Den oživlých mrtvol

1

Kyjev, 19. ledna 2013

Podle článků Lva Veršinina zveřejněných v tento den.

Pro-European integration protesters clash with Ukranian riot police during a rally near government administration buildings in Kiev

Pro-European protesters clash with Ukranian riot police during a rally near government administration buildings in Kiev

Pro-European integration protesters clash with Ukranian riot police during a rally near government administration buildings in Kiev

A police van burns after being attacked by Pro-European integration protesters during a rally near government administration buildings in Kiev

6

7

K útokům se přihlásil „Pravý sektor“. To je polovojenské křídlo VO Svoboda, ve kterém jsou široce zastoupeni rusky hovořící členové z Krivogo Roga (Záporoží, Dněpropetrovsk).

Hovoří boxer Kličko (o kterém napsal skvělý článek Baron le Samedi) a říká:

A) Fašistické běsnící bandy jsou (podle něho) „ukrajinským lidem“.
B) V Kyjevě páchají zvěrstva ne oni, ale Berkutovci, které vláda na mírumilovné demonstrany poštvala.
C) Proto je zapotřebí posila speciálních síl „z ulice“, aby moc v Kyjevě převzal lid.
G) Jsou zapotřebí „předčasné volby“.
D) Pohrozil, že Janukovičovi se stane totéž, co Ceausescovi a Kaddáfímu.
E) Ukrajinský lid (asi ta běsnící lůza) stejně vyhraje.

Představitelé „Pravého sektoru“ zajali berkutovce a vlečou ho na Majdan na „národní soud“. (Berkut – speciální policejní jednotky, ochrana veřejného pořádku a boj proti terorismu.)

8

Lynč  vojáka Berkutu:

„Neptejte se mě, proč jsem nazval zprávy o událostech v Kyjevě Dnem oživlých mrtvol,“ poznamenává Lev Veršinin u této fotografie.

9

Čest a sláva vojákům Berkutu.

***

P.S.: Šíření a kopírování tohoto článku vítáno, už vzhledem k jednostranné dezinformační kampani o těchto událostech v našich oficiálních médiích.

 1. vittta

  Já tedy-abych nezůstal s hodnocením rychle se měnící situace pozadu-jsem čím dál zvědavější.
  O co tam sakra přesně může jít?
  Ono to klidně může být i tak,že Janukovič také platí nějaké provokatéry-aby měl víc záminek k tvrdému zásahu,který tedy považuji za čím dál víc nevyhnutelný.
  Jsou tam různí asociální cizinci-ale ti sami nemusí naprosto vědět,kdo je platí,ono jim to je tedy také úplně jedno.
  Já být v Janukovičově kůži….asi bych tohle udělal.
  Vnesl bych tím patřičný chaos do organizování fašistických bojůvek,znepřehledněné vedení VŽDYCKY oslabí síly těch,kterým se má velet.
  Záminka se také hodí.
  A nejen záminka k zásahu-ale i záminka k obvinění proamerických sil,že násilí organizují.
  Protože jedna věc je organizovat násilí za účelem oslabení určitého politického směru-a jiná věc je organizovat násilí za účelem „nedemokratického“ svržení režimu.
  Takže se nakonec může stát,že sami organizátoři násilí ho raději platit přestanou-protože nad ním (a tedy svými penězi) už nebudou mít kontrolu.

  Já na dobro a zlo v podobných politických čachrech moc nevěřím,to je spíš o chytrosti a hlouposti-nebo o chytrosti a větší chytrosti.
  Tah-a protitah.

  • embecko

   Podle meho maji zaminek uz pozehnane, nechat si palit zaziva vlastni policajty take muze skoncit prevratem, protoze co si povidat, oni policajti na celem svete obvykle na strane mirumilovne demokraticke casti obyvatel nejsou.
   To by take mohlo byt ve hre: mozna ze armada a policie je na vazkach, takhle je Janukovic rychle presvedci, komu maji stranit.

   • vittta

    Ano…..
    Je to ale velice riskantní tah,který si může dovolit jen politik,stojící pevně ve svých kramflecích-případně hrajíci vabank.
    Ovšem pochybuji,že na Ukrajině by byl takový politik trpěn,Ukrajina opravdu není Afgánistán.
    Kdyby se to totiž provalilo nějak věrohodně,snadno by policie mohla spontálně stát úplně na druhé straně.
    Ačkoliv v takových případech se používá více nezávislých jednotek s více veliteli-je pak dost nepravděpodobné,že by se všichni spojili.

    Záminek pak požehnaně mají-ale to rozhození velení násilníků je dost důležité.
    Klidně by se dalo nastrčit i tak,že by se násilníci pustili sami do sebe….

    Možností je hodně,jen debil střílí do davu předčasně.

    Jak totiž teče krev po ulicích,není si životem jist v těch časech nikdo-Janukoviče nevyjímaje-a také výsledek se může vymknout a být úplně jiný,než je žádoudí.

 2. Excalibur

  Podle obrázků se zdá, že ti policajti na to, že jsou z východu mají svatou trpělivost. Pokud by měkdo mlátil Američany tak je tam policajti jednoduše postřílí. Protest Occupy Wall Street byl zlikvidován prostým násilým a nikdo proti USA žádné sankce nesvolával a oni jsou první, kdo UA sankcemi vyhrožuje.

 3. Jura

  Rozjelo se další kolo boje o kolonie. Problém je v tom, že EU i Rusko musí hospodářsky expandovat, aby se udržely. EU může Ukrajině nabídnout víc než Rusko. Podívejte se, jak se dnes žije v Rusku, a jak v EU.

  • Janika

   Ano, Juro, každá metropole musí expandovat, jinak zaniká, to je odpradávna zákonité. Možná ani ne odsouzeníhodné, co my víme, jestli díky tomu lidstvo přežívá. Jen je známo, že svět bývá nejdéle bez celosvětových válek v dobách, kdy metropole jsou v rovnováze. Z tohoto hlediska další oslabení Ruska není žádoucí.
   A co se týče té životní úrovně, tak tu EU stejně nezaručí. Jen srovnejte tu naši a jen kousek na západ. A porovnávat to, co jsme měli za minulého režimu a teď, to je další kapitola.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s