Kdo zabíjí důstojníky v Benghází?

benghazi_blast_

V Benghází byl zabit další důstojník protikaddáfíovského hnutí. Stal se tak dalším v pořadí už několika desítek dalších zabitých „revolucionářů“ přímo v baště někdejší „revoluce“, v Benghází. Kdo za vraždami stojí, není známo.

„Revolucionářům“, kteří uvrhli svou zem do apokalypsy, je možno smrt přát. V tomto posledním případě jsou však okolnosti takové, že člověku až zatrne.

Lev Veršinin k tomu píše:

„Další důstojník z „revoluční brigády 17.února“ Sulejman Ahmed al-Fsai se stal obětí atentátu večer 3.listopadu v Benghází. Při výbuchu automobilu zahynul Fsan a jeho devítiletý syn. Jeho žena a dvouleté dítě byli převezeni do nemocnice, kde na následky zranění zemřeli.

Příjemné pocity, které tato milá novina vyvolala, jsou však zkaleny podrobnostmi. Je velmi špatné když za otce nesou odpovědnost malé děti. I když z druhé strany to, že Mastura, Cartago a Seif Mohamed  si nemají s kým hrát nestojí také za nic. Malé děti potřebují mít kolem sebe vrstevníky…“

 

 1. Janika

  Díky Stanovi za zveřejnění tohoto článečku, komentáře viz tamtéž: http://www.outsidermedia.cz/Thread.aspx?id=8617

  Musím se přiznat, že jsem nejprve text Lva Veršinina pochopila špatně. Poslední větu, v originále „Малышам нужен свой круг общения…“, jsem přeložila volně „Děti by měly zůstat mimo…“ a připojila dodatek, že pravidlo oko za oko se v tomto případě uplatňovat nemá. Hamilbar mě upozornil, že jsem tím dala článku Lva Veršinina opačný smysl, než jaký má ve skutečnosti a celý odstavec přeložil tak, jak ho teď vidíte.

  Za uvedení na pravou míru děkuji a současně přiznávám, že na obhajování svého původního závěru, že v případě kdy jde o děti by se ono biblické pravidlo uplaňovat nemělo, se necítím. Je to opravdu moc těžká otázka.

 2. PeeBee

  Safia Farkash:

  “I demand that the world community should help me to come in touch with my son Saif al-Islam, who has been isolated from all members of our family from the moment of his arrest. Saif’s only “crime” is that he has warned that this revolution can only lead Libya to a chaos – which is something that we are witnessing now.”

  “Saif al-Islam has always been concerned about the situation with human rights in Libya. He has taken many former radical Islamists from American and European prisons and persuaded them to become law-abiding citizens. Many of them have promised him that they would never come back to terrorist activities. But now, some of the people whom Saif has saved from prison are demanding that he should be executed.”

  • Janika

   Zdravím, PeeBee. Je to pěkný zmatek… Saifa chtějí popravit lidé, které zachránil, a chtějí ho popravit za to, že chtěl zároveň zabránit současnému rozvratu. Jestli on neseděl na dvou židlích. Tím nemyslím ve smyslu zrady vlastního otce, ale ve smyslu šetření nepřátel, kterým se mělo zakroutit krkem včas.

   • anna

    V tom případě by platilo moudré rčení předků: „Čiň čertu dobře, peklem se ti odslouží:“ A.

     • PeeBee

      to vždy bude dilema – chovat se stejně jako oni nebo si udržet určitou na idealismu založenou úroveň, která se může vymstít.

      saif se do značné míry choval naivně, ale zároveň konzistentně. byl v libyi brán mnoha (hlavně mladými lidmi) jako „svěží vítr změn“, jako určité uvolnění. měl spousty mladých fanynek po arabském světě :)

      ovšem podávat ruku na usmířenou zrovna belhadjovi nebo anasu al-libimu hraničí s blbostí. bylo téměř jisté, že tito při první příležitosti začnou krutě vraždit své odpůrce.

      saif je dobrý člověk, je mi ho líto a ještě více jeho matky a hrdé sestry aishy.

      mimochodem, co kdybyste mi pomohla a odpovídala vytrvale na ten dementní spam na om (pod tímto převzatým článkem) nějakou kratší inteligentní informací, která by tam mohla zůstat i po odmazání adminem? on bohužel admin občas vymaže i mou odpověď, přestože je nyní koncipuji, aby tam mohly zůstat, ale snad to za to stojí. „bystrý pozorovatel“ je ukázkový demagog a nedoinformovaný tupec a ve výsledku by tam takto mohl díky jeho debilní snaze otravovat vzniknout kratší či delší přehled informací o tom, jak média celou válku v libyi překrucovala. co myslíte?

     • PeeBee

      zdravím ještě jednou a beru zpět tem můj návrh – článek postupně propadá dolů a provokující idiot se spíš zaměří na ty aktuálnější. každopádně díky, že se libyi stále věnujete. je to smutné, ta její „somalizace“. gadafi měl ve všem pravdu.

      • Janika

       Jsem ráda, že jste dospěl ke stejnému závěru ohledně onoho provokatéra jako já, PeeBee. Je to ztráta času si takových lidí vůbec všímat. Mně už vůbec nevadí, prostě jsem se od takových trollů „odstřihla“ a nevnímám je. To není o nějaké neinformovanosti, nebo o jiném názoru. Ale co s tvorem, který při pohledu na trosky Libye tvrdí, že tam je demokracie a Libyjci jsou šťastní? To je vyložená provokace a je to na diagnózu.

       Safia a Ajša, to jsou obdivuhodné ženy, které prošly peklem. Saif pár týdnů před svým zatčením prohlásil, že bude bojovat, dokud se jeho matka nezačne znovu usmívat. Přála bych si dočkat se toho někdy, po letech.

       No a další tři zabití vojáci v Benghází v pátek večer: http://www.alwatan-libya.net/more-29770-1-مقتل%20ثلاثة%20من%20افراد%20الجيش%20والامن%20ونجاة%20رابع%20في%20مدينة%20بنغازي
       Nemluvě o jiných místech, kde se bojuje, také v Tripolisu je horko, to už ani nikdo nesleduje.

       • PeeBee

        bohužel se obávám, že to není důsledek nějakého osvobozeneckého boje, ale rvaní se o kořist, msty jdoucí přes generace a etablování se islamofašistické teroristické sebranky :(

        takových srovnání by se dalo udělat hodně:

        mmch, zatímco v libyi probíhají „stalinské“ procesy s lidmi, kteří se provinili pouze svým smýšlením, belhadj a jeho manželka zažalovali mi6 a další britské instituce o odškodné, že byli v roce 2004 předáni do libye – to jsou paradoxy, co?

        • Janika

         PeeBee, však já to taky nechápu jako nějaký boj za dobrou a svatou věc. Jsem v téhle rvačce o kořist jednoduše na jedné straně, to přiznávám. Zadostiučinění jména Kaddáfí by mě potěšilo, ať už by to v praxi znamenalo cokoliv.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s