Z deníku odpovědného voliče: hlasování o důvěře vládě

Napsala merlin.
piková dáma
Televizi jsem po příchodu domů zapnula v okamžiku, kdy se k pultíku prodralo údajné eso pražské Top 09 poslanec Laudát. S překvapením jsem vyslechla sdělení, že dle dlouhodobých průzkumů v české společnosti dominují hedonistické tendence – na prvním místě rodina, na druhém přátelé, na třetím práce a pak dlouho dlouho nic a pak víra a náboženství.

V této chvíli jsem měla televizi vypnout, ale začala jsem být vedena jakýmsi morbidním zaujetím, ba dalo by se říci i jakýmsi druhem perverze.

Taky mě napadlo si začít dělat poznámky, označit totiž starost o rodinu za hédonistickou tendenci se mi jevilo natolik neotřele novým, že se mnou začala skutečně lomcovat zvědavost, co se dozvím ještě.

Laudát pokračoval:  „V kultivované společnosti by nikdo neměl urážet žádné povolání – nemá se říkat hajzlbába.“ (Ušel mi kontext sdělení, ale nevím, co dělal předtím, než se stal poslancem.) Taky parafrázoval „s dovolením“ Schwarzenberga  (úlisný úsměv směrem k spícímu Swarzenbergovi): „V budoucnu si bude třeba si zvykat i na jiné nemravy.“ (Swarzenberg prý říkal mravy.) Pak přečetl kus Švejka, ale nikoho už nepobavil.

Německá sociální demokracie prý selhala s nástupem Hitlera – fakt aktuální téma, dále se probíral rokem 1948 – taky hodně současné. Na to reaguje Zaorálek a Grebeníček (ať nadává Laudát Zahradilovi), pak Skokan (z toho čišelo, že nemůže zapomenout, jak mu ožralý Kalousek volal po nocích, že je debil) a Bárta  (on nekradl na ministerstvu dopravy – zato Laudát krade na Praze 5).

Poslanec Fiala: krátké a výstižné: kdo věří současné koalici, praštil se do hlavy a potřebujeme nové volby. Novotný přináší témata, s kterými 18 let háže hrách na stěnu – může klidně pokračovat , jak ho tak poslouchám.

Už tak z vývoje situace a odlivu poslanců ODS zoufalé vedení schůze (akt. M. Němcová) marně upozorňuje, že téma je hlasování o důvěře vlády.

Pavel Bém nám prozradil, že už měl padesát a tak může říkat, co si myslí a bude říkat už jen pravdu. Pak se začal točit na starých Toltécích v duchu Castanedy – patrně se rozhodnul žít jako mírumilovný toltécký válečník. (Nevím, proč se současní autoři domnívají, že Toltékové byli mírumilovní.)  „Jediné slovo může zničit miliony lidí, můžeme jím lidi zaklít nebo osvobodit“ zacitoval z knihy Čtyři dohody – autor don Miguel Ruiz. Nejde prý o důvěru vládě – stejně vládnout bude a dlouho. Nejde ani o to, zda je dobrá či špatná. Mohla by být i překvapivě dobrá.  Ale to je jedno. Programové prohlášení je dobré.  Akorát se nedá splnit. Není to ani o obraně liberální parlamentní demokracie proti prezidentské autokracie. Můžou za to ti, co hlasovali pro přímou volbu a ti samí teď chtějí měnit ústavu, což už je opravdu hřebík do rakve liberální parlamentní demokracii. Komu vyhovují předčasné volby? Nikdo neví. Je snad náhoda, že byl dnes zahájen proces s Rathem? Není. Budou další monstrprocesy, svádíme prý zápas o poslední zbytky nedotknutelnosti našeho soukromí – v.s. Bémova soukromí. Pak dává k lepšímu historku, jak jeden brněnský hospodský, který údajně dostal nálepku informátora, nahlásil policii, že má dojít ke krádeži 100 miliónů – u Béma a krádež Bém neohlásí, protože prachy jsou údajně kradené. Policie začala sledovat vilu, nasadila odposlechy i na jeho kocoury Černocha, Bilba a Smetáka – policie zjistila, že jsou to šifry a tak nasadila i prostorovou sledovačku. Takže aby se Bémovi nic nestalo, sledují ho i s kocoury, ale on o tom neví, aby ho a kocoury netraumatizovali. Pak cituje či spíše parafrázuje otce Ubu.: „Při mém modrém ptáku kurva fix.“

Nevadí mu, že ho sledují při sexu se ženou po 30letém manželství, že ale komentují bujné poprsí jeho ženy – dozvěděli jsme se při té příležitosti , že manželka s bujným poprsím je z Dejvic – mu vadí, tyto operativní kontroly totiž nemají nemají žádnou supervizi a to ho tedy fakt štve. (V zásadě má v tomto punktu pravdu, supervize tam chybí.) Taky ho štve, že všechny noviny MAFRY lžou. A ty ostatní jsou taky jen Goebelsovská mediální masáž. A taky se mu nelíbí Babiš. Bém pak naléhavě žádal garance na úrovni slova  (doteď nechápu, co to vlastně požadoval). Ale jako psychiatr to pojal dobře, naléhavé sdělení, vystupňované a odlehčené sebeironickými veselými poznámkami. Závěr sdělení: pokud chtějí parlamentní strany přežít, musí si koupit noviny.

Znovu Skokan – tentokrát vyhrožuje Němcové, že tam jsou lidi – tedy ve sněmovně – co tam nemají co dělat, jsou to členové ODS, kteří nejsou poslanci. Takže pokud se tam budou flákat dál, hlasování o důvěře bude zpochybněno. Němcová reaguje defenzivně.

Hašek: nechce vůbec zdržovat, (ale zdržuje, jako ostatně každý).Rozhodnul se nadávat Kalouskovi a koalici, ale není stejně chytrý a schopný řečník, dokonce se na rozdíl od Kalouska neumí ani rozplakat v přímém přenosu. Slabota. Škoda.

Prezident Masaryk byl všemi vystupujícími poslanci použit tolikrát, že by snad bylo lépe ho vykopat a ve sněmovně vystavovat pozůstatky jeho tělesné schránky přímo. Nejlépe v jeho sváteční růžové uniformě. Na poklopu z plexiskla nad pozůstatky (ochrana tam být musí, aby po sobě v zápalu boje neházeli jeho kosti) by mohlo například stát jeho motto : „Nebát se a nekrást“.

Benda chce hlasovat i po 21. hodině. Tak já bych jim už dávno vypnula klimatizaci. To by mohlo celé jednání velmi urychlit. Půlhodinová přestávka na jednání klubu ODS ve stálých prostorách.

Důvěru Rusnokova vláda nedostala, ale s tím se zřejmě počítalo. O to ostatně ani nešlo, jestli jsem to správně celé pochopila. Legrace totiž pokračovala. Bod 2 – představení stojedničkové vítězné mocnosti se nekonalo a konat již nebude.

Takový vrchol včerejšího večera bylo prohlášení Kateřiny Peake na ČT 24 ve 22.00, kdy pravila na kameru : “Mně je tak strašně líto Mirky Němcové, že ji podrazili. Co jsem měla dělat než se zachovat politicky odpověďně“.  Kuba u toho vypadal jak falešný hráč, co si zapomněl dát do rukávu esa navrch a chytli ho přitom, když je hledal. Zaorálek otevřel ústa a zase je zavřel, což pro něho není příliš typické. Kateřina Peake byla tak hustá a bylo jí Mirky tak líto, že se z toho rozplakal náš krokodýl, kterého si ke mně odložil na měsíc před rokem jeden můj známý. Takže jsme museli vypnout televizi.

Nevím, proč se mi asociovala věta z předscény Wericha a Horníčka Hamlet aneb tragédie člověka který se neuměl rozhodnout  – “Dál to nevím, páč mně vyvedli, protože prý to nebyla veselohra.“

„Jediná cesta, jak vyvolat v České republice předčasné volby, je právě jmenování vlády odborníků…. těmto mým slovům z 25. června tehdy málokdo věřil,“ napsal dnes dopoledne na svém facebookovém profilu prezident Zeman.

Tak tedy: Sláva vítězům.

***

karolína2

 1. Janika

  Díky, merlin, pobavilo mě to :-). Taky jsem to včera sledovala a bolí mě hlava ještě dnes…

  Ta poznámka Laudáta o hajzlbábě měla být kritikou (=zadupáním do země) Grebeníčka, který předtím ve svém projevu o hajzlbábě hovořil. Jenže on to použil právě jen jako citaci kohosi (snad nějakého ODSáka?). Takže se poté Grebeníček rázně ohradil a Laudát už ani nepípnul.

  Bém mi připadal jako roztomile podnapilý.

  Peake bych se tentokrát skoro zastala, ona reagovala až na ty dva „zrádce“. Ale jak jsem před chvílí slyšela tu jejich místopředsedkyni, tak vlastně zradila i členy své vlastní strany. A Schwarzenberg na to, že to prý jsou ty záhadné a nevyzpytatelné ženy. Tomuhle se říká gentleman, nebo to je naopak antifeminismus, nebrat vážně ženy političky :-)?

  • merlin

   Dík za vysvětlení některých nejasností :-)
   co se týče Karoliny Peake , považuji ji za člověka, na jehož blahovůli bych byla velmi nerada odkázaná :-)

 2. BARON LE SAMEDI

  Měl jsem podobné pocity, byť jsem asi sledoval jinou pasáž, a Laudátův hedonismus, tedy bažení po slasti, mne minul. Přiznávám, že jsou lidé, kteří Laudátovi závidí ony možná slastné chvíle, které si prožíval v komůrce Obecního domu, v době svého tamního ředitelování. Slastí by už pro někoho bylo, být gratis v takové luxusní „komůrce“ o několika pokojích. Přenosy z parlamentu nesleduji. Chodil jsem do základky v malém okresním městě v raných 60. letech. V přízemí byla pomocná škola, v 1. patře část ZDŠ a v druhém SVVŠ, aka bývalá jedenáctiletka. V přízemí školník prodával skvělé housky se salámem za 1.50 Kčs. My z prvního patra jsme ovšem museli do fronty na patře, kde korzovali lidé, intelektuálně stejně vybaveni, jako dnešní a minulí, a zřejmě i předminulí „zástupci lidu“. Kdo ví, kolik podobných pomocných škol museli složit, aby vznikl JEDEN parlament. V jednotě je síla. Blbců určitě..

 3. Janika

  Ještě jsem se snažila dopočítat, jak to bylo s tou 101. Ty tři strany celkem by byly: 50+42+8=100 Takže žádná 101nebyla jistá, potřebovali někoho nezařazeného.
  A ve skutečnosti hlasovali takto:
  ODS 48 (bez Ulehly a Floriana)
  TOP09 42
  LIDEM 7 (bez Peake)
  Takže celkem 97 a není pravda, že jediný hlas KP to rozhodl, že 101 nefunguje, to se na ni zase házet nemůže.

  • merlin

   no ale kdyby bylo proti 101, tak by se to dalo za vítězství koalice prohlásit, protože by mohli soudit, že těch sto jedna bude pro ně – s Pekárkem stejně v té slavné stojedničce počítat nemohli. Takže museli původně počítat i s nezařazenými.

 4. che

  Já si jenom vychutnal Bendu a a von… jelikož byl výsledek předem známý a odhadnutelné bylo i rozpuštění se a vypuštění se tak jsem se s nastávajícím příchodem večera a nadějí na ochlazení začal chystat na pivo – bylo dobré – ještě poctivě vařené – asi jsem udělal dobře. Jezevce jsem si ještě před tím pustil ze záznamu – musel se nehorázně bavit, podle mne mu všichni všechno sežrali i s navijákem. :)
  A pak že je okurková sezona
  Apropo – Merlin – čím to je že v politice je tolik psychiatrů?

  • merlin

   Kromě Béma fakt nevím, vím, že se někdy angažuje politicky Cimický a taky ta psychosomatická sekce Hnízdila a spol. (ale mně ti psychosomatici přijdou trochu zakomplexovaní, jakoby chtěli všichni být více vidět kdekoliv) a pak Höschl, který píše pro reflex. Si právě na nikoho jiného nevzpomínám.:-) Tak asi ne víc než ostatních oborů.

   • merlin

    Nenapadá mě bohužel žádná poklona Vaší osobě, která by byla stejně dokonalá, jako Vaše definice :-)

   • BARON LE SAMEDI

    Vystihl jste dialektickou jednotu formy a obsahu. Bravo. A pak že komunismus vědecký nebyl objektivní, a byl bez výsledků. Dokonalá harmonie. Bendoizovat- dosáhnouti harmonie nemožnosti vnitřně(mentálně) vizuální. Ještě jednou bravo.

 5. BARON LE SAMEDI

  V podstatě je samozřejmě chyba v tom, že se Senát Parlamentu neozval, když paní Němcová vydávala svoji sbornou za jedinou komandu na ledě. Tichonov, kdo pamatuje, byl jiný formát (trenér sborné). Předseda Senátu je No. 2 ve státě, a nechá se zasklít. Takže, Senát a 93 členů PS s Rusnokem a Zemanem problém nemají. Řekl bych tedy, že většina zákonodárců, z 281 Zemana podporuje. V čem je tedy problém?….A za týden končí Kalouskovi imunita. Snad si pro něj přijdou (čerti, kdokoliv). Jinak nám ještě vymyslí, jak se spojit s Bohuslavem Sobotkou…..

   • Janika

    A dostane se, nic s tím nenaděláme. Ten článek na OM „Díky bohu, že už nikdy neuvidím tu tvář“ byl jen naivním přáním. Musíme se naučit s tím žít. Navrhuji, aby byl v psychiatrii vypracován za tím účelem zvláštní program. Hlásím se jako první pacient :-). (Pochopitelně doufám, že VZP by to proplácela.)

    • merlin

     Zajímavá myšlenka,Možná by šla hypnóza. Posthypnotická sugesce s příkazem Kalouska nevidět a neslyšet.

 6. rehbergus

  Myslím, že Kalousek bránící poslední zbytky demokracie byl nepřekonatelný. Hodně mne to uklidnilo. Mohl jsem jít klidně spát s vědomím, že Mirda je na stráži a pravda a láska jednou zvítězí nad lží a nenávistí.

 7. BARON LE SAMEDI

  Mne tak napadlo, že bychom mohli dát dohromady něco jako snář, prostě je výklad snů (zuby trhat- nemoc až smrt), kde by bylo třeba slovo rozpočet (často používané) a tak sto dvěstě citátů k rozpočtu. Životních situací v PS může být také cca dvě stovky, takže ke každému heslu dát citáty, kterými by mohli pánové a dámy zaručeně protkávat své ubohé projevy. Něco jako inspiromat, pokud pamatujete (snad ze 1967)…A mohli bychom udělat poslaneckou verzi citátů, tak po tisícovce za kus, a lidovou verzi za stovku….:-))

  • Janika

   To je geniální nápad, barone, jdu do toho :-). Tedy v rámci možností, je třeba to uvážit. Především co by udělalo s mou psychikou, kdybych se ponořila do těch žvástů. Matně si pamatuji, že při různých přednáškách na téma poučení z krizového vývoje jsem vypínala mozek.

   • BARON LE SAMEDI

    žvásty by to byly až potom. My bychom jen udělali kolekci citátů Lece, Tuwima a jiných chytrých a vystižných lidí, a oni by si pak vybrali, co dají do svých projevů, které poslouchají sami. My jen výjimečně (viz merlin).

   • merlin

    bylo by to psychicky náročné, ale podařit by se mohlo, dali by se do toho propašovat různé hříčky, které bychom sice chápali my, ale oni již ne :-)

 8. Janika

  Ještě k těm individuím, co se měla potulovat neoprávněně ve sněmovně a podle Skokana byla Němcová neschopná si s tím poradit – tak oním individuem byl zřejmě Martin Kuba. To jsem ani netušila, že není poslancem a že tudíž nemá v parlamentu co dělat, jakožto předseda strany – není to divné?

 9. rehbergus

  Na modrém zlu se dosti dlouhou dobu vyskytuje zajímavá postavička. Doporučuji k pozorování. Poskytuje velmi trefné postřehy a analýzy. Zajímalo by mne kdo za tím stojí.
  https://www.facebook.com/hana.jakobova.754?fref=ts
  V pořadu Interview ČT24 dnes hřímal Mirda Kalousek. Působil poněkud přepadle, ale má to pod kontrolou. Pravil že Bohouš co mu říkají Slávek je zrádce a tomu hajdalákovi z Hradu to fakt nedaruje a zabrání putinovskému puči v zemi. Bude to boj,ale Karel nad námi bdí.
  Dal jsem se do klidu.

  • vittta

   Uffff,to se mi ulevilo….
   Karl,Karl nad námi bdí a Friedenfeier je mu vždy k ruce,když o dobrou věc jde!!!

  • vittta

   Konečně jsem se dostal k přečtení alespoň jednoho odkazu…
   Ta holka je svým způsobem naivní…….ale KRÁSNĚ!!!!

   • BARON LE SAMEDI

    dvě věci: pes není v xp vidět, merline, ani obrázky Janiččiny (ty malé) a ;Bém mínil, že to ručení slovem má být ze strany těch, co vlastní Mafru, aby nedělala virtuální příběhy a krim. kauzy…

 10. merlin

  musím přiznat, že Bém měl přece jen v něčem pravdu, a to byly ty zmínky o novinách a novinářích
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-hovado-nema-tu-co-delat-Zemana-na-Snezce-vitali-nepratelsky-281780
  http://www.novinky.cz/domaci/310180-prezidenta-zemana-na-snezce-vypiskali.html
  Dle titulků byste mohli nabýt dojmu, že prezidenta Zemana rozzuřený dav s nadávkami srazil z vrcholu Sněžky, ovšem už v článku samém je situace popsána takto:,,.Po příjezdu prezidenta začal jeden z poutníků pískat na píšťalku a vulgárně křičet, že tam Zeman nemá co dělat, nikdo ho tam nechce a přidal i nelichotivý titul, když prezidenta označil za hovado. Někteří přítomní lidé se dotyčného snažili usměrňovat.,, Spousta lidí jen přeletí titulky, ty jim v paměti zůstanou ale obsah už nezaznamenají, titulek se tak jak je uloží i do dlouhodobější paměti čtenářů. Prostě jen další klasický případ machiavelistické manipulace novin a novinářů.

  • Janika

   Ono to ale může být kontraproduktivní. Vezměme to logicky – pokud někdo Zemana nenávidí, tak se bude radovat a případně se k tomu (a očekávaně :-) http://ateo.cz/i/6600/ ) veřejně vyjádří k potěše stejně smýšlejících. Takže tady nula od nuly pojde. No a škálu ostatních, co buď Zemana mají v oblibě, nebo je jim lhostejný a hodnotí jen reálně jeho skutky, tak ty to spíš postrčí k pocítění bezděčných sympatií k člověku, který je stupidně, vulgárně a nesmyslně urážen a napadán. Chci tím poněkud kostrbatě vyjádřit, že změna postoje je v důsledku snahy o dehonestaci spíš pravděpodobná u dosud lhostejných a sice ve prospěch Zemana.

   Ale jinak souhlas, žurnalistika je dnes fakt to nejšpinavější povolání :-).

   • vittta

    Někdy bych chtěl vidět tyhle „autory“ ve věku těch,které drbou.
    Třeba v mílově věku nedojde ani na hajzl……
    Zde bych podotknul,že politováníhodný stav Karla je trošku o něčem jiném-ten mu totiž reálně neumožňuje dělat dobrou a hlavně VLASTNÍ politiku.
    Míla by těžko s cukrovkovou hnátou tento výkon zvládl….ale politika mu jde dobře,jak si s velkou nevolí mnozí všimli.

    • graver

     To je smutná pravda. Většina populace by v sedmdesáti a po desítkách let alkoholismu, tabakismu a obžerství sotva došla na hajzl – natož aby byli schopni prezidentovat. To, co by jim v tom bránilo, by už asi nebyla cukrovka. Prokletou otázkou zůstává, proč a jak to tedy, u sta vorvaňů, dělá Zeman. Čím (pokud) se liší od těch, kteří by si na ten hajzl opravdu dojít nemohli? V čem je tak specifický? Nebo snad…? Ani nechci domýšlet.
     Jinak nelze než souhlasit – politika mu (k velké nevoli ostatních) opravdu jde. Tohle je totiž jen další level Doomu.
     To takový Karel, ten by nemohl dělat žádnou politiku – natožpak dobrou (tedy tu, kterou dělá Zeman). Ten by to chudák prospal (což by bylo to nejlepší, co by mohl udělat).
     Jen mám takový neklidný pocit, že tu bizarní domněnku, že prezident má dělat politiku, inicioval až Zeman.

     • vittta

      No jo,Gravere,ono jde hlavně o to,že dělat politiku jako prezident tady možná inicioval Zeman-a to je ten problém.
      Karl by byl prostě jen prezident,politiku by dělali jiní.
      A vo to šlo.
      Von je někdy takový prezident dobrý sluha-ale špatný pán.
      Legrační je,že nám-tedy „lidu“ to může být u prdele,kdo je nám pánem-jestli banda odporných zlodějů v parlamentu-nebo prezident.
      Prezident má ale tu výhodu,že stačí jeden dobrý-aby se něco hnulo.
      V parlamentu jich musí být dobrých tak 120…..což je samozřejmě vyslovená iluze.

      • graver

       Přesně tak – Karl by byl jenom prezident. To je jeden z důvodů, proč jsem ho volil – chtěl jsem prezidenta (když už tedy něco takového musíme mít), který by byl *jenom* prezident. Politiku by nedělal – zasahoval by do ní vždycky mezi dvěma šlofíky standardními prostředky. Měl by spoustu názorů, které by nikoho nezajímaly. Prostě mostly harmless.
       Měl jsem obavu (jak vidět oprávněnou), že Zeman tu politiku dělat bude.
       Stačí jeden jako Zeman, aby se *něco* hnulo. Jestli dobrý nebo špatný, není tím katalyzátorem.
       Ta úvaha ale byla o něčem jiném: pokud jde o politikaření (ten výraz bych nabídl, pokud by si někdo myslel, že to, co Zeman dělá, není politika), tak na vybudování plánu A, B, kontrolních bodů, mechanismů apod. měl přes deset let – teď už to jenom orchestruje. To zvládne i na kapačce. Zeman politik tedy fingovat může. Ale Zeman člověk? Je to opravdu ten jiskrný intelekt, ten nepřekonatelný rétor, který v dialogu utluče každého – když ne argumenty, tak bezobsažnými invektivami? Nejsou už tady vidět náznaky cesty z kopce dolů?

       • graver

        …proto jsem nechtěl, aby dělal prezidenta někdo, u koho záleží na tom, jaký je člověk.

        • merlin

         v takovém případě byste měl založit a podporovat stranu robotů, která by poté navrhla nějaký ten vylepšený prototyp na hrad. Obávám se ovšem a předem Vás na to upozorňuji, že ,,protonové mozky,, by s námi po vyhodnocení všech vstupních info pěkně zatočili. Mohli by se mimo jiné na základě všech dat celkem rozumně rozhodnout, že nás vymažou úplně. :-).

         • graver

          Přesně to je moje chápání politiky. Pravděpodobnost, že se nás roboti pokusí vymazat, je ovšem nesrovnatelně menší, než u politikků, složených z masa, kostí a ethanolu (což je prokázáno tím, že „živí“ politici už se o to pokouší). Ostatně i ty „protonové mozky“ (proč proAštara zrovna protony?) musí někdo programovat – a tady nastupujeme my – jediná a pravá elita: IT crowd.
          Tak jsme se pobavili nad tím poněkud nedotaženým pokusem o ironii a teď zase vážně: kdo si opravdu myslí, že úkolem prezidenta je „dělat politiku“ (tedy ve smyslu jejího určování), ať vztyčí nějaký úd.

          • graver

           Ještě k tomu vztyčování údů: nechť tak prosím učiní pouze ti, kteří by měli stejný názor, i kdyby tu politiku dělal jiný prezident, než Zeman a jinak, než se jim zamlouvá.

          • Astr

           Odpovite si sam, kdyz si odpovite na otazku jak dopadl v praxi president ktery to ma v pracovni naplni.a pritom to za nej rozhodli jini.
           Tedy srozumitelne, ktery loutkou nemusel byt a presto byl !

          • vittta

           Já se hlásím.
           A měl by se hlásit každý „demokrat“,či lépe,ctitel demokratických hodnot.
           Jinak by byl prezident opravdu zbytečný.(česky-na hovno)
           Mě se to líbí,takto je totiž prezident veliká „demokratická pojistka“ (oblíbené spojení prznitelů demokratických myšlenek,které jim nyní pořádně plácá po papuli),parlament není se svými koupenými a vydřenými(od slova vydírat) stojedničkami absolutním pánem nad životy a smrtí občanů!!!

           Já si Gravere myslím,že pokud by byl prezident slušný a inteligentní člověk,který by vyznával spíše „pravicové“ hodnoty,že by to obyčejným občanům nijak nevadilo-hlavně,že by měli pocit,že alepoň někdo se jich zastává.
           Ostatně nevím,proč média Zemana neustále nenápadně označují za levičáka,kterým nebyl a není.

          • merlin

           jsem pto lidi a ne automaty- a kromě toho jsem pro rozsáhlé posílení prezidentských pravomocí jako protiváhu k parlamentu. Senár je na nic, v tom souhlas s vittou- vyjde levněji jeden.

        • vittta

         Jaký je Zeman skutečně člověk asi vědí jen nemnozí.
         Ale jen člověk může rozumět lidem-ostatně kus níže se Merlin v podobném duchu vyjadřuje.

         • graver

          Ok, tak to máme hlas. Nemusím souhlasit, ale aspoň je to fér :-). Jen s těmi demokratickými hodnotami prosím úsporněji – od alienových časů jsem na to citlivý a mimo to považuji demokracii za blasfemickou pitomost, která fakticky nefunguje nikde, kde je údajně in place.
          A abych byl upřímný, myslím si, že prezident je na hovno.

          • vittta

           Určitě je levnější „pojistkou demokracie“ než senát.
           Naopak bych jeho pravomoce posílil.
           Tahle přeběhlická demokracie moc demokratická není.
           Já rozumím,že pojem „demokratické hodnoty“je dávno silně zprofanovaný-ale nějaké určitě jsou a jednou mohou tyhle oligarchy začít pěkně strašit-stejně jako je straší prezident,který dělá z čista jasna politiku.
           No a-celkem se ti divím.
           Tak demokracii považuješ za blbost ale prezident je ti na hovno.
           To moc nechápu-buď je vláda v rukou parlamentu-nebo monarchy-a je jedno,jestli se monarcha nazývá monarchou,prezidentem,generálním tajemníkem nebo kancléřem…..

       • vittta

        A to se kurva musím ještě zmínit o tom,že Karl sice žádnou politiku nedělal.protože na to nemá intelekt-za to rozhodně politiku,lépe řečeno politický směr reprezentoval.
        A byl to směr,který musel u každého normálního občana,loajálního českým (i evropským)dějinám,české státnosti i českému národu-vzbudit naprostý odpor.
        Představitel revanše,církevních zlodějin,urážeč ČS válečných veteránů a zastánce vykorumpovaných a nikým nevolených stojedniček NEMÁ VE FUNKCI PREZIDENTA CO DĚLAT!

        • graver

         Tak pokud už musí nějaká demokracie existovat, asi je cokoliv lepší pojistkou, než senát.
         No jo, demokracii i prezidenta považuju za blbost – v tom není rozpor. Ty to jako demokrat asi chápat nemůžeš – podívej se na principy konstituční monarchie a zkus najít rozdíly mezi ní a tím, co máme tady. Ty rozdíly rozhodně nejsou v pojmenování nějakého institutu, ale v jeho funkci. Ti, kteří nazývají posměšně Zemana monarchou, se zatraceně mýlí.

         • vittta

          Chceš li to,co bych chtěl, nazývat konstituční monarchií-pak souhlasím.
          Asi je to jen o slovíčkách,jestli je demokracie se silným prezidentem,nebo konstituční monarchie se slabým králem.

          Jo,mýlí se.
          Zeman není monarcha ale prezident,jehož moc je silně omezená.
          Jak vidno-i to stačí,aby vypráskal nedotknutelné ze svých nor.

      • Janika

       Prezident má ale tu výhodu,že stačí jeden dobrý-aby se něco hnulo.“ – přesně, a se Zemanem jsme měli štěstí. Já si vůbec myslím, že lidstvo posunují kupředu jednotlivci. Někdy je taky ničí, to je pravda, ale za to riziko to stojí.

       Ono když jde všechno hůř a hůř, tak na tom je nejhorší to, že to všichni vidí, všichni nadávají – a nikdo za to nemůže. Stačí si vzpomenout na komunisty. Všichni nadávali, i ti komunisté. Je to potom jako rozjetá mašina, kterou nikdo nedokáže zastavit. Tenkrát komunisti, dneska zkorumpované strany v parlamentu. Zeman dokázal nečekané a zdánlivě nemožné, když je vypráskal.

       • vittta

        On hlavně ukázal,že to jde a není to až tak těžké.
        To bych sám nevěřil,že se budou megalotři dekovat tak rychle.
        Zbytek je na voličích……

  • vittta

   Četl jsem to je na „Novinkách“.
   „Nepíší kolik-tak tam stálo 20 blbečků a rachtalo na řechtačky a pískalo na píšťalky“,řekl jsem si pobaveně.
   A vida-byl to jenom jeden.
   Za to ode dneška slavný,vox populi (jak to je v jednotném čísle?) je pro náš tisk to nejdůležitější,jak dávno víme.

 11. graver

  Ale jinak to hlasování bylo moc pěkné – hlavně to intro. Abych citoval klasika, mám rád, když takhle lidi blbnou na kvadrát. ODS vysublimovali dva hlasové, Němcová „to nečekala“ (někdy je to hokna, napočítat do 101), John musel být taky na plech…
  Byl jsem v tu chvíli nějakých 2000 km od kotlinky a už zase jsem si říkal, jestli se má cenu vracet…

  • vittta

   Prosímtě,kde jsi to byl,že to tam je politicky lepší jak tady-dokonce tak,že by se tam vyplatilo zůstat?
   Kde je ten ostrov spravedlnosti v moři hnoje a křiváctví?

   • merlin

    kolem dvou tisíc km od nás Portugalsko, Turecko, Alžír a Libye, možná jih Španělska případně Kypr.

 12. vittta

  Tak Němcová počítala s tím,že když někdo něco podepíše(slíbí),tak to také splní.
  No to je teda góól-v „přeběhlické demokracii“ ČR.

  Sakra Mirko,už se na to vyser,copak nevidíš,jak se s tebou zametá???
  A Míra…..néééé,nesměšnili se,říkají už dlouho to samé…ble,ble,ble…a ejhle,nikdo nevěděl o zlovolných poslancích…ano,předčasné volby…ble,ble..Zeman né,ten nic,ten klade věnce,to 101 …joóó,ukázaly se charaktery a že ČSSD patří Zemanovi.
  No pecka,Míra,potlesk!!!
  Loučím se z přímého přenosu z blázince!

  • Janika

   Díky za přenos, já jsem to dneska propásla. Ale Němcovou miluju. Bílé halenky k tmavým vlasům, výrazné náušnice, slušivé brýle a neotřesitelné sebevědomí :-).

 13. vittta

  No-tak to finále Němcové má grády.
  Symbolika (21.8.),absolutní moc Zemana….ble,ble,kvok,kvok…
  Kroutím hlavou…no to si teda na „24“ nepřepnu,tohle mi úplně stačilo.

 14. Janika

  S dovolením jsem k textu přidala ještě jednu „pikovou dámu“, nejdou mi bohužel přidávat obrázky do komentářů. Nemohla jsem odolat, Karolína, vhodně a promyšleně oblečená k tomuto účelu (to fakt musela plánovat :-), odchází efektně středem.

  • dixi

   Janiko,máte na mysli ten úžasný výstřich na zádech jejích šatů? Možná byla i zklamaná,že to nikdo nekomentoval v médiích,zatím.

   • Janika

    Ano, dixi, přesně to :-). Stáhla jsem to z jednoho videa, ta fotka nikde není. Pokud vím, tak to komentovala nějaká závistivá dáma ve smyslu, že se Karolína neumí do sněmovny ani vhodně obléci. Tak mně se to naopak líbí :-).

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s