Záhada fantomového efektu

Napsala merlin

fantom

Fundamentální záření hmoty – F.  Kahuda a spol.

V 60. letech dvacátého století se u nás hodně psalo o Kirlianově jevu. Elektrografii biologických objektů se u ale u nás již před ním zabýval fyzik a matematik Bartoměj Navrátil z Prostějova, jeho práce Nový druh elektrických obrazců a Dodatek k obrazcům elektrickým na sensitivních deskách se nedočkaly bohužel vydání pro úmrtí autora. Před ním vynálezce a technik Nicola Tesla a ještě před ním fyzik Georg Christopher Lichtenberg.

Semjon D. Kirlian byl elektrikář a vynálezce arménského původu.  Pokud jste dostatečně zvědaví a zkusíte si to podle jeho návodu sami, zjistíte, že realita je opravdu taková, jak popisuje Kirlian. Když dáte ruku velmi blízko k destičce, do které je přivedených řádově několik desítek tisíc voltů při frekvenci desítek kiloherzů, začne docházet k výbojům (kvůli množství padělků upozorňuji že jednobarevným, dosti často nafialovělým). Může Vás to ale popálit. Mohlo by asi i zabít, když tak o tom uvažuju. My jsme experimentovali s kamarádem tak dva roky (ještě před revolucí) i na pitevně. Vlastně většinou na pitevně. Celkem zajímavé se jeví dokreslování chybějících amputovaných kusů končetin – za živa či při neštěstí v okamžiku úmrtí ( ,,fantomový efekt,, – výboj chybějící části ,,domaluje,, – s různou intenzitou), taky síla a intenzita pole při různě dlouhé době po smrti a jak se to pole po smrti chová – u dlouhodobě nemocných je to jinak než u náhlých úmrtí způsobených úrazovým dějem. Nejzajímavější jsou pokusy při napětích řádově stovek tisíc voltů při frekvencích kolem 1 MHZ (Teslův corona efekt) – tam jsou podmínky relativně bezpečné – na rozdíl od první varianty- výboje jdou po povrchu objektů do země a nepopálí.

Klasický Kirlianův přístroj si můžete sestavit sami, zdroj 12 až 24 voltů, cívka zapalování z auta, deska pro plošný spoj a vodiče. Filmy nebo fotografické desky vložíte mezi zkoumaný objekt a desku plošného spoje – sežeňte si pomoc nějakého odborníka, ať si neublížíte a taky pro jistotu bez technického dohledu neexperimentujte s živými lidmi a zvířaty!

Hezké obrázky lze pořídit se skleněnými elektrodami, (zdědila jsem krásný kufřík z první republiky), ale můžete si vyrobit skleněnou elektrodu pomocí destilované vody, kterou osolíte a pak zavedete drát s napětím a z jedné strany můžete přikládat různé objekty a z druhé strany fotit. Efekty jsou super, některé pravdu nádherné – rozhodně Vás z toho budou přecházet oči.

To. co vyfotíte ale není ezoterická aura a nemá nic společného s nesmysly jako je tzv éterické tělo apod. Zachycené obrazy jsou výsledkem interakcí mezi vysokonapěťovým a vysokofrekvenčním polem a zobrazovaným objektem. Září všechno, leč u anorganických látek je corona efekt homogenní zatímco u organických žívých materiálů značně variabilní ve tvaru, struktuře a a spektru výboje. Je to jen prostá fyzika, jde o elektrický výboj hledající si cestu do země, jistým způsobem ale kopírující elektromagnetické pole objektu, protože výboje jdou tímhle energetickým obalem jako oblastí s nižším odporem prostředí.

Vrátila jsem se k tématu po více jak dvaceti letech, protože jsem začala uvažovat a dvou roztržených polovinách listu, kde každá polovina nese alespoň tedy po nějakou dobu (do úplného odumření a zničení) celou informaci o celku, z hlediska kvantové fyziky, neboť z tohoto úhlu mi to nyní začalo připadat docela zajímavé. Mezitím se čas nezastavil a v Rusku se pokusili využít tento jev jako pomocnou diagnostickou metodu v praxi.  Pokud se touto metodou dá něco diagnostikovat, pak dle mého názoru rozhodně změna ano. A ta ovšem může být pro některá onemocnění typická.

Zde je pro zajímavost onen výše popisovaný fantomový efekt přiblížený zhruba od 2.25  , zkuste vydržet asi minutu do konce.

 1. Janika

  To je nadmíru zajímavé téma, merlin, a moc děkuji za odbočení k jinému tématu, než je naše současné politické šílení. Zvláště když si člověk uvědomí, že ta politická témata nebudu za krátký čas zajímat vůbec nikoho, kdežto tohle téma je nadčasové.

  Napadá mě při čtení mnohé, musím si to ještě promyslet. Jen v tom horku jedna taková poznámečka, snad tím téma neznevážím :-). To „domalovávání“ chybějících končetin pouze při úrazu mě přivedlo na myšlenku, že odtud by mohly pocházet pověsti o duších (6.p. duchové) a strašidlech. Lidská bytost se proměnila v takové strašidlo jen pokud její smrt byla nepřirozená :-). Prostě násilím byla náhle vyrvána z celku, ve kterém žila. Snad je mi rozumět, jak to myslím.

  • merlin

   jasně, to vyloženě svádí přemýšlet tímhle směrem.:-) Ono je to zajímavé, vypadá to po smrti, že se to pole slábne od nohou a stahuje se a jakoby hromadí kolem hlavy a pak v jednom okamžiku vyzáří a je fuč. Jestli je to tím, že si mozek pro sebe stahuje do konce nejvíc energie a přednostně se ho orgány snaří udržet nejdéle, Nevím.

 2. merlin

  ještě jsem chtěla napsat, že ty dvě stránky v úvodu jsou ofocené z výzkumné práce Fundamentálního záření hmoty – F. Kahuda a spol

   • merlin

    to ne, dělali mu to vesměs lidi vyhození ze śtrany atp A taky ti, co jinak neměli možnost,to oficiálně dělat, byla tam divná snůška lidi.. Ale tohle se použít z toho sborníku dá, vynalezl vynalezené, a a ni to moc kreativně nerozvinul jen nechal opakovat jak opice.

   • merlin

    taky ty mentiony no, víte dodnes mě bere trochu pěna u huby. Ale co měli ti fyzici dělat? Neý si čitit kádrovej profil, taky je neutil se pod podepsat, udělal to hrdě sám.

 3. BARON LE SAMEDI

  Smrt je vstupem, úkrokem do jiné dimenze. Tedy ta fyzická smrt. Je otázkou, co je s duší, když ukročuje, a někdy se, do svého fyzického obalu, vrací. Měřit nelze, je-li list (nebo cokoli jiného) spáleno. Soudím. Alespoň čarodějky, chtěly-li zrušit vlastní kouzlo, musely nosič (třeba zakopaný pramen vlasů) spálit. Přirozeně rituálně zpracovaný a zakopaný. Rituály lidé „budovali“ statisíce let (jenom Věstonická Venuše má 30.000 let). Takže, artikulovaný jazyk existoval. Rituál a víra totiž jazyk, nikoli skřeky, potřebuje…

  • Janika

   „Rituál a víra totiž jazyk, nikoli skřeky, potřebuje…“ – jen v rychlosti, vzpomínám si, že jsme nedávno tady debatovali v tom smyslu, že obrazové ztvárnění má větší působnost, než slova.

   • BARON LE SAMEDI

    Rituál prokletí je u Afrocaribeňos (Haiťanů) při vúdú n a p r o s t o stejný, jako u středoevropských čarodějnic, bosorek. Čím to: stejné postupy, jiné podnebí, funkčnost po tisíciletí…?

 4. Astr

  Jsou lide kteri tvrdi ze za urcitych okolnosti „vidi AURU“, zareni ktere kazdy clovek vyzaruje.
  Podle ni pak rozeznaji jak zdravotni stav cloveka tak I jeho dusevni rozpolozeni.
  Tvrdi to nekteri lecitele a I nektere „kartarky“ pry maji tuto schopnost
  Tezko overovat, na rozdil treba od „proutkaru“ , hledacu pramenu.

 5. vittta

  Být člověk nesmrtelný,tak tohle-ale ani mnoho jiných věcí-např.náboženství-nikoho nezajímá než nějakou skupinu zvídavců.
  Z toho se dá například odvodit,že nesmrtelnost by byla pěkná nuda……
  Ovšem natáhnout brka se také nikomu nechce.
  V tomto momentě také (alespoň u mě) končí reálné možnosti mozku,nedovede určit,co je vlastně výhodné,výhodnější a důležité.

 6. Taras

  Už jsem se polekal, co to září vlevo nahoře, a on to prst. Samozřejmě nemůžeme vyloučit, že náš tajtrdlík září ještě oslnivěji a působí na některé dámy jako fantom. Např. ten božského Káji.

  Kufřík jsem podědil taky, Merlin, jmenovalo se to Trizan a moji předci mu zmrvili trafo. Zkusím ho dát dohromady a budu si svítit v rakvi.

  • BARON LE SAMEDI

   Pokud svítí obrys listu přesto, že byla jeho část useknuta, potom, přijmeme-li Vaše úvahy o tajtrlíkovi, svítí i tento, přestože třeba byla u části provedena obřízka. Není-li to tedy fyz. prokazatelné, smlouva Boha s Židy nemusí platit, neboť právě stav tajtrlíka jest důkazem existence a nezpochybnitelnosti této smlouvy….

  • merlin

   ty jo, Tarasi, to mě taky opravdu nikdy nenapadlo, a souhlasím, že je to škoda, Ale když už to napadlo Vás, nechtěl byste se jako dobrovolník nabídnout pro výzkumné účely ? :-)

   • Taras

    Vědě by nic nepomohlo slaboučké poblikávání pozorovaného objektu. Je to jako s vybitejma baterkama. Zaplať Pánbůh, že je to tak.

    • Janika

     Mohlo by se to rozšířit jako příklad… :-). Já vím, měla bych se stydět, není to dneska „in“, takovéhle postoje :-).

 7. ratka

  je to zajímavé téma. Nejsem fyzik, moc elektřině nerozumím. ale chápu alespoň tolik že díky EM nám fungují smysly, funguje mozek a fakticky každou milivteřinu dostáváme informace o interakcích s EM prostředí v nás i vně nás a mozek to nějak vyhodnocuje a předává vědomí (a ukládá do podvědomí). Příčemž to „nás“ (uvědoměnií se) je záhada největší – co to já vlastně je. JInak chápu excitaci elektronů ve vysokofrekvenčím EM poli jako normálka – teda že to svítí. Zajímavé je, že zůstává zbytkové pole po fantomových ztracených částech. Říká se, že díky těmto zbytkovým EM polím které se ukazují na fotografiích je možné tělu regenerovat původní (geneticky nastavený) stav. Ale to se říká – bůhví jak to je.

  Říká se, že toto pole je rozhodující a v něm se teprve naše tělo ci jakýkoliv jiný předmět „jeví jako věc“. Teda může být detekován. Taky funguje akupunktura. EM dráhy – meridiány v těle. Napichne se správné místo a energie proudí – pole se vyrovnává. Funguje i na zvířata – prý. TAkže jak uvnitř nás, v našem těle tak i venku existuje stejný svět. Svět plný EM polí, které mezi sebou mají vzahy a prostupují se. a z nich vyskakuje uvědomění jako plastický obrázek průniku sil.

  • dixi

   je to zajímavé,pomyslím-li na signály tv,mobilních telefonů,elektřinu,také nejsou viditelné,auru vnímá jen málo jedinců,je možné,že mysl se také neztratí,jen se přestěhuje jinam,třeba do jiné dimenze.Víme toho tak málo.Vždyť by to bylo krásné,rozletět se nespoutaně do vesmíru,vidět jiné světy,jiné bytosti.Kdo by nechtěl v bytí i po smrti pokračovat,a myslím že na to každý ve svém nitru pomyslel.Toho dle mého využívají (zneužívají) všechna náboženství.

 8. merlin

  tohle se mi líbí, prý úloha středoškoláka: Je peklo exo nebo endotermické?
  Nejprve musíme vědět, jak se hmota pekla mění v čase. Potřebujeme tedy vědět poměr, ve kterém duše přicházejí do pekla, a poměr, ve kterém z něj odcházejí. Myslím, že můžeme předpokládat, že duše která se dostane do pekla, již nevyjde. Tudíž neodchází žádná duše. Pro představu, kolik duší přichází do pekla, se podívejme na jednotlivá náboženství v dnešním světě. Většina z nich tvrdí, že kdo není příslušníkem dané církve, přijde do pekla. Od okamžiku, kdy existuje více než jedno náboženství a lidé nepatří do více než jedné církve můžeme předpokládat, že všechny duše přijdou do pekla. Na základě poměru mezi natalitou a mortalitou můžeme očekávat, že počet duší v pekle exponenciálně roste.
  Nyní se podívejme na poměr změny objemu pekla, protože podle Boyleova zákona, pro udržení stejného tlaku a teploty musí objem růst úměrně k počtu přijatých duší. To nám dává dvě možnosti:
  Jestliže se objem pekla zvětšuje pomaleji než v poměru, v jakém přicházejí duše do pekla, teplota a tlak pekla porostou, až peklo vybuchne.
  Jestliže peklo roste rychleji než v poměru k přicházejícím duším, teplota a tlak budou klesat, až peklo zmrzne.
  Která z možností je správná? Jestliže přijmeme postulát, který nastolila Tereza v prvním ročníku, čili „Dříve bude v pekle zima, než se s tebou vyspím“ a se zřetelem k tomu, že se včera se mnou vyspala, musí být správná varianta číslo 2, peklo je tedy nepochybně exotermické a již zmrzlo. Závěr této teorie je, že pokud peklo zmrzlo, nepřijímá další duše, zaniklo a zůstalo pouze nebe, což je důkaz boží existence, který vysvětluje, proč Tereza včera v noci křičela „Ach, můj Bože!“

  • Janika

   Je to roztomilé :-).
   Mimochodem, s přibývajícími dušemi je problém nejen v pekle, nějak to nemají domyšlené ani náboženství, slíbující posmrtný život. I když nepochybuji o tom, že kovaný křesťan by to okecal.

   • merlin

    jestli se vesmír rozpínál a peklo a nebe nejsou pevně ohraničené prostory (to si neumím představit) tak by tam bylo čím dál chladněji takže by bylo jedno, kde vám duše zmrzne, vlastně pokud by duše byla forma energie tak by se měla rozpínat i ta duše, ne?

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s