Paranoici to byli

Napsal Hamilbar

Tak si říkám, že ti čeští komoušové v padesátých letech blbli úplně a na kvadrát. Všude viděli nějaké nepřátele. Úplně nevinné lidi zavírali. Přitom úplně zbytečně. Vždyť to byli všechno příjemní lidé a navíc kovaní demokrati. Uměli se chovat a slušně se oblékali. Asi jako tihle:

paranoici

Včera tomu bylo rovných 40 let. I když uznávám, že WTC je daleko akčnější záležitost. Nemluvě o tom, že je v barvě.

Další obrázky k vidění zde. 

Reklamy

27 comments

   • avespasseri

    To už v některých historických chvílích vychází dost nastejno… snaha měnit chod věcí násilím se mi dvakrát nezamlouvá… zabíjet lidi jen proto, že se mnou nesouhlasí, že nechtějí to, co já… co na to říct? Ale on takový Obama by se mnou teď asi nesouhlasil…

    • Janika

     S tím souhlasím. Jenže vždycky na tu snahu dohodnout se po dobrém a nezabíjet doplatí ten slušnější. Nebývají ti Pinochetové, bývají to Allendové, kdo doplatí na lidskost.

 1. vittta

  No jo,jak je na tom vlastně dneska Pinochet?
  Je to kamarád,na jehož odkazu se máme co učit-nebo zločinec?
  Dneska jsou těžký časy,abych něco neplác nevhod…

  • ;-)))

   on je ted v ilegalite, ale jednou prijde den a dostane odznacek, jako masini

   • vittta

    Čím jsem starší,tím víc nevím,jestli se mám smát nebo plakat.
    Osobnosti měmí klady a zápory pomalu jak na běřícím pásu.
    Ani bych se nedivil,kdybych v důchodu krmil holuby na Adolf Hitler Platzu.
    A ještě než natáhnu brka tak se budu z LDNky dívat z vozejčku na Stalinov ploščaď…
    Vždyť si vem,že žít člověk pouhých 200 let,tak dnes ještě žijí pamětníci napoleonova tažení do Ruska a v r.1848 mohli blbnout někde na barikádách…..

 2. taras2

  Asi si málo uvědomujeme, že léčba Pinochetem by nastoupila i dnes, v případě, že by ve volbách vyhrála strana, která by měla v programu podstatné omezení soukromého vlastnictví, finančníků a průmyslníků a na jejich účet začala dělat skutečně sociální lidovou politiku. Nezdá se to zatím pravděpodobné, ani jedno (levice je roztříštěná a neschopná), ani druhé (ti, kteří jsou vykořisťováni se neumí bránit), ale je to třeba stále mít na paměti, co dokáže CIA, vojáci a policie a neoliberálové chicagské školy.

 3. taras2

  Prevenci tady máme v podobě modráckých soudů, směrem doprava léta slepého státního zastupitelství, státní správy prolezlé modráky a všech médiích v rukách pravice a kapitalistů. I tohle je na člena Evropské unie neuvěřitelný exces, jinde nevídaný.

  • Janika

   Ono jde o to, že prevence je dovolena jen straně pravicových, „kapitalistú“. Levicoví, „komunisté“, na ni nemají právo. U nich je to paranoia :-).

 4. J. Hruška

  Na vysvětlenou k Pinochetům a jim podobným: Katoličtí konzervativci bývají rozumní lidé, až na jedno – jsou obvykle nevývratně přesvědčení, že římskokatolická církev dělala vše správně a byla vždy v právu. Za takové věci jako reformace, francouzská či socialistická revoluce může selhání dobových represivních složek. I když to někdy říkají jinak, v podstatě si myslí, že všechno špatné zavinil nedostatek dříví na hranice či katovských provazů. Dokonce i lidé tak dobří jako Chesterton mají sklon do podobného myšlení sklouznout.
  Když se pak dostanou k moci, jsou rozhodnuti neopakovat „chyby“ svých předchůdců. Běda národu, kterému delší dobu vládnou.
  V té souvislosti mi napadá Španělsko. Je zvláštní, že dosud nikdo neřekl, že se Španělé zadlužili proto, aby se po Francově vládě přiblížili evropskému standardu.

  • vittta

   Mě se na nich líbí,jak pláčou nad mrtvými,kteří zemřeli v důsledku revolucí a jiných ideologií zatímco zabití jimi samotnými je nijak neberou.
   To ostatně neplatí jen u katolických konzervativců,i když si myslím,že i dnešní antikomunismus má v onom katolickém konzervatismu minimálně své kořeny.
   Je to zajímavá myšlenka,vlastně mě to napadlo až nyní,že onen katolický konzervatimus může být příčinou jak protičeských výpadů,tak nelevicovou politikou levice,tak nepravicovou politikou pravice…a dalších věcí,tak dobře patrných kolem nás.

   • dixi

    Na AC24.cz je zajímavý článek : 10 příznaků,že gobální elita ztrácí kontrolu.

  • Janika

   „všechno špatné zavinil nedostatek dříví na hranice či katovských provazů“ – to je krásně řečeno :-).
   Rozdíl mezi těmito dvěma druhy společenského uspořádání, tedy levicovým a pravicovým, je však v tom, že ty vlády pravicové mohou tuto myšlenku „pořádku“ a „na lidi musí být přísnost“ atd. proklamovat ze své podstaty otevřeně. Kdežto ty levicové vlády to otevřeně hlásat nemohou, protože by tím popíraly samy sebe. Demokracie je hodnotou levicovou.

 5. Magnus Maximus

  Události, které se staly před 40 lety jsou ted pro náš stát více než aktuální. Proč ? No za rohem jsou volby. A věřte nebo nebo ne, tak například příznivci uskupení ANO2011 Andreje Babiše se v osobních rozhovorech přiznávají k tomu, že jejich vzorem je právě ten generál na výše uvedených fotografiích nebo dokonce Ada Hitlerů. A prý je zde třeba zavést stejný režim a bude pak pořádek. Fašismus v žádném případě není mrtvý, naopak. Valí se Evropou, jen je zatím oblečen do beránčího roucha. Tak na to pamatujte při volbách.

 6. Astr

  Nevim co se vali Evropou, ale co se vali svetem si tu dovolim pretisknout :
  ——————————————————————————————–
  Průběžně s tím, jak se světové elity blíží k završení svého plánu na jednotný svět pod jedinou vládou, umísťují všude po světě symboly své moci. To, že obecná populace nerozumí těmto symbolům a netuší, co reprezentují, je přesně tím důvodem, proč se jim plán daří realizovat bez otázek a nepozorovaně. Ale tyto plány existují už věky.
  V roce 1918 napsal Manley P.Hall:

  „Pokud vládne luza, je člověk ovládán ignorancí. Pokud vládne církev, je ovládán pověrami, Vládne-li stát, je ovládán strachem. Než budou lidé žít společně v harmonii a vzájemném porozumění, musí se ignorance změnit v moudrost, pověry v osvícenou (iluminovanou) víru a strach v lásku.“

  Luza se rovná demokracii, církev se rovná náboženství a státy se rovnají jednotlivým zemím. Jinými slovy než bude člověk žít v harmonii, musíme opustit myšlenku demokracie (protože masy jsou příliš hloupé), náboženství (protože jde o pověry) a států (protože potřebujeme světovou vládu). Manley pokračuje:

  Perfektní vláda na světě musí být případně strukturována podle božského řádu, kterým je řízen vesmír. V den, kdy bude znovuobnoven perfektní pořádek s univerzálním mírem a vítězstvím dobra, člověk už nebude muset hledat štěstí, neboť jej nalezne prýštit v sobě samém.

  Zní to dobře, že? Má to jen jeden malý háček. Až k tomu dojde, muže být už většina světové populace mrtvá.

  • vittta

   Astře,budou systémy,kde nic nebude vzdálenější vítězství dobra.
   Co budou-jsou.
   Ale tyhle kecy se tam budou používat jak dneska žvást „demokracie“…

    • Astr

     Nemyli se ani jine zdroje:
     aneb
     Oxymorón humanitární
     aneb Jak se z nositelů pravdy, lásky, humanity, míru, svobody a demokracie
     stali lháři, násilníci, islamističtí fundalmentalisté, válečníci, mezinárodní teroristé a šariátníci

     1. Bojujeme za mír – proto Nobelista míru zatahuje svou zemi již do druhé války a zůstávají za ním jenom „nekonečné“ násilí a válka

     2. Bojujeme za demokracii – proto jsme se spojili se sunnitskými monarchiemi, které když slyší požadavek na zavedení parlamentní demokracie, tak hned střílejí (Bahrajn) anebo zavírají na dlouhá léta žadatele do těžkého kriminálu

     3. Bojujeme proti terorismu, zejména proti al-Kájdě, proto jsme se spojili s mezinárodními džihádisty a islamistickými žoldnéry, kupř. ze skupiny Al Nusrá – pobočky al-Kájdy a našim spojencem je Saúdská Arábie (15 z 19-ti teroristů z 11. 9. 2001 i sám Usáma bin Ládin byli Saúdští Arabové a S. Arábie patří k hlavním pilířům (finančním, vyzbrojovacím…) islamistického odboje

     4. Bojujeme za naše hodnoty, za naši židokřesťanskou tradici, proto všude, kde bojujeme jsou enklávy křesťanství likvidovány (dodal bych, že v případě Kosova došlo i k vyhnání Židů.V.)

     5. Bojujeme za demokracii, proto za námi zůstává občanská válka anebo islamistické režimy s perspektivou zavedení jednotného kalifátu se středověkým právním řádem šaría a likvidujeme sekulární režimy se zavedeným parlamentním systémem a relativní svobodou náboženského vyznání

     6. Bojujeme proti hrozbě chemickými zbraněmi – v Iráku, kde jsme je dodnes nenašli (malá nepřesnost: našli se zbytky těch, které kdysi Saddamovi dodal Západ.V.), i v Sýrii. Chemické zbraně našich rebelů, bojovníků za svobodu a demokracii nám nevadí

     7. Bojujeme za humanitu spolu s bojovníky, kteří neváhají rozčtvrtit malou holku, podřezávat zajatce, obchodovat s orgány zajatců, pojídat lidské srdce, páchat genocidu v celých vesnicích, pakliže vyznavači jiné víry okamžitě nekonvertují k jejich náboženství

     Naše hodnoty musí zvítězit: Alláh Akbar! (uzavírá author; já bych spíš připomněl, že Pravda a Láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Ať žije Václav Havel !)
     =====================================
     (Převzato z OM )
     http://www.outsidermedia.cz/Oxymoron-humanitarni-1.aspx

  • Astr

   Spravne Bavore:-)
   V zajmu miru a 3 svetove je nutno podporovat Obamu a za nim ty kteri mu tak dobre radi: