A ty, svině, byl jsi na Majdanu?

Místo děje: Kyjev, most Ivana Lepce, u autobusové zastávky.

Osoby: Majdanovec v slušivých modrých teplácích, muž v dlouhém kabátě, mladík s taškou, ukrajinské ženy.

***

Majdanovec vystartuje na muže v dlouhém kabátě: „A co ty, svině, byl jsi na Majdanu?“ („Nebyl, přiznej se!“)

Chvíli se dohadují, strkají a pak Majdanovec chytí o hlavu menšího muže v kabátě za krk a povalí ho na zem. Jenže muž v kabátě má během pár sekund navrch a drží útočníka na zádech na zemi. Jakým stylem to bleskurychle provedl a jak se takové pozici říká, v tom se nevyznám.

Na scénu vstupuje mladík s taškou. Zbaběle kope zápasícího muže v kabátě.

A teď, světe div se, zasahují postarší ženy, které čekaly na zastávce s taškami. Kopajícího mladíka uklidňují a brání mu kopat ležícího. Jsou skvělé! Jsou statečné a mají smysl pro fair play.

A světe div se podruhé – muži si na ně nic nedovolí.

***

Reklamy

12 comments

 1. Janika

  Ve všech těch zprávách a komentářích kolem Ukrajiny, ze kterých jde hlava kolem a zuří v nich naplno informační válka, je tenhle snímek lidský a přináší trochu odlehčení :-).

  • vittta

   Pěkně ho sundal,feťáka!
   A ten druhý…to je prostě svoloč,marná snaha……
   Ženské a ten důstojník (ostatně i ten občan,co čekal na autobus) přesně vyplnili mou představu o „ukrajinském lidu“,který má všeho toho blbnutí plné zuby!

 2. vittta

  Podívejme,na TV Nova se říkalo,že vrahy z Majdanu pravděpodobně najala opozice.
  Jinak zpravodajství vyznělo sice protirusky-ale ne hystericky.

  Zdá se mi,že fašistům zvoní hrana,takovéto „lehké“ uvolňování informací má zřejmě za cíl pomalu-ale jistě diskreditovat opozici,která samozřejmě ukáže na extremisty,kteří ovšem se všemi lotrovinami zdaleka nemusí mít až tolik společného.
  Stát s bejsbolkama za poslanci,pochodovat s pochodněmi a čas od času něco zapálit,či umlátit k smrti politického oponenta-to určitě umí.
  Ale zinscenovat státní převrat-na to nejspíš prostě nemají.

 3. Janika

  Ježíšmarjá, teď jsem zapnula televizi – stojí tam ministr zemědělství a hlásí na tiskovce, že vyvěsil ukrajinskou vlajku. No ta naše vláda, to je jeden větší vůl než druhý, fujtajbl.

 4. John Graver

  Klíčový moment: 0:58. Tak převahu ve standupu teplákový geroj neproměnil a na zemi už na to neměl. Kolikrát jsem takhle dojel já na kumite :-(.
  Ad UA flag na zeměmini: ten náhodný shluk bílkovin to snad měl zdůvodnit tím, že je to vyslovení podpory lidu, který právě zažil náš osmašedesátej. Já jsem byl vždy ducha mdlého – nemůžete mi někdo vysvětlit, jak to ten dement myslel?

 5. Janika

  „převahu ve standupu teplákový geroj neproměnil a na zemi už na to neměl“ – aha :-). Ale pořád jsem nepochopila, jestli ten v kabátě byl nějak specielně trénovanej, nebo jen prostě dobrej.

  Jinak, je to trapné, gravere, ale s tvým dnešním článkem souhlasím.

  • John Graver

   Žádný speciální trénink jsem tam nepostřehl ani na jedné straně (můžu se mýlit). Tyhle fightíky se odehrávají hodně v hlavě – je vidět, že kabátník má jasnou psychickou převahu – aspoň jedna ruka v gardu, neuhýbá, jde dopředu, naopak uhýbá majdanovec. Když dojde na strkání, chlapík se ani nepohne, majdanovec málem upadne. Než ho sundal, trochu si ho obešel. Nezvládl to a nechal se stáhnout na zem – a tam už je všechno jinak. Majdanovec měl opticky fyzickou převahu, ale jinak asi jen uřvanej, podělanej loser. Hlavně že byl na Majdanu – teď o tom bude do smrti žvanit.
   Ještě neřekl, na které straně tam byl – nejspíš jen na malé…

   • vittta

    Mě ten majdanovec připadá zfetovaný.
    Dělá plno úplně zbytečných pohybů.
    Naprostým hnusem mě naplnil ten kriplík.
    To majdanovec šel alespoň do rvačky,ten kriplík si jen kopl…

    • John Graver

     Těžko říct – možná jen dělal bubáka a pak už nechtěl ztratit tvář :-). Když něco, tak spíš ožralej – smažky se (bohužel) rvou jinak.
     Kriplíků, kteří kopou do ležících, je 13 do tuctu. To je ulice, ne dódžó – tam fair play nehledej. Ostatně bořík si toho „kopu“ ani nevšiml, jak se zdá…
     To video asi vypovídá o něčem jiném – ti, kteří „byli na Majdanu“, se teď zřejmě považují za nějakou elitu. Přitom je asi jasné, kdo v posledních dnech na tom mejdanu byl (tedy na straně tzv. „opozice“). Kdybych musel v tomhle mači někomu fandit (naštěstí nemusím), začnu si shánět odznáčky Berkutu…

     • Janika

      „Hlavně že byl na Majdanu – teď o tom bude do smrti žvanit“
      „ti, kteří “byli na Majdanu”, se teď zřejmě považují za nějakou elitu. „

      No přesně, tím se budou vytahovat minimálně příštích dvacet let, asi jako u nás ti, co nechodili za komunistů k volbám :-). Zřejmě taky jejich počet naroste na 99 % národa, jako u nás těch statečných bojovníků proti komunismu. I když – kdoví, jak to tam dopadne.

      • Scotty

       Tak vzhledem k tomu kdo financuje a organizuje tyhle revoluce (stejně tak jako tu u nás v 89 to jsou profesionální revolucionáři plně v režii Washingtonu ovládaném židovskou elitou vlastnící banky a korporace. Tak se pomalu přichází na to že není vlastně až tak s čím chlubit. Pár převážně mladších lidí co si opravdu mysleli že dělají revoluci s vidinou západního blahobytu prominentních hvězdiček zblblí tak propagandou médii které stejně jako ty naše vlastní ti samý vůči kterým nám tu skáče státní dluh už přes 1 000 000 jen na úrocích za půl hodiny, určitě nejde ale o lichvu :). Jde především o převrat s dosazením prozápadních politiků (to že především židů jako u nás Havla je samozřejmě čistě náhoda :) ) na vedoucí místa kteří umožní vytunelován státu a nastolení legalizace lichvy, kdy jako už všechny státy EU skončí vytunelováním a zadlužením stejným bankám vlastněnými tiskárničky na dolar který se tak v brzká době stane cenným asi tak jako toaletní papír :).