Jak je důležité mít svého otloukánka

Napsala Merlin

Po přečtení článku, ve kterém exprimátor Prahy Bohuslav Svoboda bez špetky sebereflexe sděluje, že za neúspěch ODS ve volbách může „nepochopitelná policejní akce, která smetla jimi vedenou vládu,  levicový prezident opilý svou mocí, zrádci ve vlastních řadách, ale i mediální blokáda způsobená tím, že dva důležité deníky ovládá předseda konkurenční strany ODS aj.“  jsem se opravdu zarazila. Myslím, že čekat obrodu od jakékoliv již stávající „zajeté“ politické strany prostě není možné. Navíc tento pan doktor Svoboda na mě nepůsobil zas až tak depresivně jako jiní aktuální politikové české politické scény a od něho jako lékaře jsem přece jen jakousi autocenzuru a objektivní náhled očekávala.

Logicky neopomněl zmínit Zemana. To se poslední dobou v našich médiích rychle ujalo a stalo oblíbeným rčením. Výstupy typu:  „Tohle jsme zase pěkně podělali, ale za to stejně může Zeman“ působí někdy až absurdně. Prezident Zeman jistě ODS v dané situaci pomohl, ale nestálo ho to moc námahy, položili před něho své hlavy na míse. Ex.soudružka Nečasová – tehdy ještě Nagyová – v nechtěné roli Salome odvedla dosti solidní práci. Zeman prý rovněž může za situaci v ČSSD. Ta situace ale nebyla dlouhodobě dobrá již předtím. Tvrdit, že tam neexistovaly dvě až tři frakce, co po sobě šly už dávno předtím, než se Zeman stal prezidentem, by mohl jen někdo hodně naivní. Je velmi těžké hodnotit, kdo je vlastně kdo v sociální demokracii, ale je dobře vidět, že spousta lidí tam určitě není pilířem demokracie, ale že jsou jen konstrukčními prvky historicky pokračující institucionalizované kolaborace, prostě jen dlážděním pro kmotry všeho druhu. Kupříkladu lidem oblíbený demagog, kvazi tribun Ostravska a idol sociální demokracie pan Zaorálek silně konvenuje spolu s panem Kalouskem k panu Bohuslavu Sobotkovi. Copak má společného pan Zaorálek s panem Kalouskem? Oba jsou v podstatě nyní číslo dvě ve svých stranách, Zaorálek jako ideologická jednička Sobotkových sociálně demokratických bolševiků  (právě teď většinové frakce strany).

Po okupaci v roce 1968 se předseda Klubu angažovaných nestraníků doktor Ivan Sviták na dotazy jeho členů, zda místo reformního křídla KSČ (které po okupaci začalo být persekuováno) mají spolupracovat se stranou lidovou nebo socialistickou,  odpověděl : „… V žádném případě, naši socialisté a lidovci provozují institucionalizovanou kolaboraci.“  Z tohoto hlediska je nutno i dnes nahlížet na ex-lidovce Kalouska a na ex-socialistického placeného funkcionáře aparátu bývalé ČSS Lubomíra Zaorálka. Ve Svitákově podání bylo členství v těchto stranách znamením naprostého mravního marasmu, něco mnohem horšího, než kdy samo členství v KSČ v tehdejší době být vůbec mohlo.

Jaká je vlastně rozdíl mezi tzv. levicovou stranou Zaorálka a pravicovou Kalouska? Za to taky může Zeman, že ho nevidím? Položím-li si otázku, jaký je mezi nimi rozdíl v činech a pominu-li ideovou rétoriku Kalouska a Zaorálka, zjistím, že žádný není. Ale společný cíl zjevný je: sloužit kmotrům a svému kontu až do roztrhání těla.

Zemanova jediná opravdová vina – dle mého názoru – tkví v tom, že kdysi přistoupil na koaliční smlouvu, kterou ovšem jemu a Klausovi tenkrát připravil MUDr. Miroslav Macek. (Ten se nyní strefuje do nich obou, srší vtipnými poznámkami a o svém podílu na tom všem se skromností jemu vrozenou taktně mlčí). Otázka je, jestli by něco změnilo, kdyby na ni tenkrát Zeman a Klaus nepřistoupili. Osobně o tom pochybuju.

Jako je důležité míti Filipa, tak je důležité i míti svého otloukánka. Je sice trochu nestandardní, když se jím stane prezident, ale budiž. Zase se nám může dobře spát, když si přečteme v novinách, že my za nic – opravdu ale za nic – nemůžeme. To všechno ten Zeman.

Reklamy

118 comments

 1. merlin

  Děkuji Janiko za uveřejnění, jste rychlejší než blesk, fakt jsem nečekala takou rychlost :-)

 2. Janika

  Sax napsal někde v komentáři (volně cituji), že pokud by ve Švýcarsku někdo haněl jejich prezidenta, lidé by se od něho odvrátili a takový člověk by se stal bezectným. Taková hrdost národa se mi líbí. Jenže my jsme takoví malí švejkové, svého prezidenta si klidně popliveme. Je to zvláštní, dva malé národy, kousek od sebe a takový rozdíl. Nemůžu přijít na to, čím to tak může být.

  Ke zmínce o Mackovi – co si myslet o chlapovi, který „střelí“ soupeře do zad? To je další z takových „maličkostí“, přes které se nikdy nedokážu přenést a které považuju za klíčové v hodnocení charakteru člověka a všeho, co dělá a co hlásá. Není to sice přímo k tématu, ale tu zmínku jsem si nemohla odpustit.

  Co se týče koaliční smlouvy, tak ta se dá hodnotit úplně jiným způsobem, než je to klišoidní odsouzení. Svého času to moc pěkně vysvětlil hans, zkusím to najít. Prostě všechno bylo jinak :-).

  • merlin

   Já si nemyslím, že Miloš Zeman je bílá nevinná ovečka. Politik takový být ani nemůže, sežrali by ho vlci hned v prvním kole. Ale svádět na něho kdeco, např. i totální propad ODS, je fakt už hodně za čárou.
   Tady se často křičí, že někdo, kdo byl komunista, nyní chce být v nějaké veřejné funkci, studenti jdou protestovat, Kalousek je přijde podpořit a já na to v němém úžasu doslova čumím. Nikomu nevadí, že stát se členem ČSS nebo ČSL bylo neskonale těžší, že ti lidé byli mnohem prokádrovanější a zavázaní službám, což řadoví komunisté ani jejich funkcionáři nebyli. protože na těchto lidech z těchto stran se ukazovalo, že jsme demokratičtí, sloužili jako výkladní skříň západním demokraciím a podle toho byli vybíráni. Byli to pěkní šíbři a donašeči. Proč o tom nikdo nepíše?
   P.S. Mimochodem, Macek mě osobně před pár lety strašně rozčílil překladem Shakespearových Sonetů. V touze potom, předvést se jako rozsochatá renesanční osobnost, vykradl všechny předchozí překladatele a z tohoto hlediska je to pěkný paskvil. To si ty Sonety nezasloužily.

   • merlin

    A s těmi Švýcary, já nevím, možná je zachrániily kdysi dávno a potom nadále ochraňovaly ty hory. Nikdo jim tam nelezl, ale nikdo jim ani nepomáhal. Jediného tvora švýcarského původu, kterého dobře znám, vidíte na obrázku u mailu. Byl tam sice jen dva měsíce po narození, ale chová se klidně a rozvážně. Ovšem tvrdit, že je to obraz švýcarské národní povahy si netroufám. Je tak snášenlivý, že na něm jezdí straka s papouškem a on to velkomyslně toleruje.

    • Astr

     Ani pri maximalnim zvetseni tam nevidim to nejdulezitejsi, = zivotabudic!
     Soudek se spravnou tekutinou pod krkem:-)

  • vittta

   No to Ti mohu Janiko hnedle říci.
   Ve Švýcarsku by těžko někdo připustil takovou mediální štvanici.
   Možná na to mají i zákony…ono by to nebylo tak úplně blbé,mít zákon o urážce hlavy státu.
   100x opakovaná lež se totiž opravdu stává pravdou a to platí jak v Německu 30 tých let,tak v ČR v novém tisícilietí,tak ve Švýcarsku.
   Myslím,že je k tomu ale třeba určité nespokojenosti lidu,lid totiž-i když se mu nic neříká-ví v podstatě všechno.
   Tím myslím,že všichni vědí,že se rozkrádají veřejné peníze a nic na tom nemnění fakt,že se to nedá dokázat.
   Zde bych dal důraz na slovo VÍ,jsou prostě věci,které se VĚDÍ,není to domněnka.

   Kdyby jen ti,co píší sem dávali do specielní rubriky PALCOVÉ titulky z celého jimi (námi) za den přečteného mediálního světa,týkající se Zemana,asi bychom se divili všichni,jak je to vlastně masivní a propracované.

   Jinak by mě zajímalo,proč se na tolik (záporných) činností používá jméno Švejka.
   Švejk-jako literální osobnost vůbec takové vlastnosti neměl,Hašek vykreluje Švejka jako poctivého a dá se říci čestného člověka,který se úplně mezinárodně ulejvá (nebo se o to snaží) z války,kterou považuje za zbytečnou.
   Při čemž to dělá úplně jednoduše tak,že zbytečně nejde hlavou proti zdi-a přitom je i odvážný,je tam třeba scéna,kdy se spolu se saperem Vodičkou serve s přesilou honvédů.
   Zde bych podotkl,že Haškův Švejk je trošku jiné kafe než slavný (a velice povedený) film.

   • Janika

    To s tím Švejkem mě taky napadlo, hned jak jsem to psala, že mu tím křivdím :-). Švejk byl moudrý, nebyl vulgární, neurážel, nenapadal nikoho, je to taková milá a příjemná postava. Opravdu, my nejsme Švejkové, literární postava na českého hloupého hulváta ještě vytvořená nebyla. I když předloh by se našlo… ;-).

  • Troi

   Na Švýcarsko se hodně odkazuje, ale oni měli velmi-velmi dlouhou protestantskou diktaturu až fašismus po několik generací. A tak si prostě zvykli být pořádní, slušní a morální. Plus nehostinnost hor. Popravdě já bych tím jejich výcvikem/kalením procházet nechtěl.
   Zatímco my jsme tu měli jednu hordu a ideologii za druhou, takže nás historie naučila stále se měnící pravidla obcházet. U nich se pravidla internalizovala do morálky.
   To je tedy můj názor na rozdíly mezi námi a Švýcarskem a taky důvod proč si myslím, že je spousta jejich zákonů a způsobů u ná neaplikovatelná.

   • Janika

    Přála bych si žít v zemi, kde jsou lidé pořádní, slušní a morální. Myslím, že je to základ ke všemu dalšímu a jedině tak je možná domluva i mezi těmi, kdo mají opačné názory.

    Ivana Zemanová promluvila, moc hezky a sympaticky http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zemanova-zesmesnovani-lzi-o-alkoholu-neucta-k-hlave-statu_288125.html – a člověk žasne, že za toto slušné vyjádření ženy o svém muži, ve kterém nikoho nenapadá a neuráží, byla zaházena vulgaritou a sprostotou.

    • Kamil Mudra

     Souhlas. Už jsem to tu někde psal, že kdyby byl Zeman takový norek jak se o něm říká, musel by se už dávno, vzhledem k tomu jak je „na mušce“, internet hemžit „ulovenými“ záběry ze situací které by tomu odpovídaly. Místo toho si musí šiřitelé toho nesmyslu vystačit jen se dvěma oficiálními záběry z přehlédnutého schodu a vyčerpání u klenotů.
     První dámě fandím. Je dobře že se ozvala a nějaké zpřísnění ohledně komentářů stran hlavy státu by vůbec nebylo na škodu.

     • Janika

      Samozřejmě, je pod neuvěřitelným dohledem, číhají na něj jako vzteklí. A nemají na něj ve všech směrech téměř nic konkrétního.

   • Kamil Mudra

    Nojo. Člověk nemůže chtít všechno.
    U nás se to mixování zase internalizovalo do půvabu našich žen :-)
    Kolikrát už jsem si říkal jestli ty hordy po cestě kradly ty nejhezčí ženský a pak se tu s nimi ti zloději usadili a nebo je to tím že hodně z těch chlapů mělo tak kvalitní geny.
    Morálku holt nechali někde cestou. Asi šlo o přílišnou zátěž.

 3. embecko

  Tak to jste napsala moc hezky, merlin, diky.
  Na to, proc je hon na Zemana povolen, mam svoji teorii: je to proto, ze jeste dozniva doba Klausismu a lide stale pocituji, ze s nimi bylo vymeteno. Na Klause si, kdyz byl ve funkci, nikdo neodvazil (kazdy tehdy vedel, ze by to byla hra s ohnem, K. je jednou z nejtemnejsich postav ceske historie)….no a ted se jednoduse Klausovi msti skrze jeho alter ego. Ne tereba hned jenom Klausovi, ale cele te dobe, plne bezmoci, planych nadeji a postupneho procitani az do amnestie.
  Zeman je hromosvodem lidi, kteri se hnevaji na sebe same za to, ze za klausismu selhali a nepostavili se. Proto utoky na nej prichazi prekvapive z kulturni fronty, tedy od vzdelanych lidi s urcitym postavenim, zatimco ctenari Blesku se Zemanem spise souciti.

  Pak jste pekne vypichla „nutnost“ velke koalice…take si nejsem jist, jetli se tehdy dalo delat neco jineho. Z valne casti za ten marasmus muze „doba“, protoze v Rakousich maji velkou koalici uz 60 let a funguje jim vcelku normalne. Ve hre bylo prilis mnoho, aby se u koryta mohla nechat jen jedna skupina, zkratka se na deleni republiky bylo treba dohodnout.

  Na zaver zopakuji jen to, co rikam stale dokola: podle meho zijeme ve stavu studene obcanske valky. Muze za to nejen potencialni „prilezitost“, vznasejici se diky setricimu programi stale okolo, ale i neukotvena ceska povaha, ktere chybi zakladni „protestantske ctnosti“. Ty samy o sobe take nejsou zadna slava, ale v tezkych dobach s obcas hodi 8-)

  • merlin

   To jste vystihl moc hezky. Hon na Zemana a bez i minimální doby hájení – což je taky nečestné a nesportovní :-)

  • Janika

   Klaus jednou z nejtemnějších postav české historie – Vy to ale dokážete krásně formulovat, saxi :-). Podle mě je Klaus takový ten suchopárný, rigidní páprda, co podle něj musí doma všechno skákat a bojí se ho vlastní děti i manželka (pokud to není takový formát jako Livie :-). Člověk bez srdce a bez citu, sebestředný egoista, se kterým není možné navázat vřelý vztah. Všimli jste si, že se ten člověk neumí vůbec smát? Pro mě je to varovný signál – a naopak, takový Zeman se dokáže upřímně a srdečně rozesmát.

   • embecko

    No ja na nej vim neco, co vyslo kdysi uplne davno v jednom z prvnich Reflexu, je to z rozhovoru s jeho maminkou: do 18 let nebyl schopen sam chodit nakupovat, jak se stydel a i pote jen do samoobsluhy.

    To nerikam kvuli nemu; kdo jsi bez chyb, hod kamenem, ale chci na tom ilustrovat obraceni Ferdyse Pistory, jak uz to v zivote byvava (a zeny to asi vedi lepe nezli muzi)- pokud si nejakeho chlapa „prepolujete“, pak se moc nebudete mylit, kdyz reknete, ze jste nasli jeho „prave ja“.
    Tihle arogantni samecci maji ve skrytu duse vystrasene detatko, co se vseho leka a naopak poklidni, tissi intelektualove mohou mit vnitrni silu byka.
    Mechanismus je podle meho takovy, ze znate jen velky strach a nic jineho a kdyz se vam ho podari nejak prekonat, pak vznikly „nestrach“ nezna vubec zadne hranice, protoze nebyl s casem korigovan a vypiplavan jako ten normalni. kdyz jse az patologicky ustraseny, a podari se vam to zlomit, pak je velmi pravdepodobne, ze z vas bude velky arogan.
    Ovsem to puvodni, to tam zustane, takovy ten vnitrni mekkous, jakoby homosexual, vlastne velmi slaby clovek. nema zkratka tu prumernou zatezovost…je bud, anebo.

    • Janika

     Samozřejmě, saxi, že se do něj nechceme trefovat, jen je poučné odhalovat to, co je za vnějším zdáním. Detaily prozrazují mnoho. Já si zase vzpomínám na jednu scénu z kampaně před lety, kdy Klaus stojí bezradně mezi lidmi a ptá se zmateně „Kde je naše žena?“ A pak se objevila sebevědomá a usměvavá Livie a odvedla ho :-).

  • jonáš

   Na tom je zajímavý, že pro některé (zejména ty, co se báli za bolševika snad i svobodně uprdnout) byl svym způsobem padouchem i Havel, protože nezajistil pečený holuby do každý rodiny a povolenku na věšení komunistů od vedle (co maj lepší kvartýr) na kandelábry. To je asi handicap každýho, kdo neni suchej pragmatik Klausova střihu, ale má nějaký ty viditelný lidský slabosti. Vůbec ta depersonifikace je skvělá věc, lidi na ulici přece neposílá nějakej režim nebo partaj, ale „přírodní zákon“ trhu, jakejsi anonymní mechanismus, a buřte se proti přírodnim zákonům, akorát pro smích budete. To holt staří bolševici s tim svym vůdcovskym principem nezvládli.

 4. Kamil Mudra

  V ČSSD se „křídlovalo“ vlevo-vpravo, snad co ta strana existuje. Problém byl vždy v tom, že každá ta „peruť“ byla natolik „ani ryba ani rak“, že se mnohdy i jejich zastánci navzájem špatně rozeznávali. Nejspíš i to je důvodem proč Ivan David založil Evropskou levicovou platformu ČSSD. Ale kdo o ní ví? Možná ten kdo sledoval Davida na Vratimovském semináři – ale kdo ví jestli.

  Předpokládám, Merlin, že když píšete o koaliční smlouvě, máte na myslí tu opoziční. Myslím že šlo tehdy (vůči voličům) stále o čistší řešení, než kdyby ČSSD vytvořila s ODS skutečnou koalici a podělila se s ní i o vládní křesla. Vzala tak na sebe odpovědnost menšinové vlády s částečně patentovanou tolerancí a svého menšinového postavení si i tak užila v parlamentu ažaž. To bylo přece věčných hádek o tom čeho se ještě tolerance týká a čeho už ne.
  Já tedy v tom žádnou Zemanovu vinu nevidím. Snad, ze zpětného pohledu, politickou chybu. Nebýt té smlouvy tak o tom vládním období mohla ČSSD dnes hovořit jako o „vládnutí kdy jí opozice nic nedovolila“ a lidi by to asi brali líp. Lépe řečeno – to malé procento lidí kteří jsou schopni si něco zapamatovat.

  • dixi

   Dnes jsem ráno na radiu.2. poslouchala Šiklovou a je to katastrofa, jinak to popsat nelze. Pomlouvání prezidenta, masírování mysli medovým hlasem.

   • vittta

    Ta by potřebovala 3x denně studený obklad na hlavu…..

    • Janika

     No to je pecka… Šiklová byla zanícenou komunistkou a přezdívalo se jí „rudá fena“… škoda, že z tohoto formátu nejde kopírovat. Výborný odkaz, díky, saxi.

     • merlin

      Pochybuju, že by mohla být, s tím co proklamuje, dobrý sociolog. Prý se specializuje na genderové studie. Ale já od ní nic nečtu, protože mě permanentně štve, když mluví v televizi.

     • Kamil Mudra

      A co nejde kopírovat, Janiko?
      Celý soubor si uložíte do počítače klepnutím na ikonu diskety (vpravo dole).
      Pokud jde o kopírování jednotlivých vět či odstavců (třeba kvůli citaci), tak to lze snadno „klasicky“, označením kursorem a pak CTRL+C ->CTRL+V, i přímo z otevřeného odkazu.

     • dixi

      Teď jsem to dočetla, jak poznamenal nakonec- tito lidé se obklopují sobě podobnými a to je katastrofa. Jak dříve, tak nyní .

    • vittta

     Při pozorném čtení jsem si broukal „knííííže,je lidu blííííže“…..

 5. vittta

  Bohouš Svobodů to zjevně nemá v hlavě v pořádku.
  Né proto,že něco takového říkal-ale proto,že tomi i věřil….

 6. vittta

  Opravdu nedokážu říci,do jaké míry jsem racionální či normální já-ale když tak poslouchám různé politiky,celebrity nebo členy intelektuální obce,nemohu se zbavit dojmu,že by česká psychiatrie mohla použít různé konkrétní případy na sepsání opravdu tlustých a poučných prací vysoké odborné úrovně.
  Z hledika psychiatrie je to prostě hodně kvalitní „materiálek“.

  • merlin

   Vy jste v pohodě, Vy o sobě pochybujete, Všimněte si, že ti, které zmiňujete, nepochybují.

 7. merlin

  Právě poslouchám jak Škromach rezignuje jako místopředseda ČSSD v přímém přenosu v Hyde Parku v ČT. No to je věc.

  • merlin

   Tak nevím jestli se to oznamuje takto běžně v živém vysílání při debatě s reportérem, není to trochu nestandartní postup ?

  • Janika

   Tak jste mě svedla, merlin, abych vypnula video a zapnula si Škromacha. Ale nevím, jak to ponižování a urážení člověka v přímém přenosu ustojím…

   • merlin

    Nevím, jestli jste už zachytila Škromachovu infiormaci, že mail v lidovém domě funguje jednosměrně. Takže jestli si to překládám dobře, tak on jako místopředseda strany nemohl psát ven – zřejmě mu mizelo, co z něho psal. Sobotkou vedená počítačová síť je zdá se více cenzurovaná než čínský internet

    • Janika

     Tak na to koukám jako puk… To vážně jde a je to možné? Jakoby Sobotka i v tomhle předváděl, jak by vypadal internet za totality. Vážně si užiju, až si tenhle člověk nabije čumák.

     • Kamil Mudra

      Znám několik lidí z Lidového domu a byl jsem vícekrát i v jejich kancelářích. A taky jsem si s nimi i vícekráte mejloval, tak vím že tam mail funguje oběma směry jako všude jinde. Sem tam jim někdy spadne síť, protože není zrovna v nejlepším stavu a taky možná má Škromach chybu v Outlooku.
      Pokud vím tak Sobotka tam technika nedělá :-)

      • BARON LE SAMEDI

       U nás jsou taky počítačoví technici, ale poslouchají, co jim nařídí ředitel. Protože je platí on. faktury jim asi podepisuje Sobotka, ne?

       • Kamil Mudra

        Nojo. Ale liďák má nějakou svoji správu budovy s vlastním vedením. Do vztahů mezi ČSSD a tímhle vedením sice nevidím ale ani na naši VŠ nepodepisuje faktury třeba rektor Ani takové které by se týkaly profesorského sboru, natož pak nějaké, které by se týkaly provozu budovy.

        ČSSD má nějakou svoji admistrativně-technickou sekci a správa liďáku je nějakou její podsložkou. Sobotka tak maximálně řekne sekretářce aby zařídila nápravu, když mu přestane fungovat počítač nebo praskne žárovka ve stolní lampě a tím je jeho „kontakt“ s touhle správou vyčerpán.

        V tom baráku pracuje hromada lidí a stačí aby na deset minut vypadla síť (což se párkrát do měsíce stane) a v tu chvíli se začnou všichni ouřadové chytat za hlavu „co všechno zas nestihnou“. Na druhou stranu, takový Škromach to ani nepostřehne, protože skoro všechno vyřizuje mobilem. Také by mne zajímalo kdy to o tom jednostranném mejlu říkal. Shlédl jsem celý Hyde Park ze záznamu a nic takového jsem od něj neslyšel.

        Možná tam pronesl nějakou kratičkou žertovnou poznámku a trefil se do okamžiku kdy jsem jeho výrok přehlušil cinkáním lžičky o hrnek když jsem si míchal kafe? :-)
        Rozhodně bych okolo toho nedělal žádnou paniku na téma „totalitní internet“.

         • Kamil Mudra

          Aha, díky merlin (= goliast?). Tak že on tam říká:
          „Navíc, zajímavá situace dneska, je například v Lidovém domě, kdy, vlastně, ééé – jakoby na internetových stránkách, když chceme něco sdělit, nebo podobně, tak víceméně je to jenom jednostranné.“
          tedy nic o nějakém cenzurovaném mejlu.
          Navíc je ta věta tak trochu zmatená, je součástí odpovědi na dotaz ohledně komunikace uvnitř strany a dá se vyložit vícero způsoby.

   • goliast

    to je fuk, že v tomto vzácném případě může být pravda na obou stranách nebo zda je možno jejich vzájemné nadávky libovolně prohazovat, ale přece jen je to např. pro idnes nebo eurozprávy a lidovky na můj vkus takové nevkusné, to bývá parketa Blesku ne?

    • embecko

     O tom zadna, nejlepsi jak to vyresit je dale se o to nezajimat.
     Coz mi pripomenulo davnou prihodu ze skoly, kde kluk, pristehovalec ze Sri Lanky, cerny jako bota, krici na mladsiho (bileho) spoluzaka: Ty jeden tupej negre! 8-)

     Tyhle vylevy nekdy dosahuji necekanych paradoxu. Trebas neonackove nenavidi teplouse, ale pritom chodi oblekani podle vzoru hamburgske gay sceny: vysoke kozene boty, vykasane nohavice, leskle nadychane bundy akozene cepice s ksiltem…a nutno rici, ze teplousi tohle nosili drive a ze nackove to od nich opravdu prebrali 8-)

     JInak vudci trhu se opravdu nezbyva nezli se chovat trzne: Lidovky nectu ze zasady a na jejich web lezu jen ve vyjimecnych pripadech a mam pri tom jeste spatny pocit, ze jim zvysuji navstevnost.

     Kouknete k tarasovi, kam vede „rozcileni se nad nepritelem“. k tomu, ze stale dokola kafraji s Gorou a michalem a navzajem si vycitaji ze jejich prispevky jsou nesmyslne…a to delaji uz cele roky 8-)

     • che

      Taky naprosto nechápu proč ty dva Trollíky neodstřihne, nakonec tam s nimi zůstane sám, což by byla škoda, takle vyloženě zlávkovatí.

      • embecko

       „…takle vyloženě zlávkovatí…“

       To je naprosto presne, che…Lavka byly jedny z nejnadejnejsich stranek, mel jsem ji hned prvni na zalozce mezi oblibenymi.
       Ale posloupnost je tady jasna: pokud nejde o zpravodajsky server, pak se udrzi jedine diky diskuzi. Na Lavce rozlozilo Bimbo diskuzi a spravci jen tupe pruhlizeli, jak jim klesa navstevnost, az to zavreli (anebo nezavreli?- pro me jo).

       A co se pravidel diskuze tyce, pak zde plati opet ony obligatni naklady a vynosy. Napsat dobry diskusni prispevek stoji dost casu a „udrzitelnost diskuze“ je tvorena zajmem o diskuzi a predevsim investici do prispevku (cas a premysleni).
       Pro pisatele co se snazi, je znicujici, kdyz na jeho prispevky odpovi nekdo nejakym copy& paste, anebo jen tak ledabyle, bezobsazne a nedrzi se pri tom podstaty veci.

       Tarase chapu, jde mu o ctenost a objemy diskusnich prispevku a uplne mu staci, kdyz druhy diskutuje „slusne“.-..ovsem je slusne a slusne…podle meho je vylozena prasarna, kdyz nekdo napise neco strukturovaneho a v odezvu mu prijde zmateny nekolikaodstavcovy elaborat bez hlavy a paty- to je sprostarna nejvyssiho razeni.

       Uz to zacinam brat tak, ze u Tarasu se ani moc diskutovat nechce- staci bud automaticke odpovedi Gorovi ala „to se pletete, je to naopak“, anebo pak kladivo na carodejnice „mladez je zkazena a blba a mela by se vychovavat a trestat“. na to taky nejde vlastne nic rici, nez „no tak jo, dobre“…a dikuze nula.

       Ovsem Taras je navic prorok a revolucionar, takze jeho clanky jsou take jakoby „ukoncene“ a moc prostoru k diskuzi dale nedavaji…tam je treba se odtrhnout a rozvijet mozne nite dalsiho hovoru…coz ale nejde, protoze je to tam beznadejne zasvinene a slalomovat mezi gorou a michalem se mi opravdu nechce.

       Prinejhorsim bude z Tarase odstrasujici priklad a budou se o nem povidat pohadky „Jak prorok pro slusnost na zebrotu prisel a vsechny diskutery si odradil.“

       Zas na druhou stranu je blby Trasovi nejak radit, aby Goru vyhodil, protoze je uz docela mozne ne ze to tam zlavkovati, ale ze uz to tam zlavkovatelo= Gora odejde a zbyde tam Taras sam.
       Ovsem ze nebyl varovan nemuze rici, protoze trebas Aster mu to dava pravidelne na vedomi, zda- li je opravdu nutne se onanisticky Mr. Gorou zaobirat…no, kazdy sveho stesti strujcem 8-)

       A uz jsem se v naprostem silenstvi pristihl, ze i ja Gorovi odpovidam- pokud tam totiz clovek vleze, vypadne to na nej jako mistni spolecensky uzus, ze Gorovi se odpovida…a to je presne ono zlavkovateni: odpovidate zblble blbovi az najednou zjistite, ze na tech strankach uz nemate co delat.

       • Kamil Mudra

        Cožpak o to, saxi. Gora se dá prostě přeskakovat. Horší je když člověk zjistí že ostatní vedou řeč na Gorem vytyčené téma i když ani Gorovi neodpovídají. Ale nejhorším „jedem“ jsou ta vlákna. Chcete někomu odpovědět na rozumný komentář a ejhle – už se tam nevejdete, protože vlákno je vyplněno Gorovinami a reakcemi na něj. Ale tohle asi máte na mysli tím „slalomováním“ že?

        • embecko

         Gora se uplne preskocit nikdy neda, pane Mudro, protoze jak spravne pisete, po par prispevcich vsichni odpovidaji de fakto jen Gorovi, protoze uz par jeho prispevku dokaze tema posunout jim zadoucim smerem- tedy do Nesmyslova.

         Slalomovani je dvojiho druhu: bud opravdu jen fyzicky mezi vlakny, jak pisete, anebo jde o slalom „chemicky“ 8-) mezi „kontaminovanymi“ prispevky.

         Prijdu na Treasu, tam z poslednich prispevku 7x Goromichal a 5x Mstaras a ted co delat, protoze Mstaras nema zadny samostatny prispevek, ale vzdy pouze reaguje na Goromichala.
         Kdyz odpovide Mstarasovi, razem se ocitnete v tenatech Goromichala, protoze to byl on, na ktereho Mstaras raguje.
         Tak zbyva si jen autisticky vytvorit nove, vlastni vlakno, ktere je ovsem obratem kontaminovano Goromichalem. A vsimnete si jednoho, protoze Goro je vysoce inteligentni, tak neplyva silami, ale rafinovane za kazde dosud ciste vlakno polozi jeden svuj formalni prispevek- poznamku- a to uplne staci, aby strhnul tema na svoji stranu.
         Tohle bych nazval i onim „zlavkovanim“

         Podle meho jde o zamernou, reflektovanou a propracovanou zaskodnickou praci.
         Ja vim, levice je multikulti, na pravicovem blogu by vas coby levicoveho goropraktika vyhodili nejpozdeji nekdy k veceru prveho dne.

         Ale vemte to z druhe strany: na svych pocatcich byli jak Goro, tak michal proseni, aby odesli (hned pote co sami vyhlasili, ze staci rict a jdou)…a nejen ze zustali, ale jeste pridali na obratkach. Michal se pred casem prznava, ze je to pro nej kralovska zabava, drazdit levicaky. Zkuste se tedy empaticky do nich vcitit a predstavte si, ze jste podobnym zaskodnikem na pravicovem blogu:
         Jaky sily byste v sobe musel mobilizovat, abyste vydrzel byt cele roky opovrhovanym debilem?
         Je to pro normalniho cloveka vubec predstavitelne?

         • che

          Dráždit? tak mne ne, prostě je zařazuji do kategorie – vhodní na diskusi s nějakým Freudem (nebo MUDr Chocholouškem?) :) – důsledek je že před časem jsem to tu pročítal, dneska už jenom proletím, goromichala přeskakuji, čtu jen Kamila, Saxe, Janiku a pár podobných. Ke Stanovi už jenom nakouknu, ještě tak občas Orinoko, Merlin, tu hlavně – kdy jste naposledy u Stana zahlédli Kateřinu?
          Po zlávkobatění se většina stejně dost brzo sejde jinde (zajímavé je že se v tom obrovském oceánu kyberprostoru neomylně najdou), nepíšu kde aby goromichalové neměli usnadněnou cestu škodit i tam.
          Nějak začínám mít dojem že Taras si je tu pěstuje z jakéhosi masochismu.

          • vittta

           To by mě zajímalo,co se říká o mě……
           Tedy kromě toho,že jsem levičák,komunista a kretén…..
           Čtu tam Stan-není to ten člověk z „virtualy“ …jednou mě tam zval-jenže tam chtěli přihlásit,tak jsem to zabalil.

       • Janika

        Taras se, myslím, domnívá, že připuštěním goromichalů rozproudí diskuzi, ale je to přesně opačně. Mimochodem, vzpomínám si na prvního Helmuta, tehdy na bloguje, tam byla přece diskuze skvělá, bouřlivá, vzrušující, zajímavá – a pokud vím jakýsi jasan byl z ní vyloučen. Ono je sice pravda, že negativní emoce přitahují lidi víc, než pozitivní. Jenže ty emoce musejí být prožívané. Provokatér nic neprožívá. Gora je prázdná dunivá trouba a o čem se bavit s plechovou troubou? To je jako ten nešťastník, co cestuje po republice po vystoupeních Zemana a začne tam pískat na píšťalku. Kdyby ho nevyvedli, tak se nikdo nedostane ke slovu – a o to gorům jde.

        „Pro pisatele co se snazi, je znicujici, kdyz na jeho prispevky odpovi nekdo nejakym copy& paste, anebo jen tak ledabyle, bezobsazne a nedrzi se pri tom podstaty veci.“ – Tak za sebe můžu jen napsat, saxi, že Vás čtu velmi pozorně a jak dokládám občasnými citacemi, Vaše slova mi nadlouho zůstávají v mysli :-). Jen holt nemám na adekvátní pohotové reakce. To máte jako s GeoNem, tam jsme většinou mlčeli všichni, přestože jsme se zájmem četli.

        • embecko

         „Taras se, myslím, domnívá, že připuštěním goromichalů rozproudí diskuzi, ale je to přesně opačně.“

         No presne tak, ale uz nahore jsem psal, ze ho chapu, on ma k tomu misonarskou povahu, z kotle mu bude koukat jenom hlava, okolo krku cesnekovy nahrdelnik, ale on bude stale volat za rovna prava domorodcu.

         Me je jen lito levicovych diskuzi, kterych je jako safranu a tak mi prijde skoda, aby se o takhle nechalo rozvratit…ovsem tolerujme soukrome vlastnictvi a tim padem i uzivatelske manyry Prorokovy.

        • vittta

         Jako zkušený bijec musím k tomu podotknout,že jde hodně o určité „prostředí“ na té diskuzi.

         Když se do mě někde někdo „opře“,s velikou chutí se do něj pustím,pln jízlivostí a jedovatostí—ale jen v případě,že ostatní přítomní mi připadají,že právě na to jaksi čekají,nebo že to minimálně nebudou vnímat až tak negativně.

         Když ale sám v sobě označím prostor jako „intelektuální“,pak se tomuto stylu vyhýbám,prostě to ty přítomné nezajímá,a použiju to jen v případě,že se to vysloveně hodí,nebo když se cítím vysloveně napaden.

         Zkrátka se snažím psát pro ty čtenáře.

         Když je dobrý admin,udrží jakousi kázeň silou osobnosti nebo (vždycky) jednoduchou metodou,čím jsou jakási pravidla složitější,tím hůře se uržuje pořádek.

         Když admin zaváhá-postupně se stane co,co je tady popisováno.
         Ti kvalitnější postupně čtou jen někoho a následně to tam zabalí-čímž se postupně snižuje úroveň a kruh se uzavírá a když tam zavítám já,chovám se jako ti,co tam z nějakého důvodu zůstali.

         Tím nechci říci,že se mi to tady daří,nemohu vědět,co si o mě kdo myslí a kdo mě čte či nečte-ale rozhodně se o to,co jsem psal snažím a čistě teoreticky je to zpracováno dobře.

         Také se zase na tolik míst necpu,že bych vymetal kde jaký prostor.
         Ale leckde jsem si četl….a vidím přesně ty jevy,jež jsou zde popisovány.

         • Janika

          Vittto, ty se dokážeš přizpůsobit prostředí a vnímáš lidi, se kterými diskutuješ – „Zkrátka se snažím psát pro ty čtenáře“. Přitom i když se s někým popereš, tak jsem si zatím nikdy nevšimla, že bys nebyl nad věcí. A dokážeš po hádce komunikovat klidně dál, to oceňuju.

          Zrovna jsem si na tuhle vlastnost vzpomněla při dnešním zasedání ČSSD – kdo dokáže po roztržce přijít mezi dřívější přátele a promluvit, a kdo se naopak skryje? Vážím si těch, kdo přijdou a mluví. Zrovna tak jsem zvědavá, jak bude dál komunikovat Sobotka se Zemanem.

    • Kamil Mudra

     Tak… Ona např. taková Prima (speciálně pan Kraus) si také nedělá se vkusem těžkou hlavu:

     asi od druhé minuty.
     Docela bych mu přál aby někdy, kousek od té zdi (ale opravdové), o něco zakopl. Pak by asi zpíval jinou.

     • vittta

      Jednou jsem viděl skrytou kameru-ke Krausovi přijel bagr,že si tam jeho stará objednala nějaké jezírko.
      Byl pěkně vypruzený a když se ukázalo,že je to fór,tak se mohl posrat.

      To mě zklamalo,když si dělá jedinec prdel z jiných,měl by jí přijmout i sám vůči sobě.

      Ale jak je níže napsáno,Kraus ještě jde…to….pche,na toho se ještě bude vzpomínat jako na výspu slušnosti a inteligence!

       • dixi

        Výstižné, nemám jej ráda, je zlomyslný a často i zlý, jeho tazvaná satira je dle mého povrchní a škodlivá.Pojmenování skřet, mne nenapadlo.

        • Janika

         To je rozdíl proti Marku Ebenovi s jeho Plovárnou, že? Ten předvádí něco úžasného a u nás neobvyklého – jak je možné být slušný, vstřícný, nekonfliktní – a přitom velmi zajímavý.

     • Janika

      Tak jsem tu trapárnu shlédla, asi jako poslední v republice. No, asi jsem byla moc natěšená po předchozí reklamě, ale nic vtipného jsem na tom neshledala. Akorát že Kraus lže, asi v duchu svého úvodního proslovu, že je doba lží, protože nikde nikdo netvrdil, že prezident si poranil koleno o zeď, pokud vím, prostě zakopl o koberec a upadl. Taky jsem tuhle plachtila v noci na chodbě, skočil mi pod nohy kocour :-).

      • vittta

       No také jsem si říkal….kde to bere-s tou zdí?

       To se zase ten votroubek nechal nachytat nějakým „čerstvým“ blábolem v TV,na který si už dneska nikdo nepamatuje,protože se už dávno nenapadá způsob ale důvod Milošova zranění.

 8. Astr

  Vyhrady k presidentovi ?
  Nektere vyhrady jsou velmi neslusne, ale to co predvadi pan Kraus patri jeste k te slusnejsi casti vyhrad.
  Pres vysvetleni ktere podala manzelka pana presidenta ze zakopl o shrnuty koberec , presto pan Kraus to vzal o zed, coz samo o sobe svedci o tom ze I pan Kraus se odklonil a mimo to ze jeho program je o tom ze ma divaky bavit,
  ze se pri tom umi postavit na spravnou stranu vetsiny umelcu :-)

  Neni to vsak jen specialita obcanu CR, jsou i jine staty kde kdyz nesouhlasi tak i nesouhlasne video o tom natoci.
  I v zemi Velkeho bratra a ukazkove demokracie maji vyhrady k presidentovi a davaji to ruzne najevo :-)
  http://www.youtube.com/watch_popup?v=aiGg8D4hFLc&vq=medium

  • che

   Vzpomněl jsem – v souvislosti s útoky na starého Jezevce s Tříkrálovou aférou vzniklou u K. Čapka poměrně nevinou legráckou. A zneužitou proti TGM. Nic nového v téhle kotlince.

  • dixi

   Samozřejmě ne, tyto průzkumy slouží jednoznačně k ovlivňování , ve prospěch toho, kdo rozhoduje, nebo chce rozhodovat.

   • merlin

    Já bych si přála, aby někdy ten zkoumaný vzorek populace představili národu

    • dixi

     To by mohlo být docela zajímavé. Mají tak krásně vyvedené grafy :-)

    • vittta

     Vy???
     Vždyť musíte mít podobné vzorky každou chvíli v ordinaci…

     • merlin

      Se mýlíte, oproti těmto imaginárním vzorkům to jsou vlastně samí slušní lidi :-)

  • embecko

   Pravdepodobnost ze na vas natrefi v dotazovani je pomerne mala, merlin. Aby byl celorepublikovy vyzkum reprezentativni staci par stovek respondentu…oni tyhle pruzkumy umi a pravdepodobnost ze se strefi je vysoka.

   Focus je soukroma firma, tudiz ji nekdo musi dat zakazku a pak ji zaplatit. Koho asi muze napadnout dat penize na to, aby se dovedel, koho lide povazuji za pucistu v CSSD?…ba co hure: Kdo je vinikem krize?
   Koho to v podstate zajima, ze ano…kdo take po te hrozne medialni masazi nevi, ze zlocincem je Hasek a Zeman? Co asi zadavatele cekali, ze jim lide odpovi? Ci lepe, proc chteji mit zadavatele jmena pucistu dokonce „vedecky potvrzena“?
   Ani bych tedy nerekl, ze museli zadavatelovi nejak lezt do zadku, ono to spise bude chodit tak, ze ten kdo plati rekne co chce slyset a medialni agentura jim pak doda odpovidajici vysledky- tady staci jen sikovne polozit otazku, to je cele caro.

   No je to normalni politicka hra, v niz rinci medialni zbrane. A odpoved „cui bono“ lze pruhledne najit v clanku, dokonce vytistenou tlustym pismem:
   „Nejpreferovanější je koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL“

   Takze tenhle vyzkum zadal nekdo z CSSD, anebo ANO, anebo KDU :o)

   • vittta

    V lepším případě.
    V tom horším to zadávají všichni dohromady-vyvolává to totiž dojem,že je zde vše v pořádku,že demokracie funguje,že lidé se nebojí projevit svůj názor a DOKONCE-že lidé někoho zajímají!

   • merlin

    Jasně že je to masáž, Proč nemáme taky firmu, přijde mi to jako snadno vydělané peníze. Úkol: vyhovět zadavateli a tvářit se u toho vědecky, jak správně podotýkáte. Ty jo, to jsou tedy náročná zaměstnání. Tyhle výzkumy a manuály pro politiky. V příštím životě si vyberu něco takovýho :-).

    • Janika

     Snadno vydělané peníze, to je jen zdání. Znáte to – zašroubovat šroubek – 5,- Kč. Vědět jaký – 500,- Kč. Prostě nevíme, jak se k tomu dostat :-).

 9. dixi

  vyzkoušela jsem a opravdu nejde najít. Tak to zkuste na OM pod článkem -Kde hledat charismatického vůdce ČSSD, jeden z posledních komentářů od Aničky Volné, ten ještě funguje. Možná jsem udělala nějakou chybu, i když jsem odkaz opsala přesně.

  • embecko

   Nefunkcni odkaz vas hodi na Svobodne noviny, tam do vyhledavani dejte cast nazvu clanku, treba „sa mannu“ a dostanete se k cili:

  • Janika

   Jo, tady, díky, dixi: http://svobodnenoviny.eu/saskodrama-havlovskych-sa-mannu/

   A drze to sem dám celé:

   Šaškodrama havlovských SA mannů
   Publikováno 11/07/2013

   Šiky havlovských mediálních úderníků připravily všestranně zbídačelému Česku, ještě zblblému cimrmannovskými výsledky předčasných voleb, nový velkolepý tyátr – šaškodrama nazvané „Puč v sociální demokracii“. Inscenaci připravily masové deníky jako Metro a jim podobné. Ulice zaplnily připravené davy úderníků havlistického a schwarzenbergovského ražení. Hned byly vyrobeny transparenty, hned byla pohotově hesla – univerzální vinníci a kacíři byli označeni předem.

   Všichni jati jediným divokem – „Upalte velezrádce, pučisty, lháře sociální demokracie ! Upalte haškovce a zemanovce ! Pryč z funkcí ! Pryč z parlamentu ! Pryč od vlády !“ Samozřejmě, v šaškodramatu hřímal též hlas pana Dienstbiera…Svatý Sobotka a svatý Dienstbier, mučedníci hradních intrik, kardinál Duka by snad měl připravit jejich blahořečení… A s kacířem Haškem hned na hranici.

   Byla by to scéna jako ze španělského autodafé. Hašek u kůlu na Moravském náměstí v plamenech by přiznával s kacířskou čepicí svou vinu „Mea culpa,mea maxima culpa !“ A na tribuně by seděli Sobotka s Dienstbierem za asistence obránců havlopráv….Klestí na hranici by přikládali redaktoři Metra, televizní redaktoři a úderníci demonstranti.

   Režiséři šaškodramatu ihned pohotově označili pravého vinníka – hradního pána, zemana všech zemanů, nenáviděnou anomálii prezidentských voleb, která dosedla na hrad místo germanozahraničím prověřeného, havlounionisty a černosotěnci zbožněného černoknížete. Schůzka krajského hejtmana jižní Moravy a dalších sociáldemokratů s prezidentem, jež by ve funkčních demokracíích byla považována za něco tak běžného jako společenská návštěva, byla ve farské republice Česku označena jako velezrádné a vlastizrádné spiknutí. Korunu tomu všemu nasadil hlas záhrobního sociáldemokrata „Přemysla“ Janýra. Tento mnohonásobný politický packal neváhal označit jednání prezidenta a haškovců za jakousi plánovanou velezradu s kágébáckým pozadím zatracené Moskvy.

   Pan Janýr jako pravý trúbadůr ideologie havlismu-schwarzenbergismu, jež u nás po dvacetiletí nahradila ideologii marx-leninismu, neváhal jako Stalin, jenž všemu rozumí, vysvětlit příčiny tohoto stavu. Za vše může intrikán hradní pán. Hašek je prý pouhá loutka hradního pána. Prezident prý je praporečník ďábelské Moskvy, jež chce získat Temelín Rosatomu (podívejme se, dosud média držela tlamičky !) a za peníze Lukoilu inscenoval svou volební kampaň. Podívejme,podívejme, že by měl Petr P. Hájek se svou „Smrtí v sametu“ pravdu ? ! „I vnútorne to tak vyzerá, súdruhovia havlovci !“ A pak odhalil pan Janýr – jak by řekl soudruh Vissarionović – „své imperialistické ledví“. Je třeba zničit zemanovskou hydru, jež nás tlačí k (havlovci) nenáviděnému slovanskému medvědu. Tedy slovy filmu řečeno :“ Už není třeba zabít Sekala, už není třeba zabít Bakalu. Je třeba zabít zemana.“ A pak bude v nepatřičně bolševizujícím Česku konečně nastolen euro-natovsko germánský mír. Pax eurogermanicus !

   • vittta

    Tu neskutečnou stračku napsal Phillip Janýr,což je bratr Přemysla Janýra.

 10. dixi

  Článek, který zaryl hlouběji, viďte. Co se týče Haška a ostatních, nelituji je, lituji jen toho, že dali pravici do rukou takovou zbraň, a to, že nebyli schopni jasně říci, že se pozvali k prezidentovi sami, taky o něčem svědčí. Minimálně o tom, že dříve mířili hodně napravo, Učitě teď strádat nebudou. Tu mediální ostudu přežijou, ostatně, nemyslím, že vědí, co to stud je. Před pár minutami pustili Ratha z vazby.Ten charisma má, proto taky byl tak dlouho ve vazbě. Už je po volbách, tak momentálně jim nemůže nic kazit.

  • dixi

   Tím charisma jsem myslela, že mluvil o nebezpečí privatizace zdravotnictví, o nemorálnosti poplatků, odkrýval, co se děje v politice. Je mi jedno, jak takový člověk vypadá, mliví -li k věci. Jspu přizpěvovatelé, kteří mě zařadí mezi fanynky ,které omdlévají, vidí-li známého člověka. Ale takové zařazení svědčí spíš o nedostatku argumentů. Dodnes nevíme, nesl-li peníze vědomě,nebo ne, ovšem zašili ho po jeho výbušném proslovu v parlamentu. Prostě jej odklidili z cesty. Zatímco s jinými, co mají za prsty větší částky, jednají v rukavičkách.

   • vittta

    Tak…to nebyl žádný „podnikatel“ nebo jiná podobná svině,co si prostě koupí jak policii,tak soud.

    To byl poslanec a hejtman-a jestliže je z této funkce poslán během několika hodin na 18 měsíců na vazbu-pak tady není něco v pořádku,.

    • embecko

     Ovsem na demokracii utoci frontalne Zeman…nemate nekdy dojem, ze je to tu opravdu hlavou vzhuru? :o)

     • embecko

      Rika se „nohama vzhuru“ ze ano…ted jsem se docetl, ze kulturni fronta spachala na pude ND satiru Zeman (Milos) Ubu…skoro se mi z toho zvedl kybl… :o)

      • Janika

       Taky se mi udělalo nevolno. Jediná možná reakce – odstřihnout se od toho hnusu. Ano, žijí tady s námi v této zemi, brutální vrazi, otcové, znásilňující malé dcerky, matky, týrající své děti, zrůdy, mučící zvířata a i dobytkové, co se považují za umělce. S tím nic nenaděláme.

   • Janika

    Taky nejsem jeho obdivovatelka, ale charisma nesporně má. Slyšela jsem ho mluvit bezprostředně po propuštění. Odpovídal na řadu otázek. Všechno, co řekl, sedělo, je to vážně formát. Dostala mě jeho slova, že „Vězení z vás vysaje radost“ – k tomu záběry na jeho oči a strhaný zjev, člověk, co si sáhl až na dno a zmoudřel. Jsem moc ráda, že je venku. A nezapomenu, že ho Sobotka jako první hodil přes palubu. Sobotka zrádce byl, je a bude vždycky.

     • Janika

      Samozřejmě, sešlo se na tom víc zájmů a možná i strach některých, že když nebudou držet basu, tak to taky slíznou.

      Tohle napsal dnes na OM hudryper, zdá se mi to moudré:

      hudryper – 11. 11. 2013
      Setkal jsem se s názorem velmi seriozního člověka, který mi řekl, že všechny schopnosti MUDr.Ratha bylo třeba podrobit pokoře a dlouhé vazbě. Teprve po katarzi z pádu mimořádně úspěšného politika do pozice vězně má tento člověk šanci stát se dobrým lídrem levice a mimořádně úspěšným premiérem. Je jasné,že byl odstraněn z obavy, aby to nebyl on, kdo povede ČSSD poté co praskne letitý vřed ve vedení této strany a kdo se po vítězných volbách dohodne s KSČM na podpoře při potřebných změnách nejen zákonů, ale i ústavy. Jak to tak bývá, tento zásah do života mu pomohl neskonale víc jako člověku, než ublížil jako politikovi. I já jsem toho názoru, že čas MUDr.Ratha teprve přijde.

      Vycházím také z toho, že se ve vazbě nezlomil, že nezačal vykřikovat skandálky, kterých na své bývalé soudruhy zná jistě nemálo, že se snažil usilovně pracovat a předkládat novely zákonů a že se i u soudu chová uměřeně.
      Očividné je, že ho pustili den poté, co bylo, podle mého názoru jen dočasně, posíleno Sobotkovo předsednictví.

      • embecko

       Rad bych hudryperuv nazor take sdilel, ale Rath je psycho, ktere bezpochyby za ty mrize patri (tedy teoreticky, ne jako zastupitel).
       Zde neco k jeho obchodnimu partnerovi, z anonymniho pramene:

       *
       Jíro,taky jsem to říkal
       bráchovi,a nejen teď,ale už při volbách 2002,jak je možný,že takovejhle pacholek s krvavejma kořenama (jeho dědek chtěl oběsit našeho tátu v 45, protože byl Němec a on šéfem rabovacích Rudých gard a jeho fotr mně jako mlaďase naháněl a stříhal my dlouhý vlasy jako PSVB) se dostal na kandidátku ODS a brácha tenkrát povídal, že prej mladej je úplně jinej než rodina.Prd jinej,stejná svině ne-li horší.On byl lidma i odvolenej,ale díky tomu,źe byl druhej na kandidátce tak se tam dostal, preferenčních hlasů moc nedostal,pomalu žádnej.Kottova famílie je na českolipsku známá.
       Petr, 65.6.
       *

       • dixi

        No víte, to se mi moc nezdá.Je tam splácáno vše dohromady. Nevím,co bylo v 50 letech. Ale Rathův otec je lékař, ten předpokládám studoval medicínu, jako medik se spíš potloukal po hospůdkách, než že by byl pomocníkem VB. A to, že Rath vstoupil do ODS, tam ze začátku vstupovali téměř všichni vysokoškolsky vzdělaní a podnikatelé. Vidím spíše jako plus, že přestoupil k sociálním demokratům, když viděl, jak se z ods stává strana asociální. Co se týče Kotta, tak tam udělal zjevně chybu, ten měl problém s alkoholem a pokud se pamatuji, patřil k přeběhlíkům při hlasování. Možná se znají z mládí, možná jako lékař mu chtěl dát šanci , alkoholismus je nemoc. Nevím , jak to bylo, jsou to jen mé domněnky. V každém případě, Jak už psala Janika, když je na někoho hon, tak je třeba být na pozoru.

        • embecko

         A co profesor Mudr Rathmir Rath, agent a tajny spolupracovnik, rika vam to jmeno neco, dixi?

         „…možná jako lékař mu chtěl dát šanci , alkoholismus je nemoc…“
         Tohle neni stretnuti dobrych se zlymi, ale souboj dvou klik, ty rozdelovane miliony nejsou zadna charita.
         Najdete si na google heslo „kott+odposlechy“ a uvidite, co na vas vyskoci… 8-)

         • dixi

          Ono se dá najít ledacos . Svazky STB byly vyplundrovány, skartováno jenom něco a používá se to, co se komu hodí. Prostor už je tak zaplevelený, že raději používám vlastní rozum. Jaké měl kdo rodiče se u někoho mlčí, u někoho mlží a u jiných zveličuje. Po ovoce jejich, poznáte je. Už se nám urodilo a všichni zíráme na to, co.

          • embecko

           Pokud uzivate svuj rozum pak musite prijit na to, ze jak Rath tak Kott spolupracovali a oba jejich otcove byli u StB. Pokud vam vychazi, ze Rath chtel pomoci nemocnemu Kottovi, pak je to samozrejme take mozne, ale obratem vam namitnu ze stejnou metodou jsem dospel k tomu, ze v CSSR zadni estebaci neexistovali, protoze svazky byly vyplundrovany a vubec nikdo nevi, jestli v nich neco bylo. A ze privatizace byl cestny pokus o to, jak navratit prumyslove podniky svedomitym spravcum, coz se take stalo, vyjma nekolika prehmatu a lidskych pochybeni. :o)

      • vittta

       Tomu nevěřím,že Rath se ještě prosadí v ČSSD.
       ČSSD je navíc mrtvá,stal se z ní hadr na podlahu těch,kdo mají skutečnou moc-což jsou velkokapitalisté,preláti apod.
       Sobotka je loutka,ne předseda,nemá jakoukoliv reálnou moc,je to Hácha II.
       Zde se můžeme zamýšlet jenom nad tím,jestli dělání vola není stabilnější,jak dělání předsedy,alespoň co se funkce týká.

       Co není vyloučeno,že se Rath prosadí v nějaké vlastní straně,jde asi jen o to,jestli se do toho pustí,když už viděl,jak může dopadnout KAŽDÝ,kdo se znelíbí.
       Peněz má dost,může žít někde v klidu,bez obav z budoucnosti a psát knihu svých pamětí-a na té ještě vyrajtuje nějakou tu pětku.

       • Kamil Mudra

        přítomno 191, pro 75, proti 76,
        Dost těsné že?

        40 se zdrželo.
        Přiznám se že za takových okolností mám poněkud problém s těmi nehlasujícími. Dovedu pochopit když se někdo zdrží hlasování protože si není jistý zda předložený návrh správně pochopil, nebo když se necítí odborně dostatečně na výši, či jde li pro něj o morální dilema. V takovém případě mne nepřekvapí když ten člověk řekne „já nevím“. Ale nevědět zda něco chci slyšet nebo nechci? Co je vlastně uprostřed mezi „zajímá mne“ a „nezajímá mne“?
        A nakolik je kompetentní pro jakékoli rozhodování člověk, který nemá sám o sobě jasno v něčem tak jednoduchém?

        • dixi

         Ano, v tom máte pravdu. Skutečně by měli mít zájem vědět více. Příspěvek Hudrypera jsem četla včera v noci. Je jisté, že zažije -li někdo skutečné strádání, začne se na svět dívat z jiného úhlu. Mne ovšem překvapilo, jak po zatčení Ratha začali všichni vykřikovat, jak je arogantní, namyšlený atd. Nemyslím si, že by zrovna tyto vlastnosti, které jemu vyčítali, těm dotyčným chyběly. Spíš šlo o to, že je převyšoval, inteligencí, schopností argumentovat pro dobrou věc, což se v kruzích hlupáků neodpouští. No a asi mu chyběla pokora. Jenže ,kdyby byl pokorný, zařadil by se mezi ty bezejmenné, kteří hlasují a nehlasují, zdržují se a často zřejmě neví proč. je jich v parlamentu dost. Ten odkaz na hlasování o zákonech si přečtu, až budu mít čas, vypadá to zajímavě. Já jsem tady kdysi napsala´Merlin, že není třeba se stydět za to, že není dost pokorná, špatně jsem se vyjádřila. Samozřejmě, je potřeba určitý druh pokory,jen záleží na tom , kdy a kde.

        • embecko

         Pro ty, co se nezucastnili, pane Mudro plati parafraze na biblicke „Skryl rouchem svoji tvar aby nevidel jeho hanbu“ ve zneni „Skryli svoji tvar aby pred ostatnimi skryl svoji hanbu“.
         Podobne Jandak pri hlasovani o vydani Ratha neprisel ke svemu hlasovacimu zarizeni (nebyl omluven a ani se nezdrzel).

 11. Astr

  Nevim jak na vas kteri v CR zijete ale na mne zapusobilo interview s propustenym Rathem,
  dovolim si rici ze predevsim „lidskym rozmerem“ ktery z rozhovu plynul.
  1.5 roku ve vezeni ci presneji (jen ve vysetrovaci vazbe) tohoto byvaleho politika posunulo rozhodne jinam, a dava na Ratha nahlednout I jinak nez jak massmedia informovala I jinak nez statni zastupce trvajici na moznosti uteku !
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/250014-rath-po-propusteni-predstava-ze-bych-se-nekde-ukryval-je-nesmyslna/

  • Janika

   Přesně tak, Astře, taky to na mě zapůsobilo „lidským rozměrem“, na člověku se projeví utrpení a strádání – slabého to zlomí, ale jeho zjevně ne, posunulo ho to dál. Paradoxně mu to mohlo v životě prospět.

   Sax zmínil nahoře, že je Rath „psycho“. Tak to nevím, možné je všechno, už i některé malé děti dokáží pod nevinným zevnějškem být pěkné potvůrky, takže dospělý potrestá nevinného, který to nedokáže tak dobře hrát. Je třeba si vždycky v hodnocení nechat rezervu. Na mě osobně působí jako psycho naopak soudce Jirát. Mám z něj dojem inkvizitora, zlého a zaujatého člověka. Nemohu věřit v jeho „spravedlnost“ ani v nejmenším. Zaryté trvání na kruté dlouhé vazbě, taková nepochopitelná bezcitnost, mě v tom utvrzuje.

   • dixi

    Také jsem to sledovala, co mne ještě zaujalo bylo , že se miní zabývat zlepšením poměrů ve vazb,. nejen kvůli sobě. To zatím nikoho z těch důležitých, kteří se ve vazbě ocitli, nenapadlo, nebo se o tom nepsalo. Také věřím tomu, že mu chyběla práce, nicnedělání je strašné a vnucené musí být na zbláznění. Ale zase, ti kteří touží po zisku bezpracném, ti mu to věřit nebudou. Nejhorší na tom obvinění, kvůli kterému byl ve vazbě je to, že i kdyby jej shledali nevinným, nebo jej osvobodili pro nedostatek důkazů, pochybnosti zůstanou .

   • Astr

    Sveho casu pri ukazovani „podnikatele“ z te lepsi strany
    byl svet plny pribehu o tom jak potomek ktery prebiral zezlo, musel dobre znat cely podnik a proto vzdy zacinal od piky!
    Zavedl bych toto pravidlo a udelal z toho povinnost pro soudce I statni zastupce pred nastupem do funkce udelat si takove „kolecko“ jako je bezne u lekaru.
    Byt odsouzenym na zkousku by jim jen prospelo pri rozhodovani kam koho a na jak dlouho posilaji !
    Predevsim od staru take vedet a znat spravnou ci idelani dobu potrebnou na vysetrovani.
    Zatim to vypada tak ze sekaji jak Bata cvicky zduvodneni moznosti uteku ci ovlivnovani svedku.
    To snad maji jiz predem predtistene:-(

 12. merlin

  http://www.novinky.cz/domaci/318965-zeman-urazil-zdravotne-postizene-vyrokem-o-dustojnosti-jmenovani-vlady-na-voziku.html
  Miloš Zeman má podivnou smůlu, vždycky se najde někdo, kdo se cítí uražen. Zmocňuje se mě neblahé tušení, že pokud by použil např. sousloví ,,Krade jako straka,,, tak naše straka svolá okamžitě sněm strak a podnikne s ostatními krkavcovitými /protože na takovém sněmu se bude vycházet – stejně jako na jiných podobných – z logického předpokladu, že Zeman určitě nechtěl urazit jen straky, ale i vrány a havrany, a sojky navíc k tomu – známe přece Zemana, že?/ . nálet na Pražský hrad a Lány, aby mu ta zvířátka ukázala, zač je toho loket. A kdyby měl nějaký kecy, že to tak nemyslel a jde o nesprávnou interpretaci výroku, tak teprve uvidí Hitchkockovy Ptáky.

  • Kamil Mudra

   No, mě ten článek také zvedl ze židle. A když jsem dopadl zpět na prdel tak mne napadlo že snad jde jen o pokus zvednout z vozíku ty normálně myslící vozíčkáře. Inu, mít to trvalý efekt, přiznám panu Krásovi klidně i statut úspěšného léčitele. Takový úspěch ovšem nepředpokládám a nezbývá než konstatovat že sám spíše na své důstojnosti ztratil. Což by ani tak nevadilo, kdyby takto neprezentoval i vozíčkáře zdravé duchem. Jsem zvědavý jestli se některý z nich ozve a patřičně mu vyčiní, za to že z nich dělá pitomce.

  • Janika

   Nebo kdyby Zeman řekl „ve zdravém těle zdravý duch“, to by byl mazec :-).

   Prý se k tomu má odpoledne vyjádřit, tak to jsem tedy opravdu zvědavá.

  • vittta

   Podle mě jsou najatí američtí profesionální špiniči ze sekce „vrtěti psem“ a jakýkoliv výrok Zemana je podroben přísné kontrole.
   A zdaleka nejen výrok,stačí náznak,pohyb ruky,hlavy..jakékoliv gesto.

   A jakmile se něčím „proviní“,už ho vláčejí.

   Všiml jsem si třeba,že Zeman odmítl intervenci ČNB.
   Napsáno je ale,že to odmítl ZEMAN A KLAUS.(tlustým písmem)

   Tak ho vidíte-je stejný jako Klaus,zní do podvědomí.

   Jinak to nikdo neodmítl-jen Zeman-a Klaus……..

   Profesionálně velice dobře zpracované, Goebels by čuměl s otevřenou hubou!

  • merlin

   Hitchcock – se omlouvám. Chybí mi taky list se zákazem vstupu prezidenta na výsostná území Schwarzenbergových panství /získaných zpět úplatkářstvím/. Trochu mi to připomíná z českých dějin štvavou kampaň vedenou proti Jiříkovi z Poděbrad.po jeho zvolení českým králem.

   • Janika

    Opravdu, v mnohém je to podobné. Jiří z Poděbrad byl vždycky mou oblíbenou postavou :-).

    „Nic orel, nic Řím hrozivý, nic zbraň Uhrova nedovedla. Celému světu navzdory já žezlo nosil.“
    (Někde to mám latinsky, to si z hlavy netroufnu.)

 13. merlin

  ta hra v Národním divadle překročila meze sprostoty. Pražané z prezidenta opravdu chytli velkej mindrák http://www.metro.cz/milos-ubu-snupe-havla-divadlo-si-utahuje-z-prezidenta-zemana-pr5-/metro-extra.aspx?c=A131115_140250_metro-extra_rab
  Jestli mají opravdo tak nabito a vyprodáno na měsíc dopředu, tak postrádají mí oblíbení Pražané i vkus, neboť vydávat prachy za vstupenky na něco takového může dle mého skromného názoru jen debil. Obsah hry:
  Miloš neboli Otec Ubu trůní na záchodové míse a oddává se své vášni – slivovičce, nikoli becherovce, jak sám upozorní, tu přece už léta nepije. V alkoholovém opojení se mu zjevuje (ne)smrtelný Fanda Mrázek, aby si spolu vystřihli taneček s barelem Lukoil. A jízda pokračuje. Před Milošovýma očima defilují snad všechny politické star posledních měsíců. S Jiřím Rusnokem si v televizní gastronomické show společně uvaří rusnočku, jejíž nezbytnou ingrediencí je Balvín. Nečas s Nagyovou střídají během svých sexuálních hrátek polohy nazvané podle politických protivníků. Tomio je robotem nové generace, který se někde v Čechách při posledních testech ztratil.
  Miloš má ovšem hlavní zájem, aby se zachoval jeho odkaz, nechává se proto přenést do budoucnosti, aby zjistil, že jediné, co si děti pamatují, je název postu nejvyššího. Zmizela totiž funkce prezidenta, nahradil ji úřad nejvyššího Šloufa. Ten v roli Matky Ubu vybaven záchodovou štětkou leští korunovační klenoty, které mají spočinout na Milošově hlavě. Vrcholem je ovšem scéna setkání Miloše s Václavem Klausem a jejich společný trip. Klaus se svěří, že za jeho velkou amnestií stojí bývalý prezident Havel, jehož popel ukradl a nyní ho tajně šňupe. A za zvuků Martiny modlitby si společně dají lajn.

  To jsme se teda nasmáli, ha ha ha :-(
  Osobně mi ukázky přišly nechutné a trapné, ale co mohu chtít od kulturní scény po celostátním úspěchu ,,Kníže k lidu blíže,,

  A další kreténi pochodovali 17.listopadu :,, Průvod podpořila například sdružení Nadace Via, Člověk v tísni, Greenpeace, Věda žije!, Tosara a Komunita pro lidský rozvoj. Občanské sdružení Asistence upozornilo na bariéry, s nimiž se musejí potýkat lidé na invalidních vozících – v čele jel zkarikovaný prezident Miloš Zeman na vozíku s andělskými křídly. Další masky odkazovaly například na předsudky ve společnosti vůči romským dětem, problémy s financováním vědy, násilí ve společnosti či systematické ničení krajiny.
  V čele barvitého a hlučného průvodu, který se cestou protáhl na více než sto metrů, kráčela kapela. Účastníci rozdávali přihlížejícím letáky a řadu z nich zlákali k účasti. Mnozí pochodující měli hudební nástroje či bubny, do kroku vyhrával i flašinetář. Pozdvižení vzbudili především u zahraničních návštěvníků na Karlově mostě. Jejich kroky usměrňovala pollicie.
  Zástupci fóra Věda žije! vezli obrovskou sovu jako symbol moudrosti a poznání, která ale podle nich slouží jako zdroj financí jen některým. Sympatizanti nadace VIA věří, že každý může být bohatý, že dávat znamená dostávat. Členky Hnutí za aktivní mateřství kráčely s dětmi a kritizovaly, že se většina rodiček ocitá v situaci, kdy o sobě nemohou rozhodovat. Na nedocenění práce v příspěvkových organizacích upozornili poskytovatelé sociálních služeb Vyšší Hrádek. Překlenout sváry i nesnášenlivost mosty porozumění chtějí zástupci nadace Brücke/Most organizující vzdělávací programy pro německy mluvící skupiny v Praze.,,
  uveřejnily Parlamentní listy ,, Prahou prošel karnevalový průvod – V čele jela maska Zemana,,,

  Takže tam byla již obligátně figurína zesměšňující prezidenta Zemana, dále osoba jednající v.s. ve prospěch zpravodajských služeb/ všimněte si jak to píšu obezřetnět/ tedy Šimon Pánek se sudeťáky a jakési aktivní matky, u kterých já fakt nechápu, co vlastně požadují. (Koho můžou tyhle ženský považovat za pasivní matky.? Asi jiné ženy, co se neúčastní v průvodu zesměšňování hlavy státu o státním svátku ) A pak tam ještě byli nějací další lidi z toho, co shrnuji do pojmu etnobyznys EU.
  Se nedivím že vzbudili rozruch na Karlově mostě, já být cizincem , tak si myslím, že je to nějaký starý zvyk, pocházející z obětování živé hlavy státu v minulosti, aby se ostatní měli dobře. V současné civilizovanější době době nahrazeno jen figurínou. Asi byli zklamaní, že figurínu neutopil průvod ve Vltavě. Tomu zklamání mohli dát průchod tím, že by tam naházeli účastníky průvodu /mimo těch nebohých dětí, kteríé za blbost matek nemůžou/, protože to bych se konečně rozveselila já.

  • dixi

   Paní Merlin, pěkně jste to shrnula, nějak nám všichni viditelní z umělecké fronty a podržtaškové kolem nich degenerují.