Počítejte hodiny…

 Překlad článku Lva VeršininaМАРТ ЧЕТЫРНАДЦАТОГО (2)


To je vše.

Počítejte hodiny. Možná – dny.
Budou-li to Gliwice nebo Manila, Pearl Harbor nebo atentát na arcivévodu – to již nehraje roli.
Válka je na prahu.
A pokud někdo chce nyní „střílet na aktivisty“ – je to ten nejpřirozenější válečný štváč.
Který jednou musí být souzen mezinárodním soudem.

To je nejlepší analýza situace v tuto chvíli.

Ruina zaútočí na Krym .
Jestli to bude zítra, pozítří, za dva dny, to nevím.
Ale jinak to prostě nemůže být.
Takže se to stane.

Oligarchové (všechna upřesnění potom), prostě nemohou napínat gumu k prasknutí: ve skutečnosti drží dnes armádu na vlastní náklady, ze svých prostředků, ale armáda je velmi drahá, a navíc (o tom se nepíše, ale je to tak) se rychle rozkládá: někdo prostě zběhne, a někdo (důstojníci) zběhne na Krym.

Je možné se obejít bez války?
Ne.

Země je na pokraji platební neschopnosti. Nemají peníze. Absolutně. Východ a Jih je velmi rozzlobený a znepokojený. Samozřejmě, mohou na ně tlačit, ale pokud jim nemají co nabídnout, je nekontrolovaný výbuch „zdola“ nevyhnutelný, a uhasit jej její čím.  Obrázek junty se hroutí, zrovna tak jako hry Západu, a pokud někdo potřebuje představovat novou „vládu“ Ruiny jako ztělesnění andělů, pak pro jiné je naopak třeba (tváří v tvtář přátelům)vypustit část pravdy. A nakonec – jak jsem již řekl – je životně důležité vyřešit problém s militanty jako „samoobránci“, požadujícími moc, a s nacisty, kteří převzali příliš mnoho vlády a nechtějí znát své místo.

A válka vyřeší vše.

Pokud Kreml ustoupí, je vše jasné, není třeba vysvětlovat, a Дом и Холм s díky ovládne Rusko.
Pokud Kreml neustoupí, válečným štváčům se hodí i to.

Smíří se i s porážkou, pokud bude hodně krve. Se stovkami, nebo lépe s tisíci obětí, aby v případě ústupu vyvolali další vlnu nenávisti k  „moskalskému (ruskému) impériu“. Prohraná válka dá oligarchům možnost udržovat populaci na hladových přídělech  (s dobrou záminkou a vinu svalit na „Moskaly“), horkým železem spálit všechny zárodky protestu (jako zrady), kromě vhodných (zastrašených) ukázek typu Markova, Dopy a Careva, a co je nejdůležitější , decimovat řady nekontrolovatelných  „hrdinů Majdanu“ ( radikálové typu Jaroše budou naopak chráněni).

Nevyhovovala by jim možnost, při které Rusko odrazí útok na Krym a postupovalo by dále na jih a východ, ale tuto variantu považují za nemožnou, protože v takovém případě by USA (a NATO) nemohli nezasáhnout ve velkém, a to je pro Kreml vážná překážka. Je pravda, že opustit Krym je pro Kreml už nemožné a takový ústup je krajně nepravděpodobný.

Ale ani v případě, že se ruští vojáci nezastaví a Západ se neodváží spustit jadernou válku, NATO nepochybně ovládne všechny regiony, které jen lze (Západ, centrum, Kyjev a pravděpodobně i jih), ustaví neonacisty (své homunkuly), a v těchto podmínkách budou probíhat „řádné volby“ (naprosté odmítnutí voleb se nedá očekávat), na roky dopředu bude ustanovena  oficiální ideologií Říše nenávist k Rusku, a hlavní slogan pro stádo – pomstít se za každou cenu. Saakašvilimu to pomohlo.

O „řádných volbách“ později.

 1. vittta

  Putin si dává záležet,aby na Krymu bylo všechno legální a dokonce ani ruská armáda neoperuje otevřeně.
  Jakoby tam pořád nejsou.

  Na Krym nemá kdo zaútočit,najatí žoldáci nejsou legální ani na ukrajinské straně,prakticky nemohou napadnout ruské síly,aniž by se dostali do konfliktu s mezinárodním právem..na to se asi hraje a dokud se na to bude hrát,nic vážného by hrozit nemělo.

  Fakt je ten,že nyní je těžko odhadnout,co se vlastně stane,
  Nabízí se federalizace Ukrajiny k uklidnění situace-ale federalizace by do budoucna poskytla Putinovi potřebnou záminku k obsazení východu,takže tahle karta je spíše ruská.

  Zatím Putin potřebnou záminku ke vstupu na Ukrajinu jinde než na Krymu nemá,vstup vojsk by pak byl opravdu neoddiskutovatelným porušením mezinárodního práva a hlavně-Putin by ztratil podporu,kterou zatím na „západě“ má.

  Tak nevím…

  • Janika

   „Putin si dává záležet,aby na Krymu bylo všechno legální“ – obávám se, že na takových věcech vůbec nesejde. Nezáleží ani na tom, jestli tam ruská vojska skutečně operují, stačí to říkat. Fakta nehrají roli.

  • Astr

   Ani CR uz nema sve zlato!
   Prodal ho prozatimni Premier Tosovsky , prozatimne vladnouci v dobe kdy cena byla vubec nejnizsi :-(

   • jednooký

    sekol si sa o jednu nulu… mne vyšlo cca 330 ton.
    Aj tak priveľa na jedno lietadlo (naložíš do neho podľa typu 15-30 ton), ale je tiež otázka, koľko mala Ukrajina zlata „fyzického/menového“ a koľko v rôznych „certifikátoch“.

    • vittta

     Ať tak nebo onak,ve státní kase mají hovno.
     Tahle měrnou jednotku pochopí každý a nelze se splést.

     • jednooký

      Podľa vývoja v posledných dní to vyzerá, že môžu ešte klesnúť… Fakt netuším, kam bude.

  • Janika

   O tom už jsem taky několikrát četla různé zprávy v ruštině, ale samozřejmě přesně neví nikdo nic. Tedy kromě těch zúčastněných. Do těch balíků zdálky nikdo neviděl.

   Divila bych se spíš, kdyby v této době nerozkrádali, co mohou. Janukovičovo sídlo taky rozkradli, včetně aut jeho syna a podobně. Osobně mě nejvíc trápí, co se stalo se zvířaty v jeho zoologické zahradě. Jedním z nejsmutnějších výjevů po napadení Srbska byl pro mě pohled na lva, bloudícího v polorozbořeném městě ulicemi.

  • vittta

   Doba,kdy EU či USA mohly slavit na Ukrajině úspěch je dávno pryč.
   Nečitelnost až debilitu evropských politiků jsme tady ostatně důkladně probrali.

   Jen aby to nebylo to nejhorší-úspěch už mít nemohou-ale CHTĚJÍ ho,co s tím,když je někdo blbej?

   • Magnus Maximus

    O žádnou blbost či nečitelnost evropských politiků se rozhodně nejedná. Oni velmi dobře vědí o co jim jde a co chtějí. V této souvislosti mě zaujal článek na BL od S.A.Hoška s názvem Rusko má nejvíc co ztratit. S článkem naprosto souhlasím. V určitých drobnostech mám malé výhrady, ale jako celek dobrý. Jde o zdroje a o nic jiného. Žádná tzv. demokracie či lidská práva. Západ se snaží rozdělit Rusko minimálně na tři až čtyři státy, které by si mezi sebou podělila EU, USA, Turecko, Japonsko a možná i Čína podle situace. Doporučuji přečíst od Naročnické Rusko a jeho místo ve světě, ISBN: 80-7360-511-2. Tam to všechno je. Kniha není moc silná, má cca 200 stran, ale je nabitá informacemi z různých archívů. Je v zájmu nás všech aby Rusko zůstalo celistvé a pokud možno ve své původní historické velikosti. Peskov toto vystihl dobře když řekl že Západ bude milovat Rusko až tehdy když rozpustí armádu a své přírodní zdroje dá zadarmo Západu do drancování. Potom Západ bude tvrdit, že v Rusku je konečně demokracie jak má být. Další zajímavá kniha je od Johna Laughlanda s názvem Znečištěný pramen, ISBN: 80-7260-049-4, která je nejenom o Novém světovém řádu ale hlavně o EU jakožto pokračování nacistického projektu A.Hitlera, čili že Drung nach Osten zatím jinými prostředky. Děsí mě ta příšerná fašizace lidí a politiků u nás.

    • vittta

     No jo…ale jedna věc je něco chtít-a druhá vystihnout správnou dobu.
     Doba,kdy se mohlo Rusko cvrnkat do nosu je pryč.

     EU je v současné době slabá a Rusko silné,jen debil by zrovna nyní začínal takové dobrodružství.

     O té nacistické říši jsem už kolikrát psal,to vidím na tom leckdy úplně mimozním antisemitismu…jako kdyby si manipulátoři ani nevěděli rady.
     Přece mají tolik problematických přistěhovalců,kteří se dají propagandisticky využít (oprávněně) proč vytahují zrovna Židy?

     Víte co napsal Hitler v Mein Kampf?

     Je lepší důsledně trvat na vlastním omylu či na už zastaralé myšlence,než cokoli měnit a přizpůsobovat.(není to citace,takto nějak to ale vyznělo,jak si to pamatuji)

     Ono není od věci si takové věci přečíst….

     • vittta

      Sakra kdyby s tím nebylo tolik práce,tak bych to tam snad našel….
      To je totiž hodně k věci.
      O Rusku tam je samozřejmě psáno také,podle mě si to západní politici četli velice pozorně,né jak se říká,že si to měli přečíst.
      Proto oni tak ochotně obětovali Rakousko a ČSR a vysrali by se i na Polsko-jenže když byl podepsán pakt 23.8.1939 tak i tomu největšímu blbci bylo jasné,že nejprve si Hitler přijde pro ně.
      Jinak by se nikdo Německu válku kvůli Polsku vyhlašovat nenamáhal…ostatně,stejně pak neválčili,to svědčí o tom,že vůbec nedokázali na změnu „větru“ reagovat.

  • slobo

   kdo – oslavil – mdz – podporil – lenina -i- okupaci – krymu

   „Nějak to neprožívám. ( Vsetínská policejní mluvčí )
   Teprve před několika lety jsem se dozvěděla,
   že se už (MDŽ) slaví přes sto let díky americkým švadlenkám. – Valassky denik –
   ________________________________________________


   gazeta.ua
   Тимошенко предупредила о возможности „партизанской войны“ в Крыму


   ( PROSIM „OTVORIT“ OBRAZEK )

   эстетика мексиканского
   Día de los Muertos:

  • Kamil Mudra

   Pan Motýl je normalizační vlezdoprdelka lišící se pouze nátěrem. V diskusi pod článkem sklidil co si zasloužil.

   • vittta

    Přečetl jsem si to.
    Nejsem si dodnes jistý,jestli jsou tihle lidé jenom obyčejně „přirozeně“ blbí,nebo do nich ta blbost vlezla jejich vnitřní autocenzurou,snahou se zavděčit silným a zároveň zesměšnit slabé..atd..atd..že už jejich neustálý život ve lži nejsou schopni uchopit a proto mají tuto naučenou lež nakonec za pravdu.

    On tam popisuje např.události před 1.světovou válkou s tím,že všichni vědí,jak to s bolševismem dopadlo..ble,ble.
    Jenže přece v r.1909 nebo 1910 nevěděl nikdo,co bude a nevěděla to ani Zetkinová ani Lenin.(vynechám pozadí Leninovy podpory od vilémovského Německa,o kterém ten Motýl nepochybně ví-ale zapoměl to do své argumentační smrště uvést),byla jen tvrdá realita nekompromisního kapitalismu a pokus o emancipaci žen a pracujících obecně měl rozhodně své “ současné“ opodstatnění.
    Ten chlap tak manipuluje,až zmanipuloval sám sebe…nebo je prostě jen obyčeně blbej,jak je uvedeno v úvodu.

    • jednooký

     Motýl a spol nie sú „blbý“. Bolo by omylom niečo také si myslieť. Oni to robia úmyselne, s plným vedomím súvislostí, príčin a dôsledkov. Ale nemožu inak – sú to deprivanti.
     Citát z wiki:
     Deprivant je termín zavedený Františkem Koukolíkem k označení člověka, který z psychologických, biologických či sociokulturních důvodů nedosáhl lidské normality, případně o ni přišel. Důsledky deprivantství jsou výraznější v citové, než v intelektuální oblasti. Ve vztahu k normalitě jsou deprivanti lidé v různém rozsahu „nepovedení“ nebo „zmrzačení“, nikoli nemocní (a sú teda neliečiteľný).
     Velmi zjednodušeně je lze rozlišit podle několika znaků:
     Mají tendenci vrhat veškeré své úsilí na získání moci a majetku a na manipulaci jinými lidmi (obzvláště ofenzivní typy deprivantů).
     Mívají náhradní program lidství, postrádající přiměřenou dávku odpovědnosti, altruismu, tolerance i tvořivosti.
     Deprivanti mívají tendenci sdružovat se do koalic.
     Ničí vyšší, diferencovanější citové a morální hodnoty.
     Destruktivita je někdy jejich základní životní program.

  • Janika

   Prokristapána, Tarasi, to je sadismus tohle šířit… :-). Přiznávám se, že jsem si až do půlky článku myslela, že to je myšlené jako vtip, ironie, kritika blbů ale s nadsázkou. Když mi došlo, že to snad myslí autor vážně, polil mě studený pot – opravdu žijeme v jedné zemi s tímhle ???

 2. Astr

  Doba nebo massmedia ?
  Ze by nektere noviny jako MfHeute napsaly pravdivy clanek o rozpadlem CCCP o tom ze to byl Ukrajinec Nikita Chruscov ktery dal Krym pod spravu Ukrajiny, ze v ramci tehdejsich svazovych republik Rusove zili v kazde z nich ze jich mnoho zustalo v Pobaltskych republikach ale i na Ukrajine a I Krymu.
  Co pripomenout ze vlastne kolonizovali celou Sibir od Uralu az k Vladivostoku.
  Dlouhy je seznam uzemi ktera dnes patri jinemu ci jinam.
  Demokrticti Anglani nejen darovali Hitlerovi Ceske pohranici.
  Podobne Jugoslavcum sebrali Terst a dali italum. take dali Italum Tyrolsko odjakziva Rakouske! Nejak radi demokraticky prerozdejuji. Nektera prerozdeleni se jim libi a hodi jina ne.
  Ktera prerozdeleni jsou ta spravna.?
  Nebyval Texas vzdy co je dnes a jsou Mexicane co very ze jim patri a neopravnene okupovan :-)
  Nevzpominate na casy kdy byl de Gaulle povazovan za nepritele neb pry podporoval rozvraceni Canady skrzeva odtrzeni Quebecku ?
  Zopakujme si zemepis a nahledneme komu co kdy patrilo drive a komu nyni ?
  Amerika byla kolonisovana, Australie, Jizni Afrika, take Tibet neni co byl atd,
  Poslat tam mirove sbory zaplatit demokraticke instituce a zacit s 5 milliardami jako na Ukrajine ?
  Bohuzel problem je stale stejny.
  Ze nekteri homosapiensove ci co to je za druh tihle radoby svetavladci si mysli,
  ze co je dovoleno jednomu druhemu ne !
  Quod licet Iovi, non licet bovi !

  • vittta

   Čistě teoreticky si představte svět,kdy imperiální ambice bude uplatňovat také někdo jiný,než USA.
   Nabízí se Čína,Rusko…

   USA se kolonizací celého světa dost vyčerpaly a tak pomalu nastoupí jiní.
   Stejně,jako kdysi USA nahradily zkomírající Britské imperium a kolabující Francii.

   Je to bohužel normální a vždycky u toho bylo ta samá omáčka-„co je jednomu dovoleno,jinému ne.“

   Putin se na tohle ale neptá,jen nevím,jestli se mám radovat,nebo děsit….

   • Kamil Mudra

    USA by si měly přiznat že jsou jen jednou ze tří světových velmocí a nikoli jedinou. Na tom že se jí teď nechce, mají však podíl i zbylé dvě. Tohle přehlížení a tolerance, k tomu kdo se prohlásí za světového vychovatele, četníka i soudce v jedné osobě, se prostě nevyplácí. Ukáznit jankovitého puberťáka je mnohem obtížnější než předškoláka a tenhle měl dostat výchovně na prdel ještě v době, kdy byla po ruce rákoska v podobě Varšavské smlouvy. Možná je už na to pozdě, protože velmoc v pubertě je schopna chovat se iracionálně stejně jako jedinec a stejně tak z pouhého vzdoru napáchat mnoho škody – v tomto případě i nenapravitelné.

    • Astr

     Pane Mudra,
     Pokud to neni jen drb ale I trochu „pravda“ , tak to muze byt I tim ze pry jak ve Wajthausu tak I na Wolstrytu pijou misto kvalitniho kafe ten jejich vynalez s nazvem „Starbucks Coffee“
     Je to neco jako rozdil mezi Budwarem z Budejic a a tim emerickym productem coz jest jen zalkoholosovana voda bez chuti.
     Mozna prave proto je I ta jejich politika tak nechutna, hlavne pro ty kterym ji vnucuji
     a jeste se divi ze nechteji a trucuji :-(

    • Janika

     „USA by si měly přiznat že jsou jen jednou ze tří světových velmocí a nikoli jedinou.“ – Kamile, Vy byste člověka rozesmál :-). Ještě dodejte, že by se měly zastydět a polepšit :-). Takhle státy přece vůbec neuvažují, tyhle šachy se hrají jinak.

 3. Janika

  K článku – nikdo si nepovšiml velmi důležité věci, kterou Lev Veršinin zmiňuje, a která je opravdu děsivá: ti nacisté, co cíleně vyvolávají nenávist k Rusku a ženou zemi do války (včetně opravdu zrůdného zjevu Timošenkové) nejdou do války proto, aby vyhráli, oni počítají s prohrou – takovou prohrou, která jim umožní držet národ pod krkem a vyvolávat čím dál větší nenávist k Rusku. Takže rozumná úvaha „nejdeme do toho, oni mají převahu“ se od nich čekat nedá.

  • ;-)))

   jako kdyby nasi naciste z cssd, top09, ods, ano byli jini.. jsou ve vzacne shode s umeleckou frontou … uz jsem slysel v radiu rapovaci odrhovacky

  • vittta

   Zatím nevidím reálnou sílu,ochotnou na Rusa udeřit.
   Mě tam pomalu nic nesedí,já si původně myslel,že Rusko nakonec Krym vyklidí,že jen silou zabrání provokacím….
   Ale všimni si,že na Rusko nikdo netlačí,jen kecají-ale netlačí,to je překvapivé.(ve smyslu nějakých jasných osobních MEDIALIZOVANÝCH setkání na nejvyšší úrovni)

   Může to být kvůli tomu papíru,co jsou na něm podepsaní ministři zahraničí Německa,Polska a Francie…ten papír je pro EU noční můra.

   Podle me se fašisté s EU rozhádali,nebo si prostě nerozumí,umírněným zločincům současný stav stačí-ale fašisté chtějí víc,ale na to „víc“nemají sil….

 4. slobo

  citace z clanku
  „“Oligarchové (všechna upřesnění potom), prostě nemohou napínat gumu k prasknutí:
  ve skutečnosti drží dnes armádu na vlastní náklady, ze svých prostředků,
  ale armáda je velmi drahá, a navíc (o tom se nepíše, ale je to tak) se rychle rozkládá:
  někdo prostě zběhne,
  a někdo (důstojníci) zběhne na Krym.

  1/ (640) komentar
  CCCP Diesel:
  Это им как раз сказали,
  что они теперь будут служить России за нормальную зарплату,
  вот они и пошли впляс от радости.

  / pred 13 hod / 63 x palec hore

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s