Muammar Kaddáfí žije?

Nové video, které ale nepřináší nic nového, především žádný ucelený pohled a jednotnou hypotézu. Přesto je dobře, že se dostává tento případ na světlo dne a že se na nesrovnalosti poukazuje.

V úvodu se pokouší dokázat na různě mizejících krvavých skvrnách a ženě černé pleti náhodně se objevivší v pozadí, že lynčování Kaddáfího bylo zinscenovaným hollywoodským představením. Možná. Nepostřehla jsem ale potom vysvětlení, kde se vzalo mrtvé tělo.

Další hypotézou je, že lynčován byl dvojník. Jako nejpřesvědčivější důkaz mi připadá srovnání Kaddáfího ucha – to opravdu není jeho. Naproti tomu chybějící bradavice u nosu důkazem není, myslím, že si ji na stáří nechal odstranit. Přesto je možné, že lynčován byl dvojník. Tím se ale nedokazuje, že Kaddáfí žije.

Video je dost dlouhé. Možná tam objevíte něco, co jsem při letmém shlédnutí nepostřehla.

Reklamy

25 comments

 1. BARON LE SAMEDI

  část rodiny se zachránila, manželka a dcera Aiša, která slehla v jihoalžírské oáze….možná biologicky žije i al Kaddáfí. Politicky a sociálně ale mrtev je, přitom biicky, jako osoba starší 70. let, má před sebou snad deset let života. V Báb al Azizíja byl obklopem sestrami i lékaři téměř nonstop. Jak to řeší nyní, žije-li? Bylo by zajímavé, kdyby se jako deus ex machina někde objevil. Ale kde? A povstal by lid Libye, aby svrhl své nehodné vládce? Němý svědek němý navždy- to by nebylo hodno velkého politika a lidového vůdce….

  • vittta

   S tím souhlasím.
   Kaddáfí bude jednou velký mučedník a odvede medvědí službu svým vrahům.
   Jestli je nyní živý-či mrtvý,nehraje roli,musí ale v každém případě mrtvého minimálně hrát.

   Tím fakticky myslím,že podobná videa slouží spíše těm,kteří by ho mrtvého mít nechtěli.
   Chtěli by,aby byl živý,aby se diskreditoval jak svou hodně špatnou vizáží nebo nějakým pochybným činem.

   Kdyby Mistr Jan Hus 1415 odvolal-kdo by o něm dnes věděl??

  • Janika

   Taky souhlasím, s oběma. Myslím si, že pro něho samotného by bylo lépe, kdyby se nedožil zkázy svého celoživotního díla.

   Ale stejně bych se ráda někdy dozvěděla, jak to opravdu bylo. Je možné, že ho zabili už předtím, když se vzdal Tripolis. Nebo ho vzali do zajetí, zabili, či tam žije dodnes. Taky by mě zajímalo, co o tom ví jeho rodina, něco přece vědět musí, ale mluvit zatím nemohou.

   Co se týká lékařské péče, tak ono je někdy lepší se doktorům vyhnout :-). Teoreticky se taky mohl vrátit ke kořenům, do pouště a skromného života, měl k tomu vždycky blízko.

 2. BARON LE SAMEDI

  Myslím, že mnoho nemocen nebyl, a že měření tlaku, etc. patří, u hlav států, které hodně cestují, k banalitám, zvl. k té sedmdesátce…přeci jen, Afrika je, Janiko, infekční prostředí. Navíc, hlavu státu, takto „povedenou“, chce zpravidla (dějiny nás tomu učí) někdo otrávit…čili všechno je v té péči. Nebudu si namlouvat, že za rok se zjeví v nějaké čadské oáze. To asi ne. Ale musím konstatovat, že vytažení z kanalizace a útěk v koloně vozů je románově nekomplikované. Takový rodokaps Bastei Verlag pro hloupé. Vyjdu z toho, že řada ochránců byla z Ukrajiny. I ta zdravotní sestra, s níž měl, údajně, mimino. Janukovič, ukrajinský prezident, jezdí v autech, které mají multiplikovanou ochranu. Ani ne pancéř, ale dva majáky, z čehož jeden je komunikační systém, a celkem těch systémů je několik, takže nejen může (operátor za ním) vidět drony, letouny etc, ale aktivně se účastnit radiorozvědného boje, ohlušit systémy nepřítele, aktivizovat vlastní (v některých Thule nosičích na střeše jsou rakety a la Bond), i komunikovat (šifrovaně) s flotilou v Oděsse, nebo jakoukoli lodí na moři. Přirozeně i vizuálně. No, to je Janukovyč, nepodstatný prezident odkudsi z Donbasu, šéf velké, ale zaostalé Ukrajiny. A my máme věřit, že Muammar, vůdce Afriky, hlava státu, který byl po dlouhá desetiletí nejbohatší v Africe, běhá po území kmene Walíd a Warfalla v oježděném landroveru s vlastním synem? Když potkáte Janukovyčovu ochranku, byť jste třicet metrů od něj, bodyguard vás míjí, civí na vás, levou rukou se drží za lem saka na své levé straně, a prsty pravé ruky mu hrají u pasu. Výstřel (na Vás) je věcí sekundy. Ochránců cca 40. Ale Kaddáfí všechno spíchne „homemade“, když tak se řekne, že mu všichni utekli (tito lidé jsou naopak vybíráni, aby šli do agrese, byť je to povahová úchylka). Prostě, odprezentovali nám lživý slaďák, sladkobolně tragický, aby ponížili idol mnoha lidí (ponížením idolu poníží všechny, kteří v idol věří a doufají). No a může to být, prostě jinak. A co může být jinak, jinak také bývává.

  • Janika

   Děkuji, Barone, že se o tom se mnou bavíte a že říkáte věci, které chci slyšet :-). Máte samozřejmě naprostou pravdu.

   Jen k tomu potrubí – bylo to, pokud vím, vodovodní potrubí. Jenže říkat, že se skrýval v kanále, to je taky součástí cílené dehonestace. Taky se psalo o nějaké bombě, která všechny účastníky kolony omámila. Mutassim spal – byl v bezvědomí, když ho odváželi, Kaddáfí sám byl prý dezorientovaný. Taky ho tam mohli omámeného a bezbranného té sebrance jednoduše nastrčit. Jeho, nebo jeho dvojníka.

   • BARON LE SAMEDI

    Naopak, Janiko. Kaddáfího jsem jako mladík zažil „in vivo“ v Praze, nečiní mi to pražádný problém, se o něm bavit. Vidíte, mohla to být součást vodovodního systému, mně to spíše připomínalo kanál někde na D2 (směr Bratislava). Od doby Potiorka, a atentátu na velkovévodu Ferdinanda, a zvl. po váhání motokolony před Dealey Plaza v Dallasu, všechny služby detailně plánují úniky z kteréhokoli místa v zemi, kam se politik může dostat. A mají vědět, kudy prchat. Jak ukázala vražda Roberta Kennedyho, ani průchod kuchyní hotelu, často prezidenty používaný, nezaručuje bezpečnost- viz střelba Sirhana Bišary Sirhana. S tím je nutno počítat. Podle mne se s tím i počítá.

   • BARON LE SAMEDI

    Janiko, něco bych Vám napsal, a pokud to bude možné, i poslal přes merlina, až se s ním spojím. Nevadí? Nebude to o Kaddáfím…

 3. merlin

  Já jsem v té době ,,dopadení a ubití,, kaddáfího napočítala 3 mrtvoly – byly tři z forenzního hlediska – charakteru poranění, doby smrti atd., , co byly veřejnosti demonstrované coby Kaddáfí, je to někde na outsiderech, musela bych to hledat. Ovšem jestli jedna z nich byla opravdu Kaddáfí, ví úplně jiní lidé, já tedy fakt ne :-).

  • Janika

   Vzpomínám, merlin, že se o tom takhle psalo, i když se přiznám že se mi nechce na ty videa dívat ani po dvou letech, nedokážu to prostě. Holt nepatřím k tomu druhu žen, které při pohledu na umučení člověka řvou nadšením WOW.
   Přitom je zvláštní, že mrtvoly byly tři, ale vrahové pořád ti samí, pokud vím. Ti byli pečlivě monitorováni a později likvidováni, bůhví kým a bůhví proč.

   • merlin

    no mě taky ne, jinak bych to asi lehce našla :-) Stejně chudáci oběti. Zvláště dobře si pamatuju tu projevenou radost a úsměv hillary killary – to je zajímavé, mám to pořád ve velmi živé paměti, byla naprosto a dokonale extrémně hnusně odpudivá.

    • dixi

     taky jsem se znova nedívala,stačí,co mám v paměti,včetně radosti hillary.Teď nás masírují dalším nebezpečím o kterém prý ví díky odposlechům,proti kterým se zdvihl odpor po celém světě.Ani se moc neobtěžují být příliš věrohodní.Zavírají ambasády,mám takový nepříjemný pocit,že zase něco zinscenují,aby dokázali svou předvídavost a správnost svého šmírování.

  • Janika

   To mi taky bylo divné, Slobo, že v Egyptě demonstrovali kvůli nějakému Libyjci (Tedy měli ho na transparentech při protestech.)

 4. Slobo

  Тысяча и одна ночь русской невестки Каддафи

  Видео последнего года жизни главной ливийской семьи: Муаммар Каддафи, лидер Ливийской Джамахирии, в окружении жены, детей и внуков. Правда, на этих кадрах нет одной невестки Муаммара Каддафи. В это время Надежда Боднар, жена любимого сына ливийского лидера Сиифа, лежала в коме с проломленной головой. А вот рядом с самим полковником в это время была Любовь Афанасенко, еще одна девушка, приехавшая в Ливию с Украины. Что привело их в эту страну и как они оказались рядом с ливийским лидером?

  Смотреть видео
  » Прямой эфир «
  http://russia.tv/video/show/brand_id/5169/video_id/150780
  ((
  Прямой эфир / Тысяча и одна ночь русской невестки Каддафи …
  ))
  …Это касается каждого! „Прямой эфир“
  – хроника нашей жизни.

  • Janika

   Moc děkuji, Slobo, za tohle video. Kolikrát jsem si říkala, co se asi stalo s tou ukrajinskou zdravotní sestrou. Jsem ráda, že je v pořádku.

   • zoom

    Vzkaz
    ——–
    Vojáček jde pouští rozpálenou
    a pomalu vysychá
    Zapomněl už, kdo do války
    před léty ho odeslal

    Nevzpomíná nad krajinou
    v hlavě jenom stín mu zbyl
    Nebylo tam příliš písku,
    nebylo tam slunce moc

    Snad ten slabý závan větru
    přijde někdy na pomoc
    A vzpomínka se mu vrátí,
    bude možná silnější.

    Vodu, kopce, lesy, města
    v duchu zase uvidí
    A vrátí se, a vrátí se?
    Kdopak ví, jo, kdopak ví…

       • zoom

        Mohu vám to tu takto trochu tapetovat?

        Krajina zapomnění
        ————————
        Krajina zapomnění, krajina dlouhých nocí
        nepřichází kuropění
        ráno sto let od půlnoci

        Potěžkejte svoji duši
        a promluvte ke svědomí
        sic je vám to sotva platné

        A nechtějte rozhřešení

        Snad pak přijde trocha slunce
        snad déšť smyje otazníky
        život projít kolem hladce

        Neuzříte, tomu není

        • Janika

         Zoome, bude mi velkým potěšením. Je to moc milé osvěžení stálých témat, děkuji.

         Skoro bych uvažovala o samostatném „oddělení“, pokud byste měl ještě něco a neměl nic proti.