.