Já, Miroslava

koza

Šla jsem tam jen proto, abych jim svou přítomností dala najevo, kdo tady má právo rozhodovat. Aby si uvědomili, jak jsou špatní a jak mi ukřivdili. Měla jsem být jmenovaná JÁ!

Ne, že bych tam něco říkala, to ne. Mlčky jsem tam stála a dívala se na ně jako ztělesněná výčitka pro jejich svědomí. Museli si uvědomit, jak zločinně se zachovali. Jak ubližují, mně, Péťovi, Mírovi a všem, co mají ty hypotéky. Z čeho je asi tak mají splácet, když s tímhle nepočítali?

Tato tichá výčitka ze mě musela vyzařovat, bylo to vidět na jejich provinilých, zavilých ksichtech.

A pak jsem jim to všem nandala. Když se nalévalo šampaňské, hrdě jsem odešla středem. Koukali jak puci, pitomci. Patřilo jim to. Ukázala jsem jim, jací jsou, že si s nimi JÁ nemohu a nechci připít.

Když jsem vyšla ven, byli tam novináři. Všechno jsem jim vyprávěla a patřičně vysvětlila. Nejsou tak hloupí, jak o nich říká Zeman. Pochopili, že jsem bojovala za Dobro, Čest a Demokracii a dívali se na mě se sympatiemi.

Mééé… vlastně – nashledanou.

Vaše Miroslava

Reklamy

70 comments

 1. Jana

  Ahoj Janiko, dlouho jsem tu u tebe nebyla. Článek je vtipně napsán. Jen jsem se tě ještě chtěla zeptat, jestli o tom víš, že umřel Pavel. Jsem z toho moc smutná, je mi ho líto.

 2. vittta

  Měl jí Míla jmenovat.
  Jediné,na co by se zmohla by bylo vyprávění o komunistech a demokracii.
  Výstižnější by byla fotka slepice-i když ta koza také není úplně mimo.

  Ale ten Fischer….nevím,to nebylo moc prozíravé.
  Dalo se čekat,že mu budou posílat prachy a že se to novináři dozvědí.(jak se to vlastně dozvěděli?)

  Chápu,že je Fischer tak neschopný,že raději neudělá nic,než aby něco zkurvil-ale stejně…..
  Kromě toho je ministr financí přímo závislý na práci policie,která může svou dobrou prací při odhalování organizovaného zločinu přivést do státní kasy odhadem tak 100 000 000 000,-Kč za rok.
  A policie na to samozřejmě sere,ta slouží jiným pánům.

  Mílo neblbni,sereš si do hnízda,tohle budeš mít na talíři ještě hodně dlouho!!!!

  • Janika

   Vittto, Fischerův volební účet je veřejně přístupný. Došly mu tam peníze, které měl slíbené už předtím od sponzorů na volební kampaň. Nešťastná časová souhra, no a co, když volby byly před pár měsíci, ještě to dobíhá. To, že přijde dar od sponzora jednoduše trestné ani nemorální není. Nic neukradl, nijak se zrovna tímhle sám osobně neobohatil.

   A ještě takový můj čistě osobní, emotivní a ženský pohled, kterým možná leckoho překvapím a vytočím – já to vybruslení z nepříjemné situace po volbách Fischerovi přeju. Jsem docela lidsky ráda, že mu to pomohlo a pohnulo to se sponzory. Považuji to za velmi příjemný vedlejší důsledek tohoto experimentu s Rusnokovou vládou. Těší mě, že mu podali pomocnou ruku. Navíc on je skutečně kvalitní odborník.

   • vittta

    No nevim,no…musíš se na to dívat politicky.
    Blbě to vypadá-když ty prachy dostane zrovna náhodou,co se stal ministrem financí.
    To měl Míla předvídat.
    A už nyní se vyrojilo plno komntářů,které toto všemožně napadají.
    Jestli to je odborník…uvidíme.
    Zatím tak nějak moc nepředvedl.

   • Kamil Mudra

    Vzhledem k tomu co se poslední dobou děje na politické scéně, domnívám se, Janiko, že „kauzu Fischer“ bude, ve srovnání s těmi ostatními, většina lidí vidět podobně jako Vy, i kdyby do toho novináři ryli sebevíc. Takže, za předpokladu že by dodatečně v této věci nevyplulo na povrch nic „rajcovnějšího“, nevidím v tom pro Rusnokovu vládu žádné zvláštní ohrožení. Pokud snad měly být, ty narychlo poslané peníze, nějakou „časovanou bombou“, nezpůsobí dle mého mínění tak intenzivní výbuch, jak by od ní možná někdo čekal.

    Mě osobně, například, mnohem více hýbe žlučí když je vyšetřovanému poslanci znemožněno hlasování, zatímco odsouzený a narychlo účelově „instalovaný“ poslanec hlasovat mohl, jak je tomu v případě Ratha a Pekárka. Nějaké spekulace o možné snaze o podplácení Fischera mi proti tomu přijdou jako prkotina.

    • Janika

     Kéž byste měl pravdu, Kamile. Já tu hysterii naprosto nechápu, copak si nahrabal pro sebe? Doufám, že nejsem sama, u koho Fischer ted budí spíš sympatie, ač jako prezidenta jsem si ho zoufale nepřála.

     To s Rathem, jak mu nechtějí dovolit hlasovat, mě oproti tomu fakt rozčiluje.

  • Janika

   Děkuji, merlin, píšu zásadně stručně, protože stejně nikdo nečte. Ale je to z nouze ctnost… :-)

   • BARON LE SAMEDI

    Jako humor je to dobré. Možná bychom to měli nějak zařídit, že by o každém z nás šla tak pět dní hláška, že bude ministrem financí. Kdybychom navíc měli transparentní účet jako pan Fischer (takové to 222 111 222…), věřím, že každém z nás by se tam několik melounů urodilo. Ministr financí může leccos odpouštět (jako Bohuš Sobotka jednomu hoteliérovi), má vlastní špióny (Finančně analytický útvar) a nakonec, jak říkal Kalousek- on rozhoduje (ministr), zda cena byla/nebo nebyla O.K., a je tedy nad znalci. Celkem by mne zajímalo, co by bylo, kdyby soudce dostal znalecký posudek z oboru účetnictví od soudního znalce, a zároveň posudek MF ČR, kde by se pravilo, že znalec neumí účtovat….a účetnictví nerozumí.

    • Janika

     Těžko říct, co může Fischer stihnout, aby mu kvůli tomu posílali miliony. Ale svědčí to spíš o charakteru těch dárců, než o jeho. Navíc z toho opravdu nic neměl. Byl v podstatě obětí.

   • Kamil Mudra

    Janiko, i kdyby nikdo jiný (a jsem přesvědčen že tak tomu není), tak za sebe mohu říci že čtu poctivě úplně vše, takže před to své „nikdo“ můžete, s čistým svědomím, vložit slovo „skoro“. Ale spíše bych se přimlouval za nahrazení výrazu „nikdo“, výrazem „ne úplně každý“. Není to sice vidět na množství mých reakcí ale ne vše ve mě potřebu reakce vyvolá.
    Váš povzdech však chápu. Také se snažím být stručný (pokud mne nic netlačí k „polopatismu“) ale soudě podle intenzity reakcí na mé komentáře – asi na sobě budu muset ještě dost zapracovat :-)

 3. Anthar

  Trefný příběh. Madona ze Žďáru patří k mým oblíbeným postavičkám z našeho politického panoptika. Pravda, je to podstatně nižší level než génius státních financí Mirda, ale občas ta holka dobře zabaví….

  • Janika

   Anthare, ono je jí taky dost. Stačí si vzpomenout, jak pomohla prosadit církevní restituce, když stopla debatu, jak narafičila chybu ve slibu prezidenta, jak v noci vydala Ratha atd. atd. To pak úsměv zmrzne na rtech. To, jak je schopná všeho, je děsivé.

   • Anthar

    Je poněkud bez zábran. Ovšem jak o morálce káže a za pravdu bojuje, má své kouzlo. A myslím, že svoje nejlepší kousky ještě .nepředvedla, překoná sama sebe a bude hůř.

    • vittta

     Mám dojem,že má potíže s intelektem.
     Aktivní a fanaticky laděný blb je to nejnebezpečnější-tedy hned po atomové bombě!

     • brtnikvbrlohu

      Spíš iniciativní blb – ten nemusí být fanatický, jen iniciativní – hlavně nedokáže postřehnout že vše už je jinak :)

      • Janika

       Brtníku, ony tyhle typy o sobě hlavně nepochybují a to jim dává tu převahu. Jsem sice žena a neměla bych to říkat, ale ženy političky se mi zdají o poznání méně inteligentní, než muži, i když ani tam to není žádná sláva.

       • brtnikvbrlohu

        Nebral bych to jako inteligenci ve smyslu IQ, spíš větší podléhání emotivitě, častější sklon k hysterii, prostě tam jsou některá specifika. Ale u mužů je toho taky dost – takže v globále si obě pohlaví nemají co vyčítat.

    • Janika

     Obávám se, že máte pravdu, Anthare. Vypadá ve formě, ta ještě další volby přežije a budeme ji mít další léta na očích. I kdyby to ted Zeman zvládnul nepustit je.

   • Kamil Mudra

    Janiko, to s tím narafičením mi nějak uniklo. Jak to udělala?

    • Janika

     Kamile, ve slibu byla zřetelná pravopisná chyba, která byla vidět i ze záběru kamery. Už si to přesně nepamatuju, chybělo slovíčko nebo tak něco. Přitom Zeman to řekl správně, takže to bylo jinak, než na podepsané listině a spekulovalo se, že to byl záměr, aby slib byl neplatný. Že by jí něco takového uniklo náhodou?

     • Kamil Mudra

      Aha. Na to Zemanovo opětovné podepisování slibu si pamatuji. V textu bylo „nejlepší“ namísto „nejlepšího“. Mynář to komentoval, že text slibu připravovala Kancelář Poslanecké sněmovny, nikoli Hrad. Jen mne nenapadlo že by v tom Němcová mohla hrát nějakou roli.

 4. BARON LE SAMEDI

  Myslím, že slib prezidenta je rituál v podstatě komplexní. Za dob československé federace by se také dalo namítnout, že verbální projev takového Biľaka nebyl v žádné úřední řeči (čeština, slovenština), tudíž ani slib. Že kancelář Němcové neumí skloňovat: nejdřív tam byl traktorista Vlček, jako předseda Parlamentu, pak „hnojárnu vystudovavší“ Němcová. Hlavně, že všichni se pohybují mezi fekáliemi…

  • vittta

   Vlček alespoň umí jezdit traktorem.
   Co ale zvládá plzeňský magistr Benda….ostatně nejen Benda má plzeňská studia.

   Nééé,Němcová byla odjakživa blbá jak necky-i kdyby měla vyštudováno cokoliv.

   • vittta

    No…teď je článek na novinkách,kde se kalouskovci předhánějí v debilních žvástech,které cíleně zaměňují jakési „ústavní zvyklosti“ za ústavu.
    Všichni melou hovna-jen Němcová tomu i věří!

    • Kamil Mudra

     Co mne ale opravdu vytáčí je drzost s jakou Němcová překrucuje Zemanův výrok. Zeman řekl: Pojem ústavních zvyklostí je idiotský“ To znamená že označil za idiotský onen pojem jako takový.
     Ale Němcová hned deformuje: „Jestliže hlava státu řekne, že ústavní zvyklosti jsou idiotské, je to jen krok k tomu, kdy řekne, že ústava je idiotská a že si může dělat, co chce,“ Tedy, že za idiotské označil ony ústavní zvyklosti. A v tom je sakra rozdíl!
     http://www.novinky.cz/domaci/307556-i-gottwald-pouzil-k-puci-ustavu-vzkazuje-kalousek-zemanovi.html

     Co je však možná ještě horší, je reakce lidí kteří v diskusi pod článkem Zemana obhajují. Oni se totiž staví za „jeho“ výrok v tom znění jak ho podává Němcová, aniž by ono překroucení zmiňovali, čímž zapisují do povědomí ostatních, výrok zkreslený a nikoli ten skutečný. V duchu rčení: „Stokrát opakovaná lež se stane pravdou.“ mu tak prokazují velmi špatnou službu. Navíc tím potvrzují svou mizernou orientaci v textu a tak jsou pro Zemana stejně pochybnou podporou jako, například, pro velitele pitomé nebo zbabělé vojsko.

     • Kamil Mudra

      Ještě dodám že celý Zemanův zněl takto: „Především bych řekl, že pojem ústavní zvyklosti je naprosto idiotský, protože kdyby to byly opravdu ústavní zvyklosti, tak by nějakým způsobem byly zakotveny v ústavě. Jsou to jenom zvyklosti.“ a má, dle mého mínění svou logiku.

     • vittta

      Ten článek je manipulací úplně plný.
      Jenom ten únor 1948 má vyvolat v lidu emoce,že Zeman připravuje diktaturu s lágry a jinými nepříjemnostmi 50 tých let.
      Dnes na to ovšem lid dávno sere-což „jim“ ale uniká a mají dojem,že si se strašením komunisty vystačí až do smrti.

      Jinak si Kamile myslím,že lid nezajímá přesně to,co kdo řekl ale princip.
      Ten dle mého lidu neuniká,v tomto je lid chytřejší,než to vypadá.

      • Kamil Mudra

       S tou manipulací naprostý souhlas. Začíná hned u názvu a Kalousek samozřejmě mohutně „přikládá pod kotel“ což mne u něj vůbec nepřekvapuje, protože ten se musel manipulátorem už narodit, což, bohužel, způsobilo že v tom opravdu „umí chodit“.

       Dobře je to vidět i na jeho neustálém operování s možností sestavit vládu s většinou. Ačkoli už zlidovělo rčení o kaprech co si nevypustí rybník, Kalousek (samozřejmě) tuto očividnou vlastnost „kaprů“ ignoruje a snaží se brnkat na demokratičnost hlasování. Na mnohé, jednodušeji uvažující lidi to stále zabírá (o těch co z toho rybníku „čerpají vodu“ nemluvě) a zcela jim uniká KDO by o té většině měl hlasovat. Vždyť je to to samé jako by měl obviněný defraudant hlasovat o svém setrvání v podniku kde peníze doposud kradl.

       Za povšimnutí také stojí anketa vedle článku. Vychází zatím sice „prozemanovsky“ (což by mohlo svědčit o tom že to lid vidí jak píšete) ale její zadání už je zkreslené. Myslím že kdyby v ní byl Zemanův výrok uveden správně, byl by rozdíl mezi červenou a zelenou ještě větší.

       Co se týče strašení komunisty, líbil se mi jeden z komentářů pod článkem:
       „Je už směšné, jak straší komunizmem a sami nadělali škody ještě víc. Komunisté převzali stát v poválečné době a i když ekonomika nebyla špičková šlapala a bez dluhů. Demokraté převzali fungující ekonomiku s vyrovnaným rozpočtem a za 20 let kapitalizmu je vše v troskách a dluzích. Je to jako v pohádkách a starých bájích, světu chybí rovnováha. Dokud zde byl východní a západní blok tak nějak to fungovalo. Co jsme teď najednou všichni ti „hodní“ tak se to hroutí na všechny strany.“

       • Janika

        Ty komentáře mě pobavily a potěšily, drtivá převaha rozumných lidí.

        Občané zase vzkazují Kalouskovi,koukej se někam potichu odplazit a buď rád že ještě na tebe nepřišla řada, hade.

        Kalousek manipulátor, no, na mě to tedy nezabírá. Spíš vulgární demagog. A Němcová blbá jak necky, jak trefně poznamenal vittta. Ten článek tam má v názvu „bitva“, ale to myslím není přesné, nevím, jestli se dá to jejich řvaní s pěnou u úst oproti inteligentním tahům protistrany nazvat bitvou. Když si hraje kočka s myší, taky to není bitva.

        • Kamil Mudra

         Na manipulaci s Vámi, Janiko, (nebo se mnou, vitttou čí kýmkoli jiným) Kalouskovi nesejde, stejně jako na tom co mu občané vzkazují. Na občany se možná „rozpomene“ nějakou dobu před volbami ale jinak se zaměřuje do jiných „pater“.
         Oproti němu je Němcová skutečně „blbá jak necky“ ale jinak mi k ní sedí spíše „zblblá“.
         Nevím koho máte na mysli tou protistranou činící inteligentní tahy, ale pokud by to náhodou měla být ČSSD, pak si myslím že ji silně přeceňujete.

         No a když jsme u koček a myší – Co takoví Tom a Jerry? :-))

        • Bavor V.

         Hezky napsáno. Zvířátka jsou zajímavá tím, že jsou vlastně přímočará. Zkuste si zítra přečíst moje Podobenství. Něco podobného jako o té koze.

         • Janika

          Děkuji, pane Bavore, na Podobenství se těším. I když si zvířátka taková přirovnání vlastně nezaslouží :-).

       • vittta

        Kalousek je už tak mimo,že manipuluje sám sebou-čímž se stáván trapným.
        Ten už by se dal asi i diagnostikovat na hlavu.

        Jinak si ale musíme uvědomit,že Kalousek a jeho parta je pro „pravici“ dar z nebes-nelze vyloučit že účelově utvářený.
        Dnes už by ty „pravicové“ partaje nevolilo ani dobrých 60% pravicově uvažujících lidí.
        Vidí za nimi ty kalouskovské ksichty.
        Jakmile ale tihle lotři zmizí-ty partaje budou zase normálně přijatelné.
        Musíme si dávat dobrý pozor,kdo a kým je vlastně manipulován,opravdu dobrá manipulace totiž není na první pohled úplně zjevná a leckdy se dá zakrýt nějakou hodně viditelnou manipulací,která dávno nikoho nebere.

        Už jenom ty průzkumy.
        Komouši mají tolik,socialisté tolik.
        Dohromady hodně.
        Čím víc jim průzkumy přisoudí….však víte.
        Když k tomu připočteme naprosto idiotské chování ČSSD,výsledky voleb se už nyní přímo nabízejí.
        ČSSD+KDU+nějaké nové prcgumy (někdo se najde)= 103 křesel.
        Komunisté mimo.
        TOP a ODS 69 křesel.

        Kuriozní na tom pak může být i to,že jakmile KDU a prcgumy vycití příležitost (ČSSD něco totálně prosere,což se dá čekat) ,dají také dohromady 102 a celá levice bude jako vždycky v prdeli.

        • Kamil Mudra

         S těmi 60% pravicových bych si vůbec nebyl jistý. Bohužel, mimo těch co ho vnímají jako ten „dar z nebes“ je ještě hodně těch co ho berou jako „nutné zlo“. To spíše jde do kopru ona přijatelnost vámi zmíněných partají. Tedy myslím obecně mezi občany. Mezi participujícími je tomu samozřejmě jinak.
         Kdo a kým je vlastně manipulován nemáme šanci si nijak ohlídat, právě proto že jde o manipulaci dost dobře skrytou a mimo jiné i proto že se odehrává z našeho pohledu „za dveřmi“. To co občas zaslechneme „klíčovou dírkou“ má minimální vypovídající hodnotu a (jak správně konstatujete) ledacos může být úmyslně řečeno v její těsné blízkosti, aby za dveřmi slyšeno.

         Kdepak. V tom chlívku nám žádné třídění na lepší a horší kusy nepomůže. Dobytek na jatka, hnůj do kompostu, vydesinfikovat, vybílit a začít znovu. To by pomohlo nejvíc.

        • Janika

         „opravdu dobrá manipulace totiž není na první pohled úplně zjevná “ – přesně, jinak se nejedná o manipulaci, ale o blbost.

         • Kamil Mudra

          No právě. A Kalousek může být cokoli – jenom ne blbej.
          Jinak, zatím se tu s vámi všemi loučím, protože v noci odjíždím do Julských Alp (a pak ještě někam dál směrem k moři – uvidí se), tak že pokud bych nějakou dobu neodpovídal, není to kvůli nezdvořilosti.

          • vittta

           Blbej není-ale slepej už být může.
           Tak si to užij,Kamile!

          • Janika

           Tak si to užijte, Kamile, hory v tomhle období, to je nádhera.

           Kalousek samozřejmě blbej není. Ale jak nazvat to, když mi někdo tvrdí zjevnou lež a nesmysl a předpokládá, že tomu budu věřit? Ona je tedy blbost zřejmě relativní, není to univerzální hodnota :-).

          • vittta

           To je ta slepota.
           To by Merlin mohla jistě označit přesně vědecky.
           Pacient je prostě uzavřen do vlastního světa iluzí,sebelží a nesebereflexe.

  • Janika

   Proboha, oni opravdu chtějí tohle:

   1. Chlieb! Práca! Bývanie!
   2. Skonfiškovať bohatstvo bohatým, ktorí po generácie plienili Egypt a použiť ho na vybudovanie zničenej krajiny.
   3. Preč s kapitalistami a byrokratmi, ktorí nás vykorisťovali a okrádali.
   4. Za vládu pracujúcich, ktorá zoštátni veľké banky a korporácie pod demokratickú kontrolu pracujúcich a zmobilizuje zdroje Egyptu pre úžitok ťažko pracujúcich a nie hŕstku bohatých parazitov.
   5. Za program verejných investícií, výstavby škôl, nemocníc, ciest a bývania pre vytvorenie pracovných príležitosti, ako aj z dôvodu riešenia problémov neadekvátneho bývania a bezdomovectva.
   6. Zakladajte akčné rady na každom pracovisku, v škole, či univerzite.
   7. Dôverujte iba sebe a verejným demokratickým radám.
   8. Kontrolujte svojich lídrov. Ak nekonajú v zhode so svojim mandátom, odvolajte ich a nahraďte tými, ktorí budú.
   9. Všetka moc revolučným výborom!
   10. Nech žije Arabská socialistická revolúcia!

   Tak to zase naše tv patřičně tvůrčím způsobem upravuje. Párkrát nechávali mluvit jakousi Annu, nadšenou z lidového povstání a podrobně to popisovala, ale v dalších zprávách už ji stopli a nasadili svého papouška.

   • Kamil Mudra

    Jó – taky bych chtěl. No, aspoň jim budu držet palce.

   • BARON LE SAMEDI

    Aniž bych odkaz četl (Nové slovo bylo celkem dobrou slovenskou tiskovinou vždy), konstatuji, že se Egypt, alespoň podle oněch bodů hodlá vracet ke Gamálu Abd an-Násirovi, který poprvé, také pod vlivem hnutí Nezúčastněných a Josipa Broze TITA, přejal myšlenky třetí cesty a arabského socialismu. Jakkoli tomu bylo, období Násira bylo nejúspěšnější v moderních egyptských dějinách.

 5. BARON LE SAMEDI

  neboli, revoluce feláhů. Tedy těch, kteří v životě v rámci výrobních sil nevstupovali do výrobních vztahů (leda vztahů se sebou samými). Vzpoura celoživotních marginálů, které kapitalismus zbavil i „historické“ naděje, kterou ovšem nikdy neměli. A jako se voda ve víru stáčí určitým směrem, snaha kapitálu tuto „krútňavu“ překonat je absolutně marná. Dodnes nilský feláh užívá nástrojů doby kamenné. Podívejte se na Mumii, a na dav, křičící Im-ho-tep, Im-ho-tep. Ouzko bude Kalouskům, až tento dav nohou Mojžíšovou překročí bazén moře Středozemního směrem severním …

  • Janika

   Barone, to je zajímavá myšlenka s těmi feláhy. Ale nejsem si tím jistá, vždyť tam protestuje především městské obyvatelstvo. Feláhové, pokud jsou ještě dneska nějací, si žijí v poklidné bídě kdesi v odlehlých oblastech.

   Docela by mě zajímalo, jestli opravdu existují lidé, kteří nevstoupili do výrobních vztahů. To by byli přece svobodní lidé a upřímně bych jim záviděla jejich způsob života, byť nuzný a plný dřiny. Jen si to představte u nás, stát by vás prostě nenechal tak žít. Feláhu, zaplatil jsi každý měsíc tisíce na zdravotní pojištění za sebe a svou rodinu? Nezaplatil? Že máš sotva na živobytí? To zákon nezajímá, zabavíme ti v exekuci i tu nuznou chýši…

   • BARON LE SAMEDI

    V druhé části máte pravdu, Janiko, český feláh být nemůže, snad český trvale exekuovaný feláh. Měl jsem na mysli egyptského svobodného feláha, který má možnost děti ještě před dosažením deseti let věku odeslat na koránskou školu, z níž už se dítko nevrací „na ztracenou vartu nilské vesnice“ (pěkný protimluv, Nil je největší komunikační spoj, tak jaká „varta“), alébrž jde do města za strýcem, v jehož kavárně pracuje co čistič vodních dýmek (nebo zauhlovač-přípravář) s možným postupem na karierní pozici řezače tabáku. Vztah k výr. prostředkům (záleží na tom, kolik turistů si tu šíšu přijde vykouřit) zde vidím mlžně, bez kontur, protože prac.síla sice rozumí tabáku i potřebě svého vynaložení, ale stěží vícerému. Mladému klukovi jde o to, aby měl kde spát, měl džíny a pár košil, a občas zahlédl pár Evropanek, protože na mahr vlastní, egyptské ženě před 40. nenašetří. On by vlastně ten chlapec nebyl „tak v prdeli“, kdyby mohl, tak jako jeho strýc, jet do libyjské Tawerghy, a tam, na konečné busu Misuráta-Tawergha mohl rozbít svůj stan, prostě kavárničku, pro v Tawerze ubytované středně technické kádry misurátských závodů.. Z jejich dinárů by žil a spořil, a až by své libyjské (tawerghské) Misr Café, jakkoli improvizované, po pár letech opouštěl, měl by na skromné živobytí do konce svých let, ba i prasestřenici by věno mohl zaplatit, a z nilské vesnice jí, jako už muž ve středních letech, mohl vytáhnout, a za ženu pojmout. Jak vidíte, zcela ústředním zde je děj v Libyi, kde pracovalo přes milion Egypťanů, možná i více (hovoří se až o třech milionech). Výpadek jejich tří ročních příjmů a to, že existenci v Libyi museli opustit je přesně tím, co drtí ekonomiku nilské delty a Káhiry. Libyjští vousáči jsou živi na kole a drogách, ty v Misr Café nedostanou, a vůči cizincům jsou xenofobní (mrtvý cizinec-dobrý cizinec). Nestojí pyšná Tawergha (stojí, ale vypadá jako Berlín 1945), nevyrábí misurátské ocelárny. Vše rozkradeno, černá inteligence utekla, nebo byla povražděna. Šance, že by někdo z Egypta získal work permit v Zálivu je nulová. Sýrie rozbita, Irák rozbit…Toť Střední východ dnes. Ostatně, Janiko, můžete snít se mnou. Ovšem sny to jsou spíše hororové…. Merlin má zítra narozky, tak ji přeji i zde :-)).

     • vittta

      To je závažná informace.
      Přeji tedy milé Merlin všechno nejlepší a hlavně to zdraví ať pořád slouží.
      (kde jsou ty časy,kdy jsem to považoval za frázi)

     • Janika

      Připojuji se k přání, všechno nejlepší, merlin. Co přát kromě zdraví, to má vittta pravdu – snad tedy stále stejný elán a optimismus.

    • BARON LE SAMEDI

     Pokud Vás to, Janiko, zajímá, slyšel jsem, že libyjská vláda musí denně vynaložit 63 milionu euro na platby obyvatelům- Libyjcům. Krát 30 a máte částku za měsíc, krát 365 – za rok. Tento Ramadán se dává každému něco mezi tisícem-dvěmi tisíci eury, na náklady Ramadánu. A také, aby se nepozabíjeli. Libyjci mají peníze zmražené, tak jim západ půjčuje z jejich peněz a bere si jejich ropu. Bezp. sit. tak mizerná, že odcházejí i soukromí žoldáci, a končí- třeba- s těžbou teď v červenci rakouská OMV.

     • Janika

      Také zajímavá informace, děkuji. Zajímalo mě, jak to dopadá s těmi platbami, co jim dával Kaddáfí, Libyjci mohli skromně žít prakticky bez práce, to měli zajištěné. Takže tohle dává logiku, že to nemohou jen tak utnout, to by žádná vláda neustála. Kdy je hodí natvrdo do toho kapitalismu, to je otázka.

    • vittta

     Nejhorší na tom je,že důsledky jsou vidět v různých oblastech,které by běžný člověk ani nečekal.
     Kus dole jsem hodil odkaz na mladé islámské dobrovolníky,co jezdí válčit do Syrie….
     Ani tam nebojují proti Assadovi,oni tam bojují proti nám….
     Ani se jim vlastně nedivím…

    • Janika

     Děkuji, víte toho hodně, Barone, je to zajímavé vyprávění. Souvislost s Libyí dneska nikdo nezminuje, ani se nedivím.

     Možná jen to, co Vy považujete za zápor (kariéra řezače tabáku u strýce v Káhiře) považuji spíš za klad. Skromný život podla starých tradic, ne otroctví v kapitalistické výrobě, žádná celodenní a celoživotní bezvýchodná honička za úspěchem.

     To, že se nemůže oženit, je na první pohled zápor, jistě. Ale na druhé straně, ono to manželství taky není nic moc… Vlastně to bývá dost horor. Ty sny, o ženě, o lásce, bývají lepší.

     • BARON LE SAMEDI

      naopak, Janiko. Někdy bych býval chtěl být raději prostým řezačem tabáku. Špatně jste mne pochopila. Btw. když do tabáku dáte plátek syrové mrkve, nevyschne vám. Tabák jinak začne vysychat, jakmile otevřete zdejší 19.gramové balení (třeba cigaretového tabáku). Recept se používá na SV. Snad platí i zde…a pokud jde o manželku…na SV není mnoho státních penzistů (snad bývalí gážisté). Nemáte ženu- nemáte děti ergo nemá vám kdo ve stáří posloužit (dát najíst).

 6. vittta

  http://www.novinky.cz/domaci/307722-zeman-saha-po-moci-rekl-schwarzenberg-a-pripomnel-podobnost-s-lety-1948-a-1933.html

  No co,že je kníže magor normální občané vědí dávno.
  Menzel a spol.se mohou nyní hrdě za trapné bláboly slaboduchého postavit.
  Pochybuji,že kníže ví něco hlubšího o letech 1933 a 1948,oba politické převraty byly totiž úplně ale úplně na jiném principu.

  Ale ČSSD nezklamala.
  To je odporná,debilní partaj,to jsou korytáři non+ ultra.
  A idioti k tomu,darmo mluvit…………….

  • vittta

   A teď koukám,že Babák zase mluvil o Fischerovi,Žid….ale ta souvislost,ten konetxt…
   Ten taky,ten Babák….ručník na čelo.
   Ten by měl raději držet hubu,jednou nohou v kriminále je i on.
   Teď vůbec jim koukám dost otrnulo,už se asi profláklo,komu padne hlava a ti,kteří jsou mimo černou listinu začínají vystrkovat růžky.

   No ale s tím Fischerem to Míla posral,to jsem věděl hned,že ho bude mít na talíři pořád,to je jasně nejslabší článek jeho vlády,navíc úplně zbytečně,tam by mi seděla Ilonka,jenže to by musela být úúúplně blbá,kdyby to vzala.

  • Janika

   Myslím, že tímhle se kníže nadobro zdiskreditoval, to jsou bláboly úplně mimo. Navíc, pokud by ho vzali vážně, tak tím škodí České republice, je to opravdový darebák.

 7. vittta

  Hehe,dobrý…
  V ČB honí fízlové v plné zbroji dívky a chlapce protože…protože…protože neuposlechli výzvy.
  Hned pak byla reportáž,kdy fízlové dali pokutu nějakému povodněmi vytopenému mládenci,který šel po kolejích nakoupit,protože byla jeho rodina asi 5 dní bez jiného spojení s „civilizací“.
  Dali mu 1000,-..zákon je prostě zákon,to se nedá nic dělat.
  No vidíte,padni komu padni,žádná tolerance!!!
  Už začíná pravá,svobodná demokracie,konečně se fízlové zbavili temného dědictví „40 let komunismu“!!

  • vittta

   Navíc se Iveta Bartošová už usmívá,tak to je vše potom OK!

   • BARON LE SAMEDI

    kdo ví, čemu se usmívá. Na netu je pár vteřin, jak leží na lůžku v rakouské nemocnici. Četná kraniocerebrální traumata s mikrokrvácením po úderech do lbi (calvy-lebky). Nespecifikujme, kdo jí to soustavně dělá, podle stylu její řeči- snad aglossie s nevybavováním si, je jasné, že jde o opakovaná traumata, a četná, jistě s ložiskovým nálezem. Pokud pije, chápu to, protože alkohol má analgetické účinky, rozšiřuje cévy, což k prokrvení mozku IB zřejmě potřebuje. Všimněte si, že nekouří, nikotin by jí cévy stahoval. Skoro každý starý boxer pije, a nikoli kvůli sebelítosti. Patří na JIP-ku a bijec, který jí mlátí, do vazby. Žádná léčebna (při vomitu- abstinenčním) by tlak mohl vésti k mrtvici mozkové. Rozumný lékař ji s chirurgicko-neurologickou dg. do léčebny nepřevezme.

 8. vittta

  http://www.novinky.cz/diskuse?id=327232&articleId=/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/307789-tikajici-bomba-v-syrii-bojuje-armada-muslimu-z-evropy.html&sectionId=743

  Hmmm….nepříjemné.
  Ale co teď s tím a nebýt zároveň rasistou,že jo.
  Tomu říkám doslova trest Boží.
  Nejdříve jsme je zotročovali,kradli jsme jim suroviny a kulturu-teď se z toho poserem!!!!
  Negři v USA to samé-tam je to ještě markantnější.
  Nenažranci si museli vozit otroky,teď si to vyžírají do dna-jejich potomci.
  Co jsem komu udělal,že mám takové vyhlídky…..

  Mrknul jsem,co na to člověk,v otázce rasismu nejpovolanější,p.Čulík.
  Ale tam jsem zažil zklamání.
  Řeší se tam nebezpečí rasismu vůči Romům.
  Promlouvá p.Fedor Gál,poctivec a pracant,co vydělal čistě jen a jen svou pílí.
  Fedor ale nemluví moc přesvědčivě a jeho argumenty nejsou moc silné.
  Ale on určitě mezi obyčejnými občany nebydlí…….

   • Janika

    Vittto, na tohle téma se prostě necítím a vyhýbám se mu.

    Ale díky, že tady udržuješ ohníček :-).

    • vittta

     To téma je dle mého překvapivě hlubké a důležité.
     Nějaký rasismus,nepřizpůsobivost či jiné,neustále omílané bláboly jsou jen slupka skutečného problému.
     Mám dojem,že bída cikánů,jejich primitivnost,agresivita a nepřizpůsobivost je cíl,ne důsledek.
     Jednou jsem tady už napsal,že pracující,bezproblémový cikán záhadně pozbývá svých výhod a je z něj okamžitě stejný otloukánek,jako kdokoliv bílý.
     Nikoho to nezaujalo-ale já to mám za důležitý detail.

  • vittta

   Pěkné,jen to Euro….nevím,nevím…
   Kdo má Euro,toho mají svým způsobem v hrsti.
   Zajedno nemůže davalvovat a za druhé nemůže tisknout peníze.
   Jak ovšem samotný tisk peněz funguje nevím,teoreticky bychom si mohli totiž část dluhu natisknout,takže to tak snadné zase nebude.