Nejpitomější banka roku

Napsal Hamilbar.

Šéfové druhé největší banky Velké Británie, Royal Bank of Scotland, kterou v roce 2008 zachraňovala vláda (za peníze daňových poplatníků) před krachem, a která je od té doby řízena státem, se opět vyznamenali. Rozeslali svým spolupracovníkům písemnou instrukci, ve které se pravilo: DŮLEŽITÉ: U VŠECH PLATEB DO ZEMÍ, NA KTERÉ SE VZTAHUJÍ SANKCE USA, JE NUTNÉ NEUVÁDĚT NÁZEV ZEMĚ.

Jinými slovy se na americké sankce vy…flákli. A protože to provedli takhle blbě, vyměřil jim strejda Sam pokutu 100 melounů a získali titul „Dumbest Bank of the Year“.

Více se anglicky čtoucí mohou dozvědět zde

Čistě osobní poznámka:

To, že ti královsky placení efektivní manažeři jsou velmi často klinickými idioty, mě již dávno nepřekvapuje (S některými z nich jsem měl tu čest). Ale že jsou takhle blbí… No co, je čas si zvykat.

Reklamy

14 comments

 1. Janika

  Vezmu to trochu z jiného úhlu pohledu – Zemanovi vytýkají, že jeho projev postrádal vizi. Ale on řekl, že ministrem průmyslu má být člověk, který rozumí průmyslu, ministrem zemědělství člověk, který rozumí zemědělství, ministrem obrany člověk, který rozumí armádě. Řekla bych, že je to ta nejnádhernější vize :-).

  Ovšem lidi radši tu, co předestřela ve vánočním projevu královna Alžběta den před Zemanem. Hovořila o Boží lásce a o pokřtění dítěte ve jménu povinnosti a oddanosti ke křesťanským hodnotám.

  • vittta

   Zemanovi to kromě nějakých bezvýznamných idiotů nikdo nevytýká.
   Ovšem….tito bezvýznamní idioti byli mediálně nazváni odborníky a zažili si svých 5 minut slávy…

   Ono to úzce souvisí s tématem.
   Už dlouho mi je záhadou,jak mohou bezvýznamní idioti vést takovou dobu svět,aniž by si lidé všimli,že to bezvýznamní idioti jsou…….
   Asi je to tím,že „my“ máme svůj svět-a „oni“ zase svůj a vzájemně si jen málo překážíme….

   • Janika

    Vittto, jestli to nebude tím, že lidi mají to, co si zaslouží. Žasnu, jaké prkotiny a nepodstatné věci lidem vadí na prezidentovi (premiérovi, poslancích atd.) a jak nepřemýšlejí o skutečně podstatných vlastnostech. A ti takzvaně mediální odborníci, to je úplná spodina. I v hospodě čtvrté cenové se najdou lidi se zdravějším rozumem.

    • vittta

     Kdyby měli mít lidé to,co si zaslouží,předpokládalo by to určitou poměrně vysokou intelektuální výkonnost u oněch lidí.
     Jenže pravdou je spíš opak.
     To není pohrdání,tak to prostě je u lidského druhu a zřejmě to má nějaký význam.

     Takže lidé podle mě nemají ani tak co si zaslouží-ale to,co jim předhodí.
     Ono je tak nějak v podstatě jedno,důležitý je výsledek,kterým je nepochybně životní úroveň.

     Ovšem….i Hitler notně zvednul Němcům životní úroveň-jenže to zrovna jeho cíl nebyl…
     Někdy je těžké předvídat co by kdyby a kdo je kdo….

  • Kamil Mudra

   Janiko, vize by to být mohla, pokud by mluvil o vládě nastupující. On to ale, bohužel, řekl o vládě odcházející, v rámci poděkování. :-(
   Já v jeho projevu žádnou vizi nenašel, ale nevadí mi to. Lepší žádná vize, než hromada vizí nereálných u kterých je předem jasné že nemají šanci na naplnění.

    • Kamil Mudra

     Já jsem komentoval jen projev, Janiko, ne Zemana jako takového. Znám ho z bývalých pracovních setkání (ještě než odešel „jezevčit“ na Vysočinu). Dostatečně na to aby mi bylo jasné že těch cestiček má připravených víc, ale příliš málo na to abych dokázal odhadnout pro kterou se (s ohledem na konkrétní situaci) rozhodne.

     • Janika

      Znáte ho osobně? Tak to by mě zajímalo, jak lidsky působí. Ono to bývá většinou jinak, než přes obrazovku.

      • Kamil Mudra

       Osobně je dost široký pojem, Janiko. Do hospody jsme spolu nechodili ale měl jsem dost času na to abych zjistil že dokáže být vtipný i bez povýšenosti a nesnáší řitní alpinismus. Ale jinak … člověk jako každý jiný. Jako souseda bych ho bral a při pokecu u piva bych si s ním asi dost rozuměl.
       Jenže to ničem nesvědčí, protože jsem vždy se sousedy dobře vycházel a u toho piva si rozumím s většinou lidí co znám :-)

   • jonáš

    No, řikal to o minulé vládě, protože kdyby to řikal o budoucí, dostane desetinásobnej kartáč za to, že se zas do něčeho vměšuje. Ale je snad jasný co tim sledoval, i tou bilancí svýho oučinkování v tomhle cirkuse, co tvrdí že je stát.

 2. BARON LE SAMEDI

  Pokud bych se ještě vrátil k Royal Bank of Scotland, pokud se nemýlím, její předseda představenstva (jméno si nepamatuji), byl povýšen do šlechtického stavu Alžbětou II. v roce 2004, a v roce 2008 byl titulu Sir zbaven,… za machinace v souvislosti s pádem burz etc. A byl to mladý chlápek, cca čtyřicátník. Myslím, že roční penzi má 800.000 Lstg. A když už jsme u té britské výroby šlechticů, podotýkám, že v roce 1978 byl pasován za rytíře Nicolae Ceausescu. Představte si, prosím, že britský dvůr má tak skvělé informace, že byl cti být Sirem byl také včas zbaven, a to přesně den před popravou, 25.12. 1989. Titul Sir je tedy „bez záruky“..(Co Nicolae nevěděl bylo to, že k tomu, aby titul Sir byl konzumovatelný, je nutné býti britským občanem, nebo občanem Britského společenství (třeba Trinidadu a Tobaga). Existuje ale jedna vyjímka, kdy stát vystoupil z Francouzského společenství národů, a ač frankofonní, vstoupil do Britského společenství. Byla to francouzaská kolonie v Africe, ale moc bych střílel, kdybych napsal Gabun. Nějaký takový stát. Podstatné je, že pro britské Společenství byl atraktivní.

  • hank

   Barone, těsně vedle. Je to Rwanda. Akorát že to nebyla francouzská, ale belgická kolonie. Ale skutečně je frankofonní. Z Francouzského společenství odešla 2006 (natvrdo – včetně přerušení diplomatických styků s Francií), do Commonwealthu vstoupila 2009.

   BTW, do Commonwealthu vstoupil i portugalsky mluvící Mosambik, který je tak řádným členem dvou společenství (britského a portugalského) a pozorovatelem i ve Frankofonii. A ten Gabun (taky frankofonní) chce do Commonwealthu teprve vstoupit

   • BARON LE SAMEDI

    Díky :-)). Alespoň se pustili do kriketu, a vytvořili si místo vysokého komisaře v Londýně. Vlastně nejen v Londýně, třeba i v Kingstonu na Jamajce…

 3. Janika

  Ještě k tématu článku – oni ti bankéři určitě kvalitními odborníky v oboru jsou. Ale jak je vidět, i takový odborník může udělat jinou, související pitomost :-).