Janukovič dnes vrátil úder

Napsal Baron Le Samedi
Dnes ve 13.00 moskevského času proslovil Viktor Janukovič, zvolený ukrajinský prezident, projev v Rostově na Donu.
(sledujte od 30 minuty 35 sekundy).
Řekl, že je živ a zdráv, a věnoval se velmi krátce vnitropolitické situaci na Ukrajině tak, jak je ostatně čtenářům Ostrova známa. Řekl, že kromě funkce prezidenta je také vrchním velitelem ozbrojených sil Ukrajiny, které jsou v rozvalu díky působení benderovsko fašistických sil ve společnosti. Připomněl, že záruky ministrů EU nebyly dány jemu osobně, ale patřily celému lidu země, který byl podveden. Prezident Janukovič podotkl, že s ohledem na rozehnání ústavních orgánů (ústavní soud) připomíná, že podle Ústavy Ukrajiny jsou volby dne 25. května neústavní a neplatné, a nebudou platná také rozhodnutí „nových“ orgánů. Janukovič se obrací na Kongres USA a Nejvyšší soud, aby přezkoumal miliardovou podporu novému, banderovskému režimu. Pro nás z vystoupení vyplývá závěr, že peníze vhozené do ukrajinské arény se EU, tedy i nám, nikdy nevrátí, protože nesporně je nebude možno vymáhat po zákonné vládě, bude-li obnovena, jestliže příjemci a obdarovanými jsou povstalci. V této souvislosti to také vypadá, jako pěkná myčka peněz: nezákonné vládě se pošle určité množství peněz, která ona zaúčtuje, a přitom je, až na pár miliard pro své věrné, vrátí někomu, kdo o jejich poskytnutí rozhodoval. Takové jsou konotace dnešního projevu „politicky mrtvého“ státníka, Viktora Janukoviče, prezidenta Ukrajinské republiky toho času v exilu. Janukovič je jediným ústavně exekutivním orgánem státu, který byl řádně zvolen, dodávám.
Reklamy

16 comments

 1. BARON LE SAMEDI

  Přes tvrzení o nelegitimnosti Janukovičova prezidentství, jsou to právě Američané, kteří čile pracují s prezidenty v exilu. Za ty lze považovat už státníky, úřadující z americké ambasády, jako svého času jihovietnamský prezident v Saigonu. Nebo, ukrývající se na americké půdě, a teď nemyslím kardinála Mindszentyho a jeho letitý pobyt na US embassy v Budapešti. Amerika stojí také za první vraždou afrického politika v roce 1963 v tožském Lomé. Tamní prokennedyovský prezident, přítel J.F.K., Sylvanus Olympio se schoval na ambasádě USA, která byla pár desítek metrů od ghanské hranice, neboť Lomé leží na státní hranici Toga a Ghany. Francouzský ambasador v noci zavolal amerického, a řekl: je převrat, ale Olympio uprchl. Není u Tebe? A Američan se šel podívat na velvyslanectví, a opravdu, prezident země byl schovaný v diplomatickém voze. Místo toho, aby Američan nastartoval, a schovaného Olympia provezl těch pár desítek metrů do Ghany, šel k bráně, a na americkou půdu pozval pučisty. Ti Olympia vytáhli před bránu velvyslanectví, a odstřelili. Spor byl mezi ním a přišelci z Alžírska. Jeho vrah se stal ihned novým tožským prezidentem, a USA ho, přirozeně, uznaly.

 2. Janika

  Děkuji za rychlost, s jako jste sem dnes poslal tuhle aktualitu, Barone.

  Dnes mě také potěšil Zeman (podle něho sesazení Janukoviče je sporné) a Okamura (jako jediná politická strana uznávají právo Krymských obyvatel na referendum). Zajímalo by mě, proč Janukoviče nevyužijí k podpisu například toho vyhlášení referenda.

  A ještě jak jsme se tuhle bavili o objektivních komentářích Miroslava Karase – tak už ho vyměnili za chápavějšího Josefa Pazderku. Chápavějšího ve smyslu co se od nich chce a jak mají správně „vidět“.

 3. jednooký

  Janukovič je politická mrtvola, ktorá ešte dýcha. Okrem titulárnej funkcie už nemá skoro nič – a hlavne nemá žiadnych reálnych spojencov. Jeho vlastná strana ho hodila cez palubu; rusi ho budú chrániť, pokiaľ sa im bude hodiť (zatiaľ sa im hodí) a potom možno ešte preto, aby nestratili tvár (ako že vydali bývalého „spojenca“).
  Krymská vláda ho tiež vôbec nepotrebuje – Janukovič im referendum schváliť nemôže, na to nemá právomoc a dopustil by sa defakto vlastizrady a stratil by tvár aj pred tým zvyškom ukajiny, ktorý by ho mohol brať vážne (ako prezident má chrániť územnú celistvosť Ukrajiny blablabla…), takže to po ňom vlastne nikto ani nechce…
  Proste „posral čo mohol“ a bude celkom rád, ak ho napokon rusi nechajú niekde v kľude dožiť.

  • BARON LE SAMEDI

   No, Zeman také rozložil SPOZ, pokud vím. Takže SPOZ nebo Strana regionů….tady je podstatné, že Zemana i Janukoviče volili v přímé volbě lidé, obyvatelé Ukrajiny. A od nich má mandát, ne od Verchovnej rady, obsazené ozbrojenci….

  • Janika

   Jednooký, tohle není o obraně Janukoviče. Je to slaboch k ničemu. Ale, jak píše Baron, mandát má od voličů, ne od Parlamentu. Mohl by se hodit a proč ho nevyužít v té chaotické změti legitimity a nelegitimity.

 4. BARON LE SAMEDI

  myslím, že to referendum by muselo být celoukrajinské, aby ho Janukov ič mohl ústavně vyhlásit a potv rdit. Ale v prvém projevu řekl, že je za federalizaci, leč jednotu Ukrajiny. Musí b ýt konzistentní. Troch to odlehčím tímto: http://www.youtube.com/watch?v=01ilVGxkjyE . Budu níže pokračovat…

 5. BARON LE SAMEDI

  přirozeně, pokud Rusům prošla válka s Gruzií, tak „případ Krym“ by mohl také. Strašit se Ivašovem nemá smysl :-))

 6. Janika

  Technická – včera jsem ze zoufalství přepnula ke schvalování všechny vkládané odkazy v komentářích. Protože, jak zmínil i vittta, je jich tu tolik, že to stejně nikdo nesleduje a důkazem toho je to, že se objevují několikrát. Takže prosím, odkazy jistě ano, ale s rozmyslem a tak, jako kupříkladu ty dva výše od Barona – alespoň s jednou větičkou, která shrne, o co vlastně jde.

  A pro nejmenovaného „rádce“, podle kterého je žádoucí mít tady jakýsi archiv – tak archiv je to poslední, co bych tady mít chtěla.

 7. vittta

  Dle očekávání se využil pověstný papír s podpisy ministrů zahraničí nejchytřejích zemí EU i Janukovyč.

  Ale že bude Janukovič posílat stížnost US kongresu,to asi opravdu čekal málokdo!

  Moloďoc,Vladimír!

  • BARON LE SAMEDI

   ono, to co řekl , „odobril“, odsouhlasil i Lavrov. A ten má dobré informace…Понимаем, конечно, что с учетом занятой Вашингтоном позиции вряд ли там признают очевидное». Однако в МИД сочли нужным напомнить американцам, что в США запрещается «предоставлять финансовую помощь правительству любого государства, законно избранный президент которого был свергнут в результате военного переворота или незаконного решения» (это требования поправок, внесенных несколько лет назад в Закон 1961 года об оказании иностранного содействия). Указанный запрет содержится в разделе 22, параграф 8422 Свода законов США, подчеркивают российские дипломаты.

   • Janika

    Barone, překládejte to, prosím :-). Stručně – vzhledem k tomu, jaký zaujal Washington postoj, jistě nepřiznají očividné. Ale mají v USA zákon, který zakazuje poskytovat finanční pomoc státu, který násilně svrhnul svého prezidenta.

   • BARON LE SAMEDI

    ……V min. zahr věcí RF považovali za nutné připomenout (Američanům), že v USA je zakázáno poskytovat finanční pomoc vládám jakýchkoli států, jehož prezident byl svržen výsledkem vojenského převratu, či nezákonného jednání….(dále citace amer. zákona). Máte pravdu janiko. Moc suverénnosti škodí. Jak je známo, Richard Sorge, slavný sovětský špion v Japonsku na prahu II. sv. války, se kdysi v Mandžukuo setkal s šéfem japonské výzvědné služby, a poté, co si byli představeni, se Japonec Sorga zeptal:“ v jakém jazyce budeme hovořit: německy, anglicky, čínsky, nebo japonsky.?“…a Sorge monglolsky řekl: třeba mongolsky, hovořme mongolsky. A Japonec odvětil- to mi vyhovuje, dvanáct let jsem v Mongolsku pracoval…. (a Sorge byl rád, že se mluvilo nakonec německy…)

 8. Baron le samedi

  Dnes jenom poznamku- na palba.cz je sektor krimska krize, na strane padesat je nekolik videi z ruske izraelske televize, doporucuji shlednout. Hovori na nich zpravodajec/rusky/ a popisuje stav na ukrajine. Rika, ze EU nebude stacit ani sto miliard, protoze tady nejde uz jen o Recky model krachu, kdy ale instituce jsou nastaveny kapitalisticky, ale ze ukrajina na prestavbu na kapitaslismus ceka /odhaduje to na proces tak deseti let/. videa zajimava, jen by mne zajimalo, kdyz uz to tak je, jak mohou stihat ratha za zneuziti prostredku eu ve stadiu pokusu, a za totez nestihat komisi eu, ktera by alespon v casti rozpoctu mela byt odpovedna pres poslance danovym poplatnikum eu. Proste prachy eu se vezmou, a vrhnou se do chrtanu neclenske zemi…./omluva za android/

  • vittta

   Koukám,že Jaceňuk jede do USA.
   Asi chce říci Obamovi,že je to špinavý negr a bude u toho mít na rukávu pásku s čísly 14/88.
   Překvapilo mě,že na ČT1 bylo zpravodajství o Krymu podstatně více falešné,než na TV-Nova.

 9. BARON LE SAMEDI

  Ještě bych se doplnil . Agentura Interfax uveřejnila názor Karla Bildta, ministra zahr. věcí Švédska, že ho udivuje to, co řekl představitel krymských Tatarů, kteří nemohou skousnout situaci na Krymu jaká je a jaká bude, protože je oproti ruskojazyčnému obyvatelstvu Ukrajina protežovala oněch sedmdesát let. Představitel krymských Tatarů sdělil, že mu Putin v tlf. hovoru řekl, že vyhlášení nezávislosti Ukrajiny nebylo čisté, a že bělověžské dohody (Ostrov o nich psal) lze zpochybnit. Pokud to říká Putin, je to tak jak Ostrov napsal (citace interfaxu http://interfax.com.ua/news/political/195678.html ale co je nejskvělejší, prezidentem Ukrajiny, potažmo USSR (Ukrajinská sovětská socialistická republika- pokud by něco bylo, pak tento útvar) by byl Michail Sergejevič G o r b a č o v… SSSR by byl totiž resuscitován..