Tripolis, sobota 27.7.2013

Krvavé nepokoje, probíhající v tyto dny v severní Africe se nevyhnuly ani Libyi. Toto je několik snímků z dnešního Tripolisu, posbíraných na facebooku.

tripolis dnes ráno

Tripolis se probouzí do nového dne.

tripolis pneumatiky

V ulicích hoří pneumatiky.

tripolis 1

tripolis pálení

bombový útok na dům jibrila tripolis

Bombový útok na dům Jibrila.

tripolis útok na dům Jibrila

Tripolis – útok na rezidenci Jibrila.

tripolis sídlo strany Jibrila

Sídlo strany Jibrila.

kancelář ,uslim bratrstva benghazi

Jedna z řady zničených kanceláří Muslimského bratrstva

ulice tripoli

Ulice v Tripoli

Nepokoje probíhají v řadě dalších měst. Jsou napadána a ničena sídla Muslimského bratrstva.

28.7. v den výročí vraždy generála Jounise, která dosud nebyla objasněna, se očekávají další nepokoje.

 

Reklamy

19 comments

 1. Janika

  Smajlíku, já myslím, že je jim to jedno.

  Mě v tom současném vedru dorazila představa, že by ještě všude kolem hořely pneumatiky. Ale nakonec to není špatný nápad pro inspiraci ;-). Taková hořící pneumatika před parlamentem, to je výmluvnější, než nějaké transparenty.

 2. ;-)))

  http://www.debka.com/article/23150/Egyptian-health-dept-reports-29-Muslim-Brotherhood-protesters-killed-650-injured-says-MB-inflated-Saturday%E2%80%99s-casualties-

  Instead of directing their ire at the overthrown Muslim Brotherhood, the pro-military demonstrators shouted “Bye Bye America!” as huge placards waved over their heads depicting as a threesome Gen. El-Sisi, Vladimir Putin and Gemal Abdel Nasser, who ruled Egypt in the 60s in close alliance with the Soviet Union.

  Their rivals in a separate part of Cairo chanted „Sisi out! Morsi is president! Down with the army!“

  Aspon je jasno kdo je kdo a s kym… je to stejny scenar jako v syrie, libye… odstrelovaci na strechach strili do vlastnich rad aby krvi zahajili dalsi barevnou revoluci

 3. rehbergus

  Zajímalo by mne, jestli někdo domyslel důsledky asistované „demokratizace“ téhle země. Myslím, že odstranění Muammara Kaddáfího se nám bohatě vrátí. Partičky které jsme tam dosadili nám moc nefandí. A pátá kolona muslimů v Evropě se také snaží seč může, aby bylo hůř. To vše za potlesku multikulturně korektních blbců.Asi to tak má být… Inšalláh…

  • ;-)))

   To 100 procentne… Egypt je vzor, leader regionu, podle nej jedou ostatni, napodobuji…
   Ekonomicky vzato je vec prosta… cesta USA do ekonomickych sracek zacala s koncem studene valky, naopak jeji vzestup a bohatstvi zacalo s II. svetovou… Clovek nemusi byt jaderny fyzik aby pochopil komu co prospiva, staci sledovat tk penez.

   • vittta

    Ono jde hlavně o to,co vlastně v severoafrických zemích je.
    Na první pohled to vypadá jako chaos-tedy stav nadmíru výhodný pro to,čemu se za minulého režimu říkalo „vojenskoprůmyslový komplex“.

    Také to ale může být počátek organizovaného vzepětí islámu-což už tak výhodné není.
    A USA bych já osobně raději nepodceňoval.
    Ono to vypadá,že se každou chvíli zhroutí ale opak může být pravdou,mohou být na vrcholu moci.

    Jak se u toho daří obyčejným lidem jak v severní Africe-tak v USA, nikoho nezajímá,co je zajímavé-brzy to bude dost podobné…

    Dějiny obyčejné lidi neřeší,ty zajímá síla státu.

 4. ;-)))

  Sila usa spociva v rezervni mene usd,..
  Dokud ji bude zbytek sveta akceptovat, prijimat a pouzivat, do te doby se usa nezhrouti, protoze tuto rezervni menu emituje z niceho podle svych nekonecnych potreb jako v bajnem komunismu… exportuje ji mimo USA a nakupuje za virou kryte barevne papirky vse co potrebuje, suroviny, zbozi, sluzby. USA vybudovala komunismus pro vyvolene.

  Pokud se ovsem zbytek sveta rozhodne prestat sponzorovat USA a odmitne dollar, bude to konec americkeho zpusobu zivota…parazitizmu.

  http://www.zerohedge.com/
  http://proinvestory.cz/co-nam-rikaji-firemni-zisky-o-svetove-ekonomice
  http://www.zerohedge.com/news/2013-07-27/recovery-obama-talking-about

  System je dlouhodobe neudrzitelny, ale prominenti si preji v klidu dozit a udelaji pro to cokoliv… Kazdeho zajimaji jen 2 generace, na ktere bere ohled… DETI a mozna VNOUCATA…dal … nezajem…

  Pokud je system komcipovany tak ze se veskere bohatstvi produkovane praci tech na spodku pyramidy soustreduje na jeho vrcholku, pricemz uzitecni idioti jako Bush s IQ90 to obhajuje argumetem jako ze BOHATSTVI BUDE PROKAPAVAT DOLU, dojde k velkemu tresku…
  Ekonomiku drzi v behu poptavka…jaka muze byt poptavka 1proc prominentu…

  • Janika

   „System je dlouhodobe neudrzitelny, ale prominenti si preji v klidu dozit a udelaji pro to cokoliv… “ – přesně tak, drží se zuby nehty a kopou kolem sebe v posledním tažení. V tom je vysvětlení toho, proč musela být zničená Kaddáfího Libye jako záruka stability, samostatnosti a rozvoje Afriky. Impérium nemůže existovat samo o sobě z podstaty věci, potřebuje si stále podmaňovat kolonie. I když svět by si oddechl, kdyby toto impérium přešlo k jiné fázi vývoje a postavilo si kolem sebe nějakou tu čínskou zeď :-)

   • Kamil Mudra

    To že je dolar „podložený“ především „klackem“ je už dlouho „stará vesta“. Prozatím má ten klacek podobu „obušku v pytli“ a vše co USA dělají je zatím jen významným poklepáváním na ten pytel. Všichni co to pozorují se řídí pravidlem: „Moc toho magora neprovokuj – nic dobrého z toho nekouká!“
    Jak to tak vypadá, k provokování se zatím chystá jen Čína:
    http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2227-planuje-cina-podlozit-juan-zlatem-a-ucinit-ho-primarni-globalni-rezervni-menou
    ale obávám se že nás nějaké „oddechnutí“ asi nečeká. To spíše kopání chcípající kobyly a v rámci něho povel: „Obušku z pytle ven!“ Další vývoj je odvislý od míry jeho použití a tedy těžko odhadnutelný. Klidně se může stát že si „oddechne“ jen geologická složka planety a všechno ostatní spíše „vydechne naposledy“ – pokud to vůbec stihne :-(

    • Janika

     Zdravím po dovolené, Kamile, doufám, že na horách bylo krásně.

     Podle jakého klíče magor likviduje státy, to je velká neznámá. Můžeme se jen utěšovat, že nejsme v pořadí, doufejme. Přitom být poslušná onuce nikoho s jistotou nezachrání, jak je vidět například na Mubarakovi, jistotou není ani příslušnost k civilizované střední Evropě, viz Srbsko.

 5. ;-)))

  Pussy Riot a podobné akcie:
  Otázkou by potom bolo, preco to pussys neurobili v
  synagóge, alebo v mešite..najlepšie nejakej wahhábistickej ?
  Čo by asi nasledovalo?

  Asi tak, ako je logická otázka, prečo tzv. „teroristi“ nezvyknú napádať výkonnú perifériu jadra západnej temnej moci-oficiálnych majiteľov bánk?
  Prečo občas namiesto detí na ulici neexploduje nejaké auto, či sídlo R&R Rothschild, Rockefeller, Warburg, Lehmam, Kohn a kos&ser spol..?
  Že by boli bin Aladinovci pri tej sofistikovanej logistike tak zásadne politicky negramotní, alebo je tam iný „neznámy“ problém?
  Že by sa tam záujmy (poly-tikos) preplietali, alebo išlo dokonca o záujmovú deriváciu?

  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/globalny-prediktor-parazit-gpp-/

  • vittta

   Otázka „proč“ se mi nezdá vhodná a může odvádět od samotné podstaty.

   Otázka by měla znít „jaký je cíl?“
   Když to upřesním-jaký je cíl všech těch židovských teorií?

   Když chci někomu vládnout-co je výhodnější,vládnout milionům žebráků,co nemají co ztratit-nebo milionům nažraných a nachlastaných individuí,kterým je všechno málo?

   Ožebračit „lid“ je píčovina,lid se musí naučit být nespokojený-a zároveň musí mít kurva co ztratit,tedy „být nažraný“.

   Nikdo,kdo sem píše nemá v hlavě nasráno-a já se ptám:
   Žije se lépe mezi hladovými a chudými,nebo svým životem mezi nažranými a nespokojenými?

   Vždyť to stádo nespokojenců je tak zahleděno do sebe,že si nás ani nevšimne,pokud budeme žít podle svého a jinak než oni.
   Máme relativní klid.
   Pak je ale cokoliv,co tento stav navozuje pro nás výhodné.

 6. Janika

  K odkazu, který dal Slobo ke „Katce ve svobodné Libyi“: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/236156-z-libyjskeho-vezeni-uteklo-pres-tisic-trestancu/

  – tady píší, podle překladače, že těch uprchlých vězňů bylo 4000 a mezi nimi byli i odsouzení k trestu smrti:
  http://www.alwatan-libya.com/more-28675-1-عاجل%20/%20%204000%20سجين،%20بينهم%20محكومون%20بالإعدام،%20فروا%20من%20سجن%20الكويفية%20ببنغازي%20صباح%20اليوم%20السبت.

  To by mě zajímalo, koho a za co odsuzují v současné Libyi k trestu smrti. Asi prostě ty, co jsou z opačného tábora…

 7. BARON LE SAMEDI

  Trochu musím protestovat proti tomu, aby se do všeho házel Fed etc. Problém Libye vznikl, pokud k sobě budeme upřímní, poněkud dříve. Abych vás nezdržoval, jistě možná není náhodou, že v Libyi je situace stejná, jako v Somálsku okupovaném milicemi aš-Šaháb. Podotýkám, že italská koloniální správa Libye i Somálska byly stejné. Lze tedy per analogiam dovodit, že somálský bordel se Somalilandem, Puntlandem, Somálskem a dvěma dalšími neuznanými celky je mustr pro Libyi, kde už vznikl islámský emirát Derna (psal o tom el murid). který ovšem zanikl. už v 2011. Hořící pneumatiky byly v 2011 vydávány za bomb. kaddáf. letectvem.