Ukrajinská vláda přechází do fáze teroru

Avšak je to teror „náš“. Bohuslav Sobotka dnes na tiskové konferenci : „Česká republika vyjadřuje podporu ukrajinské vládě.“

Této vládě, pod jejímž vedením se předkládají takovéto návrhy zákonů:

USTANOVENÍ

Nejvyšší rady Ukrajiny
Prioritní opatření v souvislosti s vojenskou agresí Ruské federace

6. Ustanovuje se, že:
1) občané Ukrajiny, kteří se budou podílet na separatistických shromážděních o přistoupení k Ruské federaci, a budou bránit pohybu vojenské techniky, budou považováni za pomocníky útočníků a budou zbaveni ukrajinského občanství a budou stíháni pro velezradu;
2) v době vojenské agrese je zaveden trest smrti pro zrádce, sabotéry, zloděje, vrahy, špióny a dezertéry.

  • Janika

   Barone, myslím, že to je zrádce jak vyšitý, je to SEPARATISTA!
   Zřejmě tedy všichni obyvatelé Krymu, když by chtěli být důslední.

 1. Kamil Mudra

  Hmm… Jsem zvědavý kolik zrádců, sabotérů, zlodějů, vrahů, špiónů a dezertérů bude muset být popraveno, než mnohým zabedněným kebulím začne docházet že s novou Ukrajinskou vládou „cosi není v pořádku“. :-(

  • Janika

   Do některé ze škatulek se vejde skoro každý. Vyvěsím ruskou vlajku – a jsem hned kandidát na zrádce, sabotéra, možná i špióna. To je tutovka :-).

 2. rehbergus

  Ono je tam toho poněkud více zajímavého.To je začátek. Bude hůř. Mimochodem, Kličko zaníceně pohovořil o jaderném řešení………….

  • Janika

   Rehbergu, shlédla jsem výzvu Muzička a ničení plynového potrubí. Klička jsem zatím nezaregistrovala – pokud ano a svět ho nekamenuje, tak …

    • Janika

     Dívala jsem se, jestli to není na YouTube, našla jsem zatím jen toto:

     Kličko občanům Krymu a jejich odpověď (přepis první poloviny):

     „Chci dnes odpovědět na to, co říkal Kličko.

     Vitaliji, jestli věříte tomu, co říkáte, tak jste nemocný člověk. Posuďte sám: vyzýváte lidi, aby bojkotovali referendum, aby nevyjadřovali své mínění. Víte, naše referendum je vůlí a vyjádřením národa. Takovým způsobem vyjadřuje národ své mínění, jak by chtěl žít. Vy vyzýváte lidi, aby to nedělali. Je zajímavé, proč? Myslím, že je to proto, že Vás nezajímá mínění národa. Vy nepotřebujete znát mínění národa. Vy potřebujete národ jako stádo ovcí, které jde tam, kam chcete. My nejsme stádem ovcí.

     Říkáte, že toto referendum je iniciované jakýmisi samozvanci a okupanty. Co se týče samozvanců – vy sám jste kdo? Kdo dal mandát Arsenii Jacenjukovi? Nevyslechli jste mínění národa.

     Vyzýváte nás bojkotovat referendum, to znamená, že nechcete slyšet naše mínění.

     Co se týká okupantů. Dohodnete, aby na Ukrajinu vstoupila vojska NATO. Oni jsou pro vás čím? Bratry?… Pro nás, i když nejsou přímo nepřáteli, tak bratry nejsou.“

     • vittta

      Pěkné….
      Na to Kličko asi odpověď nenašel.
      U nás je v takovém případě zvykem,označit původce takovéto odpovědi jako komunistu…

   • Magnus Maximus

    Muzičko chce ničit roury ? Tak jo ! Nejvíc bude poškozen Západ – EU a Ukrajina jako taková. Nedostane ani dolar za tranzit. Rusko má rouru nataženou do Číny a taky do Německa a kdoví kam ještě. Rusko má taky možnost vozit ropu a zkapalněný plyn na lodích, že ? Za tímto účelem dokončilo velký terminál. Takže na nějaké roury přes Ukrajinu se můžou … když přijde na lámání chleba. Rusko samozřejmě bude mít ztráty, ale menší než třeba EU.

  • Magnus Maximus

   Tak Kličko hovoří o jaderném řešení ? HA, HA, HA, HA, to legrace ! Má asi na mysli že on a zbytek junty bude jaderně vyřešen když nedá pokoj. Možná se mýlím ale junta jaksi asi nemá k dispozici zbraně tohoto typu. Neumí s nimi zacházet, nemá vyškolený personál atd. Vojenský atom, to není jen tak. Už vidím jak Rusa nechá v poklidu jen několik set km od Kremlu jaderná rachejtle … Hej Kličko tohle bylo z toho slabšího soudku. Ale jako pokus o vtípek dobrý.

    • jednooký

     To je nesporne reálna hrozba.
     Ovšem v takom prípade padá celý systém zmluvy o nešírení jadrových zbraní – a v Číne i v Rusku sa dvere so záujemcami o obchod nezavrú… Irán, Saudi, brazilci – potom samozrejme aj Argentina, Malajzia, Indonézia….

    • jaa

     no junta možná nemá, ale nezapomeňte že po rozdělení na Ukrajině zůstala část jaderné výzbroje a ne všechny museli být odvezeny do ameriky. Nějakou pojistku si určitě nechali, kdyby EU nezaplatila a EU opravdu nezaplatila.

 3. embeso

  Chtel bych se jen opatrne zeptat, neni tahle zprava hoax? Google nedokaze najit nic jineho, nezli odkaz na ten samy text, bez data, nikdy neodkaze na nejake oficialni stranky, vzdy jen na diskuzi s tim samym copy& paste.
  Ptam se proto, ze Ukrajina se zavazala zrusit trest smrti v ramci vstupu do rady Evropy 1995 (resp. byl zrusen parlamentem az v roce 2000)….ted ceka Ukrajinu podpis asociacni dohody a neni mi jasne, jak by na znovuzavedeni trestu smrti reagoval soudruh Füle.

 4. merlin

  To by museli ale vyhlásit kommandanskij čas, aby to mohli aplikovat. Mobilizace ještě si myslím není válečný stav ani stanné právo

  • jednooký

   Až do konca, Janika, až do konca – a nejaký čas aj potom…
   Niekedy mám dojem, že český politický predstavitelia majú nejaký špeciálny zmysel, ktorý im umožňuje vybrať si z dvoch podobných šmejdov celkom neomylne toho horšieho.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s