Anketa – co bude dál?

Poslouchat zpravodajský nenávistný štěkot je chvílemi k smíchu, chvílemi je ta zběsilost děsivá. Ovlivní něco, nebo je to jen ten pověstný štěkot psů na karavanu? Co tedy bude dál?

Reklamy

54 comments

  • vittta

   To nejde Janiko.
   Když vidíš současné dění v politice,pak je jasné,že probíhá fáze „přelévání peněz“,tedy se uplácejí poslanci aby koryta zůstala zachována.
   Zřejmě tedy k tomu,aby byla Němcová premierkou.
   Celé to zatýkání už nabylo klasických podob komedie,tři poslanci jsou v klidu propuštěni-což může být signál Mílovi,ať si dá bacha,že moc korupčníků je stále obrovská.
   Obětován bude jediný blb-Nečas a to ještě jen politicky.
   V současné době se zdá,že Míla ztratil iniciativu a navíc chyboval s Fischerem,čímž zcela nepochopitelně dal silnou zbraň do rukou kalouskovců,protože příchozí peníze na fischerův volební účet už nikdo nevymaže a to ani v případě,že by bylo všechno fér.
   Politika nehraje na pravdu ale na chyby.
   Tahle byla hrubá,Míla ztratil „dámu“.
   Nemůžemě vědět,jaká je skutečná síla mílovy kliky-ale pokud nemá dobré krytí,stane se jen loutkou,nazvanou „paličatý dědek z vysočiny“ a svůj (a možná i náš) boj prohraje-a s velkou slávou se“demokracie“ vrátí do patrlamentu.
   On třeba Karl není tak blbej,ty jeho kecy v Rakousku mohou být součástí boje,zrovna jako trapná iniciativa nějakých blbečků v Bruselu,kteří mají velké obavy o evropské hodnoty.

   Vláda tedy bude taková,jaká je skutečná moc Míly,resp.jaké je jeho politicko-ekonomické krytí.

   • BARON LE SAMEDI

    jsou dvě možnosti: buď Fischer nemá co skrývat, nebo má co skrývat. Přirozeně, studuje mu dospělý syn ve Skotsku. Pokud by byly v penězích i jiné oumysly, asi by uměl někde na Guernsey v průlivu Lamanšském otevřít konto, kde by složili peníze pánové, co prý s miliony běhali po Praze, a každá taková banka, pokud u ní složíte depozitně peníze (třeba těch 5 milionů) Vám- beneficientovi (jelikož je to jištěno) klidně půjčí třeba 4,4 miliony s tím, že rozdíl si zúčtuje ve svůj prospěch jako saldo obch. případu. Banka vydělá, a mladej Fischer by měl dvě smlouvy, depozitní a úvěrovou. Úvěrovou by ukázal novinářům (bylo-li by nutno), a kdyby se pídili, proč a na základě čeho si úvěr vzal, mohl by říci, že si bude brát bohatou Židovku. Tím by to skončilo. A není způsob, jak by se noviny dostali k předchozí, depozitní smlouvě. Ostatně, toto s vámi udělá rád každý peněžní ústav. Jenom tady je ale riziko (ČR), že se to „vykecá“.

    • Janika

     Spíš se přikláním k tomu, že nemá co skrývat vzhledem k jeho nešikovnosti. To, co popisujete, je jedna z mnoha možností, mně samotnou jako účetní druhé kategorie napadají další způsoby, i když ne tak na úrovni :-). Prostě takhle to zpackat, to je umění. V tomhle má vittta pravdu, že jeho jmenování byla chyba, nakonec s tím začínám souhlasit. Ale zase na druhou stranu je to zřejmě šumafuk. Pokud někdo vládu schválit chce, tak ji schválí i s Fischerem, pokud nechce, nepomohlo by ani kdyby teď Rusnok tomu vytí ustoupil a odvolal ho.

     Osobně si myslím, že vláda důvěru nedostane. Ale Zeman ji nechá chvíli u moci. Za mohutného řevu :-)). Mohl by se taky hodit marod, to by dost dobře řvát nemohli, ale to on neudělá, vyvíjí i jinou činnost a několik měsíců vynechat by ho mrzelo. No a pak může jmenovat Sobotku, zase uplyne čas a pak ať si to převezme s vítězným rykem Němcová na ten zbytek a totálně se znemožní. Prostě čas pracuje pro „nás“ a jak se říká „čas je elegantní zbraň“ :-).

     • vittta

      Vskřísit politickou mrtvolu je vždycky na pováženou.
      Oni tam jsou i jiní….dinosauři.
      Jak on vlastně k tomu dluhu přišel,že jo….

    • vittta

     To je hledání „pravdy“,Barone.
     Já myslel spíše politické hledisko-a tady je jmenování Fischera doslova blamáží.
     Ono to „veřejné“ zaslání peněz zrovna když se měl stát ministrem…to také není zrovna politicky košer.
     To byla pořádná facka Mílovi…..

     • BARON LE SAMEDI

      mladej ho neplatí, o školné tu nejde. Faktem je, že Fischer nemá svého Dalíka, čili pravdu má Janika, je nešikovnej. Na českýho předsedu vlády.

      • rehbergus

       Fischer je smutná postava. Připomíná mne sněhuláka v létě. V roli užitečného idiota je ovšem nepřekonatelný.

      • merlin

       tak Vás zdravím po pár dnech dovolené, se nestačím od včerejška odpoledne divit. ale myslím, že tam prezident již těžko pustí ods a spol. a bude se odvolávat – oprávněně – na sliby voličům. Co jsou schopni dělat mezi sebou ti smutní chtiví myšáci v parlamentu nevím, leč přestože to vypadá pitomě – to jmenování Fischera, nemusí být, třeba důvod neznáme. Lidem je to více fuk než celou věc dramatizují poslanci a novináři. Stejně za stávající situace neexistují dobré konce a lepší Fischer než Kalousek :-)

   • vittta

    Člověče,tam píše nějaký Petr,zřejmě mladý,abmbiciozní justiční čekatel nebo študent práv či politologie…
    No to jsem mu hnedle musel napsat.
    „Potěš prdel“ tedy,s takovou pokrokovou mládeží…..
    Ten Asfalt má pojem o věci.

    • Janika

     Děkuji panu Bavorovi za odkaz na zajímavý článek. Souhlasím s vitttou – názory Petra neodpovídají mému vidění reality a Asfalt je skvělý komentátor.

     Pročítala jsem si pod zmiňovaným článkem obsáhlou a zajímavou diskuzi. Všechno číst nestačím, zaměřuji se na známé nicky. K.k. píše například skvěle, tu čtu s potěšením, přesné a zajímavé komentáře.

     Zajímavá je od počátku otázka, proč to celé pan Ištván dělá. Kdo za tím stojí, pokud někdo? Cnemo to trochu naťukává http://nautilus2.wordpress.com/2013/07/18/mozna-motivace-pana-istvana/comment-page-1/#comment-8143 , ale s tímhle názorem nemohu souhlasit.

     • vittta

      Néé,to je vskutku nepravděpodobné.
      Velké hry se nehrají kvůli maličkostem,ti lidé jsou politicky krytí.
      P.Ištván je něčí prostředník,není to jeho hra,tak vysoko on „vidět“ nemůže.

      • Janika

       A není možné, že je to prostě čestný člověk, možná trochu blázen, kterého ty poměry prostě naštvaly a rozhodl se něco proti tomu udělat? Vždyť on strašně riskuje, jak napsala K.k. – ten chlap musí mít nervy ze železa.

       • brtnikvbrlohu

        Motivace nebývá jednoznačná, musí tam být určité předpoklady, šance na úspěch a své místo by mohlo mít i to možné „zrušení postu“ – jednotlivé prvky mohou mít různou váhu a nemusí být vědomé – své může hrát i vyšachování z kauzy Čunek.

       • vittta

        Riskoval by,kdyby do toho šel sám jako ten spravedlivý.
        Takhle prostě dělá nějakou práci pro někoho…
        On může být klidně vydíraný,korumpovaný…..
        Politika,no….

        Kdo ví,jak to je,osobně se nechám překvapit a pokusím se ze střípků,které čas od času nenápadně uniknou dát dohromady nějakou teorii,co by měla základ.
        Zatím ale nelze v podstatě nic prohlásit za nějak důvěryhodné…

        • Janika

         No právě, jestli za tím někdo je, tak je mistrovsky utajený. Jestli tě něco napadne, tak se poděl, jsem fakt zvědavá.

 1. Astr

  Nikdo jiný než TOP 09 nemůže podle Karla Schwarzenberga bránit doposud platný ústavní pořádek České republiky a vzdorovat prezidentu Miloši Zemanovi.

  „Největší politická strana, sociální demokracie, je rozdělena mezi příznivce pana předsedy Sobotky a jihomoravského hejtmana pana Haška. Má tudíž veliké potíže zaujmout jasné a jednotné stanovisko k postupu prezidenta republiky,“ napsal Schwarzenberg na stranickém webu.

  „Taktéž kdysi veliká strana ODS, která má nyní podle průzkumů 8 %, je odstoupením premiéra Nečase tak oslabena, že nepředstavuje hybnou sílu české politiky,“ nešetří exministr zahraničí ani bývalého koaličního partnera.

  „Odpovědnost padla na nás. Braňme republiku,“ vyzval své kolegy.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/top-09-muze-jedina-branit-republiku-napsal-schwarzenberg-p2q-/domaci.aspx?c=A130715_085804_ekonomika_skr

  ==========================================================
  K tomu jen ze slechta byla vzdy jasna, pokud slo o obranu sveho :-)

  A opet za knizetem pujde cela Praha
  aby zdolala demokracie vraha!

  Zemane vzdy byli nize
  nad nimi vzdy byl nejaky knize !

  Pro Prazany neni rady,
  jen pro ne knizata jsou tady
  pro knize vseho schopni jsou
  i vlastzrady

  Az jednou provzdy,
  knize usne navzdy
  pak prava lidu ne knizeci
  budou nastolena
  konecne bez knizat
  k lepsimu nastane zmena

   • vittta

    No jo,no-Patočka ale Ameriku neobjevil.
    Je jasné,že předčasné volby vyhovují jen ČSSD-ale ti jsou úplně blbí a nemohou nikdy vyhrát-pokud vůbec chtějí.
    Chladnou hlavu zachovali jen komunisté.
    V klídku a bez velkých gest se nechali slyšet,že se uvidí-jaké bude programové prohlášení vlády.
    Komunistům je jedno,jestli budou volby teď-nebo až řádné.
    Posílí stejně,odhadnout,jestli více nyní či pak, je těžké.
    Kája v Rakousích začal svými idiotskými výroky předvolební kampaň a hra na demokracii může začít,podporou bylo i prohlášení nějakých bruselských kovaných demokratů,které se halasně vyrojilo,aby upadlo v zapomnění-a z čista jasna se ještě může vynořit před (jakýmikoliv) volbami.
    Fischer dostal své peníze-a hodně hlasitě,takže domácí kampaň „pravice“ začíná logicky u něj.
    Soudy pustily zadržené,bez ohledu na zákony-čímž u mnoha obyvatel zpochybnily samotné svržení Nečase a jeho party,nyní už je Nečas v prdeli, ale jeho jméno ještě v předvolebním klání uslyšíme.
    Bude z něj mučedník české demokracie,není ani vyloučeno,že ještě dostane zadostiučinění v podobě ministerského křesla,až „pravice“ vyhraje další volby.
    To by ale soud musel osvobodit propuštěné-což se zatím nestalo,za povšimnutí ale stojí fakt,že soudy si nechaly hodně otevřená zadní vrátka,neříkají tak ani tak-ale zatčení jsou doma.
    Zde se ještě karty míchají,čeká se jen,co se bude dít dál.

    Míla může bez problémů předčasným volbám zabránit ústavním lavírováním-jenže to se mu samozřejmě nehodí,neb se to může snadno vrátit jako bumerang,až se budou platit účty.

    Míla to potřebuje potvrdit parlametně(přelož demokraticky),to pak může každému říci,že vláda dostala důvěru sněmovny,vlastně by to prakticky už nikdo nevytahoval.

    A my,občané?

    Můj názor každý zná.
    Nesnáším ČSSD úplně stejně,jako ODS či TOP09,od nich se dají čekat jenom facky do slabých,na silné si netroufnou.
    Jsou to otroci,šašci,bezvýznamné nuly.
    A jak se říká-poturčenec horší Turka,s ČSSD ke světlým zítřkům nedojdeme.

  • Janika

   Na Schwarzenbergra už reagoval Pospíšil – pravice se nemá hádat mezi sebou, ale má se stmelit v boji proti prezidentovi. Takhle veřejně to hloupě vyhlašovat, to člověku akorát poklesne v údivu čelist… :-).

   • vittta

    Politicky je to ale chytré.
    V překladu do lidské řeči to znamená toto:

    Všichni slušní a pracovití občané by se měli přestat přít a začít bojovat proti nastupující totalitě.
    V pozadí se pak ukrývá zde nevyřčené-tedy že OBČANÉ by měli začít bojovat s OVČANY,ti chytřejší tedy s těmi hloupějšími-těch je více,což je kámen úrazu demokracie ale když ti chytří drží pospolu……

  • Janika

   Musela jsem se podívat, kdo je to ten Babiš… ;-). No a proč ne, nic proti němu prozatím nemám, i když co není, může být. Například spolehlivým vodítkem je ta účelová, hloupá a průhledná manipulace. Když Kalousek pronáší lež o to, že prezident považuje ústavní zvyklosti za idiotské, přestože tohle Zeman nikdy neřekl, tak je jasné, že se jedná lidsky o špínu chlapa.

    • Janika

     Aha, tak to je potom katastrofa. Máte pravdu, je třeba předem odhadnout, kdo půjde do možné koalice s Kalouskem.

     • vittta

      Každý,Janiko.
      I ČSSD by šla.
      Jenže tu Kalousek nebude chtít….a potřebovat.

    • vittta

     Babiš může dopadnout jako kníže.
     Příliš „osobností“ škodí.
     Kromě toho tyhle „osobnosti“ také lezou lidu pěkně krkem.
     Já tam vidím jako překážku i toho Okamuru,jestli se Babišovi podaří Okamuru odepsat,bude vlastně jediný kandidát na „novou“ stranu.
     Jinak ti radikálnější sáhnou po Okamurovi.
     SOPZ se jako „nová“ dá těžko označit,může ale mít zajímavou moc,podobně jako to bývalo u pánbíčkářů.
     Ve volbách žádná sláva-ale v parlametu ti nejdůležitější.

   • jonáš

    Z čehož je snad jasný, že předčasný volby bejt letos nemůžou. To chce čas, aby to mohlo řádně prokvasit a být zodpovědně vydestilováno ;-)

  • vittta

   Zde bych se přiklonil k tomu,že Babiš nevyhraje.
   Totiž-Okamura má daleko průbojnější názory,nutno říci,že si jako „cizák“ může dovolit daleko více,jak rodilý Čech.

 2. che

  Inu Blesk a MF Dnes se postará, potlačí svýmu majiteli káru a vydatně – ostatně – Blesk mozek vyblejská a bez namáčení.

   • Jednooký

    viete, merlin, jedna zlomyselná múdrosť hovorí že:
    „keby mohli volby niečo zmeniť, tak ich už dávno zakážu“.
    Takže tak…

    • che

     Jenže momentálně po ruce jiná možnost jaksi není, ony by nepřinesly radikální změnu ani kdyby ksčm získala 75% hlasů, můžou ale zabránit ještě horšímu marasmu a vytvořit obrovsky hromady nacvakaného silného drátu – a i to je plus.

     • vittta

      Kdyby získala KSČM 75% hlasů,dočkali bychom se internacionální pomoci II.
      Volby jsou v pohodě jen když dopadnou „demokraticky“ (jak je tohle slovo zprofanované,to je k nevíře).

       • vittta

        Janiko,politicky je podpora rusnokovy vlády ztráta pro levici.
        To si musíme přiznat.
        Efektivní jsou pouze předčasné volby,nebo vláda ČSSD.
        Ta situace není snadná,Míla je přitlačil ke zdi všechny.
        Bez nové politické korupce lze jedině podpořit rusnokovu vládu-nebo restaurovat vládu 101 zločinné koalice.
        Ale jak říkám,rusnokova vláda bude pro ČSSD ztrátou.
        ČSSD do toho měla jít vale-nevale a vyjednat si svou vlastní podporu-což tedy znamená vykouřit prdele těm tkz.nezávislým.
        Pak-kdyby to vedla dobře,by to bylo každému u prdele.
        Nebo by se měla ČSSD připravovat na řádné volby a spoléhat na to,že rusnokova vláda nebude vládnout dobře-ale tvářit se neutrálně-a ne otevřeně vystupovat proti Mílovi-nebo co horšího,hádat se mezi sebou.
        Obávám se ale,že dnešní ČSSD na reálnou politiku nemá.

 3. Janika

  K výsledkům této soukromé minianketky – většina zřejmě prorokuje Rusnokově vládě různým způsobem delší trvání. Možná je přání otcem myšlenky :-).

  • vittta

   Lidé se bojí jak všivé kalouskovy koalice,tak přehnaně drtivého vítězství ČSSD.(lidé ČSSD nevěří,což je oprávněné)
   Proto raději vkládají naděje do Míly a čekají,jak se situace vyvine do řádných voleb.
   Je na ČSSD,jak v čase rusnokovy vlády obstojí-i na to lidé čekají.(ti lidé,co se o věci tak nějak zajímají)

   • Janika

    Vittto, jak píšeš, výše, ČSSD na to nemá. Od těch si neslibuju vůbec nic a jejich možné vládnutí mě upřímně děsí.

 4. BARON LE SAMEDI

  Teď mi nejde o Rusnoka….jen tak, vsadím se s vámi (milujete ankety…) že do půlnoci slehne ta manželka britského následníka. Abych řekl pravdu, nevím, jak se jmenuje. Ale fanoušci porodu tam již týden bivakují (u porodnice), je vedro, ale hlavní důvod: dnes má narozeniny (22. července se narodil) Alexandr Makedonský. Koho to zajímá, sázím se též, že mezi těmi x křestními jmény bude i jméno Alexander. To si Britové nenechají ujít… A máme 15:10 SELČ…

  • Janika

   Zklamu Vás, Barone, co se narodí královské rodině za následníka mě nijak nezajímá. Ale napadlo mě přitom, že tohle šílení, kdy se shromáždily davy lidí a dokonce snad dny před porodnicí táboří, je také „kulturním“ shromážděním lidí, jak o něm hovoříme ve Dveřích 102.

   • BARON LE SAMEDI

    Je novoluní, Janiko, a významný den (viz výše). Soudím, že astrologové měli spočítány včechny horoskopy deset dní před dnem slehnutí, a deset dní po…nezajímá mne to, jen jsem si zkoušel tipnout. Hlavně to novoluní.

    • vittta

     Byla to pravda.
     Ale mohlo to být ještě propracovanější-klidně i den početí mohl být plánován.
     Ono se britské imperium potácí od ničeho k ničemu,od r.1913 vyhrálo 2 světové války a za těch 100 let je z velmoci anállízací země.
     V této situaci je dobrá každá naděje……

     • BARON LE SAMEDI

      Čekám, kdy pěnice zapěje Dobvý den majove Pvinci z Kejmbviudž, tak jsme se konečně dočkali…hrdý Albion nás zradil, a zrádci jsou dějinami opěvováni nejvíce.

      • vittta

       Zrádci….ale demokraté,ne??
       A to je důležité.
       I když tedy abychom byli spravedliví,pokud je řeč o nablahém roku 1938-pak britové jen zajišťovali své investice do Hitlera,nezradili nás.
       S nimi jsme smlouvu neměli.
       Zradili toliko myšlenky evropského práva a spravedlnosti,těmi si ale nikdo moc hlavu nikdy nelámal.
       Ale moc jsme se z toho(resp.ti,co nás zastupují) nepoučili.
       Musíme se prostě starat sami o sebe,když začne hořet,každý se na nás vysere.

       To by člověk někdy zaplakal,Barone.
       Při čtení BL zjišťuji,co jsme za zlý národ.
       Ubližujeme cikánům, Němcům nechceme vrátit majetek (po té,co jsme provedli holocaust,nemající v dějinách obdoby),celkově jsme zlí na menšiny,jsme zbabělí,protože nechodíme demonstrovat,aby jednu bandu zlodějů nahradila jiná-ale zároveň jsme svinsky rasističtí,když náhodou někde demonstrujeme…

       Chudák pracující člověk,jak se v tom má sakra vyznat?

       • BARON LE SAMEDI

        Tak nějak jsem to myslel, vitto. Konec prognóz (předpovědí), jméno princátka je George Alexander Louis of Cambridge. Takže, Ostrov Janiky byl v ČR první, který předpověděl použití jména Alexander 22.7. v 15:09- 15:10, a toto prvenství Janice nechť patří!…

        • Janika

         Vám patří prvenství, Barone, a měl jste s tím Alexandrem pravdu. Ani nevím, jak moc to jméno tipovali v Británii a jestli to má opravdu souvislost s Alexandrem Makedonským. Britové mají přece vlastní vzory, že by sáhli pro vzor k „podřadným rasám“?

 5. BARON LE SAMEDI

  Chlapec, který se narodil dvě hodiny patnáct minut po mém prohlášení by byl výhledově 43. panovníkem království po Vilému Dobyvateli. Což, myslím, i já bych měl za to, že generací od 11. do 21. století (dříve než za třicet/čtyřicet let panovníkem nebude) bylo více. Tisíc let by mělo být padesát- šedesát generací, kdysi se počítala generace co 15. let…