Nej… článek o Zemanovi

Hluboce zamyšlený autor blogu na idnes sedí před monitorem a usilovně dumá: „Nenávidím Zemana, nenávidím Zemana… jak bych mu to jen nandal… aha, už vím!“ A píše:

1. Je mi z Vás blbě pane prezidente…
Dostala se k Vám na stůl první žádost o milost. Zamítnul jste ji a máte na to právo. Nicméně to, jak jste to odůvodnil, je minimálně zarážející. Nechcípá? Nemá šanci…

2. Kdo je prezident aneb líbí se mi nevyholená
“Budu se milovat s tou vyholenou! Abych ji neviděl. A koukat budu na tu nevyholenou a tu budu hladit…“ Budu dělat, že pana prezidenta nevidím a neslyším. A budu si představovat prezidenta, který přijde po něm…

3. Tři králové s dary Spasiteli…Zemanovi?
Jenže tehdy Tři králové netušili, co za hrůzy budou následovat – podle Bible. Ti Tři se už nikde neobjevují, ale po nich je tu zlý král Herodes, který nechal vyvraždit neviňátka do věku tří let. … (a náš Spasitel) odmítá jmenovat profesory. Třeba mezi nimi i odbornici zabývající se léčením rakoviny dětí…

4. Naše prevoschoditělstvo
Také vyšlo najevo, že prevoschoditělstvo poletí do Soči. To jsme si oddechli. Ostatně kam jinam, než na východ, k přátelům, že?

5. Hledám na prezidentovi nějaká pozitiva…
Nevidím v jeho konání ani zbla státotvorného, tanečky okolo jmenování naší nové vlády jsou toho důkazem. Strašně mě mrzí, štve, ponižuje, udivuje, stále překvapuje, šokuje…

6. Bohušu, nemáš jiný glóbus?
Následně velkoúžasný král všech, a především těch dolních deseti milionů, ukázal směrem k jednomu křesťanskému slepičímu zadečku, i ty drbno jedna! Pan Jurečka je jednoduše takový popleta a nepochopil, že nedošlo k žádnému bujarému popíjení vodky, nýbrž na zcela vášnivé popíjení vody z kohoutku. Mariane, nemysli kolenem pro příště, prosim tě.

7. Zeman, Rusnokova vláda a služební zákon
Vůbec „odbornost“ je poslední dobou hodně nadužívaný termín. Zeman nám to nalil do hlav jako kouzelné zaříkávadlo, bez kterého ministr nemůže být ministrem. A většina z nás mu to zase sežrala.

8. Prezident se kanibalů nezastal, analfabetů ano
O lidských právech kanibalů se však ani nezmínil, i když jde o poměrně menší skupinu vyloučených. Zdá se, že na některé menšiny má prezident poněkud odlišný metr.

9. Pane Zemane: Prognóza splněna!
Takže, prosím Vás, nějak nám povolte mít vládu, my už se s ní vypořádáme sami. My na to máme.
A pak už bude dobře, můžete se vrátit do Vašeho světa, který je tak vzdálen světu našemu. Víte, my se musíme porvat se skutečnými problémy, my se musíme starat o to, aby naše budoucnost k něčemu vypadala.

10. Proč nemohou být Chovanec, Dienstbier a Zaorálek odborníky
Na Chovancovi mu vadí, že svého bakalářského titulu dosáhl na plzeňských právech a navíc (jak je na této škole obvyklé) za nezvykle rychlou dobu. Z výše uvedeného však spíše vyplývá, že Chovanec není dle Zemana odborníkem proto, že novinářům vyzradil říjnovou utajovanou schůzku v Lánech.

11. Zemanův projev zklamal. Totálně. Trošku inteligentní lidi určitě.
Čekal jsem, že snahou bude, co nejdříve dnešní katastrofální situaci začít řešit. Ale každým takovýmto projevem a úmyslným odkládáním se politická i státní agonie jen a jen prodlužuje.

12. Slovo ke dni (10/1)
„Když o někom řeknu, že je vožralej, tak je vožralej, i kdyby nebyl.“ Tak pravil na konci sedmdesátých let kapitán J., velitel malého spojovacího útvaru v unhošťských lesích. Nevím proč, ale právě na tuto hlášku jsem si vzpomněl po pátečním projevu prezidenta Zemana o … ale o čem vlastně?

13. Paní Müllerová přišla s teorií, proč se Zeman vozí po kandidátech
Ta moje teorie, proč se vozí po ministrech, nemá trhliny. To je to samý, jakoby někdo chtěl na panu Zemanovi prezidentskou praxi, nebo aspoň prezidentské vzdělání. Kde by ho vzal, když žádná taková akademie pro budoucí prezidenty není?

K anketě: výběr může být několikanásobný, ale po stisknutí VOTE už z jednoho IP nelze opakovat. Do volného okénka je možné připsat jiné možnosti.

Reklamy

109 comments

 1. Janika

  Omlouvám se čtenářům Sionismu, že jsem kvůli této blbůstce odsunula na zítřek další díl. Ale jen tak ze zvědavosti jsem nahlédla, co píší autoři blogů na idnes o páteční tiskové konferenci prezidenta – a výsledek mě mírou nenávistné stupidity přímo přibil k židli.

  Anketa je tedy soutěží o článek nejpitomější. Musím se ale přiznat, že sama jsem měla s výběrem velké potíže, konkurence je značná. Proto jsem nastavila několikanásobný výběr – ale pozor, výběr musí být proveden najednou, před stisknutím VOTE. Podruhé už z jednoho IP hlasovat nejde.

  • merlin

   nemúžu se rozhodnout, tohle je nelehký úkol, opravdu těžké, tak jsem vybrala třt krále

    • merlin

     Ten autor dílka, pan Světnička, mi na té fotce u blogu asociuje toho kývajícího sekyru svírajícího zešílevšího pana Brůnu z majora Zemana díl Studna. :-)

  • Bavor V.

   Tak ony ty články jsou skutečné? Nevěřím vlastním očím, že je něco schopno vyplodit takový hnůj. A když hnůj, tak opravdu z kravína.

   • Janika

    Pane Bavore, musím Vás pochválit – za to, že se věnujete skutečně užitečným a zajímavým věcem a do těchto stok se nenoříte a proto je neznáte :-). To je určitě zprávný přístup, něco takového je možno jen ignorovat. Berte to jako výjimku na tomto blogu.

 2. vittta

  Zaujala mě 1,2 a 11.
  Ty jsem si také zatím přečetl.

  Až si to přečtu celé….bude to „těžká písemná práce,i já s ní budu mít problémy“…..

  Ta kravka u té dvojky chtěla zaujmout čím?
  Že se nenechá jen tak opíchat – nebo tím,že nemá ráda Zemana,i když se o něm moc nedokázala vyjádřit?

  Měla se nechat raději ošukat,ta se k ničemu jinému nehodí a když už jí nikdo nebude chtít,bude mít potíže sehnat si na žrádlo.
  Ty její „erotické“ povídky-to asi také bude dílko……….

  • Janika

   U té erotické spisovatelky jsem si vzpomněla na tu příšernou babiznu v Zločinu na Nilu s Hercule Poirotem :-). Ta taky psala erotické romány. Takový Viewegh v ženském vydání :-).

 3. Desperádo

  Janiko, děkuji za tento článek. Lidí, kteří vidí rudě a vypínají mozek při zaslechnutí jména Zeman, je skutečně hodně. Paní erotická spisovatelka mezi nimi ční svou stupiditou dlouhodobě.

 4. Tribun

  Bože, Janiko, vy máte ale žaludek. Z tohohle by se poblil i takový Taras, a vy z toho upletete anketu. Vybral jsem 3), ale víceméně naslepo, protože číst to celé bych asi morálně nezvládl a začal bych volat pro omezení voličského práva pro lepší lidi.

 5. Zoom

  Souhlas s Tribunem, nehlasuji, protože to číst nehodlám. A to si myslím, že by se v těch článcích našlo i pár argumentů, se kterými bych souhlasil. Brodit se ale takovou kupou sraček mi za to nestojí a už vůbec ne za to, abych mezi těmi sračkami hledal tu největší. Janiko, omlouvám se za ty expresivní výrazy, ale nedává mi ta anketa moc smysl.

  • Janika

   Zoome a Tribune, docela chápu váš postoj a za expresivní výrazy se není třeba omlouvat. Taky mám pocit, že se brodím špínou… Jenže na druhou stranu mě vedla snaha pochopit – tohle jsou přece lidé, kteří žijí ve stejné zemi, jak je možné, že se takto projevují? Rozhodně s nimi nehodlám bojovat, stýkat se s nimi, o něčem je přesvědčovat. Ale úplně před tím zavřít oči taky nechci.

  • Janika

   Hmm…, to myslíte vážně, Zoome? Kdyby byl Zeman mlčel a do ničeho se nepletl, no to je tedy rada nad zlato. Pak by do něj jako přestali kopat a byl by oblíbeným lidmi zvoleným prezidentem? Jednak – tomu vážně věříte? Druhak – a co by z toho kdo měl? Myslíte, že o tohle Zemanovi jde? Ten má daleko vyšší ambice, chce něco v životě dokázat a já osobně věřím, že to něco je ku prospěchu téhle zemi.

   Mimochodem, Hekrdla je z Práva, silně protizemanovské bandy. Tady nelze čekat žádnou objektivitu ani náhodou. Titulky ze soboty: „Zeman zkouší licitova. Narazil“, „Sobotka:Pokud chtěl jinou vládu, měl pověřit někoho jiného“, „Sám není žádný odborník, vrací úder Zaorállek“, „Důvod nejmenovat na Hradě nezazněl“(Wintr), Hanák, Mitrofanov, Pehe – silně protizemanovské komentáře.

   • Zoom

    Jste bohužel dost na povrchu už jen v tom, že Hekrdla dávno z Práva odešel právě pro celkovou zaujatost Práva, protože ho nenechali kritizovat nestranně. Píše komentáře v Týdnu. Je vůči Zemanovi sice kritický ale nezaujatý. A zrovna to, co píše v tomhle komentáři, prostě podepisuji do puntíku. Je to jediný skutečně levicový komentátor pravidelně píšící do tištěného média.

    • Zoom

     A dodám, že nedávno jsem přemýšlel o tom, koho bych si teď přál za prezidenta z loňských prezidentských kandidátů a došel jsem k závěru, že by to nakonec nejspíš byl zase Zeman (i když jsem v prvním kole loni volil Dienstbiera). Bohužel to hlavně vypovídá o „kvalitě“ těch ostatních kandidátů, tak jak ji po tom roce vidím.

    • Janika

     Víte, Zoome, ona by se ta kritika brala jinak v normální situaci a jinak v situaci, kdy je kritizovaný „celonárodní“ štvanou zvěří. Je špiněn, skandalizován, pronásledován za cokoliv, a’t udělá tohhle či pravý opak toho. Jde jen o házet kamením a blátem. V takovéhle situaci KAŽDÝ, kdo si přisadí JAKKOLIV, je pro mě špína člověk.
     Neumím si představit, že bych takhle po někom dokázala házet tím příslovečným blátem. A kdyby všichni takhle jeli například po Kalouskovi, kterého nesnáším, byla bych první, kdo by se proti tomu ozval a podal pomocnou ruku. Líp to říct neumím…

      • Janika

       Takový je život, Zoome :-).
       Mimochodem, tenhle blog není blogem uctívačů Zemana, snad kromě mě. Ostatní spoluautoři ho pravděpodobně nemusí. Pravděpodobně proto, že mi to dávají najevo ohleduplně a decentně, pokud vůbec. Já nikomu nevnucuju svou úctu k Zemanovi, ale prosím, aby mně zase nebylo vnucováno jeho zavrhování.

       • Zoom

        Chraň bůh, abych vám jeho zavrhování vnucoval. Ostatně jak jsem psal výše, já sám ho nezavrhuji. Jen si opravdu nemyslím, že je nekritizovatelný jen proto, že na něj média místo věcné kritiky kydají kýble hnusu.

 6. Kamil Mudra

  No… Šel jsem do toho s dobrým předsevzetím že dočtu až dokonce. Občas ženě pomáhám opravovat slohy (jen připomínkuji a známkování nechávám na ní) a tak jsem se domníval že jsem již hodně otužilý. Poctivě přiznávám že nejsem. „Zasekl“ jsem se už někde v půli a více prostě nedokázal strávit. Nemám sílu ani na ohodnocení toho co se mi podařilo přečíst, natož pak to dočíst. Myslím že na to abych se propracoval až k vyplnění ankety v sobě nemám dostatečnou míru masochismu :-(

  • vittta

   Vzdáváte to předčasně,Kamile.
   Je to naopak naprosto unikátní,fascinující a poučné!!!!!!!!!!!!!

  • Janika

   Kamile, já to taky nečetla slovo od slova. Vy neovládáte rychločtení, úhlopříčně zleva doprava? Tuhle úroveň projevu to obsáhne zcela.

   • Kamil Mudra

    Ale jo, ovládám. Jen to nepovažuji za postačující pro nějaké rozhodování do ankety. To bych se do toho musel ponořit tak poctivě jako vittta a na to nemám ani čas ani vůli.

 7. vittta

  Ta 4 je také výživná….
  Autorka je něco,čemu se lidově říká „slepice“.

  Zajímavý je názor jí samé na sebe samu .(pod fotografií)
  „Optimistická realistka, vždy pro demokracii a proti komunismu“

  To hovoří za vše.

  Tak zatím mám za sebou 5 názorů.
  O jejich autorech se zcela upřímně myslím,že patří k tomu nejspodnějšímu,co lze v průřezu lidské populace najít.

  To by mě zajímalo,jestli by si to oni mysleli (po přečtení nějakých mých textů) mysleli se stejnou upřímnotí o mě……..

 8. vittta

  Č.5 hledá na prezidentovi nějaká pozitiva a ne a ne je najít.
  Jak se zdá,tak tomuto člověku nejvíce vadí,že prezident není právě taková bezvýznamná loutka,za jakou jí halasaný mainstream celou dobu jeho volby „volenými zástupci lidu“ vydával.
  Tento člověk si tak zvykl na to,že prezident je jen kladač věnců,že se nyní nemůže probudit.
  „On má prezident také nějaká práva-neslýchaně nedemokratické!“

  A také Karlovy Vary…Rusové si je přivlastnili.
  Ovšem až po převratu (demokratickém), to je třeba dodat…no není,naopak,lepší je to nedodávat,ještě by si někdo mohl myslet,že demokracie není až tak demokratická.

  Hodně mě oslovily komentáře pod fotkami autorů.
  Tenhle tam má „Tulák po hvězdách, mechanik, kalič, voják štěstěny, příležitostný herec, rybář, básník, spisovatel, hromosvod pro blbce. Uznává jediný pohled na svět. Pohled očima Wyatta Earpa. Je mu jedno co si o tom kdo myslí.“

  To je jak v intelektuálním seznamovacím inzerátu.

  ………Prý hromosvod pro blbce…….
  No jo,znáte to o dvou kohoutech na jednom smětišti…..
  Jenom Zeman je o poznání méně ješitný…(a to o jeho určité ješitnosti nijak nepochybuji)

  • Janika

   Tento autor se obzvláště může přetrhnout, aby vyl s vlky – a nebyl sám roztrhán. Smutný případ.

 9. vittta

  Jak tak koukám na ty popisky autorů,hnedle jsem se vrátil k té pornopovídkářce…co tam má ta děva asi napsané?
  No jasně….“tak ty bys tak někoho odmítla do pelechu,to ti zrovna žeru“..(řekl jsem si)
  Z každého oka jí kouká 7 oudů ještě dneska!!!

 10. vittta

  U č.6 jsem měl hodně problémů,dokousat se tím až do konce.
  Bohužel jsem ale naprosto nepochopil,co tím chtěla ona dívka vlastně říci,kromě toho,že Zemana popisuje co by „krále“,což tedy má být zřejmě nevýslovně vtipné.
  Dělá to na mě dojem,že ono děvče je začínající autorka komických povídek a tak spojila příjemné s užitečným-napsala komickou povídku a navíc tam „otevřela lidu oči“.
  Moc se jí to ale nepovedlo.
  Nu…alespoň si v popisce pod fotkou nehraje na „hromosvod pro blbce“.
  Moje rada by zněla „děvče,je dobře,že jsi fanatikem sportu,sportuj,ale psaní komických povídek(nebo přece jenom politických komentářů?) přenech raději jiným.

 11. vittta

  Sem se rozjel…
  Č.7 má jak vidno trpkou zkušenost s vyhrožováním a urážkami na diskuzních fórech.(psáno pod fotkou)
  Tomu se moc nedivím-i když jeho názor je…v podstatě slušný.
  Až na ten sebepochvalný úlet s tím,že omluvy nepomohou,že přemýšlet měli ti,co jsou nyní nespokojeni před volbou.
  Při té příležitosti měl přemýšlivec napsat,jak přemýšlel ON a proč zrovna Karel.(předpokoládám,že volil právě jeho)
  Třeba by napsal něco chytřejšího než Karlovi příznivci-„no protože Karel“!
  A když už by byl u toho přemýšlení,mohl napsat,koho volil při minulých volbách(těch,co vynesly do politických výšin Nečase a spol) a proč byl s prací jím zvolené strany SPOKOJEN.
  Protože nespokojen být nemohl.
  Před volbou totiž-přemýšlel.

  Ovšem musím konstatovat,že politickému systému v ČR moc nerozumí.
  Posuďte sami:
  „Vláda je totiž zodpovědná sněmovně, kterou volíme, a ne prezidentovi. “

  No vidíte,von chudák ani neví,že prezidenta už volíme také……….(když tedy kladl takový důraz na to,že sněmovnu volíme,což nepochybně mělo naznačit,že je to na rozdíl od prezidenta orgán demokratický)

  • Janika

   Perfektní postřehy, vittto, tohle holt je tvoje parketa, myslím, že máš velmi vysokou sociální inteligenci. Autorům by tvoje poznámky určitě prospěly, kdyby je tedy dokázali přijmout. Ale upřímně doufám, že se sem nedostanou :-).

   • vittta

    Tohle mě fakt baví.
    Ale tedy musím říci,že jsem se díval na ty diskuze pod tím.
    Jenom to,co bylo vidět bez dalšího klikání.
    A vesměs nebyli z těch blábolů nadšeni ani diskutéři I-dnes,jinak velice ohniví.
    Čeho je moc,toho je příliš….
    I když tedy nevím,možná kdybych to otevřel….

  • Kamil Mudra

   Nojo. Má holt smůlu. Nechceš – musíš. Ale co je tom jeho fotu zajímavého?

   • Kamil Mudra

    Ale Šaronovi to upřímně přeji. Osm let v kómatu! Vezmu-li v úvahu že dodnes nemáme tak docela jasno o tom co se v komatoidním mozku odehrává …
    Konečně svoboda.

    • Janika

     Přesně tak, Kamile, to je nejhroznější osud. Možná ho potrestal jeho Bůh?
     Mimochodem, já jsem instruovala své děti, aby mě v takovém případě přidusily polštářem.

     • merlin

      a co ony na to? Moje by se do toho nehrnuly. Nestačilo by Vám změnit požadavek na prosté odpojení od přístrojů?
      Dušení vlastní matky polštářem je u dětí, které jsou normální, v podstatě dost nepopulární.činnost, které se budou snažit ze všech sil vyhnout :-)

      • vittta

       Ono to dokonce může být i tak,že se tomu ze všech sil bude chtít vyhnout i teoretická oběť.
       Jak psal Kamil-nikdo neví,co se v hlavě při takovém komatu odehrává….

      • Janika

       To je pravda, merlin, ale osm let přebalování taky není nic moc Brrr, to je téma… Radši obraťme list.

     • vittta

      Těžko říci,kdo ho trestal a bylo-li za co.
      Jestliže ho jeho Bůh udělal vojákem,musel vědět,že bude zabíjet vinné i nevinné.
      V každém případě to byl muž hodný úcty,voják,bojující za svůj národ.
      Ne všechno tedy udělal zrovna kosher.
      Jenže mezi námi-to už je úděl vojáků.

      • Janika

       Ano, to je pravda, voják bránící svůj lid si zaslouží úctu vždy, i když je to nepřítel. Něco jiného jsou vojáci US Army…

   • merlin

    asi že si Rusnok vzal jarmulku, když ji nabízeli, buď nevěděl že nemusí že není neslušné odmítnout nebo si ji vzít chtěl, ale zajímavý to není tak ani tak. Pokud tam není ještě něco, co nevidím.

    • Janika

     Vida, jarmulka, to jsem si nevšimla. Tak to bych taky netušila, jestli se to musí, nebo ne, a jestli odmítnutí není neslušné. Asi bych to brala jako že o nic nejde, jako když se svatebčanům připíná myrta :-).

     • merlin

      Asi máte Janiko pravdu, když jdete v praze na židovský hřbitov, tak vám taky dají u vchodu papírové jarmulky, někteří si je nasadí, jiní ne. nevšimla jsem si, že někdo někoho napomíná, když si je nenasadil. Brala bych to od Rusnoka jen jako gesto povinné úcty. Pořád jsme se ale ještě nedozvěděla, jestli to, na co smajlík upozorňoval byla jen ta jarmulka.

 12. vittta

  A pokračuji č.8.
  Tenhle borec zaujal Merlin.
  Nedivím se.
  Na něm je zajímavý především ten důvod,proč měl potřebu se k Zemanovi vyjádřit.
  Bylo to „musím také něco napsat,abych dal najevo,kde politicky stojím“.
  Ale jelikož je pán vzdělanec,musí i text půsbit příslušně distingovaně-ale jasně.
  Hra se slovíčky mu ale moc nejde,tak třeba už ten začátek :
  „Páteční Zemanovo vystoupení nebylo pozoruhodné jenom tím, že se i on projevil jako popleta.“
  Takže strejdo,bylo pozoruhodné tím,že je popleta ale i něčím jiným,píšeš hned na úvod s cílem,zaujmout čtenáře.(čtenář už dopředu ví,že je Zeman úplný debil a tak samozřejmě dávno zná jeho nesmírně směšné přeřeknutí-ale co dál ještě zase ten opilec provedl…..a dá se nadšeně do čtení,pln očekávání)
  Já bych se ale rád zeptal,co je tak pozoruhodného na tom,že se někdo přeřekne.
  A tom kultivovaném fóru na konci ani nemluvím.

 13. vittta

  Č.9.
  To by mě zajímalo,kde ten cestovatel všude byl.
  Tady není cenzura….ZATÍM,ale ještě chvíli Zemana ve funkci,a určitě bude!
  Cestovatel je pak rozladěn,že není o čem psát-ale sám tedy napsal obstojný textík.
  Tam se obrací přímo na prezidenta,že si tento snad nemyslí,že by byl ochoten vůbec reagovat..ble,ble…
  Tak nevím,myslím,že ani prezident nemá nejmenší chuť reagovat na tohohle podivného týpka,co dělá tu chybu,že veřejně formuluje to,co se mu ve společnosti nezdá.
  Fakt je to chyba.
  A ten povzdech-prezident měl přece upozornit na slabiny a nebezpečí,které demokratický systém přináší.
  Neupozornil-a tak musel tato nebezpečenství vypsat sám cestovatel.
  Ale nosil tak trochu dříví do lesa,na populismus kromě Zemana upozorňuje kde kdo a nálepkuje jím kde co.

  Hmmm….tak hlavně bacha na populismus…

 14. vittta

  10:
  Tenhle týpek je dobrák od kosti,poněkud ale naivního střihu.
  Napadla mě část obrázkové knihy,kterou jsem měl doma,když mi byly asi 4roky.
  V té knize veška s bleškou pivo vařily.
  A nějak jim to nešlo nebo co….(to už nepamatuji) ale utkvěl mi v paměti tento verš:

  „Nad tím vším se objevil,velký černý mrak,
  chtěl by také pomoci-ale neví jak!
  Jak byl velký,tak byl hloupý,
  pustil dolů velké kroupy-a za nimi liják“.

  Tolik k č.10.

  No-ještě dodám,že je opravdu vrchol,jestli si ten mrak myslí,že tady v politice existuje něco jako „zodpovědnost“.
  Viz:“Ovšem budoucí vládu společně sestavují zástupci ČSSD, ANO a KDU-ČSL a tak je především na jejich zodpovědnosti, koho do ní nominují.“

  • taras2

   Tu básničku/písničku nazpíval Werich s Vlachem v padesátých letech, byla to pěkná rumba od Bauera. Inspirován jsem o té tragické události, kdy „do kopce pěšky, s kopce koloběžkou, jela teta veška za tetou bleškou“ se bleška opařila, když „na krtčím kopečku, ve všivé zahrádce, v slepičí skořápce, bleška pivo vařila“. Napsal jsem o tomhle skandálu před dvaceti lety fejeton, jestli ho najdu, tak ho pro Vittu zopakuju na Terase.

   • vittta

    No jo,člověče,to je ono.
    Tohle ale byla kniha s obrázky a veršíky.
    Nyní už to chápu.
    Mě totiž celé ty roky nešlo do hlavy,kde se v knize pro děti vzalo zrovna vaření piva.
    Ale na Terase….to já ani nevím,kde to je…

 15. taras2

  Já se v té žumpě iDnesu cachtal čtyři roky, takže trochu vím, jak to vypadá v blogerském zákulisí. Svého času jsem v tzv. interní diskuzi blogerů (asi dva měsíce) dělal krátké recenze jednotlivých „hvězdných“ článků těchhle puncovaných pravičáků. Své dílo přišli věcně obhájit dva, jinak to buďto ignorovali, nebo přišli nadávat (typicky Kula a Habvránek).

  Ta anketa je samozřejmě příznačná děsivou jednostranností autorů, jejich snahou ublížit, zesměšnit, ponížit za každou cenu. Porazil jsi Kchárla, tady máš po držce. Symptomatické je pak ta stádní zuřivost, která má charakter šikany. Stejným způsobem byl zesměšňován Paroubek, Janika si jistě vzpomíná na Paroprase od aTea. Nenávist je uměle rozdmýchávána médii, tam jsou kořeny téhle nechutnosti, zpravodajci veřejnoprávní ČT začali psát petice, když jim šéfredaktor (který jinak na tristním stavu média má lví podíl) zakázal kolem dokola opakovat záběry virózou stiženého Zemana nad korunovačními klenoty. Dvacetkrát jim nestačilo, oni chtěli ty záběry stříhat i do pořadu o zdravovědě.

  A mně vůbec nejde o to zakázat kritiku hlavy státu, já na něm vidím také mnoho chlupů, ale tahle už rok trvající kampaň je nechutná, blbá a vypovídá hodně o charakteru části národa. Brrrrr….

  • vittta

   Tahle část národa dostávala svatováclavské orlice za protektorátu,udávala své bližní v 50. letech,chválila vstup vojsk v r.1968 a kopala do (mrtvých) komunistů po r.1990,hned po tom,co odhodila své rudé knížky.
   Fuj tajfl!

  • Janika

   Jo, ty je znáš jako své boty, Tarasi. Já se od toho držela radši dál.
   Je pravda, že ten boj probíhá na různých úrovních, což může někoho zmást. @Teo s jeho obrázky se zdá být jiný level než erotická paní spisovatelka, ale ta podstata je stejná, jsou na stejné straně barikády.

 16. vittta

  Č.12.
  Tak tady jsem se opravdu zasmál.
  Chtělo by se toho člověka jen zeptat:
  „Tak jak to teda je,je to ústavní-nebo ne?“
  To je jak u krále Šalamouna.

  No a tak si to čtu a vracím se dopředu a zase dozadu a není mi v tom nijak jasno.
  A pak si přečtu motto blogu:

  „Co jsem napsal, napsal jsem (Pilatus Pontius).“

  Tak to jo,to je přesné.

 17. vittta

  13:
  Tak ty nedáš pokoj,ty režizére?
  Tak když seš teda tak strašně chytrej,tak mi řekni,že se tam na té pravici můžete všichni přetrhnout,aby pan prezident jmenoval lidi,jako je třeba Chovanec.
  Jindy by jste hořekovali,co to je za socany a rudosocany a KSČČSSDáky a bolševiky a všechno tohle-ale jak jde o kopnutí do pana prezidenta (zezadu.samozřejmě)-tak je vše zapomenuto.

  Divný,že jo,paní Mülerová!!!!!

  • merlin

   Vittto Janika má recht, když Vás nabádá, abyste psal články. Jste dobrej.

   • vittta

    Také jsem jich pár napsal.
    Pokud tedy pod slovem“článek“ vidíte to,čemu já říkám „nosný text“.(ani nevím proč)

    Ale..to žere hodně času a musím na to mít náladu a klid a celkově je psaní takových textů o hodně složitější a já jsem spíše lenivec,v těchto věcech,i když asi spíše vypadám jako velký a nadšený kecal.

    Formou „článku“ jsem napsal (když byla tedy o tom řeč) dneska odpověď Saxovi,určitá potíž ale vznikla v tom,že jsem asi v polovině musel na rehabilitaci a to se člověku už nikdy nepovede navázat tu „nit“…..

 18. embecko

  Ono je uz vubec podezrele, ze se u Zemana kritizuji ty vlastnosti/ ciny, ktere nejsou videt ci se nestaly. Pokud chcete nekoho timhle zpusobem pomluvit, pak to udelate jednorazove, anebo v kratsi kampani. A stoji za tim vzdy nejaky jasny subjekt, ktery nema kryta zada, protoze lze.
  Me tyhle pomluvy o Zemanovi uz ani neprijdou jako pomluvy, ale spise jako touha. Touha po tom, aby takovy byl, nebot neni normalni, aby takovyhle mazec vydrzel na scene cely rok a nemel podporu zdola.

  No reknete sami, co by vas nutilo cely rok rozsirovat a cist lzi o svem vlastnim prezidentovi? Asi skoro nic, ze ano, tedy ty „lzi“ musi byt alespon castecne pravdou.

  Panstvu se nelibi, ze zamitl zadost o milost: leta je prezidentska milost kritizovana= kritici jsou radi, ze zamitl.
  Pak tam mame triasedesatiletou starenu, pisici pornografii, ktera se chce spat se Zemanem a pritom hladit nevyholenou.
  Atd., dal to nectu, neni treba :o)

  A spolecny jmenovatel je tu podle meho jasny: Zeman je velmi dobry prezident, az prilis dobry, zcela „podlehly“ pravu a pravnim zvyklostem, tedy je „systemove“ naprosto v poradku, je system-kompatibilni.

  A tohle citi lide jako ohrozeni…podle meho opravnene…a Zemanovi jako sve tajne prani podsunuji to, co by podle nich mel udelat/ jaky by mel byt, jak se stavet, jak pusobit. Tedy jako enfant terrible, lidsky chybujici a zaroven lidsky vybusny motor, nesystemovy, naopak system rusici a tim stale znovu a znovu system definujici…..no a presne takovy Zeman neni, on je oportunni, poplatny atd…tedy nebezpecny :o)

  P.S. vsadim sve botky na to, ze z jeho „nespravedlivych“ kritiku (en gros) budou 2/3 jeho volici a dlouhodobi priznivci.

  • embecko

   Konkretne k prvemu odkazu, tedy odmitnute milosti:
   Vsechny dosavadni excentricke milosti ci abolice obsahovaly silny lidsky naboj, tedy i s jeho chybami, implicitne vyjadrenou socialitou (podezreni z osobni intervence Caslavske v pripade Odlozil ci Klausovy amnestie) a silnym vzdorem vudci inertnimu univerzalistickemu zakonu. Rusily „nelidskou moc“ a snazily se ji korigovat.
   Ne tak Zeman, ten se profiluje jako prorezimni politik, co nas „opustil“ a ponechal osamocene ve sparech.
   Pobleskovsky receno: kasle na nas, opustil nas a nechal napospas vsem „exekutorum“, nemame u nej zastani, sam se stal nenavidenym systemem, co nas chladne drti.

   Tohle je moment, ktery nas bude provazet casteji a casteji, cim vice bude system odlisteny, tim vice budeme volat po jeho poruchach…v dusledku se tim ale odlidsti jeste vice. Tohle je nase soucasne dilema.

   • Janika

    Saxi, Vaše vnímání je takové jemné a složité :-). Já jsem jednoduchý člověk a ten článek považuju za jednoduše debilní z hlediska logiky – naváží se do prezidenta za neudělení milosti, zdůvodněné tím, že ten odsouzenec je zdravý, což považuje od prezidenta za bídáctví nejhoršího druhu. To je přece tak pitomé, že to překonává všechny meze i u blogerů iDnesu.

    • embecko

     neberte to tak doslova, janiko, hledte spise na motivace.
     tem lidem vadi, ze je zeman dodrzuje systemovou zakonnost, tedy ze je formalne dobrym prezientem…tim se dostal z role naseho ochrance do role spoluutlacovatele. nechrani nas pred systemem, ale prekvapive se stal jeho soucasti, proto take tolik povyku. To co nas dnes totiz drti, nejsou nepravidelnosti, ale naopak hladky prubeh pravnich ukonu u naplnovani zakonu, ktere jsou z 99% namireny proti „nam“. kazda nepravidelnost zbrzdi nase ujarmovani :o) a zeman se stara o to, aby zadne nepravidelnosti nenastaly.

     Rozbor psychologii jednotlivych utoku na Zemana, jako to dela vittta, nema sebemensi smysl, to je cista ztrata casu, zde jsme totiz o level vyse. Lide nejsopu hloupi, jak casto opakuji a presne citi, co je potreba…jen maji problem s artikulaci svych pocitu, to je ale normalni, jejich prispevky se proto musi cist jako „vypovedi“, ne jako „instinktivni reflexe“.

     S podobnymi interpretacnimi chybami se lze setkat temer vsude, jakmile je nezavrhnete v celku, ale budete se snazit je pochopit, jste ztracena :o)
     Ted se tu muzeme donekonecna presvedcovat o tom, ze Ronam Kostal je blbec a navic ho matka kdysi nepravedlive trestala. To je mozne, ale zde neni rec o Kostalovi…v takhle zajimave situaci je zabyvani se individualnimi odlisnostmi kritiku ztrata casu. Problem je systemovy, Zeman je systemovy problem a ne obet nejakych neurotiku, podobne jako korupce neni problem mravniho selhani jednotlivce a korupcni jednani neni nasledkem osobniho rozhodnuti.
     Svedeni reci na obsahy jednotlivych kritik je pouhe odvedeni od podstaty problemu.

     „tem lidem vadi, ze je zeman dodrzuje systemovou zakonnost, tedy ze je formalne dobrym prezientem“
     Tohle je velky paradox, protoze zemanovi obhajci se dostavaji do role spolusystemovych viniku. Stejne tak ti, co sice Zemana neobhajiji, ale nesouhlasi s jeho kritikou…tedy vyjma zooma jste tu vsichni uzitecni idioti :o) (s nadsazkou, samozrejme :o)

     • Janika

      Saxi, to mi připomělo situaci Havla, který se stal pro mnohé z milovaného nenáviděným v okamžiku, kdy přestal být symbolem vzpoury a stal se symbolem režimu. Tomu bych rozuměla, problém systémový – neztotožňujeme se se systémem, není náš, je nepřátelský.
      Nechci Vám odporovat, ale mám pocit, že u Zemana je to přece jen trochu jinak. Jakoby nám ukazoval, že systém je sice svinský, ale jiný nemáme a jedinou možností je smířit se s tím, co máme a snažit se to zlepšit třeba malými krůčky v tom, co zlepšit lze. Nevolit krajní řešení a tím je buď vzdát se úplně nebo bojovat do vlastního zničení (oba tyto způsoby svědčí o tom, že člověk situaci nezvládl), ale volit střední cestu. Tedy neodkývat Sobotku rychle a bez řečí, ani s ním nevyrazit dveře, ale postupnými krůčky se snažit odstranit to nejhorší, co hrozí.
      Tohle jsem neviděla ani u Havla, který blábolil o slušovických žilkách a humanitárním bombardování, ani u Klause, který byl štítivě mimo. „Aby člověk mohl plavat, musí se do ničivého živlu ponořit“ (Joseph Conrad). No a my jiný systém nemáme, musíme plavat v tomhle, jak to jen jde.

      • embecko

       V zasade se pohybujeme ve dvou rovinach, janiko: v „zite pritomnosti“ a v „uchopenych dejinach“.
       Tedy v prve signalni a druhe signalni :o)
       V prvem pripade jde o prakticke ukony vsedniho dne (drobna zlepseni), v druhem o analyzu vlastni zarazenosti- situace v dejinnem procesu (vo co gou :o).

       Samozrejme „pravda“ je oboji a zalezi jen na nas, v jake kategorii se chceme pohybovat/ diskutovat, pricemz jedno nevylucuje druhe, muzete byt jak dobry zivotni praktik, tak teoretik.
       Rika se, ze dobra diagnoza je polovina uspechu dobre terapie. Podle meho je nase soucasna choroba, to, co nas nejvice tizi, charakterizovana dvema slovy: neporitomnost spolecnosti. Neexistuje socialita, neexistuji (hlubsi) socialni vazby…societa, spolecnost v uzsim slova smyslu se rozpadla. Etiologii, tedy priciny, zde muzeme vynechat.

       Samozrejme nam to chybi a styska se na po tom a to v existencialni rovine: vecer si s prateli sice muzete dat sklenicku, ale rano jste opet sama.
       Osobni celodenni mezilidske interakce na bazi pochopeni druheho a dohody s nim byly nahrazeny neosobnimi zakony a narizenimi, ktere ridi cely vas pracovni (a ted jiz i osobni) zivot.

       Proto vzpominame na doby, kdy jsme byli jeste „celkem“ (ci jeho nedelitelnou soucasti). Coz vypada takto: jeste cvrt stoleti po prevratu se v nas bouri budto ost-algie, vzpominky na stare dobre casy, ci naopak antikomunismus (zde jsou priciny uplne stejne, proto se take diskuteri z obou taboru sebe navzajem nemohou „zbavit“ a onanisticky se cele roky navzajem presvedcuji o sve pravde…kazdy z nich vypovida o tom samem, byt to dela kazdy po svem). Ostalgie a antikomunismus nejsou take nicim jinym, nezli vzpominkami na dobu, kdy kazdy z nas byl jeste celkem.

       Zadruhe, spolecnosti (jako sociologickeho terminu) se zmocnila korupce coby menecenna vikarizujici (zastupnicka) metoda ci nahrazka funkcni socialnosti…cestou korupce se vymanujeme z tenat zakonu a narizeni a ustanovujeme skrze ni zbytkovou socialitu, ve ktere muzeme obcovat na dohodove bazi.
       Korupce tedy neni nezadouci spolecensky fenomen, nybrz jde o taktickou a „plusovou“ metodu „navratu do spolecnosti“.

       A do tretice, posledni nasi zachranou je narusovani systematicke de-socializace cestou osobnich, nesystemovych zasahu mocnych „osobnosti“, ktere dle nas dokazi toto silenstvi zastavit, ci alespon narusit. Proto lide voli ci alespon strani bizarnim osobnostem typu Zemana, Karla, Babise, Okamury, ale ve sve dobe i Klause…a jak spravne poznamenavate, „zklamani z Havla“ ma ty same priciny. Vsimnete si, ze cim normalnejsi clovek, tim mensi popularita. Proto take ve finale prezidentske volby zbyli Zeman s Karlem, dve vysoce nestandartni a pro „normalniho“ cloveka de fakto neprijatelne osobnosti na hranici osobni integrity. Cim vetsi blazen, tim vesti sance, ze to nejak zabrzdi :o)

       Pokud chapeme Zemana jako osobu, ktera nam ukazuje, ze nemame jinou moznost, tak jsme presne tam, kde nas chteli mit. Bavit se o tom, jake krucky pouzit, abychom dosahli malych zlepseni, ci o „Tenhle týpek je dobrák od kosti,poněkud ale naivního střihu“, tak to neni jiste marne, ale nejde to k jadru veci.

       Jeste se omlouvam za ta mnozstvi cizich slov, co jsem pouzil, ale nenasel jsem jiny zpusob, jak ukazat, ze to myslim vazne :o)

       • Janika

        Saxi, cizí slova mi nevadí, ale stejně Vám nějak nerozumím. Asi bych se musela vyhrańovat postupně skoro ke všemu, co tentokrát píšete a to se mi nechce, protože chyba bude určitě v mém nepochopení. Někdy napíšete něco, co si navždy zapamatuju, ale někdy mi to holt nesedne, jako zrovna tohle. Kdysi jste napsal u Tribuna trefnou charakteristiku Schwarcenbergra – proč bude vždycky milován, ať udělá cokoliv, a Zeman naopak nenáviděn, a’t udělá cokoliv. Tahle rovina je pochopitelnější, než nějaké „představování systému“. Schw. je jeho představitelem víc, než Zeman, ten je naopak narušitelem.

        Chápat korupci jako náhražku sociality, to je zajímavé pojetí :-). Na tom něco může být, protože je to vlastně praxe kontra nefunkční ideál.

        Ale co mě zajímá víc, pokud budete mít ještě náladu – proč vlastně my všichni jsme těmi užitečnými idioty a Zoom ne? Mohl byste nějak jednoduše definovat, jaký je zásadní rozdíl mezi našimi postoji? Snažím se od včerejška ujasnit si to :-).

        • embecko

         Nikoliv, chyba je v me neobratnosti vyjadrovani se…lepe a jednoduseji to nedokazi, vzdavam se :o)

         • Janika

          Saxi, hlavně tomu, že vás nechápu já, nepřikládejte nějaký význam, prosím. Jsou tady i jiní, kteří rozumí, já tu jen „vařím kafe“ :-).

      • Kamil Mudra

       Zeman má tu „smůlu“ že byl přímo zvolen lidem, dle mínění „smetánky“ = plebsem. A protože plebs, jak je známo každému „správnému elitáři“, není schopen volit správně, je třeba mu neustále „dokazovat“ jak byla jeho volba špatná. Služebná média se takového úkolu ráda zhostí. Mají stále o čem psát a je přece nežádoucí aby plebsem zvolený prezident požíval náležité úcty. Natož pak takový který funguje a svým vystupováním je lidu blíže nežli kníže.

       • embecko

        „Služebná média se takového úkolu ráda zhostí.“

        Ja bych rekl, ze je to skoro naopak, pane Mudro. Sluzebna media zkusila Zemana samozrejme pomluvit a kdyz zjistila, ze se chytla a ze poptavka je prekvapive velika, vydrzela ho s podporou ctenaru pomlouvat jiz cely rok.
        Lide dle meho ocekavali na Hrade nejake coro moro, enfant terrible, kdyz ale zjistili, ze se ze Zemana stal docela obycejny prezident, tak se na nej naprdli :o)

        • Kamil Mudra

         Saxi a co je na tom „naopak“? Media se zhostila a pokračují vstřícně poptávce, která zde byla od začátku jak ze strany loutkovodičů tak i ze strany karlovoličů. Poptávka se časem poněkud rozšířila o ty zklamané Zemanovy voliče, kteří naivně očekávali to čoromoro na Hradě.
         Ale media stále slouží, kontinuálně, jak vlastní iniciativou (výběr těch „správných“ fotek, zaměření kritického hledáčku …) tak i uveřejňováním té čtenářské podpory, jejíž ukázku nám tu Janika nastínila.

         Stojí za to povšimnout si toho jak Zemanovi nevoliči přistoupili k přímé volbě prezidenta „novodemokraticky“: Nevolil jsem ho – není mým prezidentem, mohu se mu tedy posmívat a urážet ho. Původní myšlenka demokracie o respektování vůle většiny se vytratila, ačkoli tito lidé o sobě nepřestanou tvrdit že jsou demokraté a bezpochyby tomu i věří.

         • embecko

          „A protože plebs, jak je známo každému “správnému elitáři”, není schopen volit správně, je třeba mu neustále “dokazovat” jak byla jeho volba špatná. Služebná média se takového úkolu ráda zhostí.“

          V tomhle to vidim naopak, pane Mudro, a sice, ze na Zemana je ted nejvice nastvany prave plebs a tudiz mu neni treba neco dokazovat, ale jen psat to, co chce slyset.
          Nebyl hlas medii => nalada plebsu, ale
          nalada plebsu=> hlas medii

          A na pocatku bych to nevidel jako vyslyseni poptavky, nybrz jako zaukolovani :o)

          Abychom se tu nehadali o slovicka, pane Mudro, dle meho je Zeman nenaviden „lidem“ a media v urovni tehle nenavisti nehraji vetsi roli, jen reprodukuji, ale moc nehecuji.
          Coz je dulezite pro analyzu, nebot ve vasem podani by se mohlo zdat, ze kdyz presvedcite media a roayaliste se unavi, takze nenavist k Zemanovi prejde. Ale ona neprejde, jejim zdrojem je „lid“, je to vseobecna nespokojenost se Zemanem- prezidentem tak, jak tento urad vykonava a v jeji podstate (nespokojenosti) nehraji media roli.

          • vittta

           To pomalu vypadá,že vlastnit média,za účelem nějakého ovlivňování veřejného mínění je úplně zbytečné.
           Vlastně něco takového čtu úplně poprvé,že média pouze reprodukují-ale sama netvoří.

     • brtnikvbrlohu

      Původně jsem si myslel že příčinou té nenávisti až za hrob je to že díky nevolbě kcharla nevyšla nějaká hodně velká sviňárna, embéčko přidal vliv projekce – promítají – ti co ho nenávidí do něj sami sebe. Jedno nevylučuje druhé. Samozřejmě by mi vyhovovala u něj protisystemovost viz Janika, ale v dané konstelaci berme co je – tohoto času.
      Zvlášť po zklamání z mladého služpiva.
      Hledat příčinu význam má – bez jejího pochopení ztratíme schopnost orientace v celkovém dění – alespoň částečnou, na úplnou nemáme informace.

      • embecko

       Ano, brtniku, plati oboje a jeste spousta dalsich moznych pohledu…jde jen o to, co si vyberete za dulezitejsi a podstatnejsi.

     • vittta

      Já bych to neviděl tak složitě-nebo bych to spíše viděl trošku jinak.
      Musíme si položit otázku,proč lidé volili Zemana.
      Jen vyjímečně to bylo kvůli Zemanovi samotnému,tedy jeho osobnosti.
      Sax píše,že nebylo zbytí a že nás mají tam,kde nás chtěli mít proto,že nám fakticky sebrali možnost vlastní volby.
      Ale asi to není zase tak extremní,Zeman není extremně průměrný a nikdo se nakonec nemůže líbit všem.
      A příliš výrazný politik,který by se (skoro) všem libil,zase není takové terno.

      Myslím,že ve finálové části šlo jen o pohled na českou státnost.(což je v podstatě naprosto správné a žádoucí u takové volby)
      Buď přijmeme jako celek vinu za neustále předkládaný odsun Němců,dále naší národní a historickou podřízenost Němcům,napliveme na naší historii počínaje r.1918,dáme najevo náš odpor k Rusku (čímž se jakoby zařadíme do civilizované části Evropy) a celkově skloníme hlavu až k zemi-nebo budeme Čechy a zvolíme si svého,jakkoliv podivného a nečitelného prezidenta a budeme vesele a po našem pokračovat v posthusitské činnosti,být trnem v zadku celé Evropě a tuto Evropu mít v pohodě „na salámu“.(bez ohledu na to,že sám Zeman je proevropský,jinak je totiž naprosto nádherně NÁŠ)
      Možná to někomu přijde směšné ale podle mě to v tomto duchu více-méně probíhalo.

      Dále je tady to,co popsal trefně Kamil-tedy lůza volila svého Čecha (křupana,ožralu,komunistu,machýrka…) zatímco „elity“ volili „Němce“,antikomunistu(člena západní,vyspělé Evropy) a tím daly najevo,že se budou nadále plazit před svými iluzemi morálky a všech možných kvalit,právě nám předkládané tak,že je to cosi západního,(německého)zatímco cokoliv českého,nebo dokonce ruského (východního) je totalně out a schit.

      Zeman tedy nebyl volen jako Zeman,ale jako Čech,jako jeden z nás.

      NIKDO,zdůrazňuji NIKDO,kdo volil Zemana jako Zemana,tedy jeho osobnost minimálně minimálně zná-nemůže být nespokojen s jeho činností.
      Zeman vždycky pil,vždycky kouřil,vždycky se snažil zesměšnit své protivníky(kteří se krkolomě a marně snažili zesměšnit jeho) a někdy se sám zesměšnil svými bamberskými kufříky.
      Zeman vždycky vystupoval proevropsky,stál na straně Izraele a sázel na zahraniční investory.(což jsem mu měl za zlé)

      Zemanova politika se jednoznačně zlepšila,vyzrála a Zemanovy nešvary se omezily.

      Útočí na něj dle mého především zhrzení voliči Karla a pokud to jsou náhodou voliči Zemana,pak je to skupina,která bude držkovat vždycky a u všeho ale kdyby byly další takové volby,volili by ho zas-z důvodů,které jsem uvedl.

      Janika dala 13 článků,ke kterým jsem se vyjádřil nadnesenou formou rozboru motivů a osobností-ale přeci tam lze najít společné body.
      Tím je neodbytná snaha se vyjádřit,i kdyby to mělo být totální mlácení prázdné slámy.(z důvodu ukázat VŠEM CHYTRÝM,že“já“ jsem Zemana nevolil(a) a jsem tedy také chytrý(á))
      Č.6 třeba-ta holka prostě nenapsala nic jiného,než že Zeman je král.
      Nééé,huso jedna,to je prezident a ten je prostě v některých zemích ten první-ale ani tady není ten poslední,je to prostě prezident.
      Ten přemýšlivec (č.7) se ukájel tím,že ON Zemana nevolil,páč je chytřejší jak jiní (u volby přemýšlel),jeho trumf byla iluze,že kdyby byl prezident jiný (Karel),tak bychom se dávno měli všichni…lepe?
      Nebo co tím chtěl ten idiot vlastně říci,je tak blbej,že mu nedochází ani základní smysl toho,co píše.
      Přece nikdo nemůže vědět,co by se dělo „kdyby“.
      Ani jednoho z těch 13 mistrů slova,politické satiry a poslů spravedlnosti a demokracie vůbec nenapadlo,že Zeman jedná toliko podle ústavy a jestliže může zdržovat jmenování toho či onoho-není chyba v něm ale v ústavě,což je tedy v pravomoci DEMOKRATICKY zvolené sněmovny s tím něco dělat.
      (kromě toho Šalamouna,ten se ústavou oháněl seč mohl-ale na nic stejně nepřišel a ani nemohl,protože jeho virualita spočívala právě v tom,aby situaci co nejvíce zamotal-č.12-a tím se onomu cíli nemohl dostat,však to také ani nepotřeboval,jeho cíl byl naplivat na Zemana)
      Zeman jako prezident ústavu měnit nemůže.

      A toto,co jsem nasal,podle mě už k jádru věci jde.

      • vittta

       Koukám,že mi to nějak uskočilo,měla by to být nejvíce reakce na Saxe.

      • embecko

       No nakonec je to mozne, vittto, ale ze byste to oproti me zjednodusil, to zrovna ne :o)

       • vittta

        S tím bych i souhlasil.
        Máme rozdílné vyjadřování a zde možná minimálně pro mě může Vaše hodnocení vypadat složitěji.

 19. Antimon

  Faktem je, že komentáře vittty mně natolik pobavily, že trochu zmírnily pachuť z oné přehlídky ….. těžko se hledá slušné slovo …

 20. BARON LE SAMEDI

  mán asi jen minutu, takže stručně: nejvíce se bavíte o dvojce, to je ta autorka erotických románů po obrně v dětství, co cituje jakési australské sexuální kladivo Domabyla, není původní, to, co vkládá Domabylovi do úst je ze starého židovského naučení, kdy za rabínem přijde absolvent Harvardu, a chce se učit tóru a talmud. Rabím se ho ptá, zda umí aramejsky, on že ne, ivrit také nezná, a rabi říká, zkusíme logiku: a dá mu příklad dvou, co prolezou komín, jeden je zašpiněnej, druhej je čistej, a věc je, kdo se půjde umýt, a on říká špinavej, rabín odpovídá špatně, čistej, protože vidí xicht špinavýho, a myslí si, že je špinavej…atd, tak vyčerpají další logické názory, vždy s chybou uchazeče, a nakonec rabín řekne: učit Vás nebudu, když se chcete zamýšlet nad takovými pitomostmi, že dva lidé prolezou komín, a jeden zůstane čistý

  • Janika

   Jistá podobnost tady je, Barone, to je pravda, a je to hezký příběh. Ale pochybuju, že dotyčná by byla schopna si to takhle přetvořit.

 21. Janika

  No ale Čáslavská na to kápla, co vlastně mají proti Zemanovi – vyzařuje negativní energii! A je to :-). My si tady lámeme hlavu s teoriemi psychologickými a filosofickými, a ono je to takhle jednoduché.

  Mimochodem, hledala jsem k tomu příslušný odkaz a narazila jsem na tuto žádost Čáslavské adresovanou Červíčkovi v listopadu 2013:
  „Vážený pane policejní prezidente Červíčku, zpříma a hrdě vám navrhuji, zasaďte se, aby mi byla vrácena policejní uniforma, o kterou mě komunisti připravili. Myslím, že nebýt těch zpropadených normalizačních let, mohla jsem dnes, coby sedminásobná olympijská vítězka a nositelka Řádu republiky, se těšit funkcí majora, neodmítla bych však hodnost vyšší. A ani k tomu odpovídající důchod,“ stojí v dopise.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/caslavska-pozadala-cervicka-o-navraceni-uniformy-fby-/domaci.aspx?c=A131111_150340_domaci_cen
  Opravdu by mě zajímalo, jestli by ten vyšší důchod odmítla od Zemana.

  • Janika

   Ale to je docela regulérní názor, kdyby nebyly horší… Zajímavé jsou komentáře pod článkem a jejich kladné či záporné hodnocení. Je to hodnocení bez registrace, takže svobodný hlas lidu a ten není vůbec špatný. Pozoruhodné je, že se radikálně liší od jiných hodnocení diskuzních příspěvků, pokud je k nim nutná registrace. To má člověk pocit, že se ocitl v jiném světě.

   • vittta

    No vždyť to píšu.
    Ale tohohle si všimni.
    Nadpis:
    K čemu by byly volby, kdyby prezident mohl jen tak odmítat ministry, míní politolog.

    Tučně vytištěné DŮLEŽITÉ body:
    Volby by byly zbytečné
    Zeman zakládá nové precedenty
    Miloš Zeman prezidentský úřad chápe spíše jako určitý mocenský nástroj k prosazování vlastní představy,

    A nakonec aby to tak neřvalo:
    Zpřesnění by prospělo

    To všechno se vrývá do podvědomí….nebo si to alespoň myslím.

 22. Janika

  Merlin napsala pozoruhodný komentář na OM, myslím, že to úzce souvisí s tím hledáním, co je za nenávistí k Zemanovi:

  http://www.outsidermedia.cz/Thread.aspx?id=8838
  merlin – 12. 1. 2014
  seal já jsem osobně ráda, že prezident právě teď vyvažuje neurčitost parlamentních stran. To, že je to Zeman, je shoda dějů a tvrdá práce pana Šloufa. Ale kdokoliv by to nějak dělal, by byl dobrý – z mého hlediska. Protože z mlhy leze strašidlo, tohle ho může pozdržet. Ale je to jen můj názor. Ovšem to, že obluda už pomalu leze z víru, je zřejmé. Ze všech příkladů to mohu ukázat na konkrétním příkladu z tohoto webu. Orinoko je citlivý na hlas múz, právě proto s ním ale může snadno cloumat dionýsos, ale měl by si dát bacha, aby nespadnul do erebu dřív než ostatní. Čímž chci říci, že citliví a senzitivní lidi to cítí dřív, snaží se před tím utéct, kopou kolem sebe, protože ten Pan tam fakticky pak na ně čeká. To co provádí poslední dobou vnímám jako výkřiky čirého zoufalství, připadá mi to jako komunikace tvora zaháněného do rohu něčím, co ostatní ještě nevidí, zatímco co on vidí už asi dopadat stín tlamy. Jeho snahu o její identifikaci chápu, ale Zeman to bude dosti těžko. Logicky tak musí ostatním připadat jako urvaný ze řetězu

  To o lezoucí obludě, paráda :-). A hlavně postřeh, proč orinokové tak vyšilují, samozřejmě.

  • merlin

   Já se to pokusím vysvětlit, ten použitý myšlenkový model, ale berte to jen velmi abstraktně, slovo bůh je možno zaměnit za koletivní nevědomí ale to mi ještě taky vlastně není dosti iracionální, jeho děti jsou dejme tomu něco jako archetypy. Je chaos – pak se vše rozdělí a vzniká s prostorem a časem, jestli ovšem z bipolarity vzejde bůh, pak jsou jeho projevy zároveň strašlivé i milosrdné, Lidé tohle vnímají, je to slepý bůh a je vlastně šílený. Aby to šílenství iracionality drželi od sebe, už od dob, z nichž máme záznamy a jež zoveme archaické si ho drží od sebe, Vyberou prostředníky, kteří ho mají držet v šachu, snaží se oběťmi držet boha v jakýchsi ještě únosně lidských, by´t uctivých mezích, dát mu hranice. Náboženské obřady měly a mají za úkol hlavně ukonejšit boha, nikoliv věřící, Někteří se mu snažili i stavět příbytky na neobydlených místech, Aby zmenšili moc, snažili se rozdělit jeho sílu mezi jeho děti, v různých kulturách měly různá jména ale tihle potomci byli stravitelnější svou určitostí, lépe se lidem uchopovali. Z důvodů, který zde rozebírat by zabralo moc místa a navíc by se o nich dalo dlouho diskutovat a taky nevím, jestli by někoho vůbec významněji zajímaly, se situace začala měnit a slepý šílený bůh začal vcucávat své potomky zpět – Iracionálno chce na svobodu a chopit se vlády, Díky své ,,božské,, podstatě a tudíž značné vitalitě a v neposlední řadě zákonité obraně lidského vědomí se mu je nepodařilo zcela absorbovat a stále ještě přežívají.
   Tenhle bůh dost často jede na vlně přílišného enthusiasmu, původně to slovo vůbec nevyjadřovalo nadšení, ale posedlost bohem. Dionýsovi vystupujícímu po vítězném tažení tehdejším známým světem /od Indie po Egypt a Libyi/ pod nejrůznějšími jmény, propadali nejen lidé, ale i zvířata /Nechat se ovládnout iracionálnem ale fakt umí i šimpanzi/, Jeho věrný doprovod byl přitom kde kdo,, od satyrů, kentaurů, opic, tygrů a nymf po můzy, Byl nejen veselý, divoký a bouřlivý, ale vyvolával třeštění a jeho projevy byly šílené, protože šílený sám byl, z toho důvodu staří řekové tvrdili, že posedlí jsou ovládáni /většinou, ne vždycky/ jednou z podob Dionýsa, coby symbolem nezřízené intoxikace a neutišitelné touhy. Chce-li kdo tomuto bohu utéct, vyděsí ho Pan až k smrti.
   No nevím jestli to sem patří, ale ten pokus o vysvětlení by mi chyběl.

   • dixi

    Paní Merlin, díky, vy vždycky dovedete pootevřít dvířka, od kterých laikovi chybí klíče. Už dlouho jste Janice další obraz. myslím, že i ostatní by měli zájem.

    • vittta

     Já určitě.
     Jsou to pozoruhodné a doslova nevídané texty.
     Nikde jsem nic podobného ještě nečetl…..

 23. merlin

  Muž je podle náměstka ministryně spravedlnosti Daniel Voláka stíhán za bagatelní trestnou činnost – mařil výkon úředního rozhodnutí.
  Po autonehodě je už téměř deset let upoután na lůžko. Následky zranění jsou trvalé. Má vážně poraněnou míchu a mozek. Poranění hlavy je navíc spojené s nevyléčitelnou psychickou poruchou a stav muže je podle znaleckého posudku neměnný. Není tak podle odborníků schopen porozumět trestnímu řízení, které probíhá.
  Žadatelem o milost se tak paradoxně stal státní zástupce, který v případu zastupuje druhou stranu. Ten kontaktoval s potřebnými dokumenty ministerstvo spravedlnosti, aby případ posoudilo.http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=799439#utm_source=aktualne.centrum.cz&utm_medium=carousel

  Všimněte si prosím posledního odstavce. To je hodně divné – státní zástupce totiž /a věřte že tohle znám z praxe dobře/ v takovémto případě zastavuje řízení státní zástupce, neboť by, nemělo žádný smysl stíhat někoho, kdo není schopen porozumět soudnímu řízení. Pokud je takový člověk nebezpečný, končí na uzavřeném oddělení nějaké velké psych. léčebny nebo v detenčním ústavu ALE NIKDY NENÍ STÍHÁN. Vzhledem k tomu, že se zde nejedná patrně o závažnou trestnou činnost a muž /ležící a nehýbající se/ ji těžko může zopakovat, není ani nutno nařizovat ochrannou psychiatrickou ústavní léčbu pacienta, soud pak často celou záležitost uzavře pouze nařízením ochranné ambulantní léčby. Naprosto nedává jakýkoliv smysl /a nevím o takovém případě/, kdy by státní zástupce delegoval to, co může a dokonce má ze zákona udělat on sám, na prezidenta.

  Na straně druhé si neodpustím poznámku vůči prezidentovi, argumentovat 20 exekucemi je skutečně naprosto mimo mísu a přijde mi, že mu to patrně musel připravovat jeho hradní kancléř, odráží to totiž velmi nezvyklý zájmový úhel pohledu – takový exekutorský, že :-)

  • vittta

   No říkal jsem si,že tady něco nehraje.
   To na něj sehráli,modelový případ,kde oko nezůstane suché.
   A exekuce na něm.
   Jenže Zeman řekl,že amnestie dávat nebude,kdyby jí dal,tak by se do něj pustili,že si kálí do úst.
   Také mám dojem,že nevíme všechno,oni by se pak do něj mohli pustit,že dal amnestii a tím že věřitelům sebral peníze,kdo ví,čeho se ty exekuce přesně týkají.

   No a kdokoliv zná Zemana tak ví,že sice v přímém slovním souboji na něj jen tak někdo nevyzraje-ale nepřímo se nechal oblbnout poměrně často.

   Tohle si naběhl,exekuce ( v českém vydání) jsou totiž hlavní pákou státem organizovaného zločinu-a Zeman se jich velice hloupě zastal.
   To byla hrubá chyba.

   • merlin

    vitto, pusťte si co říkal, on v těch otázkách myšáka moravce hovořil v souvislosti s tímto případem výslovně o abolici – čili o zastavení trestního stíhání, což u kohokoliv, kdo není schopen porozumět trestnímu řízení, znamená, že se zastavuje a podává se návrh soudu – na onu ostavní či ambulantní psych. léčbu nebo na detenční zařízení atd, a klidně to v takovém případě udělá státní zástupce nebo pokud je to rozběhlé / neznám podrobnosti/ to udělá soud. Ale pokud je tato okolnost známa již v přípravném řízení, pak je to v ranku jen státního zástupce. Stále nechápu, proč by se v tom měl jakkoliv angažovat prezident.

 24. Magnus Maximus

  A všimli jste si, že podobným způsobem se taky trefují do Babiše ? Sice ne tak ostře, ale vytrvale. Na tapetě je stále Zeman a Babiš.

  • merlin

   MM – spíše se o něm oproti výchozímu stavu už začíná mlčet nebo se tón hodně zmírňuje. A taky Vám, zřejmě uniká, že většinu útoků na Zemana píšou, tisknou a vypouští do éteru právě babišova média. Včetně jejich slovenských dvojčat jako je sme.
   Většina článků o něm šimrá slovákům bránici na místech citlivých jako např. http://cifersky.blog.sme.sk/c/335790/Dubcek-bol-v-roku-1968-zbabelec-a-zradca-tvrdi-Milos-Zeman.html
   slízává to taky docela hustě Livie Klausová, je nekompetentní, protože ji jmenoval Zeman za odměnu, neumí mluvit, teta z dědiny, prostě skoro idiot vhodný k použití jen jako Klausova služka. Hnutí ANO považuji za průšvih, jak velký a nebezpečný, se ukáže.

   • vittta

    Jste jedna z mála…
    Já jim ale také nevěřím.
    Celou dobu čekám,kdy odkryjí karty-ale zatím je (zlověstné) ticho.

    • dixi

     Přidávám se k vám v názoru na ANO a Babiše. Pominu-li ostatní informace, stačila by úplně ona věta, kdy Babiš prohlásil, že díky sestavení této vlády se podařilo zabránit vítězství levice.

     • Janika

      Dixi, to jsou jen slova, to o té levici. Pokud by se panu Babišovi opravdu podařilo výrazněji omezit státní zlodějnu, tak ať si klidně na tu levici nadává. Já jsem z něj nejdřív byla zděšená, ale postupně si získává mé sympatie – a hlavně – se zvědavostí mu dám šanci ukázat, co umí. Není to blb jako Bárta s Johnem. A @Teo ho nemusí, důležitá informace :-).

      • merlin

       bude dobře, když čas ukáže, že máte pravdu, ale zatím mě to nějak nepřevědčilo :-)

       • Janika

        Netrvám na tom, merlin :-). Nepřu se, je to jen instinkivní, zrovna tak, jako naše dřívější neshoda ohledně Dientsbiera, kterému jsem instinktivně od počátku nevěřila, na rozdíl od Vás :-).

        • merlin

         tak já to hledám, ale 7.1 a 8.1 před první volbou jsem na OM propagovala Franze Sio – 7. 1. z
         merlin napsal:
         Franze, protože je za a) modrej, b) líbí se mým 3 dětem, které ho rovněž volí, c) je jediný, kdo nemá nic společného se stávajícími politickými stranami a není ještě provázaný a tudíž zavázaný.
         http://www.outsidermedia.cz/Thread.aspx?id=7404
         pak tam je jak si s mm vyměňujete názory na franze

         • merlin

          jsem si to omylem odeslala brzo. A pak si tam Vy s mm vyměňujete názory na franze. Pak mě ukecal seal s aram, čehož lituju, abych volila v prvním kole dienstbiera, který mi přišel jak mohu zpětně dokumentovat dalšími odkazy nijaky a joko šedivá myš. Vzhledem k tomu, že se pak odvařil, hned jak neprošel nenávistným výlevem proti Zemanovi, už od té doby na jejich úsudek zas tak nedám. A Zeman nebyl můj kandidát, ale nic jiného než ho pak volit proti knížeti nezbývalo. Já jsem k němu pojala náklonost až po vypráskání Nečase a důvěru až po jasném vyjádření postoje k otázce svatováclavského kultu. :-)To mě fakt nadchlo. Franz by taky nebyl špatněj. Pořád vidím ty mloky válet se na nádvořích hradu a k tomu ta hudba a Franz by mezitím chodil, to by se mi líbilo :-)
          Kde to můžu najít tu naši Vámi zmiňovanou výměnu názorů, nevzpomínáte si?

      • dixi

       Janiko, šanci mít bude, ať se nám to líbí, nebo ne. Dali se dohromady s lidovci a to je podle mne průšvih. Dál uvidíme. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby nás příjemně překvapil. ale……..